صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA.Marketing_دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : مهمه كه بدونيم GRE براي چه رشته هايي لازم است؟

دوستان عزيز آزمون gmat براي رشته هاي مديريت پركاربرد تر هستش و مورد تاييد تمامي دانشكده هاي مديريت دنياست.ولي جي آر اي هم فقط تعداد محدودي از دانشكده هاي مديريت قبول ندارن و بيشتريا تاييد ميكنن.شما ميتونيد تو سايت دانشگاه چك كنيد و ببينيد جي آر اي رو هم براي رشته هاي مديريت قبول ميكنن يا نه. حتي ميتونيد بهشون ايميل بزنين و موضوضع تحريم ايران رو مطرح كنيد شايد فرجي شد. براي آزمون جي ميت هم شما ميتونيد به كشور تركيه يا امارات بريد كه باز توضيحات خودش رو داره
    آنکه می‌خواهد روزی پریدن آموزد، نخست می‌باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

سلام
    دوستان من قصد دارم برای PHD مارکتینگ بخونم شنیدم هم میشه GMAT امتحان داد هم GRE ، خودم فکر می کنم فقط باید GMAT بدم.اگر کسی مطمئنه ممنون می شم راهنماییم کنه.

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهمه كه بدونيم GRE براي چه رشته هايي لازم است؟

من ميخواهم براي phd معماري از دانشگاههاي امريكا اقدام كنم ميخواستم بدونم با داشتن سطح زبان ielts 7 نياز به چه نمره gre دارم و چه قدر زمان براي مطالعه بگذارم و نمره gre چه قدر در پذيرش تاثير گذار است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : GRE به جاي GMAT

سلام به دوستان عزیز
    من میخوام برای فوق لیسانس فایننس برای دانشگاه ملبورن اقدام کنم. گفته توی سایتش که هم gre قبوله و هم gmat ... میخواستم ببینم روی کدوم بهتر حساب میکنند اگه بخوام شرکت کنم... منظورم اینه یه نمره خوب تو gmat احتمال بالاتری تو پذیرش داره یا یه نمره خوب تو gre ...........زبانم خوبه و رفتن به خارج برای امتحان gmat هم برام زیاد سخت نیست( البته اسونم نیست)..... بیشتر برام دانشگاهه مهمه که کدوم رو بیشتر قبول داره....مرسیی

Junior Member

حجت جان GRE و GMAT صرفا برای مقایسه داوطلبان مورد استفاده قرار می گیره GRE بیشتر برای رشته هاس مهندسی هست اما بعضی business school ها هم GRE رو برای مجموعه bussiness (مثل بازاریابی ، مدیریت زنجیره تامین و . . . ) قبول میکنند اما به ندرت.
    GMAT اختصاصا برای مجموعه مدیریت برگزار میشه و داشتن نمره GMAT در دیگر رشته ها اصلا کارآمد نیست.
    اگر قصد ادامه تحصیل در مدیریت رو ندارید GMAT دادن یه کار بیهودس و به نظرم روی ISI غیر پولی کار کنید بهتره.

Junior Member

shimapar جان
    باید به سایت دانشگاه مد نظرت بری و program requirements رو بخونی شما قطعا باید GMAT بخونی اما شاید بتونی GRE هم امتحان بدی.
    تو سایت یه دانشگاه که هردو رو قبول می کرد نوشته بود GMAT رو ترجیح میدیم چون مقایسه داوطلبان برای ما آسون تره.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hojat61 نمایش پست ها
    سلام دوستان شرایط فعلی من اینه:

لیسانس مدیریت بازرگانی: معدل 12.90
    فوق مدیریت بازرگانی: معدل 15.75
    جی آر ای: (وربال 640، کوانت 790، رایتینگ 3.0) در مجموع 1430
    تافل: هنوز امتحان ندادم ولی به راحتی بالای 100 می شم
    دو تا مقاله نیمه تمام به زبان انگلیسی که مطمئنا تا حدود یه سال دیگه تو ژورنال های معتبر چاپ می شن
    برنامه من برای پاییز یا بهار 2013 هست و هنوز وقت دارم که بیشتر رو رزومه ام کار کنم
    مستر یا دکترا فرق نمی کنه (فقط می خوام فاند کامل باشه، حتی مستر رو ترجیح می دم) کشورش هم خیلی فرق نمی کنه (ترجیحا خیلی سرد نباشه، ولی باشه هم چاره ای نیست دیگه لباس بیشتر می پوشیم). در ضمن بنده دارم متاهل می شم و فاند باید بتونه هزینه های دو نفرمون رو پوشش بده

حالا سوال من تو این تاپیک اینه: جی آر ای من به گفته خود سایت ای.تی.اس معادل 710 توی جی مت هست. این ظاهرا نمره خوبی هست. در عین حال بیشتر دانشگاه هایی رو هم که سر زدم جی آر ای رو قبول دارن. می خواستم بدونم تو این وقتی که دارم نظرتون چیه که شانسم رو توی جی مت امتحان کنم، حدس می زنم 750 رو بتونم با مطالعه چند ماهه بگیرم. آیا این مزیت قابل توجهی هست واسه پذیرش و کمک مالی یا بهتره روی مقاله های بیشتر (داخلی، کنفرانس، ژورنال، هر مدلش خلاصه) وقت بذارم؟ خوشال می شم از تجربیات گران بهاتون استفاده کنم. راستی یه سوال دیگه نقش تافل بالای 110 توی پذیرش و کمک مالی گرفتن چقدره؟ اگه تجربه ای تو این زمنیه دارین واقعن ممنون می شم اگه اونو در اختیار من بگذارید
    سلام
    ببخشید یه سوال بی ربط
    شما چی خوندی که وربال اینقدر خوب شدید؟
    مرسی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

با سلام
    شما بهتر است که جی مت هم امتحان بدین چون در این صورت هیچ شانسی رو از دست نمی دین چون برخی دانشکده های امریکا فقط جی مت قبول دارن. ولی با همین جی ار ای بالا شانس بسیار بالایی برای پذیرش دکترا از خیلی از دانشگاهها رو دارین. به هماهنگ کننده برنامه دکترا میل بزنین و همین سوالات رو بپرسین. من به تمام دانشگاهای امریکا که دکترای حسابداری دارن میل زدم و الاعاتم جامع هست شما هم میتونی بهشون میل بزنی و سوالات رو بپرسی.از جمله سوالات مهم قبول کردن جی ار ای بجای جی مت؟ ددلاین؟ نمره تافل؟ میانگین نمره جی اری دانشجوان دکترای پذیرش شده؟ و اینکه ایا بعد از ددلاین میتونی مدارکو رو بفرستی چون برخی ها بعد ددلاین هم چک میکنن.
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

با سلام. شما اول سعی کنید تمام دانشگاههای که رشته شما رو دکترا داره از تو گوگل پیدا کنید. بعد برین تو سایت دانشگاه قسمت دکترا رشته مارکتیتینگ و قسمت ادمیشن. اونا نوشتن چه مدارکی میخوام.من تو حسابداری میدونم از 104 دانشگاه حدود 50تا فقط جی مت میخوان بقیه هر دو. چون تو ایران جی مت نداریم باید با شانس 50 درصد فقط برای جی ار ای خوب خوند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    تجارت الکترونیک - شیراز

سلام
    من آیلتس آکادمیک 6/5 گرفتم و می خوام توی یکی از رشته های تجارت الکترونیک یا فناوری اطلاعات و مدیریت استراتژیک برا دکترا اقدام کنم gmat یا grt کدوم رو باید داشته باشم. و آیا کسی در شیراز جایی رو می شناسه که خوب باشه . آیا میشه خودم کتابشو بگیرم و بخونم؟
    ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)