صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

واسه دکترای مدیریت حالا که هر دو رو قبل دارن میارزه بریم خارج gmat بدیم؟خوب همین جا gre بدیم بهتر نیست؟

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    واسه دکترای مدیریت حالا که هر دو رو قبل دارن میارزه بریم خارج gmat بدیم؟خوب همین جا gre بدیم بهتر نیست؟
    قیمتی بخواید حساب کنید خوب معلومه که جیمت خیلی گرونتر در میاد. هزینه سفر و خود امتحان که گرونتره.

ولی صرفیدن!
    باید ببینید محتوی کدوم امتحان براتون راحتتره. درسته امتحانها خیلی نزدیک هم هستن ولی باز تفاوتهایی دارن که خودش برای خیلیها تاثیر زیادی داره.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Member newmilad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, Business Intelligence, @SRBIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط setre نمایش پست ها
    سلام
    من آیلتس آکادمیک 6/5 گرفتم و می خوام توی یکی از رشته های تجارت الکترونیک یا فناوری اطلاعات و مدیریت استراتژیک برا دکترا اقدام کنم gmat یا grt کدوم رو باید داشته باشم. و آیا کسی در شیراز جایی رو می شناسه که خوب باشه . آیا میشه خودم کتابشو بگیرم و بخونم؟
    ممنونم
    سلام دوست من
    به طور کلی بیزنس اسکولها در گرایش های مدیریت GMAT می خوان ولی GRE رو هم قبول می کنن ولی در رشته هایی مثل آمار ، حسابداری و اقتصاد ترجیحشون به مدرک GRE یه!
    باز هم دانشگاه به دانشگاه داستان تغییراتی داره که بهتون پیشنهاد می کنم سایت دانشگاه ها رو مطالعه کنین تا ببینین کدوم رو ازتون می خوان.
    در مورد کتاب هم به کتابخانه فروم که آدرس مستقیمش در بالای همین صفحه هست یا به تاپیک GRE و GMAT مراجعه کنین و بخش منابع و مشاوره و پیشنهادهاش رو بخونین
    در اون تاپیک ها در مورد کلاس هم پست هایی ارسال شده یا تاپیک های جداگانه داره که می تونین بخونین.
    امیدوارم که موفق بشین.
    «««You will never fail if you Don't GIVE UP»»»
    لطفا برای تشکر روی گزینه +/- که در کنار هر پست هست استفاده کنین تا پست های مهم در بین تشکرها گم نشن. زنده باد!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : GRE یا GMAT ؟؟

سلام
    من لیسانس مهندسی صنایع و ارشد MBA دارم... میخوام برای phd دانشگاههای آمریکا اپلای کنم... الان رفتم GRE ثبت نام کردم... اما بعضاً میشنوم که میگن برای مدیریت GMAT باید امتحان بدم... علاقه م به گرایش های رفتاری مثل OB, یا HR هستش... تقریباً صد تا دانشگاه آمریکا رو سایتاشو چک کردم تعداد خیلی خیلی محدودی بودن که GRE قبول نداشتن... ولی خب گیج شدم... میگن GRE واسه گرایش های محاسباتی تر مثل oepration یا finance فقط قبوله... ولی تو سایت اکثر دانشگاهها، مستقل از گرایش انتخابی، نوشته هر دو رو میپذیریم...
    دوستان لطفاً راهنمایی کنن
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من ۲ماه پیش امتحان جیمت دادم در استانبول و بد از ۳ ماه مرخصی گرفتن و آماده شدن برایِ امتحان به طورِ تمام وقت، ۳۵۰ شدم!! من تمام تست‌های OG13 رو زده بودم و سطحِ زبانم هم خوب بود ..و هیچ کلاسی نرفت بودم.. امتحان جیمت از اون دست از امتحانایی نیست که بشه راحت نمرهی بالای ۶۰۰ گرفت.... و واقعا نیاز مند نوعی تفکّر هست که مطابق با سوالات باشه، مثلا قسمت CRاصلا استدلال منطقی‌ نداره و فقط باید بتونید مثلِ طراحان سوال فکر کنید تا جواب رو درست بدید. البته Writing منطقی‌ هست و می‌شه خوب نمره آورد، من ۵ شدم از ۶.
    با تمام این تفاسیر ، من می‌خواستم از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن سوال کنم که آیا به نظرتون من جی‌آر‌ای شروع کنم بخونم و کلاس برم یا دوباره جیمت بخونم؟ از اینجایی که تجربهی خوبی‌ از جیمت نداشتم و کلی‌ هم سفرش برای امتحان دادن، هزینه برداره و کلاس خوبی‌ هم در ایران پیدا نمی‌شه ، آیا بهتره من جی‌آر‌ای بخونم؟ البته لغات حفظ کردن برایِ جی‌آر‌ای ، طاقت فرساست و شاید چون قبلان جیمت خوندم، بهترِ که دوباره جیمت بخونم؟
    اگر نظراتتون رو در این بار به اشتراک بذارید، خیلی‌ ممنون میشم.

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

از این اینک میتونید استفاده کنید برای تبدیل نمره GRE به نمره GMAT

http://www.ets.org/gre/institutions/...omparison_tool
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

با سلام دوستان

من یه سوال دیگه دارم که برعکسه!!!

از اونجایی که تبدیل نمره جی آر ای به جیمت یکم عجیبه!!! 2 تا 170 بیاریم میشه تازه 790 از 800 نمره جیمت و اگه 2 تا 160 بیاریم بازم به 700 نمیرسه. در حالی که برای رشته کامپیوتر 2 تا 160 یعنی مجموع 320 جزء نمرات خیلی خوب محسوب میشه!!!

من میتونم با منابع GREخصوصا MAGOOSH بیام و جیمت امتحان بدم البته تمام کتابهایی که تا حالا تهیه شون کردم و کلاسهایی که رفتم GREبودند و البته یکسال هم برای MBAارشد ایران خوندم و با نوع سوالهای جیمت فارسی آشنایی دارم و نوع امتحان انگلیسی اونو هم دیدم. تنها تفاوتی که تا الان من دیدم GMATاز نظر سوالهای Critical که معادل سوالات verbal reasoning میشه تقریبا معادلند حالا تو جیمت مقدارش خیلی بیشتره!!!

میتونم جیمت امتحان بدم و بعداً انتظار داشته باشم که برای اپلای تو رشته های مهندسی نمره جیمت به GRE تبدیل بشه؟ البته راچع به Analytical writing جیمت چیزی نمی دونم.

چون فرمت سوالهای جیمت با GRE یکسانه منتها حساب شده تر و تخصصی تر!!!

حالا ممکنه منو راهنمایی کنین؟

دلیل این کار اینه که یکبار من پول امتحان بدم!!! ممکنه؟؟!!!

با تشکر.
    ویرایش توسط mahgh123 : January 15th, 2013 در ساعت 12:00 AM
    .We should do our utmost to achieve our goal in life
    اگر بخواهم کاری را انجام دهم، یا کامل و بی نقص انجام می دهم یا اصلا به سراغش نمی روم.

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FDS نمایش پست ها
    سلام دوستان

با تمام این تفاسیر ، من می‌خواستم از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن سوال کنم که آیا به نظرتون من جی‌آر‌ای شروع کنم بخونم و کلاس برم یا دوباره جیمت بخونم؟ از اینجایی که تجربهی خوبی‌ از جیمت نداشتم و کلی‌ هم سفرش برای امتحان دادن، هزینه برداره و کلاس خوبی‌ هم در ایران پیدا نمی‌شه ، آیا بهتره من جی‌آر‌ای بخونم؟ البته لغات حفظ کردن برایِ جی‌آر‌ای ، طاقت فرساست و شاید چون قبلان جیمت خوندم، بهترِ که دوباره جیمت بخونم؟
    اگر نظراتتون رو در این بار به اشتراک بذارید، خیلی‌ ممنون میشم.
    با توجه به تجربه یکسال جیمت خوندن موارد زیر رو توصیه میکنم:
    1. من اخیرا کسانی رو دیدم که بیس زبانشون خیلی قوی بودن و باهاشون در مورد تجربه جیمت صحبت کردم . مثلا کسی هست که 30 ترم کلاس لغت رفته بود و دو ترم هم کلاس تخصصی گرامر توی یک موسسه ای. از بچگی هم زبان می خونده و خوب دایره لغتش خیلی قوی بود و Collocation ها رو هم مسلط بود. ایشون یه دو هفته روی منابع CR , SC منهتن و بایبل وقت گذاشته و دو بار هم با توصیه من PREP زد. PREP1 رو 660 شد و دومی رو 690! دو سه هفته دیگه هم امتحان واقعی خواهد دادو پیش بینی می کنم که نمره خیلی خوبی بگیرند.
    این موضوع نشون میده که کسانی که بیس زبان خیلی قوی دارند توی این امتحان خیلی موفق تراند. خودش می گفت که GRE ساده تره (روی GRE هم وقت گذاشته بود یه مدتی)

2. توی جیمت قدرت فهم مطلب هم خیلی مهمه چه توی Reading و چه توی Reasoning و اخیرا هم تست های SC. برای این بخش هم شما هم دایره لغتتون باید قوی باشه و هم Reading زیاد خونده باشید و سرعت و قدرت فهم مطلبتون خیلی بالا باشه. اخیرا تست های GRE Revised رو که نگاه می کردم بعضی Reading ها به نظرم ساده تر از جیمت بود. یعنی اون پیچیدگی های GMAT رو نداشت.

3. با توجه به اینکه چند ماهه روی دایره لغت های مطرح توی کتاب های OG وقت گذاشتم و این مجموعه رو با لغت های مرسوم GRE کنترل می کنم احساس می کنم که اگر از روز اول وقت روی لغت و Reading ها وقت گذاشته بودم شاید الان خیلی نتایج بهتری داشتم

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahgh123 نمایش پست ها
    با سلام دوستان

من یه سوال دیگه دارم که برعکسه!!! با توجه به اینکه نمرات GREرا هر چقدر هم که بالا باشه اگه بخواهیم تبدیل به GMATکنیم بازم به 700 نمی رسه. من میتونم با منابع GREخصوصا MAGOOSH بیام و جیمت امتحان بدم البته تمام کتابهایی که تا حالا تهیه شون کردم و کلاسهایی که رفتم GREبودند و البته یکسال هم برای MBAارشد ایران خوندم و با نوع سوالهای جیمت فارسی آشنایی دارم و نوع امتحان انگلیسی اونو هم دیدم. تنها تفاوتی کهتا الان من دیدم GMATاز نظر سوالهای Critical که معادل سوالات verbal reasoning میشه تقریبا معادلند حالا تو جیمت مقدارش خیلی بیشتره!!!

میتونم جیمت امتحان بدم و بعداً انتظار داشته باشم که برای اپلای تو رشته های مهندسی نمره جیمت به GRE تبدیل بشه؟ البته راچع به Analytical writing جیمت چیزی نمی دونم.

چون فرمت سوالهای جیمت با GRE یکسانه منتها حساب شده تر و تخصصی تر!!!

حالا ممکنه منو راهنمایی کنین؟

دلیل این کار اینه که یکبار من پول امتحان بدم!!! ممکنه؟؟!!!

با تشکر.
    شما از منابع GRE کتابهای Big Book رو خوندین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    شما از منابع GRE کتابهای Big Book رو خوندین؟

به نظر شما big book کفایت می کنه؟

من کتابهای پرینستون البته بیشتر ریدینگ هاش و کتاب official guide ETS و کتاب بارونز را یه بخش هاییش را دیدم البته هنوز کامل نخوندم. به علاوه کلاسی که رفتم خوب مجموعه vocab , verbal reasoning اش را تقریبا خوب خوندم.

کتاب big book را هم دارم لغت هاشو بیشتر دیدم ولی ریدینگ هاشو و هنوز تست هاشو نزدم.

در ضمن بگم نمره رایتینگ های GRE تو کلاسی که میرفتم از 6 نمره بین 3 تا 4 بود نمراتم. یعنی با کار کردن میتونم بالاتر ببرم. ولی راجع به تحلیل سوالات رایتینگ جیمت واقعا هیچ اشرافی ندارم و اصلا چیزی نمی دونم.
    .We should do our utmost to achieve our goal in life
    اگر بخواهم کاری را انجام دهم، یا کامل و بی نقص انجام می دهم یا اصلا به سراغش نمی روم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)