صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

با سلام.ممنون دوست عزیز
    من همه این کارها رو کردم. یعنی فقط امریکا. بله قطعا از 15 یا 20 تا اپلای 2-3 تاپ میزنم. چندتا متوسط و چندتا پایینتر از نمره هام. من همه اون چیزها رو که میگی تقریبا یکسال پیش همشون رو حل کردم. بارها خواستم تغیر رشته و ... بدم یا برم ارشد و مسائل دیگه ولی سعی کردم حلش کنم. من متوجه شدم که ادم تنها با خوندن موفق نمیشه بلکه نیاز به داشتن شخصیت قوی داره. پس سعی کردم با مطالعه کتابهای روانشناسی قویش کنم. برا حسابداری هم امریکا و کانادا بهترینه. بعد انگلیس و استرالیا. پس زیاد به اروپا فکر نمیکنم. منم نمیخوام تو ایران بمونم برا همین تموم تلاشم رو میکنم که نمره خوب جی ار ای بگیرم. برا جی ار ای هم فرمت عوض شده. یعنی قسمت گرامر وربال جی مت رو نداره و قسمت استدلال منطقی جی مت رو خیلی محدود تر داره. ولی قسمت ریدینگش خ شبیه جی مته. بطوریکه منهتن برا چی ار ای و جی مت کتاب ریدینگش یکیه(اینو تازه فهمیدم). پس دیگه لغت نیست. و جی ار ای جدید خ شبیه جی مت شده.برا جی ار ای هم به قسمت درخواست مشاوره در زمينه منابع مطالعاتي GRE و پستی که من در صفحه اخر گذاشتم نگاه کنید متوجه میشید. شاید نکات اونجا بدرد شما هم بخوره. موفق باشید.ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

با سلام خدمت دوستان. من یک سوال داشتم اینو انجا هم مطرح میکنم نمیدونم که مربوطه به این قسمت یا نه. از بچه هایی که اطلاعات خوبی دارن خواستم بپرسم که به نظر شما اوردن نمره 160 وربال در GREراحتره یا 700در جی مت. مدت وقت 5.5 ماه. روزی هشت ساعت و بعدا به 10 ساعت هم خواهد رسید. یک ماه برا GREخوندم لغاتم سطحش خوبه. ریاضیات GREرو میتونم Full score شم و سطح ریاضیم خوبه. سطح زبانم متوسط به بالاست. حالا خواستم بدونم که کدوم در نهایت سختره. جی مت یا جی ار ای؟ چون برا جی ار ای هم باید ریدینگ خوب خوند هم استدلال منطقی(البته درصد ترکیب سوالات فرق داره). خواهشنا اگر متونید راهنمایی کنید با توجه به اینکه برا جی مت باید رفت خارج ولی جی ار ای ایران داره. ولی از بین تمام دانشگاههای امریکا که دکترا حسابداری دارن 50 تاشون هم جی مت هم جی ار ای و 40تاشون فقط جی مت قبول دارن. از بین اون 50 تا 25 تاشون تو زمینه ای که من کار کردم استاد دارن و از بین اون 40 تایی که جی مت فقط قبول دارن 18 تا شون با زمینه کاری من یکشان هستند. ولی نکته اخر بگم که بین 50 تا که هر دو را قبول دارن دانشگاههایی تاپ زیادن مثل هاروارد، استفورد برکلی MIT میشیگان پنسیلوانیا و... در کل باید نمره 160وربال و 160 به بالای ریاضی تو جی ار ای بیاری که امیدوار باشی(که من ریاضیشو میارم) و برا جی مت هم باید نمره 700 اورد که مطمین شد. حالا خواستم بدونم با شرایط بالا 700 جی مت راحتره یا 160 وربال جی ار ای؟ممنون از دوستان عزیز.

پیش فرض پاسخ : سوالات خودتون رو در مورد منابع GMAT اینجا مطرح کنید !

سلام
    از دوستان یه سوال داشتم امتحان جی مت از جی آر ای سخت تره؟ من این رو زیاد شنیدم ممکنه کسی به من جواب بده.
    بسیار ممنون

Junior Member

پیش فرض برای DBA بهتره GRE بگیرم یا GMAT

سلام دوستان
    من بین یک دو راهی گیر کردم و میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.
    من ارشد Information Technology Management دارم و میخوام برای Doctorate of Business Administration با گرایش سیستم‌های اطلاعاتی اقدام کنم.
    بعد از اینکه تافل رو گرفتم، شروع کردم به گشتن تو دانشگاههای مختلف برای این رشته و دیدم همشون نوشتن GMAT رو قبول میکنند ولی اگر GRE رو هم گرفته باشی معادل نمره GMAT رو براش محاسبه میکنند. با ادمیشن آفیس چند تا دانشگاه مکاتبه کردم راجع به این موضوع. یکیشون گفت اگه GRE دادی، نمره Quant و Vocab رو برام بفرست من معادل GMAT رو برات حساب میکنم و اگر ۶۰۰ از ۸۰۰ باشی مشکلی نخواهی داشت. یکی دیگشون که به مراتب دانشگاه معتبر تری بود (رنک حدودی ۴۰ در دنیا) بهم گفت اگر هیچ کدوم رو تا حالا امتحان ندادی، برو GMAT رو امتحان بده چون ما اون رو ترجیح میدیم. حالا من موندم این وسط که کدوم رو امتحان بدم شانس بهتری برای پذیرش و فاند دارم. GRE و GMAT هر کدوم مزایا و معایبی برای من دارند که بعضی هاشو اینجا میارم.

GRE
    مزایا:
    - برگزاری داخل ایران
    - هزینه ثبت نام کمتر (اختلافی حدود ۶۰ - ۷۰ دلار داره نسبت به GMAT)
    - تعداد تسک‌های کمتر آزمون (آزمون GRE سه تسک داره و آزمون GMAT چهار تسک داره)

معایب
    - برگزاری در شرایط محدود زمانی (فقط آبان و بهمن برگزار میشه تا جائی که من خبر دارم و من باید برای امتحان دادن تا آبان صبر کنم)
    - طولانی بودن زمان اعلام نتایج (بدلیل کاغذی بودن امتحان حدود دو ماه طول میکشه اعلام نتایج و یک جورائی میشه دقیقه نود ددلاین دانشگاه‌ها)
    - ریسک در عدم برگزاری (بدلایل شرایط سیاسی ممکن هست آبان اصلا برگزار نشه تو ایران، راستش من از فردای خودمم تو این مملکت خبر ندارم چه برسه به . . .)

GMAT
    مزایا:
    - ارجهیت دانشگاه‌ها برای GMAT نسبت به GRE برای DBA (حداقل ۱۰ - ۱۲ دانشگاهی که من باشون در تماس بودم، اولویت اولشون GMAT بوده هرچند معادل GRE رو هم میپذیرفتند)
    - آزادی عمل در انتخاب زمان آزمون (تقریبا هر هفته آزمون برگزار میشه و مجبور نیستم تا آبان منتظر بمونم)
    - بازه زمانی کوتاه تر اعلام نتایج (چون آزمون کامپیوتری برگزار میشه، نتایج تقریبا شبیه iBT اعلام میشه و نباید حدود دو ماه منتظر نتیجه آزمون باشم)
    - احساس میکنم بخش Vocab آزمون GMAT برای من مناسبتر از بخش متناظر اون در GRE هست (این رو با اطلاعات مختصری که از دو بخش بدست آوردم احساس میکنم و ممکنه لزوما درست نباشه)

معایب:
    - ریسک ناشی از عدم برگزاری در داخل کشور (ممکن هست تو تاریخ مورد نظر به هر دلیلی مثل کنسل شدن پرواز و ... نتونم به کشور مقصد آزمون برسم)
    - هزینه بالاتر نسبت به GRE (منظور از هزینه بالاتر هزینه‌های سفر، اقامت در طول آزمون و هزینه بیشتر ثبت نام GMAT هست)

ممنون میشم بنده رو راهنمائی کنین در این مورد که با دادن کدوم آزمون برای این رشته شانس پذیرش و فاند بهتری دارم.

سبز باشید

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

پیش فرض پاسخ : برای DBA بهتره GRE بگیرم یا GMAT

سلام امیر جان،
    شما خودتون سرچ های خوبی کردین و بیشتر اطلاعات مورد نیاز رو گرفتین. فقط بنده چند نکته رو اضافه کنم.
    1. قبلاً هم در فروم در این مورد صحبت شده، بد نیست این تاپیک و این تاپیک رو ببینین. گرچه تا حدودی قدیمی هستن و شرایط الان فرق کرده (بخصوص قیمت دلار!)
    2. همون طور که خودتون هم سرچ کردین تقریباً تمام Business School های دنیا GMAT رو قبول می کنن برای DBA و MBA و خیلی از گرایش های PhD و MSc. و این یعنی با GMAT دستتون برای انتخاب خیلی خیلی بازتره.
    3. خیلی ازون دانشگاه هایی که میگن GRE رو هم قبول می کنیم و معادل سازی می کنیم با GMAT، از سیستم تبدیل نمره GRE به GMAT خود ETS استفاده می کنند (این پست رو ببینین)، که این سیستم شدیداً به نفع جیمته!
    4. در مورد معایبی که برای GMAT گفتین، باید گفت که ریسکش اگه کمتر از GRE نباشه قطعاً بیشتر نیست! اما در مورد هزینه سفر خب کاملاً درست میگین (البته هزینه آزمون تفاوت چندانی نداره که تو تصمیم گیری تون تأثیر بدین). بقیه شرایطشون هم یا تقریباً برابر هست یا GMAT بهتر هست (مثل بخش Verbal که گفتین) البته به نظر بنده.

در مجموع، اگه یک سال پیش بود خیلی راحت پیشنهاد بنده GMAT بود. اما الان با این وضع دلار، اگه هزینه یه سفر 3-4 روزه به دبی یا ترکیه (البته الان که high season هست) براتون قابل پرداخت هست، GMAT دادن می ارزه. در غیر اینصورت زمان رو از دست ندین و GRE رو دریابین و زودتر برنامه ریزی کنین برای خوندن و بعد هم ثبت نام که آبان از دست نره.
    موفق باشید
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member

ممنون وحید جان از وقتی که گذاشتین و تجربیات ارزشمندتون رو در اختیار من قرار دادین.

واقعیتش من تقریبا تمام مطالب موجود در این زمینه رو در فروم خوندم و به دلیل همون تغییر شرایط نتونستم به جمع بندی مناسبی برسم. این شد که تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم که هم خودم از این دوراهی بیام بیرون و هم اینکه احیانا اگر دوستان دیگری هم شرایط مشابه من رو دارند بتونند اینجا از تجربیات دوستانی مثل شما بهره مند بشن.

من هم چندین دانشگاه رو که چک کردم اولویت اولشون برای DBA آزمون GMAT بود هر چند GRE رو هم قبول داشتند (تو پست اول بیشتر توضیح دادم). راستش خودم هم ترجیح میدم امتحانی رو بدم که دانشگاه اولویت و ترجیح بیشتری برای اون قائل است.

دقیقا همونطور که شما فرمودین یکی از ادمیشن آفیس ها به من گفت که برای معادل سازی نمره GRE از جدول مقایسه ETS استفاده میکنند که به نظر من در حد بیشرمانه ایی ظلم نسبت به کسانی هست که GRE امتحان دادند. بعنوان مثال برای داشتن نمره معادل حداقل قابل قبول ۶۵۰ برای GMAT باید وربال چیزی حدود ۵۰۰-۵۴۰ و کوانت ۷۶۰ تا ۸۰۰ داشته باشم. کوانت این نمره خیلی دور از دسترس نیست ولی وربال برای منی که ووکبم در حد متوسط هست (به همین دلیل پايین ترین نمرم تو تافل مال ریدینگ بود که ۲۲ شدم) این نمره در حد کابوس میمونه.

من تو MBA.com رفتم ثبت نام کردم تا ببینم کجاها میشه GMAT داد و به این نتیجه رسیدم که حتما لازم نیست برم ترکیه یا دبی که الان های سیزن هست. میشه آذربایجان هم امتحان داد که هزینه‌های اون به مراتب کمتر از سایر کشورهای اطراف خواهد بود (البته این مورد رو احساس میکنم اینطور باشه و هنوز تحقیق درست و حسابی راجع بهش نکردم).

بازم ممنون از شما.

خیلی خوشحال میشم اگه دوستان دیگر هم تجربیات مشابهی دارند، اونها رو در اختیار این حقیر و سایر دوستانی که احیانا تو شرایط مشابه من هستند قرار بدهند.

سبز باشید

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhakimi نمایش پست ها
    من تو MBA.com رفتم ثبت نام کردم تا ببینم کجاها میشه GMAT داد و به این نتیجه رسیدم که حتما لازم نیست برم ترکیه یا دبی که الان های سیزن هست. میشه آذربایجان هم امتحان داد که هزینه‌های اون به مراتب کمتر از سایر کشورهای اطراف خواهد بود (البته این مورد رو احساس میکنم اینطور باشه و هنوز تحقیق درست و حسابی راجع بهش نکردم).
    سبز باشید
    حتماً این تاپیک رو هم دیدین که بچه ها از تجربیات سفرشون گفتن. کمک خوبی برای تصمیم گیری مقصد جیمت تون می تونه باشه. اما یکی از دوستان نزدیک خودم که رفته بود باکو امتحان داده بود خیلی راضی نبود. نه از سفرش نه از سنترش. ضمن اینکه اگه اشتباه نکنم ویزا هم می خواد الان (نمی دونم دقیق). درسته که ممکنه ارزون تر در بیاد ولی به دلیل اهمیتی که این امتحان داره، اکثر بچه ها با در نظر گرفتن همه فاکتورها ترجیح میدن ابوظبی، دبی، آنکارا، یا بخصوص استانبول برن. الی گشت هر روز پرواز داره استانبول، قیمت تورهاش هم معمولاً کمترینه، زنگ بزنین بپرسین.
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز برای اروپا و استرالیا و نیوزلند اگه اقدام کنی نه جی ار ای نیاز هست ونه جی مت فقط رزومت باید سابقه کار داشته باشی و نمره زبان البته بورس دقیق نمی دونم همه دانشگاه ها داشته باشن یا نه من چک می کنم شما هم چک کنید اینجا بگذاریم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidM نمایش پست ها
    حتماً این تاپیک رو هم دیدین که بچه ها از تجربیات سفرشون گفتن. کمک خوبی برای تصمیم گیری مقصد جیمت تون می تونه باشه. اما یکی از دوستان نزدیک خودم که رفته بود باکو امتحان داده بود خیلی راضی نبود. نه از سفرش نه از سنترش. ضمن اینکه اگه اشتباه نکنم ویزا هم می خواد الان (نمی دونم دقیق). درسته که ممکنه ارزون تر در بیاد ولی به دلیل اهمیتی که این امتحان داره، اکثر بچه ها با در نظر گرفتن همه فاکتورها ترجیح میدن ابوظبی، دبی، آنکارا، یا بخصوص استانبول برن. الی گشت هر روز پرواز داره استانبول، قیمت تورهاش هم معمولاً کمترینه، زنگ بزنین بپرسین.
    بله اون تاپیک رو خوندم و مخصوصا بر خودم لازم میدونم از مهرنوش عزیز بابت بیان بی دریغ تجربیات ارزشمندشون کمال سپاسگذاری رو داشته باشم. راستش من خودمم ترجیح میدم استانبول برم با فیدبکهای که قبلا گرفتم و ممنون از اینکه تجربه دوستتون رو درباره آذربایجان به من منتقل کردین. شخصا اعتقاد دارم صرف مبلغ بیشتر بهتر از صرفه جویی بدون تفکر هست چون این رو یک جور سرمایه گذاری میبینم نه هزینه. حتما بررسی میکنم گزینه‌های مختلف رو برای کشور مقصد و بعد تصمیم گیری میکنم.
    بازهم ممنون دوست من که براتون مهم است سرنوشت دوستانتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز برای اروپا و استرالیا و نیوزلند اگه اقدام کنی نه جی ار ای نیاز هست ونه جی مت فقط رزومت باید سابقه کار داشته باشی و نمره زبان البته بورس دقیق نمی دونم همه دانشگاه ها داشته باشن یا نه من چک می کنم شما هم چک کنید اینجا بگذاریم
    ممنون دوست خوبم جناب سام عزیز،
    من مشکل رزومه کاری ندارم (به عبارت بهتر سابقه کاری چندین ساله تو شرکت‌های معتبر از جمله Unilever و گلرنگ رو دارم) ولی خب تصمیم من چیز دیگریست و با ادامه تحصیل تو کشورهای آقیانوسیه و اروپا فاصله زیادی داره. راستش من اگر میخواستم تو اون کشورهائی که شما فرمودین ادامه تحصیل بدم، دیگه به خودم زحمت GRE یا GMAT رو نمیدادم. واقعیتش من کشور و حتی دانشگاه و استاد مورد نظر خودم رو هم مشخص کردم. برای همین هم برام مهم است که تو انتخاب میان GRE و GMAT بهترین تصمیم رو بگیرم تا حداکثر استفاده رو بتونم از فرصت‌های پیش رو داشته باشم.
    باز هم ممنون از لطفی که در حق این حقیر داشتین دوست خوبم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست خوب من در مورد دی بی ای در آمریکا تحقیق کردم دانشگاه کالیفرنیا و میشیگان هم بدون جی ار ای و جی مت میشه رفت ولی با هزینه شخصی چون من بورسی پیدا نکردم!
    ممنون از اینکه دارین به من کمک میکنین. میشیگان رو چک کردم گرایش من رو ندارن.
    http://www.bus.umich.edu/Academics/P...centration.htm
    بله شما درست میفرمائین مستقیم اشاره نکرده ولی از این پاراگراف میشه برداشت کرد که میخوان این مورد رو:

Criteria
    We rank creativity, the capacity for independent thinking (demonstrated through work or research), and excellent academic skills high on our list of qualifications. We also consider high scores on standardized tests, fit with faculty research interests, and contribution to the diversity of the student community.

دانشگاه کلیفرنیا ایرواین به صراحت نوشته که میخوان GMAT یا GRE رو:
    http://merage.uci.edu/PhD/Content/Admissions/332

دانشگاه کلیفرنیا برکلی هم در صفحه نیازمندی‌ها به این نکته اشاره کرده:
    http://www.haas.berkeley.edu/Phd/adm...uirements.html

البته کلیفرنیا دانشگاه زیاد داره. ممنون میشم بنده رو در جریان دانشگاه مورد نظر خودتون قرار بدین.

بازهم ممنون از لطف شما دوست خوبم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)