صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من قصد دارم برای دکترای ریسک و بیمه اقدام کنم که اکثرا تو آمریکا و کانادا و آلمان هست.گیج شدم که جیمت امتحان بدم یا جی آر ای.از یه طرف به نظر خودم جیمت برام راحت تر هست چون قدرت تحلیلم بالاتر هست و حفظ کردن برام مشکله البته با ریاضی هم مشکلی ندارم از طرف دیگه همینجا بعضیا گفتن جی آر ای سخت تره نمره بالا تر آوردن!!خب نمیدونم چه کار کنم تقریبا تا خرداد یا اواخر تیر میتونم بخونم واسه امتحان بعد امتحان بدم البته اینم بگم هزینه یه کشور دیگه رفتن برام زیاده اونم واسه امتحان اما میخوام راهنمایی بفرمایید می ارزه که هزینه کنم و جی مت بدم با این فرض که هزینش برام زیاده؟یا جی آر ای هم با تقریبا 4 یا 5 ماه میتونم نمره خوبی بگیرم؟
    فعلا شروع کردم با کتاب جی مت صداقت تا ببینم چی میشه.لطفا راهنماییم کنید
    سلام،

فارغ از تفاوت ساختاری دو آزمون شما بایستی دو مساله را بررسی بفرمایید:

1- در بیزنس اسکول ها بعضی از Program ها فقط جی مت را قبول دارند و GRE را قبول نمی کنند. شما باید با بررسی سایت بیزنس اسکول ها در رشته مدنظرتون ببینید کفه ترازو به سمت کدام امتحان سنگین تر است. اگر اغلب دانشگاهها GRE قبول میکنن، به نظرم GRE امتحان بدید به دلیلی که در زیر اشاره میکنم.

2- اغلب اپلیکنت ها (نه همه) نمره دلخواهشون را در آزمون دوم به دست میارن. شما از لحاظ مالی بررسی کنید که اگر خدایی نکرده نیازمند آزمون دوم شدید میتونید دوباره به کشور دیگری برای امتحان بروید یا خیر.

به نظرم اگر در گزینه اول کفه ترازو به سمت جی آر ای سنگینی کرد، جی آر ای بدید بهتر است چون ممکنه تغییر آزمون براتون سخت بشه در آینده.

موفق باشید
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    سلام،

فارغ از تفاوت ساختاری دو آزمون شما بایستی دو مساله را بررسی بفرمایید:

1- در بیزنس اسکول ها بعضی از Program ها فقط جی مت را قبول دارند و GRE را قبول نمی کنند. شما باید با بررسی سایت بیزنس اسکول ها در رشته مدنظرتون ببینید کفه ترازو به سمت کدام امتحان سنگین تر است. اگر اغلب دانشگاهها GRE قبول میکنن، به نظرم GRE امتحان بدید به دلیلی که در زیر اشاره میکنم.

2- اغلب اپلیکنت ها (نه همه) نمره دلخواهشون را در آزمون دوم به دست میارن. شما از لحاظ مالی بررسی کنید که اگر خدایی نکرده نیازمند آزمون دوم شدید میتونید دوباره به کشور دیگری برای امتحان بروید یا خیر.

به نظرم اگر در گزینه اول کفه ترازو به سمت جی آر ای سنگینی کرد، جی آر ای بدید بهتر است چون ممکنه تغییر آزمون براتون سخت بشه در آینده.

موفق باشید
    ممنون از راهنمایی تون،فقط تو سایت اکثرشو اول به جی مت توجه میکنند بعد در کنارش میگن جی آر ای هم قبول هست برای همین نمیدونستم کدوم رو اننتخاب کنم
    یه چیز دیگه که شما گفتید دو مرتبه یعنی ممکنه بار اول نتونم نمره قابل قبولی بیارم؟نمره بالای 650 چه نمره ای در جی آر ای میشه؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون،فقط تو سایت اکثرشو اول به جی مت توجه میکنند بعد در کنارش میگن جی آر ای هم قبول هست برای همین نمیدونستم کدوم رو اننتخاب کنم
    یه چیز دیگه که شما گفتید دو مرتبه یعنی ممکنه بار اول نتونم نمره قابل قبولی بیارم؟نمره بالای 650 چه نمره ای در جی آر ای میشه؟
    در مورد تبدیل GRE to GMAT یه مقیاسی رو بر مبنای 472 نفر که هردو آزمونو دادن، خود ETS منتشر کرده که زیاد قابل اتکا واقعا نیست، ولی خوب خیلی از دانشگاهها ازون استفاده میکنن.
    جدای از این موارد من دانشگاه معتبری رو دیدم که مثلا 305 GRE رو معادل 650 GMAT حساب میکنن.
    یا دانشگاه یورک که مثلا 600 رو معادل 300 میبینه.
    یه یه داتنشگاه دیگه 300 رو معادل 550
    یا دانشگاه کارلوینای شمالی/شارلوت میاد و میگه بالای 650 GMAT یا 700 در بخش کوانت GRE و 500 در بخش وربال که اگه بذاری تویه اون نرم افزار میشه 590 در gmat!
    و ..

یه بحث دیگه اینکه، شما دوتا نمره داری، یکی مباناش سیستم جدیده و یکی قدیم که ETS اونو به شما نشون نمیده ولی برای دانشگاه میفرسته!
    وقتی شما مثلا شدی 159/146، مبنای قدیمیش میشه 750/400
    حالا اگه اینو بزاری تویه اون نرم افزار یا سایت ETS یه تفاوت 30 نمره ای خواهی دید! اولی 540 دومی 570(تازه جدای از بازه ای که ارائه میده!)
    که نشون میده زیاد قابل اتکا نیست!(حداقل به نظر بنده!)
    من خودم فکر میکنم کسی که GRE 300 بشه به احتمال فراوان GMAT بالای 600/610 میشه.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام دوستان
    من 14 ماه پیش امتحان gmat دادم و نمره خیلی بد 560 گرفتم، یکی از دلایلش لااقل این بود که تا آخرین روز داشتم می خوندم و بدون زدن ماک راهی تست اصلی شدم

5 روز بعد بدون آمادگی gre دادم و 161 و 144 شدم. الأن که دوباره می خوام بدم این ها رو، به نظرتون دوباره روی gmat وقت بزارم؟ من مفاهیم gmat رو اصلی هاش رو خیلی خونده بودم و از این لحاظ حیفم میاد که دوباره امتحان ندم، سال پیش مشکل اصلی و بزرگم نزدن تست بود و سر جلسه از لحاظ انرژی خیلی کم آوردم.
    کسی تجربه مشابهی داره؟ توصیه ای داره؟
    لازم به ذکره که توی این مدت شروع کردم به خوندن لغات 1100، نه به نیت gre، بلکه چون یادمه توی جیمت هم دونستن لغت واقعاً کمک می کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedzolf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 14 ماه پیش امتحان gmat دادم و نمره خیلی بد 560 گرفتم، یکی از دلایلش لااقل این بود که تا آخرین روز داشتم می خوندم و بدون زدن ماک راهی تست اصلی شدم

5 روز بعد بدون آمادگی gre دادم و 161 و 144 شدم. الأن که دوباره می خوام بدم این ها رو، به نظرتون دوباره روی gmat وقت بزارم؟ من مفاهیم gmat رو اصلی هاش رو خیلی خونده بودم و از این لحاظ حیفم میاد که دوباره امتحان ندم، سال پیش مشکل اصلی و بزرگم نزدن تست بود و سر جلسه از لحاظ انرژی خیلی کم آوردم.
    کسی تجربه مشابهی داره؟ توصیه ای داره؟
    لازم به ذکره که توی این مدت شروع کردم به خوندن لغات 1100، نه به نیت gre، بلکه چون یادمه توی جیمت هم دونستن لغت واقعاً کمک می کرد.
    اگر گرایشتون مالی هست یا اقتصاد، من توصیه ام اینه جی آر ای بدید و روی کوانت تمرکز کنید که نمره 170 کوانت جی آر ای هر چیزی تو وربال رو جبران می کنه تو این گرایش ها. بعضی دانشگاه ها هم برای گرایش عملیات و حسابداری ترجیح میدن جی آر ای رو.
    ولی برای گرایش های بازاریابی یا منابع انسانی یا استراتژی، توصیه اکید من جیمت هست. تو تبدیل جیمت به جی آر ای خیلی اجحاف صورت می گیره و دانشگاه ها هم دید بهتری نسبت به نمره جیمت دارن چون بیشتر دیدن و رنج نمره خوب دستشونه.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pantheon66 نمایش پست ها
    اگر گرایشتون مالی هست یا اقتصاد، من توصیه ام اینه جی آر ای بدید و روی کوانت تمرکز کنید که نمره 170 کوانت جی آر ای هر چیزی تو وربال رو جبران می کنه تو این گرایش ها. بعضی دانشگاه ها هم برای گرایش عملیات و حسابداری ترجیح میدن جی آر ای رو.
    ولی برای گرایش های بازاریابی یا منابع انسانی یا استراتژی، توصیه اکید من جیمت هست. تو تبدیل جیمت به جی آر ای خیلی اجحاف صورت می گیره و دانشگاه ها هم دید بهتری نسبت به نمره جیمت دارن چون بیشتر دیدن و رنج نمره خوب دستشونه.
    موافقم باهاتون بجز یه مورد
    در مورد حسابداری (در کنار بازاریابی و منابع انسانی/رفتار سازمانی/سیاست گذاری) من خیلی خیلی کم دیدم GMAT نباشه! میشه گفت همهGMAT میخان!

بعلاوه فکر میکنم نمره حدودی تا 660 راحتتر بدست میاد نسبت به GRE! (من GMAT ندادم و طبق گفته های دیگران و شنیدهام میگم!) بدست آوردن نمره بالای 325 تو GRE بشدت سخته تا GMAT 730!
    یعنی شما بخاید نمره بالا تو GRE بگیرید سختتره تا نمره بالا تو GMAT!
    اگر GMAT تو ایران بود به هیچ وجه خودم GRE نمیدادم!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    موافقم باهاتون بجز یه مورد
    در مورد حسابداری (در کنار بازاریابی و منابع انسانی/رفتار سازمانی/سیاست گذاری) من خیلی خیلی کم دیدم GMAT نباشه! میشه گفت همهGMAT میخان!

بعلاوه فکر میکنم نمره حدودی تا 660 راحتتر بدست میاد نسبت به GRE! (من GMAT ندادم و طبق گفته های دیگران و شنیدهام میگم!) بدست آوردن نمره بالای 325 تو GRE بشدت سخته تا GMAT 730!
    یعنی شما بخاید نمره بالا تو GRE بگیرید سختتره تا نمره بالا تو GMAT!
    اگر GMAT تو ایران بود به هیچ وجه خودم GRE نمیدادم!
    حرف شما رو قبول دارم. در مورد حسابداری باید عرض کنم من هم زیاد ندیدم ولی خب بوده مواردی که ببینم فقط جی آر ای می خواستن، خیلی کم ولس هست.
    در مورد صحبت بعدتون هم موافقم. نمره خیلی بالای جی آر ای خیلی سخت تر ازجمیته ولی نمره بالای 750 جیمت هم اصلا راحت نیست و حتی شانس هم لازم داره. ولی GRE تا یه مرحله ایش، مثلا 320 شدن، از معادل جیمتش راحت تره.

ممنون از پاسخ دوستان
    من توی حوزه های استراتژی بیشتر مد نظرم هست یا بازاریابی
    راستیتش من حتماً باید نمره جیمت 700 یا بالاتر بیارم به خاطر معدل لیسانسم. که فکر کنم این معادل این است که مثلاً اگر gre بدم باید نمره کل بالای 324 بیارم که اگر کوانت رو بالا بزنم و 169 بیارم، وربال رو بالای 153 باید بزنم. حالا نمی دونم زدن ین نمره چقدر زمان می بره. برای منی که در مرحله لغات تافل و 504 و 400 must have رو خوب بلدم و 1100 رو هم در مرحله مرورم ولی 3 ماه طول می کشه تا در حد مناسبی به خاطر بسپارمشون.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedzolf نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دوستان
    من توی حوزه های استراتژی بیشتر مد نظرم هست یا بازاریابی
    راستیتش من حتماً باید نمره جیمت 700 یا بالاتر بیارم به خاطر معدل لیسانسم. که فکر کنم این معادل این است که مثلاً اگر gre بدم باید نمره کل بالای 324 بیارم که اگر کوانت رو بالا بزنم و 169 بیارم، وربال رو بالای 153 باید بزنم. حالا نمی دونم زدن ین نمره چقدر زمان می بره. برای منی که در مرحله لغات تافل و 504 و 400 must have رو خوب بلدم و 1100 رو هم در مرحله مرورم ولی 3 ماه طول می کشه تا در حد مناسبی به خاطر بسپارمشون.
    اگه تارگت شما جیمت هست ، میتونم بگم یه کوریلیشن مثبتی بین این نمره و نمره تافل وجود داره (به عقیده من)
    نمره تافل 100 به بالا یه جورایی پایه های مناسبی برای نمره جیمت بالای 650 میتونه باشه (این اصل برعکسش خیلی خیلی صادقه ==> نمره تافل زیر 80-85 نشانه این هست که راه سختی برای گرفتن نمره جیمت 650 به بالا پیش رو هست)
    اگه تازه شروع کردین به زبان خوندن و لغت حفظ کردن به نظرم برای جیمت 700 مینیمم 6 ماه وقت به خودتون بدین (با علم به اینکه آدم نمیتونه فول تایم زبان بخونه ! - روزی 10 ساعت - )
    یادتون باشه ، حوزه های مدیریت که از مباحث ریاضیاتی فاصله میگیره اتفاقا نیاز به سطح زبان بالاتری داره ، منطقی هم هست ==> شما یه معادله با 1 مجهول رو روی تخته مینویسین و حل میکنین و آخرش میگین : اینم جواب معادله !
    ولی تو حوزه های غیر ریاضیاتی باید با حرف زدن و استدلال کردن و تشریح کردن طرف مقابل رو متقاعد کنین. خیلی جاها مختصر و مفید حرف زدن مهم هست ، لذا توانایی های کلامی مهم هستن.
    اگه استراتژی رو دوست دارین ، اینو بدونین که قبل از ورود به دانشگاه باید روی اسکیل های زبانتون خیلی خیلی باید کار کنین وگرنه زندگی سخت میشه براتون.
    باید بتونین 5 صفحه مطلب رو سریع بخونین و خلاصه کنین ، بتونین به راحتی یه ایده رو تشریح کنین و توضیح بدین و...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    اگه تارگت شما جیمت هست ، میتونم بگم یه کوریلیشن مثبتی بین این نمره و نمره تافل وجود داره (به عقیده من)
    نمره تافل 100 به بالا یه جورایی پایه های مناسبی برای نمره جیمت بالای 650 میتونه باشه (این اصل برعکسش خیلی خیلی صادقه ==> نمره تافل زیر 80-85 نشانه این هست که راه سختی برای گرفتن نمره جیمت 650 به بالا پیش رو هست)
    اگه تازه شروع کردین به زبان خوندن و لغت حفظ کردن به نظرم برای جیمت 700 مینیمم 6 ماه وقت به خودتون بدین (با علم به اینکه آدم نمیتونه فول تایم زبان بخونه ! - روزی 10 ساعت - )
    یادتون باشه ، حوزه های مدیریت که از مباحث ریاضیاتی فاصله میگیره اتفاقا نیاز به سطح زبان بالاتری داره ، منطقی هم هست ==> شما یه معادله با 1 مجهول رو روی تخته مینویسین و حل میکنین و آخرش میگین : اینم جواب معادله !
    ولی تو حوزه های غیر ریاضیاتی باید با حرف زدن و استدلال کردن و تشریح کردن طرف مقابل رو متقاعد کنین. خیلی جاها مختصر و مفید حرف زدن مهم هست ، لذا توانایی های کلامی مهم هستن.
    اگه استراتژی رو دوست دارین ، اینو بدونین که قبل از ورود به دانشگاه باید روی اسکیل های زبانتون خیلی خیلی باید کار کنین وگرنه زندگی سخت میشه براتون.
    باید بتونین 5 صفحه مطلب رو سریع بخونین و خلاصه کنین ، بتونین به راحتی یه ایده رو تشریح کنین و توضیح بدین و...
    دقیقاً من اون زمان که برای جیمت می خوندم متوجه شدم که دانش عمومیم از زبان پایینه. مخصوصاً توی تصحیح جمله این رو حس کردم.

من تافل رو تونستم 102 بشم. از سطح زبان واقعاً پایین تا 102 توی 4 ماه. ولی 2 تا چیز رو نتونستم توی 4 ماه بهبود مناسبی بدم، یکی اسپیکینگ که توی آزمون شدم 20. اونیکی هم چیزی که خودم اسمش رو گذاشتم شئور زبان. این دومی توی جیمت که فقط 2 ماه بیشتر وقت داشتم، بدجوری حالم رو گرفت.

در مورد استراتژی، واقعیت اینه که این خلاصه کردن و خوندن و دسته بندی بندی کردن، تنها چیزیه که با قاطعیت می گم بیشتر از چیزهای دیگه خوشم میاد ازش. یعنی طی این چند سال هرچی بیشتر خودم رو شناختم، دیدم به طور ناخودآگاه دارم این کارها رو می کنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)