صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 91011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management at Illinois Institute of Technology

پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم
    من میخوام واسه دکترای مدیریت (و احتمال زیاد تو زمینه مارکتینگ) اقدام کنم و ترجیحم اینه که واسه دانشگاه های اروپا مثل آلمان و هلند اقدام کنم.(بیشتر به خاطر مسائل اقامت بعد از تحصیل)
    تو 6 ماه گذشته 3 تا آزمون جیمت و جی آر ای و تافلو دادم.
    نمراتم هم به این شکله: تافل 99، جیمت 610 (کوانت 73 درصد و وربال 43 درصد و توتال 63 درصد) و جی آر ای 317 (کوانت 165 و 90 درصد و وربال 152 و 54 درصد)
    حالا سوالم اینه که با توجه به نمراتم و اینکه نمره جیمتم زیاد مطلوب نشد، تو رزومم نمره جیمتو بیارم یا نه کلا به روی خودم نیارم که جیمت دادم و بعد اگه استادی خواست بهش بگم که جیمتم دادم!!!
    چون اگه اشتباه نکنم نمره جی آر ای و مخصوصا کوانتش خوب شده و نمیخوام رزومم خراب بشه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_hn نمایش پست ها
    من میخوام واسه دکترای مدیریت (و احتمال زیاد تو زمینه مارکتینگ) اقدام کنم و ترجیحم اینه که واسه دانشگاه های اروپا مثل آلمان و هلند اقدام کنم.(بیشتر به خاطر مسائل اقامت بعد از تحصیل)
    نمراتم هم به این شکله: تافل 99، جیمت 610 (کوانت 73 درصد و وربال 43 درصد و توتال 63 درصد) و جی آر ای 317 (کوانت 165 و 90 درصد و وربال 152 و 54 درصد)
    حالا سوالم اینه که با توجه به نمراتم و اینکه نمره جیمتم زیاد مطلوب نشد، تو رزومم نمره جیمتو بیارم یا نه کلا به روی خودم نیارم که جیمت دادم و بعد اگه استادی خواست بهش بگم که جیمتم دادم!!!
    چون اگه اشتباه نکنم نمره جی آر ای و مخصوصا کوانتش خوب شده و نمیخوام رزومم خراب بشه...
    کوانت جی آأر ای شما هم آنقدر رقابتی نشده است ولی در کل نمره جی آر ای شما بهتر شده است. با توجه به اینکه نمره این دو آزمون در اروپا به اهمیت آمریکا نیست، احتیاجی به ریپرت نمره جیمت برای این دانشگاه ها نیست. روی قسمت های دیگر رزومه خود کار کنید، به نظر بنده.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_hn نمایش پست ها
    سلام پویا جان،
    GRE شما برای پذیرش و فاند دکترای مارکتینگ در آلمان (شاید غیر از منهایم) کفایت می کنه. دیگه بستگی به بقیه رزومه و بخصوص پروپوزال تون داره.
    البته بعضی BS ها در آلمان (و همین طور بقیه اروپا) فقط GMAT رو قبول می کنند. بخاطر همین بهتره شما رزومه ات رو برای هر دانشگاه Customize کنی. برای اونهایی که GRE می خوان یا ذکر نکردن که کدومو می خوان شما نمره GRE تونو بذارین. برای اونایی که فقط GMAT می خوان هر دو نمره رو ریپورت کنین.
    موفق باشین
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member poonet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان وقتتون بخیر..
    من یه سوالی داشتم ..اینه که من الان درحال اتمام ارشدم هستم و پایان نامه من در زمینه HR هستش... برای اپلای میدونید آیا میتونم GRE بدم بجای GMAT؟؟؟ البته هنوز نمیدونم برای دکتری چه گرایشی بخونم ولی میخوام بدونم باتوجه به زمینه ارشدم چی میتونه به ریسرچم نزدیکتر باشه که همزمان جیمت هم لازم نداشته باشه و با جی آر ای هم بتونه اوکی بشه!
    و درحالت دیگه اینکه اگه کلا گرایشی که برای دکتری انتخاب میکنم به ارشدم مرتبط نباشه برای پذیرش مشکل به وجود میاد؟؟

رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Pantheon66 نمایش پست ها
    اگر گرایشتون مالی هست یا اقتصاد، من توصیه ام اینه جی آر ای بدید و روی کوانت تمرکز کنید که نمره 170 کوانت جی آر ای هر چیزی تو وربال رو جبران می کنه تو این گرایش ها. بعضی دانشگاه ها هم برای گرایش عملیات و حسابداری ترجیح میدن جی آر ای رو.
    ولی برای گرایش های بازاریابی یا منابع انسانی یا استراتژی، توصیه اکید من جیمت هست. تو تبدیل جیمت به جی آر ای خیلی اجحاف صورت می گیره و دانشگاه ها هم دید بهتری نسبت به نمره جیمت دارن چون بیشتر دیدن و رنج نمره خوب دستشونه.
    سلام
    ینی شما میفرمایین که گرایش های استراتژی و OB فقط جیمت میخوان؟؟ من هدفم امریکاست.. ولی ترجیح میدادم واقعا که جی آر ای امتحان بدم...
    اصلا تغییر گرایش برای دکتری آیا میتونه مشکل ساز بشه؟؟ چون من پایان نامه ارشدم الان تو زمینه HR هستش...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط poonet نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر..
    من یه سوالی داشتم ..اینه که من الان درحال اتمام ارشدم هستم و پایان نامه من در زمینه HR هستش... برای اپلای میدونید آیا میتونم GRE بدم بجای GMAT؟؟؟ البته هنوز نمیدونم برای دکتری چه گرایشی بخونم ولی میخوام بدونم باتوجه به زمینه ارشدم چی میتونه به ریسرچم نزدیکتر باشه که همزمان جیمت هم لازم نداشته باشه و با جی آر ای هم بتونه اوکی بشه!
    و درحالت دیگه اینکه اگه کلا گرایشی که برای دکتری انتخاب میکنم به ارشدم مرتبط نباشه برای پذیرش مشکل به وجود میاد؟؟
    چیزی که من شنیدم اینه که اگه جی آر ای بدین، برای گرایشهای مدیریتی مثل HR یا OB و استراتژیک به شدت به نمره وربال شما اهمیت میدن، نمره ای که برای ما ایرانی ها کسب کردنش خیلی سخته و کلا میگن که برای این گرایشهای مدیریت جیمت بهتره، توی بیزینس اسکولی که من هستم دانشجوهای این گرایشها جیمت دادن، من جی آر ای رو بین دانشجوهای فاینانس و مارکتینگ البته دیدم، ولی برای مدیریت دست کم شخصا خبر ندارم.
    تغییر گرایش برای شما مشکلی نداره. کلا تغییر گرایش در بیزینس چیز متداولی هست: مثلا من همکلاسی دارم که لیسانس برق داره و ام بی ای هم بعدش خونده الان داره دکتری حسابداری می خونه در حالی که فقط یک درس از حسابداری در دوره ام بی ای خونده. یا می شناسم کسی که لیسانس مکانیک بوده، بعد ام بی ای استراتژیک خونده و الان دکتری فاینانس می خونه.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    چیزی که من شنیدم اینه که اگه جی آر ای بدین، برای گرایشهای مدیریتی مثل HR یا OB و استراتژیک به شدت به نمره وربال شما اهمیت میدن، نمره ای که برای ما ایرانی ها کسب کردنش خیلی سخته و کلا میگن که برای این گرایشهای مدیریت جیمت بهتره، توی بیزینس اسکولی که من هستم دانشجوهای این گرایشها جیمت دادن، من جی آر ای رو بین دانشجوهای فاینانس و مارکتینگ البته دیدم، ولی برای مدیریت دست کم شخصا خبر ندارم.
    تغییر گرایش برای شما مشکلی نداره. کلا تغییر گرایش در بیزینس چیز متداولی هست: مثلا من همکلاسی دارم که لیسانس برق داره و ام بی ای هم بعدش خونده الان داره دکتری حسابداری می خونه در حالی که فقط یک درس از حسابداری در دوره ام بی ای خونده. یا می شناسم کسی که لیسانس مکانیک بوده، بعد ام بی ای استراتژیک خونده و الان دکتری فاینانس می خونه.

ممنونم از پاسختون
    آخه جیمت ایران برگزار نمیشه و زیادهم جا نیفتاده برای کتاباش و منابعش... ولی جی آر ای رو ایران میشه داد باهمون هزینه جیمت اصلا میشه دوبارهم داد اگه احیانا نمره خوب نشد... از این جهت بیشتر مدنظرمه... درحالیکه میدونم جیمت شاید مقبول تر باشه...
    خوبه... چون به مارکتینگ هم علاقه دارم... برا انتخاب رشته ارشد بعداز HR مارکتینگ رو انتخاب کرده بودم...
    بعد خوب حالا من اگه بخوام مارکتینگ بخونم درحالیکه هیچ رزومه و مقاله ای تو این حیطه ندارم و پایان نامم هم که HR خوب بعد اینا بجز نمره زبان من و معدلم دیگه چیزی نیس که بخوان بهش توجه بکنن!...بخاطر این گفتم پذیرش رو مشکل نکنه؟؟؟؟؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط poonet نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    آخه جیمت ایران برگزار نمیشه و زیادهم جا نیفتاده برای کتاباش و منابعش... ولی جی آر ای رو ایران میشه داد باهمون هزینه جیمت اصلا میشه دوبارهم داد اگه احیانا نمره خوب نشد... از این جهت بیشتر مدنظرمه... درحالیکه میدونم جیمت شاید مقبول تر باشه...
    خوبه... چون به مارکتینگ هم علاقه دارم... برا انتخاب رشته ارشد بعداز HR مارکتینگ رو انتخاب کرده بودم...
    بعد خوب حالا من اگه بخوام مارکتینگ بخونم درحالیکه هیچ رزومه و مقاله ای تو این حیطه ندارم و پایان نامم هم که HR خوب بعد اینا بجز نمره زبان من و معدلم دیگه چیزی نیس که بخوان بهش توجه بکنن!...بخاطر این گفتم پذیرش رو مشکل نکنه؟؟؟؟؟؟
    متاسفانه اینکه جیمت ایران برگزار نمیشه، انتخاب جیمت رو سخته کرده.
    این مسئله که بیاین مارکتینگ شدنی هست البته بحث رقابت در پذیرش هست اگه شما هیچ برتری نسبت به رقباتون از حیث معدل و نمره جیمت یا جی آر ای نداشته باشید و اونها بک گراند مارکتینگ داشته باشند شما بازنده هستین و اونها برنده. توجیح معقولی هم باید در sop برای انتخاب مارکتینگ به این لحاظ که تا الان هیچ ارتباطی باهاش نداشتین باید داشته باشید باید توضیح بدین که چرا به صورت منطقی به مارکتینگ علاقه مند شدین و چرا فکر می کنید که توی تحصیل در مارکتینگ موفق خواهید بود. کلا تغییر گرایش در رشته های بیزینس شدنی هست اما با تحمل ریسک بیشتر از حالتی که دارین برای رشته ای که سابقه ازش دارین ادامه میدین.

Junior Member

سلام دوستان.من ایمیلی به یکی از اساتید دانشگاه usnw سیدنی استرالیا زدم و از پرسیدم که شما برای پذیرش پی اچ دی مارکتینگتون نمره جی مت رو مد نظر قرار میدین یا جی ار ای..و اون اینو گفته

Hello. The website will provide you with all the entry requirements. The MCommerce (Marketing) does not require GMAT. Only our MBA requires GMAT.

Cheers
    Julie

با توجه به حرفای دوستان اینکه این استاد گفته ما نمره جی مت رو فقط واسه mba هامون میخوایم و مارکتینگ جی مت نمیخواد رو چطور تفسیر میکنید؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط andlikamb نمایش پست ها
    سلام دوستان.من ایمیلی به یکی از اساتید دانشگاه usnw سیدنی استرالیا زدم و از پرسیدم که شما برای پذیرش پی اچ دی مارکتینگتون نمره جی مت رو مد نظر قرار میدین یا جی ار ای..و اون اینو گفته

Hello. The website will provide you with all the entry requirements. The MCommerce (Marketing) does not require GMAT. Only our MBA requires GMAT.

Cheers
    Julie

با توجه به حرفای دوستان اینکه این استاد گفته ما نمره جی مت رو فقط واسه mba هامون میخوایم و مارکتینگ جی مت نمیخواد رو چطور تفسیر میکنید؟
    تفسر خواصی نداره که اونجایی که شما به استادش ایمیل زدین نمره جیمت برای دکتری مارکتینگ نمی خواد
    نمیدونم دقیقا از دوستان اشاره شما به کدام پستهاست ولی احتمالا پستهایی رو خوندین که در پاسخ به چگونگی اپلای برای آمریکای شمالی بوده. برای کانادا و آمریکا، همه دانشگاه برای دکتری گرایشهای مختلف بیزینس از جمله مارکتینگ این امتحان رو باید بدین (و یا معادلش جی آر ای). در اروپا و استرالیا همه بیزینس اسکولها الزام نیست، بعضی ها می خوان و بعضی نمی خوان. نیوزیلند رو تاجایی که یادمه هیچ کدوم از دانشگاه ها نمی خوان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)