صفحه 3 از 20 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Junior Member

پیش فرض GRE یا GMAT ؟؟

???
    سلام دوستان
    اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا در مورد ارجحیت GRE و GMAT در پروسه گرفتن پذیرش در مقطع دکترا من رو کمک کنه.
    توی بقیه پست ها هر کس یک چیزی میگه و کسی جواب درستی نداره.
    میدونم که به کشور و همینطور فاند گرفتن با نگرفتن ربط داره ولی نمیدونم کجاها چی بهتره.

لطفا کمک کنید
    ممنون

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : برای دکترای مدیریت GRE بهتره یا Gmat ؟

تا جایی که من اطلاع دارم برای رشته های مدیریت GMAT بهتره حتی بیشتر دانشگاه ها فقط GMAT می خوان ولی بعضی هاشون GRE رو هم قبول دارن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

قبلا در این مورد خیلی در فروم بحث شده و طبیعتا هر کسی نقطه نظر خودش رو گفته.
    در مورد دکترای مدیریت کاملا بستگی داره به گرایشی که می خواهید اپلای کنید. تا اونجایی که من دیدم اکثر گرایش ها به جز operation management و فیلدهای مشابه، GMAT می خوان. فیلدهای مشابه هم شامل management science و supply chain management و decision science هستش. چون اینا پایه ریاضی شون مهندسی تره، GRE رو هم قبول می کنن. من خودم چون چنین فیلدهایی اپلای کردم GRE دادم ولی به طور کلی GMAT برای ما ایرانی ها امتیازهای بیشتری در نمایان ساختن استعدادهای ریاضی مون نسبت به بقیه کشورها داره

در تاييد حرف آرام:

هر دانشگاهي سياست خاص خودشو داره، ولي در حالت کلي براي گرايش‌هاي مشابه Operations and Production Management امتحان GRE مي تونه جايگزين GMAT بشه. ( البته استثناهايي نظير دانشگاه Purdue هم وجود داره که حتي براي اين گزايش هم GMAT مي خاد)

ولي براي گرايش هاي Marketing، Organizational Behaivior، Strategic Planning، Finance و گرايش هاي مشابه عمدتا GMAT قابل قبوله و GRE نمي‌تونه جايگزين بشه.

البته اينم بايد اضافه کنم که اين مطلبي که گفتم کلي بود و ممکنه برخي دانشگاه‌ها از اين قاعده پيروي نکنن.
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Junior Member

همونطور که NNaser گفت استثنا وجود داره ولی اگه بگی دقیقا چی میخوای Apply کنی شاید بشه بهتر راهنمایی کرد. دقت کن که اگه نمره Verbal توی GRE خوب نشه یکم توی ذوق میزنه! البته GMAT هم مصیبت خودشو داره.... درکل میتونم بگم توی US میتونی با negotiation هرکدومو جایگزین کنی بجر استثناها که بچه ها گفتن....

دوست عزیز شما اول تصمیم بگیر برای چه رشته ای و چه جایی می خوای اقدام کنی .
    ولی کلا تو جی مت میشه نمره بهتری گرفت .
    اگه نمی تونی جی مت بدی خیلی جاها جی آر ای رو هم قبول می کنن . باید سایتشون رو چک کنی .

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman
    همونطور که NNaser گفت استثنا وجود داره ولی اگه بگی دقیقا چی میخوای Apply کنی شاید بشه بهتر راهنمایی کرد. دقت کن که اگه نمره Verbal توی GRE خوب نشه یکم توی ذوق میزنه! البته GMAT هم مصیبت خودشو داره.... درکل میتونم بگم توی US میتونی با negotiation هرکدومو جایگزین کنی بجر استثناها که بچه ها گفتن....
    چون موضوع مهمه، ميخام رووش تاکيد کنم.
    حرف شما در مورد negotiation روي جايگزيني GMAT با GRE تا حدود زيادي درست نيست!

در دانشکده‌هاي بيزنس روي نمرات زبان حساسيت خاصي وجود داره و روي جايگزيني اين دو تا امتحان با همديگه (حداقل در دانشگاه‌هاي تاپ US) من چيزي نشنيدم.
    من اگر جاي شما بودم يه سر به سايت چند تا دانشگاه (که ممکنه اونجاها اپلاي کنيد) مي زدم و ميديدم که آيا GMAT ميخان يا GRE. بعدش ميرفتم روي اون امتحان وقت ميزاشتم.
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Junior Member

وظیفه خودم میدونم که از همه دوستان تشکر کنم.
    البته NNaser54 جواب من رو دادند.
    رشته ای که من دنبالش هستم Strategic Planning هست که طبعا امتحان پیش فرض اون GMAT هست.
    با آرزوی توفیق برای همه

Junior Member

سلام

من سربازم و 1 ماه تلاش کردم که اجازه خروج از کشور برای ازمون GMAT بگیرم و نشد. حالا دنبال اینم که به جای GRE ،GMAT رو بدم. متوجه شدم که برای Operation و MAketing میشه gre داد (چند تا از دوستان این کار رو کردن ) ولی ایا برای sterategic یا PROJECT MNG هم میشه؟ نمونه عینی کسی سراغ داره که fund هم گرفته باشه از امریکا؟
    Zarrabi درست میگه که پیش فرض GMAT هست به سایت ها هم سر زدم . برای استراتژیک چیزی پیدا نکردم (البته یه سرچ مختصر کردم) ولی میخوام بدونم که از بچه های ایرانی کسی برای این رشته این کار رو کرده؟

البته خودم هم میدونم که گزینه دیگه ای به جز GRE ندارم - دوستان هم بهم اینو گفته ولی میخوام خیالم راحت بشه!

کلی برای GMAT خوندم حالا کله پام کردن. - bahman خوب میدونه من چقدر خوندم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : GRE به جاي GMAT

سلام

به دلیل سربازی نتونستم تو امتحان GMAT شرکت کنم و مجبورم GRE بدم و گزینه دیگه ای ندارم. کسی از دوستان تونسته با GRE از دوستان برای رشته Stertegic پذیرش با فاند بگیره؟ برای Operation و MArketing میشه gre داد (چند تا از دوستان این کار رو کردن )

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)