صفحه 5 از 20 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

نقل قول نوشته اصلی توسط mitran
    آیا مطالعه برای GMAT با GRE خیلی فرق دارد؟یعنی آیا با مطالعی عمیق یکی و کمی تست زنی در دومی می توان در هر دو موفق بود؟ کلا راهکار اینکه بتوان هر دو را در حدود 4-5 ماه داد چیست؟با فرض اینکه سطح زبان هم خوب هست.(تافل 108)
    در بخش quantitative جی مت سطح توانمندی بالاتری لازم دارد. در GRE نمره 800/800 با کمی تلاش دست یافتنی است، اما در GMAT نمره کامل در بخش quantitative تقریبا دست نیافتنی است و معمولا بالاترین نمره ممکن 60/50 و 60/51 و بسیار بسیار به ندرت 60/52 است. ضمن اینکه نوع سئوالات هم در دو امتحان تفاوت بسیار دارد و نه تنها خواندن همزمان برای هر دو ممکن است کمک کننده نباشد که ممکن است مخرب هم باشد!
    در بخش verbal هم تفاوت بنیادین وجود دارد. هر دو آزمون بخش verbal سختی دارند. در GRE معمولا دشواری به خاطر vocabulary است، اما در GMAT سختی ناشی از ساختارهای زبانی و درک مطلب های پیچیده است.

در مجموع در درجه اول بهتر است با مشخص کردن هدف آینده فقط به سراغ یکی از این امتحانات بروید، اما اگر به هر دلیل لازم است هر دو را امتحان بدهید باید زمان کاملا جداگانه برای آماده شدن برای هر یک اختصاص دهید. به خصوص اینکه در هر دو مورد داشتن تمرکز فکری بر آزمون در طول دوران آماده سازی برای دست یافتن به نتیجه خوب بسیار مهم است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برای دکترای مدیریت GRE بهتره یا Gmat ؟

سلام به همه
    دوباره مجبور شدم بعد از چند ماه توی این تاپیک سوال مطرح کنم.
    آقا من به خیلی از دانشگاهها که سر زدم همه میگفتند که GMAT و GRE هر دو رو برای دکترای business قبول دارند.
    برای مثال: Alberta, UFL, FIU, UIUC و UWM
    من که گیج شده ام
    به خاطر مشکل سربازی برام خیلی سخته که برم خارج GMAT بدم
    یه بار دیگه لطفا هر کی میتونه مشورت بده...

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Zarrabi
    سلام به همه
    آقا من به خیلی از دانشگاهها که سر زدم همه میگفتند که GMAT و GRE هر دو رو برای دکترای business قبول دارند.
    من که گیج شده ام
    خوب وقتي شما مطمئني كه دانشگاههايي كه مي خواهيد اپلاي كنيد با اين قضيه مشكلي ندارند، همه چي رو به راهه ديگه.
    اگه موقع اپلاي خواستين دانشگاه ديگه اي رو به ليستتون اضافه كنيد، اول ازشون بپرسيد. اگه GMAT هم خواستند، شما نمره GRE رو براشون غير رسمي نشون بده و بگو كه اگه پذيرش conditional بدن، در اسرع وقت امتحان ميدي و نمره رو مي فرستي.
    فكر كنم اينطوري مشكلتون تا يه حدي حل ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Zarrabi
    سلام به همه
    من که گیج شده ام
    می تونم با ضریب اطمینان 99.5 درصد بگم که همه دانشگاه های امریکای شمالی gre رو به جای gmat قبول میکنند (غیر از چند دانشگاه که تعدادشون به انگشتان دست هم نمیرسد) پس اصلا نگران نباش. فقط یک نکته باقی می مونه و اون اینه که در جی ار ای اکثر در وربال نمره بالایی نمیگیرند. اکر شما بخواهی ا÷لای کنی فرض رو بذار برای q800 و برای وربال هم تلاش کن که بالای 450-500 بگیری وگرنه نمره رقابتی نیست.

در رابطه با اروپا اطلاعات دقیقی ندارم اما اونجاهایی که من دیدم اکثرا هر دو را قبول دارند
    موفق باشی

سلام
    با شرایطی که ذکر شده... GRE GMAT هر دو برای گرفتن پذیرش می تونه موثر باشه... حالا دوستان در این فروم کسی هست که با GRE پذیرش گرفته باشه؟ اگر کسی آمار داره می شه اطلاع بده... اصولا چه نمره ای برای GRE تو مدیریت خوبه؟ مخصوصا وربال ، چه فوق لیسانس مدیریت و چه دکتری.... امیدوارم محل مناسبی را برای سوالم انتخاب کرده باشم...
    Life salutes you when you make others happy

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    در بخش quantitative جی مت سطح توانمندی بالاتری لازم دارد. در GRE نمره 800/800 با کمی تلاش دست یافتنی است، اما در GMAT نمره کامل در بخش quantitative تقریبا دست نیافتنی است و معمولا بالاترین نمره ممکن 60/50 و 60/51 و بسیار بسیار به ندرت 60/52 است. ضمن اینکه نوع سئوالات هم در دو امتحان تفاوت بسیار دارد و نه تنها خواندن همزمان برای هر دو ممکن است کمک کننده نباشد که ممکن است مخرب هم باشد!
    در بخش verbal هم تفاوت بنیادین وجود دارد. هر دو آزمون بخش verbal سختی دارند. در GRE معمولا دشواری به خاطر vocabulary است، اما در GMAT سختی ناشی از ساختارهای زبانی و درک مطلب های پیچیده است.

در مجموع در درجه اول بهتر است با مشخص کردن هدف آینده فقط به سراغ یکی از این امتحانات بروید، اما اگر به هر دلیل لازم است هر دو را امتحان بدهید باید زمان کاملا جداگانه برای آماده شدن برای هر یک اختصاص دهید. به خصوص اینکه در هر دو مورد داشتن تمرکز فکری بر آزمون در طول دوران آماده سازی برای دست یافتن به نتیجه خوب بسیار مهم است.
    در مورد مقايسه اين دو، بد نيست بدانيد كه دستيابي به نمره مطلوب در امتحان GMAT بالاتر از امتحان GRE است. به هر حال براي apply غالبا نمره GMAT را معيار قرار ميدهند (در مقايسه با GRE) و حالا كه قصد داريد زمان صرف كنيد، بهتر است بر GMAT تمركز كنيد. من GRE Varebal ٤٠٠ شدم و quantitative ٧٦٠، اما براي phd of business administration در دانشگاه concordia and SFU رد شدم و دليل رد شدنم را نمره GRE پايين اعلام كرده بودند. در حال حاضر بر اساس اطلاعات افرادي كه هر دو آزمون را شركت كرده‌اند، قصد تمركز مجدد بر GRE براي بهبود نمره خود را ندارم و GMAT را قطعا ترجيح ميدهم.
    موفق باشيد.

Junior Member

ببخشید من تازه واردم ، اصولا برای مدیریت PHD چه جور GRE قبول می شه ؟ general یا subject؟ چه subject ی ؟
    آخه منم سربازم نمی تونم برم بیرون!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

general .. اما بازم باید با دانشگاه چک کنید .. بعضی جاها فقط GMAT رو قبول دارند !

Junior Member

من تا 1 ساعت پیش فکر میکردم GRE و GMAT برای دانشگاه هایی که میگن تفاوتی قایل نمیشیم واقعا تفاوتی نداره! اما یک ساعت پیش توی مصاحبه یکی از دانشگاهها فهمیدم شوخی میکنن کاملا! نمره GRE من رو جلوی چشمام وارد Comparison Tool که ETS داده کرد....البته من خودم بهش گفتم اینکارو خودم کردم قبلا ولی بازم وارد کرد... این Tool بنظر من زیاد دقیق نیست چون Nature این دوتا امتحان با هم فرق میکنن! با این وضعیت من پیشنهادم کلا GMATهست!

Junior Member

در ضمن از من کلی توضیح خواستن که چرا GMAT ندادی! میگفت حاضری GMAT بدی یا نه؟! که منم گفتم شوخی میکنین یا جدی میگین؟ اونم گفت که شوخی میکنیم...اما بهرحال GMAT بنظر من کلا منطقی تره واسه مدیریت!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)