صفحه 6 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برای دکترای مدیریت GRE بهتره یا Gmat ؟

درسته که بسیاری از انشگاه های امریکا gre را هم قبولدارند اماا اگر سری به میانگین نمرات افرادی که با gre پذیش گرفتند(در سایت دانشگاه ها این اطلاعات موجوده) بزنید می بینید که میانگبن نمره gre خیالی بالاست.به طور مثال در austin میانگین gre افرادی پذیرش شده 1450 بود.درحالی که بچه های مهندسی با gre 1200-1300 از جاهای خوب پذیرش می گیرند.

دانشگاههایی که فقط GMAT رو قبول میکنند فکر نمیکنم توی کل آمریکا و کانادا به 20 تا برسن. ولی تجربه من اینه که همونایی هم که هر دو رو قبول میکنن، طبق یه قانون نانوشته، GMAT رو بیشتر قبول دارن. بنابراین بنظر من اگه فقط میخوایید رشته مدیریت اپلای کنید و تازه میخوایید شروع به خوندن کنید، GMAT رو انتخاب کنیدو با 2 ماه وقت کامل میشه نمره معقولی حدود 700 کسب کرد. مگه اینکه مثلا بخوایید رشته دیگه ای مثل اقتصاد یا مهندسی هم اپلای کنید که در اون صورت شاید GMAT اصلا بدردتون نخوره

Junior Member

من هم به قانون نانوشته اعتقاد دارم...به آیندگان توصیه میکنم اگر نمیخواین Finance,OR, Econ بخونین وقتتون رو بذارین روی GMAT. البته بعید میدونم با 2 ماه بشه 700 شد مگر اینکه شانس بیارین....من هردو رو امتحان دادم و کماکان معتقدم GRE ساده تره! هم وربال هم کوانت.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman نمایش پست ها
    من هم به قانون نانوشته اعتقاد دارم...به آیندگان توصیه میکنم اگر نمیخواین Finance,OR, Econ بخونین وقتتون رو بذارین روی GMAT. البته بعید میدونم با 2 ماه بشه 700 شد مگر اینکه شانس بیارین....من هردو رو امتحان دادم و کماکان معتقدم GRE ساده تره! هم وربال هم کوانت.
    اقتصاد که یک رشته دیگه است، اما اگر کسی میخواد گرایش مدیریت عملیات یا فایننس هم بخونه بهتره GMAT امتحان بده. به خصوص برای فایننس که تا جایی که می تونید سعی کنیدGMAT امتحان بدید.

دوستان من رفتن GMAT دادم و نمره ام هم شد 650. می خوام واسه PhD ترجیحا استراتژی یا HR و کلا یه چیز توی این مایه ها apply کنم. به نظرتون با این GMAT شانس دارم (واسه آمریکا)؟ آخه به خاطر این سربازی لعنتی نمی تونم برم دوباره GMAT بدم . لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a.mba نمایش پست ها
    دوستان من رفتن GMAT دادم و نمره ام هم شد 650. می خوام واسه PhD ترجیحا استراتژی یا HR و کلا یه چیز توی این مایه ها apply کنم. به نظرتون با این GMAT شانس دارم (واسه آمریکا)؟ آخه به خاطر این سربازی لعنتی نمی تونم برم دوباره GMAT بدم . لطفا راهنمایی کنید.
    من از Admin های محترم (Some14myself و Biscuitpolo ) خواهش میکنم یه تاپیک برای نظر خواهی شانس پذیرش در مدیریت و اقتصاد ایجاد کنن که بچه ها بتونن سوالات مشابه این سوال رو اونجا مطرح کنن که از پراکندگی جلوگیری بشه.

با ویرایش BiscuitPolo
    موضوع مورد نظر ایجاد شد

شانس گرفتن پذیرش- گرایشها و مقاطع مختلف مدیریت
    ویرایش توسط biscuitpolo : February 8th, 2010 در ساعت 11:22 AM

Junior Member mhoseink آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business and Technology- TUT

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

بهترین مقایسه بین این دو آزمون را خود برگزار کننده انجام داده است. لینکهای زیر را ببین.
    http://www.gmac.com/gmac/thegmat/comparegmattogre
    http://www.gmac.com/NR/rdonlyres/B1F...09v6_FINAL.pdf
    دریای آرام ناخدای قهرمان نمی سازد

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

سلام

من قصد دارم برای phd ژئوتکنیک اقدام کنم.به نظر شما بهتره واس gre بخونم یا gmat؟

با تشکر

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

GMAT برای رشته های مدیریت و business school هاست .. بقیه رشته ها GRE می خوان ... شما باید GRE بدی اما general یا subject رو نمی دونم راستش ! ... فکر کنم شما subject نداشته باشین .. آمار این رو از هم رشته ایی هات در بیار !

من برای پذیرش هم میتوانمGMAT بدم هم GRE
    و در سایت دانشگاه نوشته شده میانگین 700 برای GMAT و700 برای Verbal و Q !
    میدونم که Verbal 700 امکان نا پذیره.

حالا سوال من با توجه به اینکه حفظ کردن لغط برام سخته کدامیک در 3 ماه کامل خواندن دست یافتنی تر است؟ GRE or GMAT?
    The end dos'nt justifies the means

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)