نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: International differential fees

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

پیش فرض International differential fees

1. تا اونجا که من متوجه شدم دانشگاههای کانادا به مبلغ اضافه ای که دانشجوی International نسبت به دانشجوی Local باید Tuition پرداخت کنه اصطلاحاً International differential fees می گن. آیا این برداشت درسته؟

2. وقتی یک دانشکده یا استاد موقع Fund دادن International differential fees رو خودش می ده و دیگه لازم نیست که دانشجو بده، آیا این معنیش اینه که هزینه های دانشجو هم اندازه یه دانشجوی Local در میاد؟
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : International differential fees

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
    1. تا اونجا که من متوجه شدم دانشگاههای کانادا به مبلغ اضافه ای که دانشجوی International نسبت به دانشجوی Local باید Tuition پرداخت کنه اصطلاحاً International differential fees می گن. آیا این برداشت درسته؟
    این موضوع فقط برای دانشگاه های کانادا نیست بلکه بعضی از دانشگاه های آمریکا هم این طوری هستن.
    البته همه دانشگاه ها این رویه رو دنبال نمی کنن. مثلاً McGill فرقی بین دانشجویان international و کانادایی قائل نمی شه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

تا اونجایی که من هم دیدم، در کانادا اختلاف شهریه‌ی دانشجوی بومی و خارجی خیلی کم (در حدود ۱۰-۲۰ درصد) و در آمریکا خیلی زیاده (در حدود ۳ برابر). البته این موضوع خیلی به دانشگاه بستگی داره و برای تمام دانشگاه‌ها درست نیست.
    به هر حال شما فکر می‌کنم فقط لازمه که شهریه‌ای که یک دانشجوی بومی پرداخت می‌کنه رو بپردازید و مابقی رو استاد می‌ده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    این موضوع فقط برای دانشگاه های کانادا نیست بلکه بعضی از دانشگاه های آمریکا هم این طوری هستن.
    بله درسته. اما من وقتی دنبال این اصصلاح تو گوگل جستجو می کنم فقط توی دانشگاههای کانادا بهش بر می خورم. گویا که تو آمریکا یه چیزه دیگه بهش می گن.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

ApplyAbroad Champion

اصطلاحش براي آمريكا in-state و Out-state اه ...

Junior Member

راستی من نمیدونستم این موضوع برای دانشگاهای آمریکا و کانادا هم صدق میکنه! من فکر میکردم فقط برای دانشگاههای UK صدق میکنه.

در دانشگاههای UK به شهریه محلی Home/EU Rate گفته میشه و به اون یکی International یا overseas. تفاوتشان سالی 10 الی 12 هزار پوند میشه.
    یعنی دانشجوی اینترناشنال اگر بورس( پوشش دهنده Home/EU ) و همچنین پول توجیبی stipend هم بتونه بگیره، ظاهرا تازه باید (با پول ما)هرسال حدود 15 الی 20 میلیون تومان هم مابه التفاوت پرداخت کند. برای این مابه التفاوت امکانی بنام Overseas scholarship هم هست ولی شانس دریافتش خیلی کمه. بنابراین فکر نمیکنم برای دانشجویان ایرانی بصرفه حتی با اخذ بورس به UK بروند.

اگر کسی در این مورد اطلاعات بیشتر داره لطفا پاسخ دهد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)