صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30

موضوع: گرفتن پاسپورت همزمان با اقدام براي معافيت پزشكي

Junior Member

پیش فرض گرفتن پاسپورت همزمان با اقدام براي معافيت پزشكي

سلام به همه دوستان
    من اخيرا از يكي از دانشگاه هاي آمريكا پذيرش گرفته‫ام. من الان دانشجوي فوق ليسانس هستم و هنوز دفاع نكرده‫ام. بعد از عيد و به زودي قصد دفاع كردن دارم. مشكل اصلي من نحوه خروج از كشوره. من نميدونم براي گرفتن پاسپورت چه جوري بايد اقدام كنم. از يه طرف مي‫دونم كه اگه بخوام اول معافي پزشكيمو بگيرم، خيلي طول ميكشه و براي گرفتن ويزا دير ميشه، از طرف ديگه هم نميدونم اگه قبل از دفاع كردن از طرف دانشگاه كنوني براي نظام وظيفه نامه ببرم و پاسپورت بگيرم، بعد از گرفتن معافي، بايد اونو عوض كنم يا نه.
    ممنون ميشم اگه يكي از شما عزيزان منو راهنمايي كنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

پیش فرض پاسخ : گرفتن پاسپورت همزمان با اقدام براي معافيت پزشكي

سلام

اول از همه تبریکات صمیمانه مارو پذیرا باشید

من خودم حین تحصیل ی سفر پیش اومد رفتم و پاسپورتمو گرفتم. تنها کاری که اداره گذرنامه کرد ی مهر زد رو پاسم و گفت که از این تاریخ تا این تاریخ شما حق خروج دارید.
    ولی در مورد شما، ایرادی نداره. با نامه پذیرشت می ری وزارت علوم و احتمال می دم چون فارغ التحصیل نشدی باید بری پیش همون خانم معماری معروف اطاق 415 وزارت علوم تو پیروزان جنوبی.
    اونا هم تو رو تائید می کنن و ارجاعت می دن به سازمان نظام وظیفه.
    ببین، اگه می خوای برای ویزا (قبل از فراغت از تحصیل و اخذ معافی) بری از ایرون بیرون، اول باید ی نامه از مرکز روابط بین الملل دانشگاه خودت بگیری و با اون مراحلی رو که گفتم طی کنی. بر این اساس، اگه هنو دانشجویی، باید یک سفته به مبلغ 15000000 تومان بسپری دانشگاه (به عنوان حق تحصیل رایگان)
    بعد هم تو نظام وظیفه 15000000 تومان به عنوان وثیق (که البته باید نزد یک بانک به ودیعه بگذاری) دقت کن این موقتیه و بعد از برگشتت از گرفتن ویزا باید بری آزادش کن. چون در این شرایط رو پاست مهر خورده از کی تا کی می تونی خارج شی.
    این مراحل گرفتن پاس برای اخذ ویزا بود.

اما بعد...
    بعد سر فرصت که دفاع کردی و معافیت گرفتی ، دیگه با دانشگاه خودتون کار نداری و یک راست با اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدت می ری وزارت علوم. اونا هم معرفیت می کنن به نظام وظیفه و بالطبع چون معافی (یا حتا اگه نباشی با سپردن وثیقه) معرفیت می کنن به اداره گذرنامه (ستارخان).
    حالا تو پاستو از مرحله اخذ ویزا داری و فقط باید Validate کنیش. اداره گذرنامه رو همون نامه اداره نظام وظیفه اقدام می کنه و تو همون جا (البته یک دفتر دیگشون) پاستو Validate می کنن و همونجا تعیین می کنن بر اساس I20 تو در حول و هوش فلان تاریخ می تونی بری و تا مثلا 5-4 سال دیگه پاسپورتت اعتبار داره و اینکه با این پاس سالی دو بار می تونی بیای ایران.

سوالی بود خوشحال میشم کمکت کنم
    برا ماهم دعا کن

بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

ممنون از جوابت میثم جان
    ایشالا تو هم اگه جایی اپلای کردی سریع اکسپتنس بگیری!

در مورد مشکل خودم، میشه توضیج بدی اینکه برای ویزا گرفتن باید پاسپورتت حداقل تا 6 ماه بعد از ورود به آمریکا اعتبار داشته باشه چیه؟ آیا سر این موضوع واقعا حساس هستند؟
    من شنیدم که پاسپورتی که برای خروج از کشور در حین تحصیل صادر میشه فقط شش ماه اعتبار داره
    اگه اینطور باشه، من نمیتونم از طرف دانشگاه برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم

از راهنماییت ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

ببین تو فروم اطلاعات خوبی راجع به اعتبار زمانی لازم برای ورود به آمریکا در بخش "گرفتن پاسپورت" می تونی پیدا کنی، ولی آره. اون موقع که می خوای وارد خاک آمریکا شی باید پاست حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه.
    و راجع به مهلت پاس های ایران، نه. دقیق الان اعتبارش یادم نیست ولی مطمئنم کمتر از 5 سال نیست. فقط برای امثال ما اجازه استفاده از پاس بر می گرده به مهری که اداره گذرنامه می زنه ولی نگران کم بودن اعتبار پاست نباش. این حرفها نیست.

راستی من منتظر جواب از Pittsburgh و Cincinnati هستم.

بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

اقدام برای معافیت پزشکی معمولا چقدر طول داره؟ من شنیدم حدود 1 ماه طول داره.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

سلام
    من هم دقیقا شرایطم مثل soorena هست. تا اونجایی که من تحقیق کردم برای معافی پزشکی و اومدن کارت باید حدود 6 ماه (بدترین حالت) وقت در نظر گرفت.
    فکر میکنم برای گرفتن پاسپورت با I20 مشکلی نباشه. اما یه مسئله دیگه هست. برای رزرو وقت سفارت شماره پاسپورت میخوان و هنوز هم نامه I20 نیومده. اگر بخواهیم قبل از اومدن I20 اقدام کنیم برای پاسپورت امکانش هست؟
    آیا میشه با چک هم ضمانت داد یا حتما باید نقد باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

من هم عین مشکل شما رو دارم !! فقط
    1-من دارم معافیت کفالت می گیرم
    2- من فوق الیسانس هستم
    3- من کانادا هستم
    ;کمک :'(
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

Junior Member

سلام soorena776

همون طور که می دونی گرفتن معافیت پزشکی تا هنگامیکه شما معافیت تحصیلی دارید ممکن نیست. شما باید پس از فارغ التحصیل شدن نامه ی فارغ التحصیلی را به همراه سایر مدارک به اداره ی نظام وظیفه ارسال کنید. اونا یکی دو هفته بعد یه نامه ای به آدرس شما می فرستن که تاریخ معاینه ی پزشکی در اون ذکر شده. این معاینه که توسط پزشک نظام وظیفه انجام میشه، قبلا انجام نمی شد و به مدارک پزشکی استناد می شد اما ظاهرا به دلیل تقلب بعضی از مشمولین و مشکل داشتن و یا دقیق نبودن بعضی مدارک پزشکی، همه حتما باید توسط پزشک نظام وظیفه معاینه بشن و تصمیم نهایی توسط این پزشک انجام میشه.
    اگه شما شرایط معافیت پزشکی رو داشته باشید، حدودا دو هفته بعد از انجام معاینه کارت معافیت به منزل شما ارسال میشه. که با استفاده از اون می تونید به مراکز پلیس + 10 مراجعه کنید و جهت صدور گذرنامه (با 5 سال اعتبار) اقدام کنید. گذرنامه ظرف کمتر دو هفته به آدرس شما ارسال میشه.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SJ
    سلام soorena776

همون طور که می دونی گرفتن معافیت پزشکی تا هنگامیکه شما معافیت تحصیلی دارید ممکن نیست. شما باید پس از فارغ التحصیل شدن نامه ی فارغ التحصیلی را به همراه سایر مدارک به اداره ی نظام وظیفه ارسال کنید. اونا یکی دو هفته بعد یه نامه ای به آدرس شما می فرستن که تاریخ معاینه ی پزشکی در اون ذکر شده. این معاینه که توسط پزشک نظام وظیفه انجام میشه، قبلا انجام نمی شد و به مدارک پزشکی استناد می شد اما ظاهرا به دلیل تقلب بعضی از مشمولین و مشکل داشتن و یا دقیق نبودن بعضی مدارک پزشکی، همه حتما باید توسط پزشک نظام وظیفه معاینه بشن و تصمیم نهایی توسط این پزشک انجام میشه.
    اگه شما شرایط معافیت پزشکی رو داشته باشید، حدودا دو هفته بعد از انجام معاینه کارت معافیت به منزل شما ارسال میشه. که با استفاده از اون می تونید به مراکز پلیس + 10 مراجعه کنید و جهت صدور گذرنامه (با 5 سال اعتبار) اقدام کنید. گذرنامه ظرف کمتر دو هفته به آدرس شما ارسال میشه.

موفق باشید
    آیا واقعا با این سرعت قابل انجام هست؟
    شما از کدوم حوزه اقدام کردید ؟
    تهران؟

Junior Member

آیا واقعا با این سرعت قابل انجام هست؟
    شما از کدوم حوزه اقدام کردید ؟
    تهران؟
    سلام
    بله من از تهران اقدام کردم . فکر کنم هر کس باید از حوزه ی شهر خودش اقدام کنه وگرنه قبول نمی کنن.
    امیدوارم کار شما هم سریع انجام بشه.
    موفق باشید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)