صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: گرفتن پاسپورت همزمان با اقدام براي معافيت پزشكي

پیش فرض پاسخ : گرفتن پاسپورت همزمان با اقدام براي معافيت پزشكي

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamr نمایش پست ها
    دوستان اگه کسی اطلاعات داره کمک کنید :
    دوست من همه درسهاش را گذارنده، به خاطر سربازی کارهای فارغ التحصیلی از دانشگاهشو انجام نداده، دانشگاه آزاد تهران. الان به خاطر اقدام برای معافیت پزشکی از سربازی، به دانشگاه رجوع کرده، و انها هم گفتن که چون سناواتش زیاد شده تا وضعیت نظام وظیفه معلوم نشه دانشگاه نمیتونه کاری بکنه، گواهی موقت هم نمیدند، از طرفی برای معافیت هم باید مشخص کنه وضعیت تحصیلش رو، یعنی تسویه حساب کنه.
    نمیدونم چه کار کنیم، اگر انصراف بده، آیا امکانش هست بعدن مدرک رو گرفت؟ اگر انصراف بده، مدرک فوق دیپلم هم بهش نمیدن؟ راهی سراغ دارید؟
    سنواتش تا 6 ماه از 6 سال بیشتر شده باشه اداره ی نظام وظیفه سالن 3 اداره ی تحصیلی براش نامه میزنه کارش رو درست میکنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD - Industrial Engineering - University of Central Floridai

بچه ها شاید این مسأله چند بر گفته شده باشه اما من تازه درگیری کار معافیت بودم این تجربه های من:

۱- وقتی پروسه پزشکی شروع میشه هیچ معافیت تحصیلی و هیچ اجازه خروجی بهتون نمیدن تا زمانی که اعلام رای در کمیته پزشکی بشید در نتیجه پاسپورت به هیچ وجه نمیتونید بگیرید نه زیارتی نه علمی نه هیچی

۲- واسع پروسه تون حد اقل ۳ تا ۴ ماه رو در نظر بگیرید شاید زودتر هم بشه مثال ۲ ماه ، اما من به خاطره اشتباه نا دکتر های اونجا یک بار دیگه الکی رفتم بیمارستان

۳- به هیچ وجه وقت شورا زودتر نمیشه، باید مدارک ببری پلوی ریاست سازمان (سرهنگ : زارعی یا نصرتی سالن ۳ اتاق ۱۱) و یک درخواست بنویسید شاید کاری واسه تسریع بکنن(کلا همیشه یک درخواست کتبی بنویسید واسعه هر کاری که میخواهید بکنید)

۴- اگه انصراف هم بدید از درخواست معافیت، دوباره در حین خدمت با مدارک جدید باید پزشکی رو تو جریان بندازید

۵- بعد از اینکه معاف شدید،۲ زود بدش که معرفی به صدور کارت شدید،میتونید یک نامه بگیرید که اجازه یک بار خروج را بهتون میدن ، تا قبل از رسیدن کارت

خیلی حواستون جم باشه کلان توصیه میکنم در زمان تحصیل به یک بهانه همان پاسپورت بگیرید که گیره شماره پاسپورت واسه وقت سفارت نباشید ..............

Junior Member

سلام دوستان
    من تهرانی هستم
    من تاریخ 13/4/90 وقت شوراز پزشکی داشتم ومعاف شدم.
    همون فرداش یعنی 14 /4/90 مدارک و فیش های بانکی رو تحویل دادم ،به همون ساختمونی که شورا توش برگزار شد، بهم گفتن برو کارتت میاد.
    اینجور که از بحث های دوستان بر می آد 2-3 روز تا یه هفته بعد معرفی به صدور می شم و می تونم یه نامه واسه گذر نامه بگیرم(چون عجله دارم و می خوام پاس بگیرم)
    برای گرفتن این نامه دقیقا به کدوم بخش و کجا باید مراجعه کنم؟

- در ضمن من پاسپورت داشتم و الان ضبطه در اختیار گذر نامه است، می خواستم ببینم بعد از گرفتن این نامه پاسپورت قبلی خودمو میدن یا پاس جدید باید صادر شه؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    ممنون میشم کسی مرا در مورد سوالی که میپرسم راهنمایی کند. من تازه درسم تمام شده برگشتم ایران و از دسته کسانی بودم که برای خروج وثیقه پیش وزارت علوم گذاشته بودم الان بعد چند ماهی برای معافیت پزشکی اقدام کردم که نتیجه این شد که به من شش ماه معافیت موقت دادن و بعد شش ماه باید دوباره برم کمسیون حالا سوالم این هست که از اونجایی که من باید حتما تا قبل عید ویزای کارم را بگیرم (سفارت انگلیس) و الا از دست میدمش از طرفی اداره گذرنامه وقتی کارای خدمتم را میکردم پاسپورتم را گرفتن و گفتن وقتی تکلیف سربازیت مشخص شد بیا بگیرش آیا میتونم با این معافیت برم پاسپورتم را بگیرم و دنبال ویزای کارم باشم که از دستم نپره یا نه ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره راهنماییم کنه.

Junior Member

سلام من تازه ارشد رو تموم کردم. توی دوره ی تحصیل پاسپورت گرفتم. الان میخوام برای معافیت پزشکی(چشم) اقدام کنم. وقتم هم خیلی کم می خواستم ببینم برای
    Validate کردن پاسپورت کارت پایان خدمت لازم(یعنی باید حتماً تا دریافت کارت منتظر بمونم) یا توی سیستم وقتی معاف بشم می تونم برم گذرنامه پاسپورتمو درست کنم؟؟؟( لطفاً کمک کنید)

Junior Member

با سلام.

من با توجه به یکی از بندهای معافیت پزشکی، معاف می شم و می خوام روندش رو شروع کنم. در این حین باید از ایران هم خارج شم واسه گرفتن ویزا اما پاسپورت دارم. می خوام ببینم اینا می ذارن حین روند معافیت از کشور خارح بشی؟ و اینکه چقدر طول می کشه تا این روند تا معافیت تموم شه و کارت و بگیرم؟

ممنون می شم هرکی میتونه کمکم کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law university of tehran

سلام به همه دوستان
    نیاز به کمک فوری دارم... لطفا هر کسی چیزی میدونه کمکم کنه... من تونستم از یه دانشگاه تو آمریکا پذیرش بگیرم و همزمان برای معافیت پزشکی اقدام کردم و قطعا معافم.. ولی تا یه ماه دیگه باید برای ویزا از کشور خارج شم. خوشبختانه به دلیل سفر به مکه پاسپورت در حین تحصیل گرفتم و تا 2017 اعتبار داره. فقط سوالم اینجاست که برای خروج از کشور چه باید بکنم؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law university of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba13 نمایش پست ها
    با سلام.

من با توجه به یکی از بندهای معافیت پزشکی، معاف می شم و می خوام روندش رو شروع کنم. در این حین باید از ایران هم خارج شم واسه گرفتن ویزا اما پاسپورت دارم. می خوام ببینم اینا می ذارن حین روند معافیت از کشور خارح بشی؟ و اینکه چقدر طول می کشه تا این روند تا معافیت تموم شه و کارت و بگیرم؟

ممنون می شم هرکی میتونه کمکم کنه.
    دقیقا مثل من!!! کسی چیزی میدونه؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shadzi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    نیاز به کمک فوری دارم... لطفا هر کسی چیزی میدونه کمکم کنه... من تونستم از یه دانشگاه تو آمریکا پذیرش بگیرم و همزمان برای معافیت پزشکی اقدام کردم و قطعا معافم.. ولی تا یه ماه دیگه باید برای ویزا از کشور خارج شم. خوشبختانه به دلیل سفر به مکه پاسپورت در حین تحصیل گرفتم و تا 2017 اعتبار داره. فقط سوالم اینجاست که برای خروج از کشور چه باید بکنم؟؟؟؟
    با وجود اینکه مدتی از این سوال میگذره، اما چون ممکن سوال دیگر دوستان هم باشه به آن جواب میدم. داشتن پاسپورت به هیچ شکل به معنای توانایی خروج از کشور نیست. همه افراد اعم از زن و مرد جهت خروج از کشور نیاز به ثبت اجازه خروج از کشور در سیستم پلیس گذرنامه دارند. در مورد آقایون بعد از گرفتن پایان خدمت و یا معافی باید نسبت به کسب آن به اداره گذرنامه مراجعه بکنند( البته در موارد پایان خدمت معمولا به صورت خود به خود صورت میگیره). حالا شما اگر که هنوز مشمولی در یک حالت میتونی این اجازه را برای یک نوبت خروج به کشور ثبت کنی و آن هم اینه که یا هنوز اشتغال به تحصیل داشته باشی و یا در فرجه قانونی 1 ساله بعد از فارغ التحصیلی باشی در این حالت میتونی با قرار دادن وثیقه 15 میلیونی از مملکت خارج بشی. در غیر اینصورت حتی در صورت داشتن پاسپورت اجازه خروج از کشور ندارید.

Junior Member

سلام دوستان،
    من مقيم امريكا هستم و يه سؤال اينه كه گذرنامه ايراني من تا سال ١٤٠٠ اعتبار داره و توش مهر خروج ويژه مشمولين خورده بود وقتي كه از حافظ منافع ايران صادر شد. الان كه كارت معافيت پزشكي گرفتم، آيا ميتونم با همين گذرنامه با در دست داشتن كارت معافيت پزشكي از ايران خارج شم؟ يا بايد تجديد گذرنامه كنم؟
    در واقع سؤال أصلي اينه كه با وجود مهر خروج ويژه مشمولين كه از قبل توي گذرنامه من خورده(تا اطلاع ثانوية)، من الان ميتونم از همون گذرنامه معتبر و كارت معافيت پزشكي از ايران خارج شم؟ يا نياز هست گذرنامه جديد بگيرم و توش بنويسن مجوز خروج از طريق معافيت پزشكي

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)