صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: گرفتن پاسپورت همزمان با اقدام براي معافيت پزشكي

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : گرفتن پاسپورت همزمان با اقدام براي معافيت پزشكي

نقل قول نوشته اصلی توسط mysm
    سلام

اول از همه تبریکات صمیمانه مارو پذیرا باشید

من خودم حین تحصیل ی سفر پیش اومد رفتم و پاسپورتمو گرفتم. تنها کاری که اداره گذرنامه کرد ی مهر زد رو پاسم و گفت که از این تاریخ تا این تاریخ شما حق خروج دارید.
    ولی در مورد شما، ایرادی نداره. با نامه پذیرشت می ری وزارت علوم و احتمال می دم چون فارغ التحصیل نشدی باید بری پیش همون خانم معماری معروف اطاق 415 وزارت علوم تو پیروزان جنوبی.
    اونا هم تو رو تائید می کنن و ارجاعت می دن به سازمان نظام وظیفه.
    ببین، اگه می خوای برای ویزا (قبل از فراغت از تحصیل و اخذ معافی) بری از ایرون بیرون، اول باید ی نامه از مرکز روابط بین الملل دانشگاه خودت بگیری و با اون مراحلی رو که گفتم طی کنی. بر این اساس، اگه هنو دانشجویی، باید یک سفته به مبلغ 15000000 تومان بسپری دانشگاه (به عنوان حق تحصیل رایگان)
    بعد هم تو نظام وظیفه 15000000 تومان به عنوان وثیق (که البته باید نزد یک بانک به ودیعه بگذاری) دقت کن این موقتیه و بعد از برگشتت از گرفتن ویزا باید بری آزادش کن. چون در این شرایط رو پاست مهر خورده از کی تا کی می تونی خارج شی.
    این مراحل گرفتن پاس برای اخذ ویزا بود.

اما بعد...
    بعد سر فرصت که دفاع کردی و معافیت گرفتی ، دیگه با دانشگاه خودتون کار نداری و یک راست با اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدت می ری وزارت علوم. اونا هم معرفیت می کنن به نظام وظیفه و بالطبع چون معافی (یا حتا اگه نباشی با سپردن وثیقه) معرفیت می کنن به اداره گذرنامه (ستارخان).
    حالا تو پاستو از مرحله اخذ ویزا داری و فقط باید Validate کنیش. اداره گذرنامه رو همون نامه اداره نظام وظیفه اقدام می کنه و تو همون جا (البته یک دفتر دیگشون) پاستو Validate می کنن و همونجا تعیین می کنن بر اساس I20 تو در حول و هوش فلان تاریخ می تونی بری و تا مثلا 5-4 سال دیگه پاسپورتت اعتبار داره و اینکه با این پاس سالی دو بار می تونی بیای ایران.

سوالی بود خوشحال میشم کمکت کنم
    برا ماهم دعا کن

بدرود
    ]چند تا سوال :
    1- سفته ی 15 میلیون تومانی باید به دانشگاه داده شود یا به خانم معماری
    2- اساسا توی صحبت های شما حرفی از پس گرفتن این سفته نشد!
    3- نامه ی پذیرش دانشگاه خارجی به این مراکز یعنی دانشگاه وخودمون چطوزی باید باشد ؟ همان پرینت نامه ی email دریافتی ماست ؟ یا این نامه به سفارت خانه ی می رود و ما باید از آنجا بگیریم یا با پست به درب منزل می رسد؟
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SJ
    آیا واقعا با این سرعت قابل انجام هست؟
    شما از کدوم حوزه اقدام کردید ؟
    تهران؟
    سلام
    بله من از تهران اقدام کردم . فکر کنم هر کس باید از حوزه ی شهر خودش اقدام کنه وگرنه قبول نمی کنن.
    امیدوارم کار شما هم سریع انجام بشه.
    موفق باشید
    کلاً از ارسال دفترچه تا گرفتن کارت چقدر طول کشید؟
    من هم میتونم از تهران اقدام کنم هم شهرستان اما فکر میکردم تهران شلوغ باشه و بیشتر طول بکشه اما اگه زمانش کم باشه از تهران میفرستم.
    ممنونم

Junior Member

سلام
    همون طور که میدونید کل دفترچه رو ارسال نمی کنن، سه تا از صفحاتشو که مربوط به معافیت پزشکیه باید جدا و کامل کنید (البته یکیشو باید یک پزشکی که شماره نظام پزشکی داره پر کنه) و به همراه سایر مدارک در پاکت درنظر گرفته شده به سازمان ارسال کنید.
    برای من، پس از ارسال این مدارک حدود دو هفته بعد نامه ی شرکت در معاینه اومد که تاریخ معاینه 2 روز بعد بود اما من 5 روز بعدش رفتم و 10 روز بعد از معاینه، کارت معافیت اومد به آدرس خونمون. یعنی حدود یک ماه طول کشید.
    از نظر سرعت انجام پروسه نمی دونم تهران سریعتره یا شهرستان. تهران که شلوغ بود.
    یه نکته، یکی از رفقای تهرانی به دلیل اینکه آدرس خونشونو دقیق ننوشته بود، به مشکل برخورده بود و دو ماه کارش طول کشید. مثل اینکه نامه ی شرکت در معاینه برگشت خورده بوده و ... . اما اگه مدارکتون کامل و بی ابهام باشه و آدرستون هم دقیق، مشکلی ایجاد نمیشه. (انشاا..).
    نکته ی دیگه اینکه، تاریخ حضور در جلسه ی معاینه پزشکی ممکنه مثل برای من نزدیک به تاریخ دریافت نامه نباشه و این بستگی به تعداد متقاضیان در اون زمان داره. من آذر 86 اقدام کرده بودم و کارم سریع انجام شد. امیدوارم برای شما هم همینطور باشه.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

نقل قول نوشته اصلی توسط saberi_ar_eng
    نقل قول نوشته اصلی توسط mysm
    سلام

اول از همه تبریکات صمیمانه مارو پذیرا باشید

من خودم حین تحصیل ی سفر پیش اومد رفتم و پاسپورتمو گرفتم. تنها کاری که اداره گذرنامه کرد ی مهر زد رو پاسم و گفت که از این تاریخ تا این تاریخ شما حق خروج دارید.
    ولی در مورد شما، ایرادی نداره. با نامه پذیرشت می ری وزارت علوم و احتمال می دم چون فارغ التحصیل نشدی باید بری پیش همون خانم معماری معروف اطاق 415 وزارت علوم تو پیروزان جنوبی.
    اونا هم تو رو تائید می کنن و ارجاعت می دن به سازمان نظام وظیفه.
    ببین، اگه می خوای برای ویزا (قبل از فراغت از تحصیل و اخذ معافی) بری از ایرون بیرون، اول باید ی نامه از مرکز روابط بین الملل دانشگاه خودت بگیری و با اون مراحلی رو که گفتم طی کنی. بر این اساس، اگه هنو دانشجویی، باید یک سفته به مبلغ 15000000 تومان بسپری دانشگاه (به عنوان حق تحصیل رایگان)
    بعد هم تو نظام وظیفه 15000000 تومان به عنوان وثیق (که البته باید نزد یک بانک به ودیعه بگذاری) دقت کن این موقتیه و بعد از برگشتت از گرفتن ویزا باید بری آزادش کن. چون در این شرایط رو پاست مهر خورده از کی تا کی می تونی خارج شی.
    این مراحل گرفتن پاس برای اخذ ویزا بود.

اما بعد...
    بعد سر فرصت که دفاع کردی و معافیت گرفتی ، دیگه با دانشگاه خودتون کار نداری و یک راست با اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدت می ری وزارت علوم. اونا هم معرفیت می کنن به نظام وظیفه و بالطبع چون معافی (یا حتا اگه نباشی با سپردن وثیقه) معرفیت می کنن به اداره گذرنامه (ستارخان).
    حالا تو پاستو از مرحله اخذ ویزا داری و فقط باید Validate کنیش. اداره گذرنامه رو همون نامه اداره نظام وظیفه اقدام می کنه و تو همون جا (البته یک دفتر دیگشون) پاستو Validate می کنن و همونجا تعیین می کنن بر اساس I20 تو در حول و هوش فلان تاریخ می تونی بری و تا مثلا 5-4 سال دیگه پاسپورتت اعتبار داره و اینکه با این پاس سالی دو بار می تونی بیای ایران.

سوالی بود خوشحال میشم کمکت کنم
    برا ماهم دعا کن

بدرود
    ]چند تا سوال :
    1- سفته ی 15 میلیون تومانی باید به دانشگاه داده شود یا به خانم معماری
    2- اساسا توی صحبت های شما حرفی از پس گرفتن این سفته نشد!
    3- نامه ی پذیرش دانشگاه خارجی به این مراکز یعنی دانشگاه وخودمون چطوزی باید باشد ؟ همان پرینت نامه ی email دریافتی ماست ؟ یا این نامه به سفارت خانه ی می رود و ما باید از آنجا بگیریم یا با پست به درب منزل می رسد؟
    سلام

1- اگه شما دانشجو هستی، سفته 15 میلیون تومانی رو باید بسپاری به دانشگاه (برو روابط بین الملل دانشگاهت، اونا خودشون می گن چیکار کن) این سفته رو تحت عنوان مسخره حق رایگان تحصیل می گیرن (خودمم نفهمیدم چیه. حالا یکی نیس بگه بابا ما که پول همه چیزو از اول تا آخر دوبله سوبله بهتون دادیم)
    2- خوب جان برادر وقتی برگشتی می ری پاست رو بهمون روابط بین الملل نشون می دی (یعنی که من برگشتم، اینم مهرهای ورود و خروجم)و بعد از طی یک سر از مراحل سفته هاتو بهت بر می گردونن
    3- ببین، بالاخره هر دانشگاهی یک مدرکی مستند مبنی بر پذیرفته شدن شما برات می فرسته دیگه (اول برات e-mail می کنن و بعد پست). شما همون نامه که با e-mail برات اومده رو ببری کافیه. کارا رو بر اساس همون انجام می دن.

بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SJ
    سلام
    همون طور که میدونید کل دفترچه رو ارسال نمی کنن، سه تا از صفحاتشو که مربوط به معافیت پزشکیه باید جدا و کامل کنید (البته یکیشو باید یک پزشکی که شماره نظام پزشکی داره پر کنه) و به همراه سایر مدارک در پاکت درنظر گرفته شده به سازمان ارسال کنید.
    برای من، پس از ارسال این مدارک حدود دو هفته بعد نامه ی شرکت در معاینه اومد که تاریخ معاینه 2 روز بعد بود اما من 5 روز بعدش رفتم و 10 روز بعد از معاینه، کارت معافیت اومد به آدرس خونمون. یعنی حدود یک ماه طول کشید.
    از نظر سرعت انجام پروسه نمی دونم تهران سریعتره یا شهرستان. تهران که شلوغ بود.
    یه نکته، یکی از رفقای تهرانی به دلیل اینکه آدرس خونشونو دقیق ننوشته بود، به مشکل برخورده بود و دو ماه کارش طول کشید. مثل اینکه نامه ی شرکت در معاینه برگشت خورده بوده و ... . اما اگه مدارکتون کامل و بی ابهام باشه و آدرستون هم دقیق، مشکلی ایجاد نمیشه. (انشاا..).
    نکته ی دیگه اینکه، تاریخ حضور در جلسه ی معاینه پزشکی ممکنه مثل برای من نزدیک به تاریخ دریافت نامه نباشه و این بستگی به تعداد متقاضیان در اون زمان داره. من آذر 86 اقدام کرده بودم و کارم سریع انجام شد. امیدوارم برای شما هم همینطور باشه.
    موفق باشید
    سلام

خیلی جالبه که کار شما اینقدر سریع انجام شد. حالا با توجه به اینکه این قضیه پارسال بوده، آیا از مضعیت امسال کسی خبر داره؟ امسال هم به همین سرعت هست؟

یه مسئله دیگه، آیا میشه قبل از تسویه حساب با دانشگاه ( ترم آخر یا ماه آخر) پرونده معافییت رو به جریان انداخت؟ مثلا فرم های دفترچه رو پست کرد؟

ممنون.

Junior Member

با سلام
    دوستان می دونن با گواهی موقت معافیت پزشکی (یعنی معاف شدی ولی کارت نیومده) میشه پاشپورت گرفت یا نه؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Boras,M.Sc Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SMiner نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان می دونن با گواهی موقت معافیت پزشکی (یعنی معاف شدی ولی کارت نیومده) میشه پاشپورت گرفت یا نه؟
    با تشکر
    نه تا کارت نیاد نمیشه

Junior Member

با سلام
    البته من تونستم بگیرم (فکر کنم 4 روز دیگه هم میاد به دستم ). باید از نظام وظیفه یه گواهی مبنی بر معافیت بگیری. گذرنامه هم برا من تا آخر 88 یه بار خروج زد و گفت هر وقت کارت اومد (حتی 2 سال بعد) بیا دایمش بکنیم. البته پروسش واقعا دوندگی میخاد و شاید تو بعضی از حوزه ها نشه این گواهی رو گرفت فرمانده حوزه من آدم مهربونی بود. برا من حدود 1 هفته طول کشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط dingaliga نمایش پست ها
    نه تا کارت نیاد نمیشه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

من دیروز کارتم اومد. یه پاسپورتم از قبل دارم که توش نوشته تا 87/12/29 حق خروج دارم.کجا میتونم مدتشو تمددید کنم ؟یا اینکه باید دوباره یه پاس جدید بگیرم؟؟؟ممنون....

Junior Member

دوستان اگه کسی اطلاعات داره کمک کنید :
    دوست من همه درسهاش را گذارنده، به خاطر سربازی کارهای فارغ التحصیلی از دانشگاهشو انجام نداده، دانشگاه آزاد تهران. الان به خاطر اقدام برای معافیت پزشکی از سربازی، به دانشگاه رجوع کرده، و انها هم گفتن که چون سناواتش زیاد شده تا وضعیت نظام وظیفه معلوم نشه دانشگاه نمیتونه کاری بکنه، گواهی موقت هم نمیدند، از طرفی برای معافیت هم باید مشخص کنه وضعیت تحصیلش رو، یعنی تسویه حساب کنه.
    نمیدونم چه کار کنیم، اگر انصراف بده، آیا امکانش هست بعدن مدرک رو گرفت؟ اگر انصراف بده، مدرک فوق دیپلم هم بهش نمیدن؟ راهی سراغ دارید؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)