صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: نامه ی پیشبینی‌ زمان اتمام تحصیل از دانشگاه

پیش فرض نامه ی پیشبینی‌ زمان اتمام تحصیل از دانشگاه

سلام
    دوستان من ترم آخر لیسانس معماری هستم، الان چند روزه که جواب پذیرشم اومده، حالا برای صدور I-20 درخواست دادم، گفتن مدرکتو نفرستادی، اونو بفرست تا I-20 رو بدیم، منم گفتم من درسم ۳ ماه دیگه تموم می‌شه، گفت پس یه نامه بگیر که توش نوشته شده باشه درست کی‌ تموم می‌شه! اینم متن دقیق حرفش:
    we will need a ‘certified’ document from your current university stating that you are currently enrolled in Bachelor studies and when your anticipated gratduation will be. This is needed for the I20.

شما تا حالا همچین چیزی شنیدین؟ آخه مساله اینجاست که با توجه به اینکه من معماری هستم و پایان نامه دارم، دانشگاه نمی‌تونه پیشبینی‌ کنه درسم کی‌ تموم می‌شه!

به نظرتون چارهٔ چیه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

پیش فرض پاسخ : نامه ی پیشبینی‌ زمان اتمام تحصیل از دانشگاه

پیشبینی با پیشگویی فرق داره!!! پیشگویی یعنی غیبگویی و ... ولی پیشبینی میشه :
    پیش‌بینی در مورد اتفاقاتی که ممکن است در آینده بیافتند صحبت می کند. بیشتر پیش‌بینی‌ها بر مبنای تجربیات یا دانسته‌ها هستند. بین پیش‌بینی و پیش گویی تفاوت هایی وجود دارد. پیش‌بینی بیان اتفاقاتی است که انتظار می رود اتفاق بیافتند، اما پیش گویی محدوده وسیع تری را شامل می‌شود و ممکن است به مواردی اشاره کند که مورد انتظار نیستند. تضمینی برای درست بودن پیش بینی‌ها وجود ندارد اما پیش بینی امری بسیار مهم در برنامه ریزی است. منبع : ویکی پدیا
    مطالب بالا جهت اطلاع بود
    معمولا دانشگاهای ایران توی کتشون (kateshoon) نمیره که همچین نامه ای بدن! چون دقیقا متوجه منظور شما نمیشن.
    یه مثال میزنم که قشنگ شیر فهم بشی که چه نامه ای باید بگیری. تصور کن که شما ترم 7 هستی و 28 تا واحد برات باقی مونده. مسلمه که شما نمی تونی توی ترم بعدی درست رو تموم کنی. ولی میتونی پیش بینی کنی که اگه آسمون به زمین نیاد در طی دو ترم آینده میتونی مدرکت رو بگیری.
    حالا تصور کن که ترم 7 هستی و 4 واحد برات مونده! پس هر عقل سلیمی میتونه پیشبینی کنه که شما میتونی در ترم آینده فارغ التحصیل بشی.
    نامه ای که میگیری باید دارای هیچین مظمونی باشه.
    اگه بری بگی که یه نامه میخوام که توش بگه که من فلان تاریخ فارغ التحصیل میشم ، عمرا بهت نامه رو بدن!!! باید بهشون دقیقا همون چیزایی که گفتم رو توضیح بدی. از ما گفتن!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

چیز غیرعادی نیست. خیلی از بچه ها که در حین تحصیل اپلای میکنن، باید این نامرو بفرستن برای دانشگاه مقصد. همین توضیحاتی که AghaMashalla داد میرید رو به گروهتون میگید. اگه دانشگاهتون هم دانشگاه خوبیه(منظور زیاد دانشجو از اون دانشگاه اپلای میکنه) که حتما خودشون آشنا هستند با این قضیه.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

منم با اینکه دانشگامون زیاد بچه هاش تو خط اپلای نیستند(مثلا سالی 10 15 تا) اوایل یه خورده مشکل بود فهموندن اینکه برادر گرامی چیز خاصی نیست.فقط یه تاریخی رو میخوایم.
    کلا به این راحتی هام نیست.مخصوصا رو تاریخ خیلی حساسن.چون بقول خودشون برای دانشگاه گرون تموم میشه اگر اون اتفاق نیوفته.میدونی که از مدیر گروه هم این نامه رو داشته باشی کافیه؟پس اگر با مدیرگروهتون رابطه ی خوبی داری کارت راحت تر میشه.من تو نامه ام نوشته بودم این دانشجو به شماره دانشجویی x دانشجوی رشته ی برق ورودی سال 2008 تا این لحظه مثلا 120 واحد از 141 واحد مورد نیاز برای گرفتن لیسانس رو پاس کرده و با توجه به واحدهای اخذ شده در این ترم میتونه تا تاریخ 21جولای 2012 تموم کنه! البته میگم احیانا با ذکر دقیق تاریخ مخالفن.اما بازم بستگی به رابطه ات داره.اگرم نذاشتن میتونی بگی اواخر جولای مثلا! بعدشم میبری مهر انگلیسی دانشگاه تو سربرگ انگلیسی دانشگاه.! همین
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

رفقا از کمک همتون ممنونم،
    حالا یه سوال آخر با توجه به اینکه این خانوم نوشته "certified" به نظرتون باید نامه فارسی‌ باشه و ببرم دارالترجمه ترجمه کنند و مهر دادگستری بزنن، یا اینکه انگلیسی‌ باش کافیه؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

معمولا منظور از Certified این هست که یا توسط دادگستری و اینا تایید بشه یا اینکه میتونی جایی که این نامه رو زده هم تاییدش کنه.یعنی شما نامه رو گرفتی اول میری مهر دپارتمانتون رو میزنی.مثلا برق! بعدش میری مهر انگلیسی دانشگاه رو بزن.بعدم تو یه پاکت بذار و سرشو بازم مهر انگلیسی کن و چسب بزن روش! شبیه توصیه نامه
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران

سلام دوستان،ضمن پوزش از طرح مجدد این نوع سوال، من دانشجوی ترم آخر واحد علوم و تحقیقات هستم.چند روز پیش رفتم سازمان مرکزی، ریز نمره ها رو تایید کردن و بعد از ترجمه فرستادم فنلاند.حالا از اون دانشگاه ایمیل زدن که یه گواهی باید بفرستی که دانشگاه تایید کنه این ترم فارغ التحصیل میشی.اما بدبختی اینجاس که سازمان مرکزی میگه توی دانشگاه آزاد این موضوع تعریف نشده است!! کسی از دوستان میدونه من باید چیکار کنم؟ دانشگاه هم میگه نمیدیم.دکتر علیقلی،رئیس آموزش تو سازمان مرکزی میگفت : میدونم پسرم،اما تعریف نشده!

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط escutcheon نمایش پست ها
    سلام دوستان،ضمن پوزش از طرح مجدد این نوع سوال، من دانشجوی ترم آخر واحد علوم و تحقیقات هستم.چند روز پیش رفتم سازمان مرکزی، ریز نمره ها رو تایید کردن و بعد از ترجمه فرستادم فنلاند.حالا از اون دانشگاه ایمیل زدن که یه گواهی باید بفرستی که دانشگاه تایید کنه این ترم فارغ التحصیل میشی.اما بدبختی اینجاس که سازمان مرکزی میگه توی دانشگاه آزاد این موضوع تعریف نشده است!! کسی از دوستان میدونه من باید چیکار کنم؟ دانشگاه هم میگه نمیدیم.دکتر علیقلی،رئیس آموزش تو سازمان مرکزی میگفت : میدونم پسرم،اما تعریف نشده!
    منم پرسیدم گفتن اینطوری نامه نمیدیم. تنها چیزی که میدن اینه که تو نامه ذکر میکنن این تعداد واحد رو پاس کرده و دانشجوی اینجاست !!! اونم برای سفارت.
    باز از هیچی بهتره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    منم پرسیدم گفتن اینطوری نامه نمیدیم. تنها چیزی که میدن اینه که تو نامه ذکر میکنن این تعداد واحد رو پاس کرده و دانشجوی اینجاست !!! اونم برای سفارت.
    باز از هیچی بهتره
    به اون دانشگاهه میل زدم گفتم سیستم دانشگاه آزاد اینطوریه، دوباره ایمیل قبلیشو برام فوروارد کرد گفت : باید بفرستی!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط escutcheon نمایش پست ها
    به اون دانشگاهه میل زدم گفتم سیستم دانشگاه آزاد اینطوریه، دوباره ایمیل قبلیشو برام فوروارد کرد گفت : باید بفرستی!
    شما این تاپیک رو از اول خوندید؟
    شما نباید از سازمان مرکزی درخواست بدبد. این مربوط به سازمان مرکزی نمیشه. باید برید گروه رشتتون توی دانشگاه خودتون بگید این نامرو بهتون بده.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)