صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 53

موضوع: مقایسه ی دانشگاه تورین با دانشگاه پلی تکنیک میلان

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی دانشگاه تورین با دانشگاه میلان

شرایط بورس تورین رو با شهریه میلان مقایسه میکنید ؟
    عکس خوابگاه تورین رو با تعداده خوابگاه میلان
    من کلان چیزی ندارم بگم،همون پستهای قبلی من و حاج رضا همه چیز رو گفته
    لطفآ مدیر محترم پستهای اضافی رو پاک کنن
    goodbye forever

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    شرایط بورس تورین رو با شهریه میلان مقایسه میکنید ؟
    عکس خوابگاه تورین رو با تعداده خوابگاه میلان
    من کلان چیزی ندارم بگم،همون پستهای قبلی من و حاج رضا همه چیز رو گفته
    لطفآ مدیر محترم پستهای اضافی رو پاک کنن
    ببين دوست عزيز، من نه با کسی دعوا دارم نه تعصب بیخودی روی تورینو و پلی‌تکنیکش دارم ! به خاطر دینی که به این انجمن دارم وظیفم بود اون چیزایی که می‌دونستم رو در اختیار دوستان قرار بدم (جاهایی که لازم بود هم نوشتم اینا نتیجه بررسی‌های خودمه و شاید اشتباه باشه) حالا نمی‌دونم شما چرا بهت برخورده (دلیل اینکه چرا کلا نسبت به پست‌هایی که من میزارم حساس هستی رو باید خدا بدونه) ! واقعا نمی‌دونم یعنی چی پست‌های اضافی رو پاک کنن ؟؟ من به درخواست رضا جان وقت گذاشتم و واسه تمام حرفام لینک و منبع گذاشتم حالا کسی که بخواد بررسی می‌کنه و خودش متوجه فرق‌های بین این دو دانشگاه میشه کسی هم که نمی‌خواد هیچوقت متوجه نمیشه (اینم نمی‌دونم که چرا فکر کردی اون عکس با تعداد خوابگاه‌های میلان مقایسه می‌شه!)

در یک کلام :
    1. میلان دانشگاهش واسه غیر اروپایی‌ها پولیه ولی تورینو بین غیراروپایی‌ها و اروپایی‌ها فرق نمی‌گذاره و شهریه رو براساس وضعیت اقتصادی دانشجو تعیین می‌کنه (لینک‌هایی که گذاشتم رو اگه بررسی کنین متوجه میشین).
    2. هزینه زندگی در میلان بسیار بالاست ولی در تورینو هزینه‌ها متوسطه.. یعنی نه خیلی بالاست و نه خیلی پایین.
    3. (به نظر من) توی بعضی از رشته‌ها تورینو بهتر از میلانه.. (خصوصا رشته خودم که کامپیوتر باشه).

موفق باشید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    ببين دوست عزيز، من نه با کسی دعوا دارم نه تعصب بیخودی روی تورینو و پلی‌تکنیکش دارم ! به خاطر دینی که به این انجمن دارم وظیفم بود اون چیزایی که می‌دونستم رو در اختیار دوستان قرار بدم (جاهایی که لازم بود هم نوشتم اینا نتیجه بررسی‌های خودمه و شاید اشتباه باشه) حالا نمی‌دونم شما چرا بهت برخورده (دلیل اینکه چرا کلا نسبت به پست‌هایی که من میزارم حساس هستی رو باید خدا بدونه) ! واقعا نمی‌دونم یعنی چی پست‌های اضافی رو پاک کنن ؟؟ من به درخواست رضا جان وقت گذاشتم و واسه تمام حرفام لینک و منبع گذاشتم حالا کسی که بخواد بررسی می‌کنه و خودش متوجه فرق‌های بین این دو دانشگاه میشه کسی هم که نمی‌خواد هیچوقت متوجه نمیشه (اینم نمی‌دونم که چرا فکر کردی اون عکس با تعداد خوابگاه‌های میلان مقایسه می‌شه!)

در یک کلام :
    1. میلان دانشگاهش واسه غیر اروپایی‌ها پولیه ولی تورینو بین غیراروپایی‌ها و اروپایی‌ها فرق نمی‌گذاره و شهریه رو براساس وضعیت اقتصادی دانشجو تعیین می‌کنه (لینک‌هایی که گذاشتم رو اگه بررسی کنین متوجه میشین).
    2. هزینه زندگی در میلان بسیار بالاست ولی در تورینو هزینه‌ها متوسطه.. یعنی نه خیلی بالاست و نه خیلی پایین.
    3. (به نظر من) توی بعضی از رشته‌ها تورینو بهتر از میلانه.. (خصوصا رشته خودم که کامپیوتر باشه).

موفق باشید.
    من بهم بر نخورده،بلکه دیدم مطالبه غیره واقعی نوشتی به قول خودت به خاطر دینی که به این انجمن دارم وظیفم بود جواب بدم . منم هیچ تعصبی رو هیچ جا ندارم.منظورم از پست قبلی این بود که من به شما آمار تعداد خابگاهای میلان رو دادم و گفتم با تعداد خابگاهای تورین مقایسه کن (تا اشتباه یا درستی حرفای قبلیت مشخص بشه ) اما شما اومدی عکسه خوابگاه رو گذاشتی و ی نقله قول از استادت ، بهتره ی چیزی که میگی سره حرفت ویسی و بارش مدرک بیاری .
    ضمن شما اومدی گفتی شهریه میلان چقدر هست و شهریه تورین رو نگفتی چقدره ،بلکه فقط در مورد بورس انجا حرف زدی .
    این جور مقایسه درست نیست ....
    منظورم از پستی اضافی کلان جار و بهسای اینجا بود ،نه اینکه پست شما
    منم کلان ادامه روکی هستم و اگه از حرفام ناراحت شدی مازرات میخام
    ghala emlaei be khatere mobadele finglish be farsie
    goodbye forever

Junior Member

از این بحث ها که بگذریم ، تورین چقدر پذیرش ایرانی داشته امسال واسه مستر ، ولی توی تاپیک میلان دیدم دوستان با چه شرایط خوب و دانشگاه های خوب ریجکت شدن... تورین پذیرش دانشگاه آزاد با معدل پایین زیاد داشته...مثل اینکه کاملا شانسیه D:

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها

در مورد رنکینگ دقیقا منظورت رو متوجه نشدم رضا جان ولی تو بعضی از رنکینگ‌ها تورینو از میلان بالاتره ! اینم بگم که هر دو تای این دانشگاه‌ها در واقع دانشکده‌ان مثه صنعتی‌شریف خودمون.. واسه همین رنکینگ جهانیشون بالاست.. تو رشته‌های مهندسی هم مثه دانشگاه تهران و شریفن به نظر من.. بعضی از رشته‌ها میلان بهتره و بعضی از رشته‌ها تورینو..

----------------------------------------

در مورد خوابگاه و بورس اطلاعاتی که دارم رو از استاد زبان قبلیم دارم که 4 سال تورینو زندگی می‌کرد.. که می‌گفت تورینو تنها دانشگاه ایتالیاست که همه دانشجوهای خارجی بورس می‌گیرن و خوابگاه هم زیاد داره (نقل قول)
    اینم عکس یکی از خوابگاه‌های تورینو :
    رنک دانشگاه بر اساس رشته » از نظر اساتید و تجهیزات تخصصی و مقالات تخصصی
    ولی رنک کل برای امکانات کلی مثل خوابگاه ورزشگاه کتابخانه و امکانات دیگه در نظر گرفته میشود
    در مورد کمک هزینه من تا حالا ایرانی ای ندیدم که isu نگرفته باشه مگر مثل ما دیر اقدام کرده باشه
    کمک هزینه زمانی که به شما میدن از شما تعهد میگیرن که کمک هزینه دیگه ای نداشته باشی پس تعداد مهم نیست مبلغ مهمه که کدام بیشتر هست که فکر کنم isu همه جا یکسان هست
    در مورد هزینه در اروپا اینجا هر چه قدر پول میدی آش میخوری یعنی هیچ ارزونی به علت نیست
    میلان شهر دوم یا گاهی اول ایتالیا هست از نظر نمایشگاه فستیوال ها و امکانات شهری و خدمات حمل و نقل عمومی ( در این مورد از روم و فلورانس خیلی بهتر هست ) ولی جزو گرون ترین ها هست .
    در مجموع انتخاب هر کدام به خواست دانشجو هست چون روش زندگی و استایل زندگی در جزییات در شهرهای ایتالیا تفاوت داره
    این عکسی که شما نشون دادید من اول فکر کردم مال خوابگاه ما هست از رنگ دربها فهمیدم نیست
    در میلان خوابگاه از نظر کیفی از مهمانسرا هست تا هتل 4 ستاره ولی بحث اصلی پول هست ..... از نفری 250 یورو اتاق دو نفره تا 560 یورو اتاق مثل هتل با امکاتان کامل
    در مورد گرونی هم بستگی به روش زندگی داره ....
    ویرایش توسط reza1 : May 7th, 2010 در ساعت 11:00 PM

Junior Member

طبق لینک وب متریک
    رنک جهانی پلی تکنیک تورینو : 393 Politecnico di Torino و رنک اروپایی 167
    و پلی تکنیک میلان رنک جهانی : 416 Politecnico di Milano و رنک اروپایی 180

http://www.webometrics.info/top500_e...asp?offset=100

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. Polimi

در کل صحبت های متفاوتی زده شد. من از پسر خاله ام که تو دانشگاه Purdue آمریکا در حال خوندن دکتری عمران هست سوالاتی مبنی بر اینکه کدوم یکی از این دو تا دانشگاه بهتره پرسیدم، ایشونم گفتند که رنک دانشگاه ممکنه به هزارتا فاکتور مربوط باشه که اصلا ً واسه ی ما مهم نباشه یعنی تاثیری واسه ما نداشته باشه. میگفت کار کردن با یه استاد بهتر تو یه دانشگاه با رنک پایینتر بهتر از کار کردن با یه استاد معمولی تو یه دانشگاه با رنک بالاتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط shivaj نمایش پست ها
    طبق لینک وب متریک
    رنک جهانی پلی تکنیک تورینو : 393 Politecnico di Torino و رنک اروپایی 167
    و پلی تکنیک میلان رنک جهانی : 416 Politecnico di Milano و رنک اروپایی 180

http://www.webometrics.info/top500_e...asp?offset=100
    شیوا جان،
    وبومتریک معیار درستی برای مقایسه ی بین دانشگاهها نیست. همونطور که او خود سایتش هم نوشته معیارشون برای سنجش دانشگاهها فعال بودن وبسایت اونها و وبسایت اساتید اون دانشگاهه. یه نمونه ی ساده مقایسه دانشگاههای کشور خودمونه. دانشگاه شریف توی این رنک در بین دانشگاههای ایران ششم یا هفتمه و دانشگاههایی مثل علم و صنعت، اصفهان و فردوسی مشهد بالاتر از اون هستند. به نظرتون منطقیه؟
    در حال حاضر بهترین رنک همون رنک تایمز هست که من لینکش را برات میذارم. توی این رنک در رشته های مهندسی پلی تکنیک میلان 57 ام هست و تورین بالای 100 هستش.
    موفق باشی.
    http://www.topuniversities.com

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک سیالات دانشگاه گیلان

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی دانشگاه تورین با دانشگاه پلی تکنیک میلان

مقایسه هایی که خوندم خوب و مفید بود ولی من واقعا نمیتونم بین این دو دانشگاه تصمیم بگیرم کدومو برم؟؟؟؟؟!!!!!!اگه تقریبا مطمعن باشم میلان بورس میده میرم میلان ولی در غیر این صورت کم بودن هزینه های تورینو ترجیح میدم!!!!!!!!!!

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی دانشگاه تورین با دانشگاه پلی تکنیک میلان

نقل قول نوشته اصلی توسط s_h_sh66 نمایش پست ها
    مقایسه هایی که خوندم خوب و مفید بود ولی من واقعا نمیتونم بین این دو دانشگاه تصمیم بگیرم کدومو برم؟؟؟؟؟!!!!!!اگه تقریبا مطمعن باشم میلان بورس میده میرم میلان ولی در غیر این صورت کم بودن هزینه های تورینو ترجیح میدم!!!!!!!!!!
    بر اساس رشته ات تصميم بگير. كورس ديسكريپشنهاشونو چك كن، پيج اساتيد رو ببين، چك كن كه روي چه پروژه هايي كار ميكنن..ببين علاقه و هدفت به كدوم نزديك تر هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)