صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53

موضوع: مقایسه ی دانشگاه تورین با دانشگاه پلی تکنیک میلان

Junior Member shahab_italy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering - IAU

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی دانشگاه تورین با دانشگاه میلان

نقل قول نوشته اصلی توسط AT.T نمایش پست ها
    در حال حاضر بهترین رنک همون رنک تایمز هست که من لینکش را برات میذارم. توی این رنک در رشته های مهندسی پلی تکنیک میلان 57 ام هست و تورین بالای 100 هستش.
    لازمه اضافه کنم طبق نوشته های ویکیپدیا پلی تکنیک تورین طی ده سال اخیر تو رشته مهندسی خودرو رتبه 3 اروپا رو داشته
    همچنین رنکینگ کلیش هم در سال 2010 طبق گزارش Academic Ranking of World Universities بین 52-75 جهانی بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab_italy نمایش پست ها
    لازمه اضافه کنم طبق نوشته های ویکیپدیا پلی تکنیک تورین طی ده سال اخیر تو رشته مهندسی خودرو رتبه 3 اروپا رو داشته
    همچنین رنکینگ کلیش هم در سال 2010 طبق گزارش Academic Ranking of World Universities بین 52-75 جهانی بوده.
    من هم با AT.T l موافقم ... برای هر چیزی هزار و یک منبع وجود داره . یک مثلی داریم که میگه شنونده باید عاقل باشه ... ranking به عوامل خیلی زیادی بستگی داره ! مثلا ما توی ایران میدونیم که شریف بهتر از تهرانه ... ولی توی رنکینگ دنیا کاملا بر عکسه !!!! چون فقط تحصیلات آکادمیک در رنک موثر نیست ولی به هر حال فقط TOP UNIVERSITY رو میشه به عنوان منبع اصلی برای رنک قبول کرد . به علاوه اینکه بودجه متعلق به POLIMI از طرف دولت بیش ترین مبلغه در مقایسه با تورین و این خودش گواه روشنی است که دولت پولش رو جایی بیش تر خرج می کنه که بیش تر بازده داشته باشه ...
    موضوع بعدی اینکه امسال برای اولین بار رتبه های دانشگاه ها در رشته های مختلف توسط همین سایت مذکور اعلام شده که در تمام اونها میلان یا بین 50 تای اول ( مثل Structure) و یا بین 50 تا 100 ( مثل مکانیک ) قرار داره ... این در حالیه که تورین توی تمام رشته ها بعد از 100 تا 150 رده بندی شده ... به علاوه اینکه شما هر چقدر پول بدین ، همون قدر آش می خورین ... اگه من توانایی پرداخت هزینه های میلان رو ندارم ... من اشکال دارم ... نه میلان !!!! پس اگه اینطوری باشه که هاروارد و آکسفورد باید بدترین دانشگاه ها باشن ... شما فقط دانشگاه که نمی خواین برین ... تجربه زندگی در میلان به عنوان شهر Happening با تورین خیلی متفاوته ... هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارن ... من نمی خوام یک طرفه به قاضی برم ... ولی به هر حال موقع تحلیل به همه چیز توجه داشته باشیم
    من راجع به میلان بیش تر میدونم ... کسی اگر از تورین تجربه واقعی داره نظر بده

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط elmira43366 نمایش پست ها
    یک مثلی داریم که میگه شنونده باید عاقل باشه ...
    ببخشید اگر من نامعقول یک چیزی گفتم.

ولی به هر حال فقط TOP UNIVERSITY رو میشه به عنوان منبع اصلی برای رنک قبول کرد.
    با این حرفتون اصلا موافق نیستم. اینکه یک منبع حرف شما رو تایید کنه دلیل نمیشه که بهترین منبع همونه. هر منبعی معیار های خاص خودشو داره. شما باید ببینید اون معیار ها چی هستند. مثلا اگر وبومتریکس نسبت به تعداد ویزیت های سایت دانشگاه اون دانشگاه رو رنک می کنه بازم تو زمینه ی خودش سایت معتبری هست. من نمیگم رنکینگ QS Top Universities اشتباهه بلکه نخیر کاملا هم درسته. اما نسبت به معیار های خودش. Academic Ranking of World Universities هم منبعی هست که معیار هاش مشابه QS هست ولی ممکنه تو بعضی جاها تفاوت های اندکی داشته باشه. بهتره بدونید که ARWU با QS و Times در یک سطح هستند و در حال حاضر جزو سه منبع اصلی رنکینگ بین المللی دانشگاه ها محسوب می شن. شما طبق چه سندی میگید فقط و فقط همین QS درسته و بقیه همه اشتباه می گن؟

این در حالیه که تورین توی تمام رشته ها بعد از 100 تا 150 رده بندی شده
    پلی تکنیک تورین در رشته مهندسی خودرو (Automotive Engineering) جزو سه دانشگاه برتر اروپا هست. یکی از عواملش هم ارتباط مستقیم دانشگاه با کارخانه فیاته

به علاوه اینکه شما هر چقدر پول بدین ، همون قدر آش می خورین.
    با این حرفتون هم شدیداً مخالفم. شما برید سوئد سالی 20 تا 25 هزار یورو شهریه بدید ببینم چه جوری همون اندازه آش می خورید.

در نهایت شما وقتی اطلاعاتتون در رابطه با دانشگاه میلان خوبه دلیلی نداره تورین رو خراب کنید که میلان رو بکشید بالا. من فقط دو تا جنبه مثبت در مورد تورین گفتم و از اونجایی که نسبت به میلان اطلاعات چندانی ندارم هیچ حرفی هم در موردش نزدم.

ببخشید اگر من نامعقول یک چیزی گفتم.
    منظورم این نبود واقعا شما چرا انقدر جبهه می گیری ؟ اینطوری همه حرف ها و نظریات دیگران رو به بدترین حالت تعبیر می کنی ! منظور من این بود که شنوندا باید عاقل باشه و نسبت به درجه رسمیت منبع خبر به اون خبر اعتماد کنه ... نه اینکه شما غیر عاقلی !!!!

با این حرفتون اصلا موافق نیستم. اینکه یک منبع حرف شما رو تایید کنه دلیل نمیشه که بهترین منبع همونه. هر منبعی معیار های خاص خودشو داره. شما باید ببینید اون معیار ها چی هستند. مثلا اگر وبومتریکس نسبت به تعداد ویزیت های سایت دانشگاه اون دانشگاه رو رنک می کنه بازم تو زمینه ی خودش سایت معتبری هست. من نمیگم رنکینگ QS Top Universities اشتباهه بلکه نخیر کاملا هم درسته. اما نسبت به معیار های خودش. Academic Ranking of World Universities هم منبعی هست که معیار هاش مشابه QS هست ولی ممکنه تو بعضی جاها تفاوت های اندکی داشته باشه. بهتره بدونید که ARWU با QS و Times در یک سطح هستند و در حال حاضر جزو سه منبع اصلی رنکینگ بین المللی دانشگاه ها محسوب می شن. شما طبق چه سندی میگید فقط و فقط همین QS درسته و بقیه همه اشتباه می گن؟
    الان من اگر 4 تا سایت هم بهت بدم بگم طبق این سایت ها معتبر ترین سایت QS هست که باز حرف خدا نیست ... من دوستان زیادی در آمریکا دارم توی دانشگاه های top اشون ... منظورم 5 تای اوله ... چون حتما می خواستم برم آمریکا در آینده ولی به خاطر رشته ام (معماری ) می خواستم حتما یک دوره هم اروپا باشم ، با اون ها مشورت کردم ... و همه میلان رو قبول داشتن ... من میلان رو فقط خودم انتخاب نکردم ... دانشگاهیه که مطرح تره ... این که شما می خوای بری تورین انتخاب خودته ... ولی این که سطح سوادت رو تعیین نمی کنه ! مطمینا اگر میلان هم apply میکردی ، admission میگرفتی ... بحث در مورد میزان فعال بودن و مطرح بودن دانشگاه برای به دست آوردن فرصت های بهتره ... وگرنه خیلی ها هم هستند که بدون دانشگاه خیلی عالی ، خیلی از دانشجو های بهترین دانشگاه ها رو هم میذارن تو جیبشون ! من طبق تحقیقات دو ساله خودم از توی اینترنت و مشاوره با آدم های دانا در این زمینه متوجه شدم که این سایت مرجعه ! حالا تو میتونی نظر خودت رو داشته باشی ...

پلی تکنیک تورین در رشته مهندسی خودرو (Automotive Engineering) جزو سه دانشگاه برتر اروپا هست. یکی از عواملش هم ارتباط مستقیم دانشگاه با کارخانه فیاته
    اول اینکه من راجع به این رشته که شما می گی اونقدر اطلاعات ندارم ... اما میدونم که میلان هم industrial design داره ... و اون حرف اول اروپا رو میزنه ! که تو شرکت های خیلی معتبر هم می خوان بچه هاش رو ... دیگه این رو همه میدونن که design faculty میلان حرف نداره ... شاید در مورد این رشته همینطوری باشه که تو میگی ... چون من راجع بهش نمیدونم واقعا ... ولی در مورد پول دادن و آش خوردن !
    بهتره این رو اضافه کنم که همونطور که همه میدونیم ، کشور های اسکاندیناوی بهترین سرویس رو در کل اروپا میدن ... این فقط مربوط به دانشگاه نیست ... مربوط به کل کشورشونه ... شما فقط قرار نیست برین دانشگاه و از صبح تا شب تو دانشگاه درس بخونین ... امکانات جانبی دانشگاه و امکانات رفاهی زندگی هم روی هزینه دانشگاه ها تاثیر دارن ... این که یک نفر این چیز ها براش اهمیت ندارن دلیل نمی شه که اون ها رو نادیده بگیره .... به علاوه اینکه دانشگاه های خصوصی رو در این بحث مد نظر ندارم ... و منظورم مقایسه بین دانشگاه های دولتیه ! مضاف بر اینکه مقایسه مالی باید بر اساس در آمد و قدرت مالی کشور ها هم باشه ... این بحش به این سادگی نیست

با این حرفتون هم شدیداً مخالفم. شما برید سوئد سالی 20 تا 25 هزار یورو شهریه بدید ببینم چه جوری همون اندازه آش می خورید.
    در نهایت شما وقتی اطلاعاتتون در رابطه با دانشگاه میلان خوبه دلیلی نداره تورین رو خراب کنید که میلان رو بکشید بالا. من فقط دو تا جنبه مثبت در مورد تورین گفتم و از اونجایی که نسبت به میلان اطلاعات چندانی ندارم هیچ حرفی هم در موردش نزدم.
    در آخر هم بگم که ما اینجا فقط اومدیم که نظر بدیم ... نه برای اینکه هم دیگه رو قانع کنیم ! بلکه برای این که دو نفر دیگه هم بخونن و راهنماییشون کنه که کدوم دانشگاه رو انتخاب کنن ...
    من یک نکته دیگه رو هم اضافه کنم که توی لیست بچه های قبول شده تورین ، در بخش انگلیسی زبانش ... من نگاه که می کردم اکثر دانشجو ها ایرانی ، پاکستانی و چینی هستند ... از جاهای دیگه هم کم و بیش هستند ... ولی خیلی کمن ... ولی در میلان این آمار در این حد نیست ... و شما از اروپا هم می بینی که بچه ها اومده باشن ... و حتی از کانادا هم هستن .... حالا وابسته به رشته است ...
    این خودش به نظر من نشون میده که کدوم بیش تر مورد علاقه دانشجو هاست ... و این همه دانشجو هم حتما مثل من و تو تحقیق می کنن و دانشگاه انتخاب می کنن ... این فقط نظر من نیست ...
    خیلی طولانی شد ولی خواستم کامل توضیح بدم که باز سو تفاهم نشه برات ... و اینکه ما اینجا همه اطلاعاتمون محدوده و دلیلی نداره که وقتی حتی همدیگه رو نمی شناسیم با بد خلقی جواب همدیگه رو بدیم ...
    بازم معذرت خواهی از همه که انقدر طولانی شد ...
    ویرایش توسط elmira43366 : May 20th, 2011 در ساعت 01:03 PM

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی دانشگاه تورین با دانشگاه پلی تکنیک میلان

کیفیت دانشگاه ها رشته به رشته خیلی فرق داره. همون طور که گفتن دانشگاه تورین در زمینه خودرو یکی از بهترین ها تو سطح دنیاست و به عنوان مثال اخیرا یه دوره مشترک با دانشگاه وینزور یا اونتاریو کانادا بست که دانشجو های کانادایی بعد از یک سال تحصیل تو کانادا بقیش رو میان توی ایتالیا درس می خونن. دانشگاه میلان و کلا کشور ایتالیا هم خوب توی زمینه ی معماری خیلی معروف و قویه و میتونه بهتر از هر جای دیگه باشه.

رنکینگ QS یکی از معیاراش اندازه ی دانشگاه! این واسه شما خیلی معیار مهمیه!؟!؟! این در حالیه که رنکینگ ARWU فقط به تولید علم و قراردادهای صنعتی و این جور چیزا می پردازه! دلیل اصلی این که QS توی ایران طرفدار بیشتری داره اینه که ملت میان توی google یه سرچ میزنن topuniversities . و اولین چیزی که میاره اینه!! و دلایل عامیه دیگه!!! در کل با یه نگاه منطقی و به دور از تعصب میشه به این نتیجه رسید که ARWU از نظر علمی دانشگاه ها رو بهتر رده بندی کرده! (اما خوب ما بازم عادت کردیم می گردیم ببینیم دانشگاهمون تو کدوم رنکینگ بهتره و همون رنکینگ رو معتبر می دونیم!(همه رو میگم نه شخص خاصی!)
    در هر صورت من از خیلی از اساتید و دانشجوهای مختلف داخل و خارج پرسیدم اما همه گفتن رنک مهم نیست!((برای دکتری مهم ترین چیز مقالات و تزتونه!)) مثلا اکول های مهندسی فرانسه که خیلیشون خیلی سطح بالا هستند به خاطر تخصصی بودنشون اصلا توی رنکینگ وجود ندارن!!

در رابطه با رشته خودم مکانیک، دانشگاه میلان شدیدا آموزش محور و شاید به درد نخور باشه!!!(واسه رفتن به دکتری)

رشته و دانشگاه

منظورم این نبود واقعا شما چرا انقدر جبهه می گیری ؟ اینطوری همه حرف ها و نظریات دیگران رو به بدترین حالت تعبیر می کنی !
    اگر نوشته هام طوری بود که فکر می کنید جبهه گرفتم عذرخواهی می کنم. چنین قصدی نداشتم. اما اینکه کسی بیاد و بدون داشتن اطلاعات کامل چیزی رو خراب کنه برام قابل قبول نبود.

منظور من این بود که شنوندا باید عاقل باشه و نسبت به درجه رسمیت منبع خبر به اون خبر اعتماد کنه
    الان من اگر 4 تا سایت هم بهت بدم بگم طبق این سایت ها معتبر ترین سایت QS هست که باز حرف خدا نیست
    من معتبر بودن QS رو انکار نمی کنم. اما اینکه بگید فقط QS درسته برام قابل قبول نیست. اگر شما می دونستید ARWU چه موسسه ای هست شاید اعتبار اون رو زیر سوال نمی بردید. بهتره بدونید ARWU کار رنکینگش رو چهار دانشگاه معتبر دنیا انجام میدن. (1. دانشگاه ایالتی فلوریدا 2. دانشگاه شانگهای چین 3. دانشگاه وسترن استرالیا 4. دانشگاه ENS پاریس)

اما میدونم که میلان هم industrial design داره ... و اون حرف اول اروپا رو میزنه ! که تو شرکت های خیلی معتبر هم می خوان بچه هاش رو ... دیگه این رو همه میدونن که design faculty میلان حرف نداره
    احسنت. ما بجای اینکه بیایم تو این تاپیک تو سر دانشگاه های همدیگه بزنیم بهتره رشته های معتبر دانشگاه رو به بقیه معرفی کنیم تا هرکسی با توجه به رشته خودش بتونه انتخاب مناسب رو انجام بده. در مورد مهندسی کامپیوتر تورین هم یادم رفت بگم که دانشگاه تو این رشته در سال 2009 رتبه 49 و در سال 2010 بین 52 تا 75 بوده.

ولی در مورد پول دادن و آش خوردن !
    بهتره این رو اضافه کنم که همونطور که همه میدونیم ، کشور های اسکاندیناوی بهترین سرویس رو در کل اروپا میدن ... این فقط مربوط به دانشگاه نیست ... مربوط به کل کشورشونه ... شما فقط قرار نیست برین دانشگاه و از صبح تا شب تو دانشگاه درس بخونین ... امکانات جانبی دانشگاه و امکانات رفاهی زندگی هم روی هزینه دانشگاه ها تاثیر دارن ... این که یک نفر این چیز ها براش اهمیت ندارن دلیل نمی شه که اون ها رو نادیده بگیره .... به علاوه اینکه دانشگاه های خصوصی رو در این بحث مد نظر ندارم ... و منظورم مقایسه بین دانشگاه های دولتیه ! مضاف بر اینکه مقایسه مالی باید بر اساس در آمد و قدرت مالی کشور ها هم باشه ... این بحش به این سادگی نیست
    همون دانشگاه های دولتی سوئد این شهریه های بالا رو میگیرن. اما درست برعکس سوئد، فنلاند و نروژ دانشگاه هاش کاملا مجانی هستند. اما آیا این اعتبار دانشگاههاشون رو پایین میاره؟ همچنین من خودم از یک دانشگاه اتریشی هم پذیرش گرفتم که شهریه اش 370 یورو بود. اما اگر شما به صفحه فیس بوکش برید عکس هایی رو می بینید که کاملا به محیط گرم و صمیمی دانشگاه و همچنین تور هایی که برای دانشجوهاش میذاره پی می برید. این که شما در مورد یک دانشگاه هزینه بیشتری (خود دانشگاه و جانبی) بدید فکر نمی کنم مقایسه صحیحی باشه.

من یک نکته دیگه رو هم اضافه کنم که توی لیست بچه های قبول شده تورین ، در بخش انگلیسی زبانش ... من نگاه که می کردم اکثر دانشجو ها ایرانی ، پاکستانی و چینی هستند ... از جاهای دیگه هم کم و بیش هستند ... ولی خیلی کمن ... ولی در میلان این آمار در این حد نیست ... و شما از اروپا هم می بینی که بچه ها اومده باشن ... و حتی از کانادا هم هستن .... حالا وابسته به رشته است ...
    این خودش به نظر من نشون میده که کدوم بیش تر مورد علاقه دانشجو هاست ... و این همه دانشجو هم حتما مثل من و تو تحقیق می کنن و دانشگاه انتخاب می کنن ... این فقط نظر من نیست ...
    این دیگه ازون حرفاست. اینکه دانشگاه آمار قبولیش از بعضی کشور ها بیشتر باشه که دلیلی بر اعتبار دانشگاه نمی شه. شما چینی ها رو تو اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان می بینید. حتی تو انگلیس دانشگاه های معتبری هستند که تو بعضی کلاس هاشون بالای 70 درصد دانشجو ها چینی اند. پاکستانی ها رو هم شما تو اکثر دانشگاههایی که هزینه های متوسط رو به پایین دارند می بینید. این که باعث نمیشه اعتبار اون دانشگاه ها بیاد پایین.

Junior Member

آقا یه سوال من میخوام Transportation Design بخونم
    ساده اش میشه طراحی خودرو
    از اونجایی که پلیتکنیک تورین با فیات همکاری داره و فیات هم یعنی فراری و مازراتی و آلفارومئو خوب طبیعتاٌ گزینه عالیه
    ولی میلان از اونطرف جزو رشته های خفنش طراحی صنعتی هستش و اسم و رسم دانشگاهش بیشتره و شهرش وسوسه کننده تره تا شهر سرد تورین
    حالا به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم

Junior Member

به نظر من:
    1. رنکها رو آنقدر جدی نگیریم! (وقتی که اختلاف آنقدر زیاد نباشد البته)
    2. رنک رشته بهتر از رنک کلی دانشگاه هست. وقی رشته تخصصی میشه دیگه خود رشته و استاداش مهمن نه کل دانشگاه که کل رشته ها و سایر عوامل را در بر میگیره.
    3. دانشگاه تورین و میلان هر دو (بر اساس آمارهای دیده و شنیده خودم) تقریبا عجیب قریب به بچه ها فاند دادن. من که خودم از دانشگاه معتبر تهرانم، دیدم خیلی ها از دانشگاه های خیلی معمولی تونستن از این دو دانشگاه (بخصوص میلان!!) کمک هزینه بگیرن.
    # در پایان بازم میگم به برتری دانشگاه تو رشته و حوزه علمی خودتون توجه کنید، اگر بار علمی دانشگاه براتون اهمیت داره. وگرنه میتونید رنک کلی دانشگاهو در نظر بگیرید

با همه این حرفا، بازم هیچ وقت منتظر نباشید که کسی بهتون بگه حتما و حتما این دانشگا بهتره، وقت تلفی خواهد بود. چون هرکی نظر خودشو میگه و ... (پس خودتون شجاعت تصمیم گیری را داشته باشید)

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aia نمایش پست ها
    آقا یه سوال من میخوام Transportation Design بخونم
    ساده اش میشه طراحی خودرو
    از اونجایی که پلیتکنیک تورین با فیات همکاری داره و فیات هم یعنی فراری و مازراتی و آلفارومئو خوب طبیعتاٌ گزینه عالیه
    ولی میلان از اونطرف جزو رشته های خفنش طراحی صنعتی هستش و اسم و رسم دانشگاهش بیشتره و شهرش وسوسه کننده تره تا شهر سرد تورین
    حالا به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم
    اگه فضای شهری رو نظرتون تاثیر میزاره (البته این پست واسه یه سال پیشه و بعید میدنم تاثیری رو نظر شما بزاره ) فقط این نکته رو بگم که من با ۴ نفر از دوستانی که سال گذشته از میلان به تورین اومدن حضوری صحبت کردم و نظرشون رو پرسیدم. و اینکه هر ۴ تاشون از ساختار شهری تورین و مردم و دانشگاه رضایت خیلی زیادی داشتن نسبت به میلان. اتفاقن یکیشون هم برای دوره کارآموزی خودرو اومده بود تورین. فقط خواستم بگم اونقدرها هم که اسمش بد در رفته شهر سرد و بی‌روحی نیست

Junior Member

برا دوره دکتری ، بیش از هر چیز ، استاد ، سابقه اش و شهرت و کارائی که کرده ، فعال بودنش و ... مهمه. همچین استادی کاری از شما میکشه که با دست پر فارغ التحصیل میشین. من دوستی داشتم که تو دانشگاهی از امریکا که تو رنکینگ به سختی میشد پیداش کرد ، دکتری گرفت با یه استاد خیلی خوب ( ایرانی)، بعد که برگشت بلافاصله شد هیئت علمی امیر کبیر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)