صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 85

موضوع: آشنایی با قیمت ها و راه کار هایی برای کاهش هزینه های زندگی در ایتالیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی با قیمت ها و راه کار هایی برای کاهش هزینه های زندگی در ایتالیا

سلام...کسی میدونه شهریه دانشگاه تورین برای رشته مکانیک چنده؟ میدونید شنیدم به دانشجو های ایرانی تخفیف بالایی به منظور کاهش شهریه میدن که جدا از این بورس هایی هست که دارن بر میدارن....از یکی شنیدم سالی فقط 500 یورو شهریه میده.....این که خیلی عالیه.....حالا کسی اینو تایید میکنه؟ اگر نه شهریه سالی چند یورو خواهد بود.....ممنونم

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی با قیمت ها و راه کار هایی برای کاهش هزینه های زندگی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط zeous66 نمایش پست ها
    سلام...کسی میدونه شهریه دانشگاه تورین برای رشته مکانیک چنده؟ میدونید شنیدم به دانشجو های ایرانی تخفیف بالایی به منظور کاهش شهریه میدن که جدا از این بورس هایی هست که دارن بر میدارن....از یکی شنیدم سالی فقط 500 یورو شهریه میده.....این که خیلی عالیه.....حالا کسی اینو تایید میکنه؟ اگر نه شهریه سالی چند یورو خواهد بود.....ممنونم
    آره بدون بورس شهریه در حدود ۵۰۰ یورو در سال برای ما ایرانیا میشه ! منتها احتمالش هست که این قانون هم در کنار حذف شدن بورس حذف بشه..
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Junior Member vaghef آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial engineering at K.N.T.U

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    آره بدون بورس شهریه در حدود ۵۰۰ یورو در سال برای ما ایرانیا میشه ! منتها احتمالش هست که این قانون هم در کنار حذف شدن بورس حذف بشه..
    هاتف جان یعنی این قانون هم حذف شه شهریه چقدر میشه؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vaghef نمایش پست ها
    هاتف جان یعنی این قانون هم حذف شه شهریه چقدر میشه؟؟؟

ماکزیمم شهریه حدود 1800 یورو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری، طراحی صنعتی

من یک سوال در مورد بیمه و هزینه‏های درمانی دارم، و نمی‏دونم که به این قسمت مربوط می‏شه یا نه.
    از دوستان کسی اطلاع داره که تو ایتالیا بیمه‏ای هست که خدمات دندان‏پزشکی رو هم پوشش بده؟ و اگه هست چقدره قیمت‏ش؟ و کلن خدمات دندان‏پزشکی چقدره و با بیمه چقدر تعدیل می‏شه؟ (از ایران خیلی گرون‏تره؟)
    یک سوال دیگه هم دارم. کسی می‏دونه هزینه‏ی ارتودنسی چقدره تو ایتالیا؟ (و یک سوال بی‏ربط به این‏جا ولی مهم: در قوانین ایتالیا، دکترها اجازه دارند که درمان یک دکتر دیگه رو ادامه بدند؟)
    خیلی ممنون می‏شم جواب این سوال‏هامو بدین. (و اگه واقعن سوال‏‏هام بی‏ربط‏ند، لطفن به یک انجمن باربط منتقل‏‏‏ش کنید.)

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nassazz نمایش پست ها
    من یک سوال در مورد بیمه و هزینه‏های درمانی دارم، و نمی‏دونم که به این قسمت مربوط می‏شه یا نه.
    از دوستان کسی اطلاع داره که تو ایتالیا بیمه‏ای هست که خدمات دندان‏پزشکی رو هم پوشش بده؟ و اگه هست چقدره قیمت‏ش؟ و کلن خدمات دندان‏پزشکی چقدره و با بیمه چقدر تعدیل می‏شه؟ (از ایران خیلی گرون‏تره؟)
    یک سوال دیگه هم دارم. کسی می‏دونه هزینه‏ی ارتودنسی چقدره تو ایتالیا؟ (و یک سوال بی‏ربط به این‏جا ولی مهم: در قوانین ایتالیا، دکترها اجازه دارند که درمان یک دکتر دیگه رو ادامه بدند؟)
    خیلی ممنون می‏شم جواب این سوال‏هامو بدین. (و اگه واقعن سوال‏‏هام بی‏ربط‏ند، لطفن به یک انجمن باربط منتقل‏‏‏ش کنید.)
    سعی کنید کار دندانپزشکی با خودتون نیارید که من فکرمیکنم که مثلا برای ارتودنسی در حالت معمولی شما اگه بیلیط رفت برگشت به ایران بگیرید هم به صرفه تر باشه. کلا ارتودنسی در ایران هم به جز در موارد خاص شامل بیمه نمیشد تازه ما که اینجا شهروند درجه اول هم نیستیم و یکمی اوضاع فرق میکنه!

من اینجا دو جور بیمه دیدم یکی سالی ۱۰۰ یورو و یکی هم سالی ۱۵۰ یورو که هیچ کدوم دندانپزشکی رو شامل نمیشه و مسلما ارتودنسی که اکثر موارد ما برای زیبایی و مرتب شدن دندان ها سرخود انجام میدیم شامل بیمه نمیشه.
    ویرایش توسط halandoon : February 26th, 2011 در ساعت 02:46 PM
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری، طراحی صنعتی

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    سعی کنید کار دندانپزشکی با خودتون نیارید که من فکرمیکنم که مثلا برای ارتودنسی در حالت معمولی شما اگه بیلیط رفت برگشت به ایران بگیرید هم به صرفه تر باشه. کلا ارتودنسی در ایران هم به جز در موارد خاص شامل بیمه نمیشد تازه ما که اینجا شهروند درجه اول هم نیستیم و یکمی اوضاع فرق میکنه!

من اینجا دو جور بیمه دیدم یکی سالی ۱۰۰ یورو و یکی هم سالی ۱۵۰ یورو که هیچ کدوم دندانپزشکی رو شامل نمیشه و مسلما ارتودنسی که اکثر موارد ما برای زیبایی و مرتب شدن دندان ها سرخود انجام میدیم شامل بیمه نمیشه.
    چقدر بد! یعنی اگه اونجا به دندون درد و عقل-کشی و اینا هم بیفتیم، یکراست باید برگردیم خونه.
    مرسی بابت این اطلاعات. من فکر کنم از امروز برم دنبال این کارای درمانی.
    راستی اون بیمه‏ ی 150 یورویی گویا شامل دارو هم می‏شه. اطلاع دارید که چند درصد؟ و اگه زیاد تاثیر نداره، می‏شه داروهامون و از ایران ببریم؟ (مثل امریکاست؟ -قضیه‏ی ترانزیت و داروی بز-)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    memari

من یه سوال داشتم چون دیدم راجع به شهریه در تورین اینجا صحبت شده مطرح کردم. می خواستم بپرسم که هزینه زندگی ماهانه بدون بورس در تورین چقدره؟
    ممنون میشم جواب بدید

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط taravat نمایش پست ها
    من یه سوال داشتم چون دیدم راجع به شهریه در تورین اینجا صحبت شده مطرح کردم. می خواستم بپرسم که هزینه زندگی ماهانه بدون بورس در تورین چقدره؟
    ممنون میشم جواب بدید
    راجع به اون هم بحث شده تو قسمت هزینه‌های زندگی در ایتالیا.
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Junior Member

سلام می خواستم بدونم که ما که سه تا دوستیم می خوایم با هم بریم دانشگاه میلان اگه خونه اجاره کنیم بهتره یا بریم خوابگاه یه اتاق سه نفره؟ما هر جور شده می خوایم هر سه با هم باشیم تا هزینه هامونو کاهش بدیم.اصلا امکانش هست؟واینکه اگه بخوایم واسه کاهش هزینه اجاره خونه بریم اطراف میلان چه شهری مناسب تر و نزدیک تر است؟