صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 85

موضوع: آشنایی با قیمت ها و راه کار هایی برای کاهش هزینه های زندگی در ایتالیا

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی با قیمت ها و راه کار هایی برای کاهش هزینه های زندگی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط aniafolady نمایش پست ها
    چیزی که اونجا زیاده کار پارت تایم که مخصوصا خارجی ها انجام بدن
    متاسفانه حداقل میلان اصلا اینطور نیست؛ روی این مورد زیاد حساب نکنه کسی.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی با قیمت ها و راه کار هایی برای کاهش هزینه های زندگی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    متاسفانه حداقل میلان اصلا اینطور نیست؛ روی این مورد زیاد حساب نکنه کسی.
    تورین هم وضع مشابهی داره در حال حاضر. و به سختی میشه کار پاره وقت پیدا کرد. فکر نمی‌کنم با توجه به وضعیت کنونی ایتالیا شهرهای دیگه هم وضعیت بهتری داشته باشند.

Junior Member Knight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aniafolady نمایش پست ها
    عزیزم اونجا اگه بخواهی خوابگاه از طریق ئانشگاه بگیری مثل ایران میشه
    یعنی اتاق ها 4-5 نفری هم هست که ارزون در میاد .بعضی جاها هستش که پانسیون میدن که 1 نفری هستش ولی گرون که به درد شما هم نمیخوره
    خونه هم هست که 1 خوبه هست دانشجویی
    میلان کلا هزینه های زندگی کمه ولی خونه ها نسبت به خرجی بیشتره ولی میتونید تو مرکز شهر نگیرید که ارزون در بیاد
    باز کمک خواستی بگو
    با همی جای ایتالیا آشنام
    تا الان کلی بحث شده در باره ی این . خارج شهر آخر سر با حساب هزینه ی رفت و آمد تقریبا همون درمیاد . بازم بچه های اونجا دقیق تر می تونن بگن .
    این لینک هم یه چک بکنید . طبق گفته ی این دوستمون و سایت پلیمی ، اتاق ها آخر سر 3 نفرست .
    http://litalia.blogfa.com/post-191.aspx

در این مورد هم بازم بچه های خوابگاهی نظر بدن بهتره . من فقط شنیده هارو می گم
    my world is in my pocket ......my harmonica

Junior Member Knight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture Engineering

ایتالیا ..................ایتالیا.................. ..هزینه
    یه سری اتفاقات باعث شد فکر کنم شاید چنین مطلبی کمک کنه . در ابتدا هم ذکر کنم، هرجاش که اشکال داشت از نظر درستی اطلاعات اختیار تام می دم به مدیرا که ادیتش کنن . چون تو این حجم اطلاعات بالا ، اطلاعات غلط دادن دیگه می شه قوز بالا قوز ! اول از همه بحثی که شاید خیلی تکراری باشه : ایتالیا بهشت نیست . اونجا هم همه چیز داره ، خوبی بدی ، شاید امکانات و سطح رفاهی اش بالاتر باشه ، ولی همه چی مجانی نیست ! هرجا بری جلوت دولا راست نمی شن . چون ما ایرانی هستیم و نصف ناسا ایرانیه (!) تا رفتیم اونجا بهمون لیموزین نمی دن با کلی بورس و فاند و اسکولار شیپ . این که بچه هایی که اینجان همه پرتلاشن حرف درست و منطقی هستش ، ولی اونا هم کودن نیستن . به این امید نریم که حتما شاگرد اول ماییم و ما عادت کردیم به 20 تا 20 تا پاس کردن پس شهریمون رو پس می دن خوابگاهم که ردیفه . باید با دید باز بریم . من تجربه ای تو رفتن و تحصیل خارج از کشورم ندارم ولی حداقل اینو می دونم که خاله بازی نیست . زندگیمونه . بچه ها یه نگاهی بندازید ، ما داریم خیلی هزینه می دیم ! ما داریم وقت می ذاریم ، هزینه می دیم ، اعصاب خودمونو خانوادمون رو می ذاریم ، تا چی ؟ تا اینکه راحت تر زندگی کنیم و امکانات بهتری برای سطح علمی خودمون پیدا کنیم . پس بیاید باز نگاه کنیم . اونجا کسی عاشق چشم و ابروی ما نیست . تو استعداد و تلاش بچه های ایران که هر جای دنیارو بگردی پیدا می شن شکی نیست ، ولی باور کنید نشستن که ما بیایم و به ما بورس بدن . قصدم اصلا دلسرد کردن نیست ، فقط دارم می گم چشامونو باز کنیم و وقتی می دونیم طبق گفته ی حداقل 10 نفر از بچه های سایت که اونجان هزینه ی زندگی تو مثلا میلان 600 تا 700 تاست ( مثلا ) به امید کار پارت تایم نریم ! بچه ها ما می خوایم خارج از کشور تحصیل کنیم ، فکر می کنید چرا ریت بندی دانشگاه های ما پایینه ؟ یکی از دلایلش اینه که ما نمی تونیم از منابع زبون های دیگه استفاده کنیم . یعنی سوادشو نداریم . منبع برای پیدا کردن سوال ها اول سایت دانشگاه هاست بعد AA ! تو گوگل یه سرچ ساده بکنید از وضع بد کار تو ایتالیا مطلع می شید . از کم کردن بودجه ی آموزشیش (سالی 1میلیارد!) با یه سرچ خیلی ساده تو ویکی پدیا با خبر می شیم و اون وقت می تونیم باز انتخاب کنیم . باید باور کنیم ، دنیا پیشرفت کرده ، دیگه رو حساب اینکه پسر عمه ی مامان من ایتالیا بود می گفت اینجوریه ، نمی شه تصمیم گرفت ، برای زندگی !
    my world is in my pocket ......my harmonica

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Knight نمایش پست ها
    تا الان کلی بحث شده در باره ی این . خارج شهر آخر سر با حساب هزینه ی رفت و آمد تقریبا همون درمیاد . بازم بچه های اونجا دقیق تر می تونن بگن .
    این لینک هم یه چک بکنید . طبق گفته ی این دوستمون و سایت پلیمی ، اتاق ها آخر سر 3 نفرست .
    http://litalia.blogfa.com/post-191.aspx

در این مورد هم بازم بچه های خوابگاهی نظر بدن بهتره . من فقط شنیده هارو می گم
    همونطور که در لینکتون نوشته شده اتاق های ۱ و ۲ و۳ نفره وجود داره. بستگی به درخواست شما و وضعیت خوابگاه ها داره که کدوم رو بهتون تخصیص بدن.
    من خودم ترجیح میدم داخل شهر باشم!
    لطفا بحث خوابگاه ها رو در تاپیک خودش ادامه بدید که منظم و مرتب پیش بریم همه اطلاعات یکجا باشه. ممنونم.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری-دانشگاه ازاد

دوستان این لینک شما رو از گران ترین تا ارزان ترین شهر راهنمایی میکنه
    در نظر بگیرید که در این اماری که گرفتن متوسط ایتالیا 100 هستش
    لینکو ببینید خودتون متوجه میشید منظورم چیه
    http://www.protezione-news.it/articolo.php?id=73

Junior Member

سلام به همه دوستان ..من و خواهرم جدیدا از میلان پذیرش گرفتیم و به یکی دو سایت سر زدیم و اطلاعات متفاوتی در مورد هزینه زندگی و خوابگاه بدست آوردیم. از دوستان عزیز کسی هست بهمون کمک کنه
    اولا ما بیشتر به امید بورس dsu ایتالیا رو انتخاب کردیم از آنجاییکه دو نفریم برای خانواده خیلی سخت میشه هزینه مونو بپردازه .. کسی اطلاع داره که احتمال گرفتن بورس چقدره؟
    سوال دیگه اینکه اگه بورس نگرفتیم شما استفاده از خوابگاهو پیشنهاد میکنید یا اجاره خونه ؟ و اگه خوابگاه بگیریم اتاق یه نفره به صرفه تره یا دو نفره؟

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah62ir نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان ..من و خواهرم جدیدا از میلان پذیرش گرفتیم و به یکی دو سایت سر زدیم و اطلاعات متفاوتی در مورد هزینه زندگی و خوابگاه بدست آوردیم. از دوستان عزیز کسی هست بهمون کمک کنه
    اولا ما بیشتر به امید بورس dsu ایتالیا رو انتخاب کردیم از آنجاییکه دو نفریم برای خانواده خیلی سخت میشه هزینه مونو بپردازه .. کسی اطلاع داره که احتمال گرفتن بورس چقدره؟
    سوال دیگه اینکه اگه بورس نگرفتیم شما استفاده از خوابگاهو پیشنهاد میکنید یا اجاره خونه ؟ و اگه خوابگاه بگیریم اتاق یه نفره به صرفه تره یا دو نفره؟
    اصلا به امید این بورس نباشید! خیلی از دوستان ما گرفتن و خیلی ها نگرفتن. به امیدش نباشید یعنی فقط در حالتی تشریف بیارید که اگر ندادن خیالتون راحت باشه میتونید هزینه ها رو بپردازید. اگر درست خرج کنید ماهی 500 تا هزینه با خوابگاه یا خونه (خیلی فرق نمیکنه اگر مثلا سه نفری خونه بگیرید) خواهید داشت + 3300 یورو شهریه دانشگاه در سال + خرجهایی که معمولا اسمش نیست که حدودا 1000 تا در طول 2 سال خواهد بود مثل بیمه و اجازه اقامت و غیره.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

پیش فرض مراکز مهم خرید در ایتالیا

جای این تاپیک را واقعا خالی دیدم. چون فکر میکنم یکی از مهمه ترین چیز هایی که برای یک تازه وارد خصوصا دانشجو در کشور دیگر مطرح هست مراکز خرید مناسب و مقرون به صرفه و اطلاعاتی درباره آنهاست.
    ممنون از دوستانیکه اطلاعات خود را به اشتراک میگذارند
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Graphic,Bozorgmehr

دوستان کی می دونه شهری معماری تورین چقدره؟؟؟؟ آیا مثل میلان 3300 تاست؟؟