صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 51

موضوع: اقدام برای ویزا

پیش فرض پاسخ : اقدام برای ویزا

سلام دوستان،

پذیرش مستر دوم در یک رشته (مستر اول خارج از امریکا و پذیرش مستر دوم در همون رشته از امریکا) مشکلی برای ویزا ایجاد نمیکنه؟ ممنون میشم جواب بدید. خیلی واسم مهمه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Shift نمایش پست ها
    سلام دوستان،

پذیرش مستر دوم در یک رشته (مستر اول خارج از امریکا و پذیرش مستر دوم در همون رشته از امریکا) مشکلی برای ویزا ایجاد نمیکنه؟ ممنون میشم جواب بدید. خیلی واسم مهمه
    این اطلاعات انقدر طبقه بندی شده و محرمانه ارائه شده که ارائه پاسخ حتی برای کسی که تو سفارت امریکا کار میکنه احتمالا امکانپذیر نیست. در حالت کلی برای مستر دوم حساسیت وجود دارد اما بستگی به فاکتورهای مختلفی مانند عوامل زیر این شانس ممکن است زیادتر یا کم و یا حتی ناچیز باشد:
    1- رشته تحصیلی قبلی و جدید
    2- سن و شرایط گپ تحصیلی
    3- محل اخذ مدرک قبلی و گرایش
    4- محل دانشگاه جدید و گرایش
    5- وضعیت فاندینگ
    6- شرایط وابستگی و مدارک tie
    7- وضعیت تاهل و خانوادگی و وجود فامیل درجه یک در امریکا
    8- اقدام قبلی برای ویزا به ویژه امریکا و نتیجه
    9- وضعیت حساس بودن رشته یا تحقیق و زمینه قبلی استاد و دانشجو
    10- توجیه قصد واقعی از ادامه تحصیل
    البته بسیاری از این عوامل شاید در نگاه اول ربطی به نوع اقدام برای مستر دوم نداشته باشد ولی به هرحال حساسیت روی این شکل از اقدام ویزا برای هریک از این فاکتورها یا بخش عمده ای از آن ممکن است متفاوت باشد. مثلا عمدتا برای مستر دوم بدون فاند در گرایش همسان یا نزدیک به مستر اول، و یا مثلا برای رشته های فنی و در لیست رشته و تحقیقات خاص در این زمینه محدودیتهای جدی وجود دارد. باید شرایط خود را با این معیارها بسنجید و وضعیت راببینید. البته خیلی از دوستان نیز با مستر مجدد موفق به اخذ ویزا شده و میشوند اما به هرحال بایستی در ارائه مدارک و SPو... و انتخاب سفارت نهایت دقت را به عمل آورد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام من از یه دانشگاه خصوصی با کمک هزینه خیلی کم برای مستر پذیرش گرفته ام و نمره زبان بالایی ندارم ولی جی پی ای 3.8 دارم،کجا رو پیشنهاد می کنید؟پیشا پیش ممنون

سلام دوستان
    من برای Fall 2016 از دانشگاه UIC در مقطع دکتری پذیرش گرفته ام. شرایطم رو در زیر فهرست میکنم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و نظرتون رو دربارۀ مناسبترین سفارت برای اخذ ویزا بگید.
    1- رشته ام فلسفه است
    2- TA دارم (حدود 18 هزار دلار برای 9 ماه تحصیلی)
    3- یک دکتری در همین رشته از ایران دارم. توضیحی که به آفیسر در این مورد میخوام بدم اینه که زمینۀ تحقیقم را دارم تغییر میدم.
    4- سه سال پیش، یک بار به مدت یک ترم در آمریکا J1 بودم و ویزام رو خیلی راحت از بیروت (بدون کلیرنس) گرفتم.
    5- سربازی معافیت پزشکی دارم.
    6- میخوام برای همسرم هم درخواست F2 کنم. احتمالا یک BS براش جور میکنم.
    7- نه من نه همسرم فامیل درجه 1 در آمریکا نداریم.
    8- محل تحصیلم در ایران، جای خوبی بوده.
    9- گپ تحصیلی هم ندارم.
    10- فکر کنم که UIC رنک خوبی در آمریکا داشته باشه.

دوستان، چیزای مهم برام، به ترتیب اولویت، اینها هستند:
    1- مالتیپل بگیریم.
    2- مدت کلیرنس هر چه کمتر باشه.
    3. هزینۀ سفر به سفارت کم باشه.

از کمکتون ممنونم

Junior Member

سلام
    من برای Fall 2016 برای دانشگاه ویرجینیا تک رشته ی مهندسی مکانیک فول فاند پذیرش گرفتم. موضوع کارم تایر هست و هیچ نکته یحساسی هم توی رزومه م نیست. برام مهمه هم تا جایی که ممکنه ویزام سینگل نشه و هم زودتر به دستم برسه که یک ماه زودتر اونجا باشم. کدام سفارت رو به من پیشنهاد میکنید؟
    ممنون

سلام
    مورد من فکر کنم یه مقدار خاص باشه ممنون می شم راهنمایی کنید. من برای فرصت مطالعاتی برای بلژیک و امریکا از اساتید اوکی گرفتم و می خوام هر دو تا را برم. بلژیک را با همون روال معمول (شش ماهه و با کمک هزینه وزارت علوم) و شش ماه هم امریکا با هزینه خودم. هر کدومشون روی یه بخشی از پروژه دکتری من تسلط دارند.
    می خواستم ببینم برای ویزای امریکا به مشکل بر نمی خورم؟ از بلژیک می تونم برای ویزای امریکا اقدام کنم؟ نمی گن چرا دو جا برای فرصت داری می ری؟

سلام دوستان .من تازه دعوت نامه ازطرف دوستم که شهروندامریکاس به دستم رسیده ...دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهدهستم ..راهنماییم میکنیدازکجاوچطوربایدشروع کنم ؟خیلی دوست دارم ازاین فرصت استفاده کنم وبتونم تومقطع دکترا ادامه تحصیل بدم.کمکم کنید

سلام دوستان
    دانشجو هستم در اروپا و دو سال پیش برای ویزای توریستی از همون جا اقدام کردم؛ در جا ویزا رو داد.

حالا دوباره می خوام اقدام کنم. خیلی دیر نیست اگه برای سفر تا دو هفته بعد، الآن اقدام کنم؟

متشکر

Junior Member

سلام دوستان من برای ترم اینده قرار دانشجوی exchangeباشم درامریکا و نیاز به راهنمایی دارم وترم از اگوست شروع میشه درمورد ویزا به راهنمایی نیازدارم میشه راهنمایی کنین از کجا باید شروع کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa431 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای ترم اینده قرار دانشجوی exchangeباشم درامریکا و نیاز به راهنمایی دارم وترم از اگوست شروع میشه درمورد ویزا به راهنمایی نیازدارم میشه راهنمایی کنین از کجا باید شروع کنم؟
    سلام
    سوال شما خیلی کلی هست. لطفا وارد جزییات شوید. مثلا بفرمایید الان مدارک مربوطه مثل I20 از دانشگاه مقصد رو دریافت کردید؟ یا سوالتون درباره وقت سفارت هست؟ یا مدارکی که باید به سفارت به عنوان دانشجو ارایه بدید ؟ اگر پاسخ این سوالات معلوم باشد قطعا اعضا کمک بهتری خواهند کرد.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)