نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud_5april نمایش پست ها
سلام
من سوالم ممکنه یکم عجیب باشه ولی ممنون میشم راهنمایی کنین.
من نوع شهریه یکی از دانشگاه های کانادا رو مطالعه کردم و توش هزینه کامل برای مقطع دکتری اومده بود و گفته بود که باید این هزینه رو خود دانشجو پرداخت کنه. اما استاد میتونه پیشنهاد فاند بده (حالا نمیدونم دقیق هم RA میشه یا نه) بعد با اون میشه هزینه تحصیل رو پرداخت کرد. که دیدم تقریبا 9 هزار دلار در سال میشه. حالا سوالم اینه که خب اگر قرار باشه هزینه تحصیل رو از خود RA پرداخت کرد دیگه چیزی برای هزینه زندگی میمونه یا خیر؟
سوال بعدیم اینه که آیا اروپا هم همینجوریه یا نه اونجا رایگانه و درآمد RA به خود دانشجو میرسه؟
برخی دانشگاهها به همین ترتیب است که فرمودید و برخی مستقیما توییشن فی از پکیج فاند کسر میشود و در صورت بیشتر بودن بایستی بالانس را بپردازید و در صورت کمتر بودن مابقی به شما پرداخت میشود. معمولا فول فاند در امریکای شمالی هزینه های توییشن فی و بخشی یا تمام هزینه اقامت و زندگی دانشجویی را تامین میکند. پارشیال فاند فقط بخشی از هزینه های تحصیل یا تحصیل/زندگی را پوشش میدهد. اینکه شامل کدام فاندینگ هستید بسته به پذیرش و پروژه می تواند متفاوت باشد و باید از خود استادی که پذیرش به شما میدهد سوال کنید. برخی ممکن است در یک گروه هم شرایط متفاوتی داشته باشند و البته در سطح دپارتمان و دانشگاه.