صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 91011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 191

موضوع: برای گرفتن RA چطور باید اقدام کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

پیش فرض پاسخ : برای گرفتن RA چطور باید اقدام کرد؟

***********دوستان عزیز خیلی ممنون و سپاسگزار میشم که با توجه به رزومه و شرایط زیر من رو راهنمایی کنید***********
    مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش:
    ارشد

رشته مورد نظر: Electrical Power & Energy
    معدل لیسانس: بالای ۱۷
    رشته لیسانس: مهندسی برق الکترونیک
    دانشگاه لیسانس: آزاد کرج
    مدرک زبان انگلیسی: TOEFL 99
    مقالات خارجی: دوتا ژورنال معتبر

*** به فاند کامل هم نیاز دارم***

توضیحات:
    اول اینکه سپاس فراوان بابت راهنمایی و کمک شما ... بعد اینکه من در رشته های مربوط به Renewable Energy میخواستم نظر شما رو بدونم که مقالاتم هم در این حوزه بصورت تخصصی هستند....و اینکه من لیسانسم رو میخوام ۷ ساله تمام کنم که یک سالش بخاطر ترم افزایش معدل هستش و دو ترم از وسط!! هم مرخصی بودم

Junior Member

سلام دوستان من این تاپیک رو کامل مطالعه کردم ولی متاسفانه با توجه به درخواست یکی دیگه از دوستان نمونه ایمیل نبود، میشه دوستانی که به اساتید ایمیل زدن نمونه متنی که فرستادند رو اینجا بذارند؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط den_fa نمایش پست ها
    کسی هست که تو رشته دندانپزشکی RA/TA شده باشه؟؟ تو این سایت اکثرا رشته های فنی هستند و بخش مربوط به دندانپزشکا مثل اینکه غیر فعاله.. اگه کسیو میشناسین که تونسته فاند بگیره یا خودتون فاند گرفتین تو رشته پزشکی یا دندانپزشکی لطفا بهم بگین

دندانپزشکی..دانشگاه ها اکثرا گفتن واسه این رشته فاند نمیدیم..میخاستم ببینم کسی اطلاعی داره که اگه مستقیم به استاد ایمیل بزنیم امکانش هست فاند بده یا نه... تو پزشکی یکی رو میشناسم تونسته تو نیویورک RA بشه ولی متاسفانه راه ارتباطی باش ندارم که ازس بپرسم چیکار کرده
    مثلا برای رزیدنسی ارتودنسی فاند بگیرید؟ فکر نکنم. ندیدم انترنشنال در رشته دندان یا پزشکی فاند تعلق بگیره. یک کمک هزینه ها هست که برای شهروند ایران نیست
    رشته های بیومدیکال باید اقدام کنید برای RA
    بعضی بچه ها این دو مورد هستند در امریکا (ممکن هست به استاد ایمیل بزنید برای ویزیتینگ و موافقت کنند حتی در هاروارد ییل کرنل اما با هزینه خودتون): research fellow or visiting research fellow

سلام
    دانشجویان رشته های هنر هم میتونن این نوع فاند رو بگیرن؟
    کسی تا حالا گرفته؟

Junior Member

سلام دوستان چطور میشه استادان یا دانشگاه های که RA میدن رو پیدا کرد؟ البته به تفکیک رشته؟...
    و اینکه شرایط دریافتش چی هست؟ ...
    خود دانشجو باید به استاد پیشنهاد بده یا استاد خودش مطرح می کنه؟
    ممنونم از لطفتون...
    نیست در شهر نگاری که دل ما ببرد...
    بختم ار یار شود رختم از اینجا ببرد...
    به امید موفقیت همه...

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian93 نمایش پست ها
    سلام دوستان چطور میشه استادان یا دانشگاه های که RA میدن رو پیدا کرد؟ البته به تفکیک رشته؟...
    و اینکه شرایط دریافتش چی هست؟ ...
    خود دانشجو باید به استاد پیشنهاد بده یا استاد خودش مطرح می کنه؟
    ممنونم از لطفتون...
    RA از طریق پولی که استاد از نهادهای مختلف میگیره برای پروژه هاش پرداخت میشه به دانشجو. خیلی به دانشگاه مرتبط نیست. استادا همیشه در تلاشن که برای گرفتن grant اپلای کنن. رقابتیه و همیشه ممکنه پول دستشون نیاد. شما دانشگاهای مورد نظرتو پیدا میکنی بعد میبینی از کار چه استادی خوشت میاد. ایمیل میزنی و رزومه میفرستی و باقی ماجرا اگه رزومه قوی و مرتبط داشته باشی و اونم پول داشته باشه که اپلای میکنی و باقی ماجرا.
    خیلی کلی گفتم البته ریزه کاری زیاد داره.
    از پاسخ به سوال های تکراری معذورم. لطفا پست های قبل رو مطالعه کنید. لطفا سوالاتتون رو در تاپیک مرتبط با موضوع مطرح کنید.

سلام دوستان. من ازین دانشگاه واسه MBA پذیرش گرفتم. حالا به یکی از استادای بیزینس اسکول واسه فاند پیام دادم که اونم گفت منو واسه ترم فال به عنوان GRA میخواد (البته من مستر از ایران و چندتا مقاله دارم). اولین سوالم اینه که حقوق این پوزیشن چقدره، شهریه رو کامل معاف میکنه؟ سوال بعدیم اینه که آیا این پوزیشن نامه جداگانه داره یا فقط تو I-20 درج میشه؟ درکل نمیدونم مراحل بعدی کار به چه ترتیب هست. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

Junior Member

سلام دوستان. من با یه استاد از یه دانشگاه نه چندان معروف تو کانادا مکاتبه کردم و یه طرح مزتبط با حیطه کاری ایشون پیشنهاد کردم که انجام بدیم. البته بیشتر هدفم گرفتن فاند بود اما خوب در ایمیل اول هیچ حرفی از فاند نزدم. بعد ایشون گفتن که رزومه ام رو بفرستم واسشون و اینکه قصد دارم برم کانادا یا از همین ایران و از راه دور میخوام همکاری کنم . منم نوشتم که قصدم اینه که برم کانادا و رزومه مو براشون فرستادن. بعد ایشون گفت که اگه بشه طرح هم در ایران اجرا بشه و هم در کانادا و بعدا نتایج مقایسه بشه و پرسیدن که برای این طرح تایید کمیته اخلاق چقد طول میکشه و من دقیقا کی میخوام برم کانادا. حالا دوتا سوال دارم.
    یکی اینکه اصلا میشه رو حرف این استاد حساب کرد؟ و اینکه من الان چجوری مسئله فاند رو با ایشون مطرح کنم؟ دوم اینکه با توجه به اینکه اگر من قراره دستیار پژوهشی ایشون بشم آیا باید پروپوزال رو من بنویسم یا خود استاد باید بنویسه؟
    ممنون میشم هرچه سریعتر جواب بدید

سلام
    من سوالم ممکنه یکم عجیب باشه ولی ممنون میشم راهنمایی کنین.
    من نوع شهریه یکی از دانشگاه های کانادا رو مطالعه کردم و توش هزینه کامل برای مقطع دکتری اومده بود و گفته بود که باید این هزینه رو خود دانشجو پرداخت کنه. اما استاد میتونه پیشنهاد فاند بده (حالا نمیدونم دقیق هم RA میشه یا نه) بعد با اون میشه هزینه تحصیل رو پرداخت کرد. که دیدم تقریبا 9 هزار دلار در سال میشه. حالا سوالم اینه که خب اگر قرار باشه هزینه تحصیل رو از خود RA پرداخت کرد دیگه چیزی برای هزینه زندگی میمونه یا خیر؟
    سوال بعدیم اینه که آیا اروپا هم همینجوریه یا نه اونجا رایگانه و درآمد RA به خود دانشجو میرسه؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوست عزیز در اروپا تا جایی که من میدونم معمولا پوزیشن های دکتری نوعی شغل محسوب می شوند مثلا در کشورهایی مثل سوییس و نروز و دانمارک اتفاقا حقوق خیلی خوبی هم میدن که علاوه بر تامین هزینه ها سیو هم میشه کرد. اما در کانادا و آمریکا وضع فرق داره و این استاد هست که بخشی از پول پروژه میتونه به شما بده، یا نده(معمولا برای دکتری RA میدن) و بسته به رشتتون و نوع پذیرشتون فاندهای دیگه ای مثل TA ممکنه به شما برسه یا نرسه، اما در رشته های علوم پایه برای مثال میدونم که معمولا TA تقریبا در مدت حداکثر 4 سال به همه میرسه، اما 9000 تا چقدر ازش میمونه خیلی بستگی به رشته و دانشگاه داره شاید یکی دو هزارتا یا 3000 تا تهش باقی بمونه یا همش بره برای شهریه،اما کفاف زندگی رو نمیده، پس کلا شرایط به فاکتورهای زیادی بستگی داره.موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud_5april نمایش پست ها
    سلام
    من سوالم ممکنه یکم عجیب باشه ولی ممنون میشم راهنمایی کنین.
    من نوع شهریه یکی از دانشگاه های کانادا رو مطالعه کردم و توش هزینه کامل برای مقطع دکتری اومده بود و گفته بود که باید این هزینه رو خود دانشجو پرداخت کنه. اما استاد میتونه پیشنهاد فاند بده (حالا نمیدونم دقیق هم RA میشه یا نه) بعد با اون میشه هزینه تحصیل رو پرداخت کرد. که دیدم تقریبا 9 هزار دلار در سال میشه. حالا سوالم اینه که خب اگر قرار باشه هزینه تحصیل رو از خود RA پرداخت کرد دیگه چیزی برای هزینه زندگی میمونه یا خیر؟
    سوال بعدیم اینه که آیا اروپا هم همینجوریه یا نه اونجا رایگانه و درآمد RA به خود دانشجو میرسه؟
    ویرایش توسط Garibaldi : November 12th, 2020 در ساعت 01:49 AM
    96 nine or six

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)