صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 67891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 191

موضوع: برای گرفتن RA چطور باید اقدام کرد؟

پیش فرض پاسخ : برای گرفتن RA چطور باید اقدام کرد؟

با سلام

من به دانشگاههای زیادی از آمریکا ایمیل زدم و فقط یک استاد قول فاند بهم داد و همونجا هم اپلای کردم (Michigan Tech). بقیه اساتید جواب هایی از قبیل : فاند نداریم، پوزیشن خالی نداریم، زمینه تحقیقاتی تو با من فرق داره و ... دادند. یک دسته دیگر از اساتید هم گفتند که باید اول اپلای کنی و مدارکت رو بفرستی.

به نظر شما اول باید OK فاند رو گرفت از استاد و بعد اپلای کرد یا اینکه به جاهایی هم که جواب آخری رو گرفتم هم بفرستم. من هنوز متوجه نشدم که فرآیند پذیرش دانشجو در آمریکا به چه صورت هست. لطفا در این مورد راهنمایی کنید و یا لینک مربوط جهت مطالعه بیشتر را ارسال نمایید.

با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط perseverence نمایش پست ها
    با سلام

من به دانشگاههای زیادی از آمریکا ایمیل زدم و فقط یک استاد قول فاند بهم داد و همونجا هم اپلای کردم (Michigan Tech). بقیه اساتید جواب هایی از قبیل : فاند نداریم، پوزیشن خالی نداریم، زمینه تحقیقاتی تو با من فرق داره و ... دادند. یک دسته دیگر از اساتید هم گفتند که باید اول اپلای کنی و مدارکت رو بفرستی.

به نظر شما اول باید OK فاند رو گرفت از استاد و بعد اپلای کرد یا اینکه به جاهایی هم که جواب آخری رو گرفتم هم بفرستم. من هنوز متوجه نشدم که فرآیند پذیرش دانشجو در آمریکا به چه صورت هست. لطفا در این مورد راهنمایی کنید و یا لینک مربوط جهت مطالعه بیشتر را ارسال نمایید.

با تشکر
    به دانشگاه بستگی داره٬ اکثر دانشگاههای امریکا کمیته محور هست٬‌یعنی کمیته پذیرش تصمیم میگیره و استادها هم به همین خاطر فقط میگن اپلای کن چون نمی تونن قول بدن. شما در دانشگاههایی که شرایط آن را دارید و حداقل ۲-۳ استاد در زمینه مورد علاقه شما کار می کنند هم اپلای کنید و فقط به یک دانشگاه و قول یک استاد اکتفا نکنید چون ممکنه یک اپلیکیشن بهتر باشه و شما را نگیرن٬‌برای اطمینان چند دانشگاه اپلای کنید و به قول معروف همه تخم مرغ ها را در یک سبد نگذارید.
    امضا نامرئی

با تشکر از جواب شما،

البته من قصد دارم دست کم به 10 دانشگاه مدارکم رو بفرستم. سوالم من این هست که آیا بدون اینکه به استاد ها ایمیل بزنیم هم میشه اپلای کرد یا اینکه 100 درصد باید یک استاد جواب بده و بعد اپلای کرد؟ آخه خیلی از استادها اصلا جواب نمیدن، اگه اینجوری باشه به یک دانشگاه هم به زور میشه مدارک رو فرستاد.

تماس با استاد فقط بخ منظور فاند هست وقتی جواب نمیدن یعنی فاند ندارند یا اینکه همه باید اپلای کنند و بعد کمیته بررسی کنه که به کیا فاند بدند؟
    لطفا در مورد تجربه خودتون در این مورد بگید.

ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط perseverence نمایش پست ها
    با تشکر از جواب شما،

البته من قصد دارم دست کم به 10 دانشگاه مدارکم رو بفرستم. سوالم من این هست که آیا بدون اینکه به استاد ها ایمیل بزنیم هم میشه اپلای کرد یا اینکه 100 درصد باید یک استاد جواب بده و بعد اپلای کرد؟ آخه خیلی از استادها اصلا جواب نمیدن، اگه اینجوری باشه به یک دانشگاه هم به زور میشه مدارک رو فرستاد.

تماس با استاد فقط بخ منظور فاند هست وقتی جواب نمیدن یعنی فاند ندارند یا اینکه همه باید اپلای کنند و بعد کمیته بررسی کنه که به کیا فاند بدند؟
    لطفا در مورد تجربه خودتون در این مورد بگید.

ممنون
    تجربه من این هست که در مورد امریکا نیاز به جواب داشتن از استاد برای اپلای کردن نیست. چون اکثرا کمیته پذیرش تصمیم میگیره به همین خاطرم خیلی از اساتید اصلا جواب نمیدن یا لینک مراحل اپلای را میفرستن.
    من به اینکه در اون دانشگاه چند تا استاد در فیلد من بود توجه کردم و همچنین acceptance rate دانشگاه و مینیم GRE و زبان و میزان فاند RA و TA . مثلا یه دانشگاه بود که کلا در رشته من در اون سال 4 تا TA میداد که شانس پذیرش خیلی پایین بود/
    البته ایمیل زدن خوبه حداقل ممکنه جواب بدن که پوزیشن ندارن یا یکی دیگه را معرفی کنن ولی ملاک اپلای نباید باشه.
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    تجربه من این هست که در مورد امریکا نیاز به جواب داشتن از استاد برای اپلای کردن نیست. چون اکثرا کمیته پذیرش تصمیم میگیره به همین خاطرم خیلی از اساتید اصلا جواب نمیدن یا لینک مراحل اپلای را میفرستن.
    من به اینکه در اون دانشگاه چند تا استاد در فیلد من بود توجه کردم و همچنین acceptance rate دانشگاه و مینیم GRE و زبان و میزان فاند RA و TA . مثلا یه دانشگاه بود که کلا در رشته من در اون سال 4 تا TA میداد که شانس پذیرش خیلی پایین بود/
    البته ایمیل زدن خوبه حداقل ممکنه جواب بدن که پوزیشن ندارن یا یکی دیگه را معرفی کنن ولی ملاک اپلای نباید باشه.
    اشتباهه. ایمیل زدن باید ملاک اصلی اپلای باشه در کنار داشتن رزومه و زبان و ....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member darya69 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به عنوان RA از ما چه انتظاراتی دارند ؟؟؟

دوستان من مطالب پست های قبلی رو که می خونم همش مربوط به رشته های فنیه. کسی در مورد رشته های جامعه شناسی اطلاعات داره؟
    لطفا بگین پروسه ی RA گرفتنش چطوریه؟
    مدارکی که اینجا لازم میشن، همون مدارک اپلای هستن؟ مث مدرک زبان و غیره؟

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط darya69 نمایش پست ها
    دوستان من مطالب پست های قبلی رو که می خونم همش مربوط به رشته های فنیه. کسی در مورد رشته های جامعه شناسی اطلاعات داره؟
    لطفا بگین پروسه ی RA گرفتنش چطوریه؟
    مدارکی که اینجا لازم میشن، همون مدارک اپلای هستن؟ مث مدرک زبان و غیره؟
    استاد های مرتبط به رشته خودتون و زمینه تحقیقاتی خودتون رو پیدا کنید و بهشون ایمیل بدین. به نظر من تنها راهش اینه. بعد اینکه استاد اوکی داد میتونید اپلای کنید. کلا تنها راهش ایمیل دادنه (شایدم راه های دیگه ای هست و من اطلاع ندارم) و معرفی خودتون و area تونه و رزومه و اینا فرستادن

نقل قول نوشته اصلی توسط payamf1 نمایش پست ها
    استاد های مرتبط به رشته خودتون و زمینه تحقیقاتی خودتون رو پیدا کنید و بهشون ایمیل بدین. به نظر من تنها راهش اینه. بعد اینکه استاد اوکی داد میتونید اپلای کنید. کلا تنها راهش ایمیل دادنه (شایدم راه های دیگه ای هست و من اطلاع ندارم) و معرفی خودتون و area تونه و رزومه و اینا فرستادن
    دوست عزیز منظورتون از اینکه استاد اوکی بده چیه؟
    من خودم به چند تا استاد در زمسنه کاری خودم ایمیل زدم و 2 نفر جوابم رو دادن!! البته اونها هم حرفی از فاند نزدن فقط گفتن اپلای کن بعد در مورد فاند که پرسیدم چجوری ساپورت میکنه واسم لینک فرستادن !! در توضیح مراحل اپلای نوشتن که اگر تا ددلاین اول اپلای کنید در پروسه فاند قرار میگیرید!! یعنی ممکنه بشه ممکنه نشه
    جووری نمیشه قبل از اپلای اوکی حتمی رو از استادی گرفت تا با خیال راحت پروسه رسمی اپلای رو انجام داد؟

سلام. من با یه استاد مکاتبه کردم گفت اپلای کن و به من خبر بده وقتی مدارکت کامل ارسال شد به دانشکده. روزی هم که مدارک ب دستشون رسید مکاتبه کردیم و بهم گفت باید یکم روی رایتینگت کار کنی چون گزارش پروژه هارو من میدم دانشجوهای دکترام مینویسن. حالا جواب پذیرشم اومده که مثبته اما گفتن که دانشکده در حال حاضر نمیتونه اسیستانت شیپ بده. حالا من میخوام ایمیل بزنم به استاده. چطور مطرح کنم که من بدون فاند نمیتونم بیام و اصلا خودش میتونه ساپورت کنه یه نه؟
    اصلا اگر استاده فاند نداشت چطور با اطمینان گفت اپلای کنم آخه؟ میشه یکی از دوستان راهنماییم کنه؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Iron_Lady نمایش پست ها
    سلام. من با یه استاد مکاتبه کردم گفت اپلای کن و به من خبر بده وقتی مدارکت کامل ارسال شد به دانشکده. روزی هم که مدارک ب دستشون رسید مکاتبه کردیم و بهم گفت باید یکم روی رایتینگت کار کنی چون گزارش پروژه هارو من میدم دانشجوهای دکترام مینویسن. حالا جواب پذیرشم اومده که مثبته اما گفتن که دانشکده در حال حاضر نمیتونه اسیستانت شیپ بده. حالا من میخوام ایمیل بزنم به استاده. چطور مطرح کنم که من بدون فاند نمیتونم بیام و اصلا خودش میتونه ساپورت کنه یه نه؟
    اصلا اگر استاده فاند نداشت چطور با اطمینان گفت اپلای کنم آخه؟ میشه یکی از دوستان راهنماییم کنه؟ ممنون
    سلام
    به نظرم خیلی راحت این مسئله که شما بدون فاند نمیتونی بری رو مطرح کن و اینکه بپرس با توجه به موقعیت شما پیشنهادش چیه؟
    اینکه الان خیلی صریح روی این قضیه تاکید داشته باشی خیلی بهتره تا اینکه بری اونجا و توی شرایط خیلی سخت بی پولی گیر کنی.
    میتونی اینو هم بپرسی که اگه مثلا یه ترم defer کنی آیا ممکن هست که دانشکده به شما فاند بده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)