صفحه 2 از 250 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2499

موضوع: مشاغل، سابقه کار و گواهی سابق کار برای مهاجرت به کانادا

پیش فرض پاسخ : مهاجرت با داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز(Federal Skilled Worker Class:.Category 1)

نقل قول نوشته اصلی توسط e_kh78
    به نظر من بیشتر هدفش رو به مدیریت فناوری اطلاعات سوق میده

اونی که پر رنگ کردم بهش دقت کن:

manager, network design

باسلام و تشکر

همون جوری که شما گفتید خیلی کلی گفته و دقیقاً معلوم نیست چه میخواهد. من تمام Duties رو هم خوندم ولی چیز بیشتری پیدا نکردم.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : مهاجرت با داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز(Federal Skilled Worker Class:.Category 1)

اگر سابقه کار (با بیمه) همراه با تحصیل باشه مشکل داره؟ پاره وقت محسوب می شه؟ یا اصلا محسوب نمی شه؟ (چون از یکی شنیده بودم که سابقه کار از زمان دریافت آخرین مدرک تحصیلی در نظر گرفته می شه)
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

Junior Member

اين اولين پست من هست و اميدوارم كه جاي اشتباه ننوشته باشم.
    من مهندس نفت هستم با 6 سال سابقه كار و مدرك كارشناسي.ميخواستم بدونم من توي چه قسمتهايي از كانادا مي تونم كار پيدا كنم؟و آيا از لحاظ شرايط آب و هوايي اين مناطق شرايط سختتري رو دارند؟ممنون ميشم اگه دوستان اطلاعاتي دارند راهنمايي كنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط vatanema
    من مهندس نفت هستم با 6 سال سابقه كار و مدرك كارشناسي.ميخواستم بدونم من توي چه قسمتهايي از كانادا مي تونم كار پيدا كنم؟و آيا از لحاظ شرايط آب و هوايي اين مناطق شرايط سختتري رو دارند؟ممنون ميشم اگه دوستان اطلاعاتي دارند راهنمايي كنند.
    استان البرتا حکم خوزستان ما رو براشون داره و عموما صنعت نفت و صنايع وابسته اون اونجا به شکل گسترده با موقعيت هاي شغلي خوب وجود داره
    ظاهرا کلگري هم تو اين استان نقش مرکزيت صنايع نفت رو داره ضمنا اين استان ثروتمند ترين استان کاناداست

Senior Member afshinnnn آواتار ها

همانطور که دوستمون گفتند ، استان آلبرتا (کالگاری) کارهای مرتبط با نفت وجود دارد و منطقه صنعتی می باشد . مثل ماهشهر،عسلویه و ... . البته سرمای وحشتناکی دارد ! یکی از دوستان من 4-5 سالی است که رفته اونجا اما خودش میگه داره فسیل میشه! البته روحیات متفاوته ، اون اینجا تو ناز و نعمت کار و زندگی می کرد . اون موقع مدیرپروژه ما بود و واسه خودش راننده اختصاصی داشت و ...

ضمناً شغل شما یکی از 38 شغل تخصصی مورد نیاز طبق قوانین جدید میباشد :

petroleum engineer
    مهندسی نفت و رشته های مرتبط با صنعت نفت (NOC 2145)

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinnnn
    همانطور که دوستمون گفتند ، استان آلبرتا (کالگاری) کارهای مرتبط با نفت وجود دارد و منطقه صنعتی می باشد . مثل ماهشهر،عسلویه و ... . البته سرمای وحشتناکی دارد ! یکی از دوستان من 4-5 سالی است که رفته اونجا اما خودش میگه داره فسیل میشه! البته روحیات متفاوته ، اون اینجا تو ناز و نعمت کار و زندگی می کرد . اون موقع مدیرپروژه ما بود و واسه خودش راننده اختصاصی داشت و ...

ضمناً شغل شما یکی از 38 شغل تخصصی مورد نیاز طبق قوانین جدید میباشد :

petroleum engineer
    مهندسی نفت و رشته های مرتبط با صنعت نفت (NOC 2145)
    اتفاقا فوکوس خود من هم رو کلگري است اما الان دو ماهي هست دارم ابو هواشو چک ميکنم هميشه سه تا پنج درجه سرد تر از تورنتو است من که بچه خوزستانم باور کنيد از بس از گرما کلافم که اگه بهم بگن قطب شمال برو کار کن با سر ميرم

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin
    اتفاقا فوکوس خود من هم رو کلگري است اما الان دو ماهي هست دارم ابو هواشو چک ميکنم هميشه سه تا پنج درجه سرد تر از تورنتو است من که بچه خوزستانم باور کنيد از بس از گرما کلافم که اگه بهم بگن قطب شمال برو کار کن با سر ميرم

پس یقیناً در آنجا موفق خواهی بود ، چرا که وضع کار و earning money در آن استان ، بمراتب از سایر استانها بهتر است !

Junior Member

به نظر من اگه فقط بحث سرما باشه ميشه يه كاريش كرد.من هم تجربه منفي 30 درجه اراك رو دارم و هم تجربه بالاي 50 درجه خوزستان.هردوشون سخت هستند مخصوصا اگه بخواي توي سايت كار كني اما بهرحال درآمدش هم قابل توجه هست نسبت به اينجا و از اون مهمتر علتي است كه بخاطرش آدم تصميم ميگيره كشورش و موقعيت كاري خوبي رو كه داشته ول بكنه و بره.
    نكته ديگه اينكه من نمي دونم اونجا هم شرايط كار براي مهندسين نفت اقماري است؟يا روزكار هستند بيشتر؟و اينكه داشتن كارشناسي ارشد ميتونه مزيتي باشه واسه پيدا كردن كار؟

نكته ديگه اينكه من نمي دونم اونجا هم شرايط كار براي مهندسين نفت اقماري است؟يا روزكار هستند بيشتر؟و اينكه داشتن كارشناسي ارشد ميتونه مزيتي باشه واسه پيدا كردن كار؟

تا جایی که من می دونم ، اونجا برای جذب کار مرتبط با تحصیلان شدن ، مستلزم گذراندن یکسری دوره ها و آزمون ها می باشد تا اتیکت مهندسی به شما بدهند !
    پس از آن براحتی می توانید در زشته مرتبط مشغول بکار شوید!
    یعنی یه دوه ها و آزمونهایی مثل نظام مهندسی خودمون ( اما نه به دره پیتی اینجا ! ، بلکه خیلی مفصلتر و علمی تر) باید طی کنید تا بشما پروانه اشتغال بکار مرتبط بدهند

مهاجران متخصص در رشته های مهندسی نمی توانند با مدرک تحصیلی و تجربه کاری خود در کانادا مشغول بکار شوند، مگر اینکه چند دوره جدید و یا امتحان لازم را برای کسب مجوز ویژه کاناد(Licensing) کسب کنند.

Junior Member

سلام دوستان
    راستش سوال من درمورد ترجمه مدارک سابقه کارم برای مهاجرت به کانادا از خارج از کانادا است. جای دیگه موضوع مرتبط پیدا نکردم. امیدوارم دوستی پیدا بشه و به این سوال من که واقعا فوری هست و حسابی گیجم کرده هر چه زودتر جواب بده.
    -------------------------
    1- آیا لازم است که مدارک سابقه کار حتما علاوه بر دادگستری به تایید وزارت خارجه هم برسه یا نه؟
    2- من شنیده ام که وزارت خارجه بدون سابقه بیمه سابقه کار تمام وقت را تایید نمی کنه ؟اما گویا سابقه کار پاره وقت را بدون بیمه هم تایید می کنه. آیا درسته؟
    3- اگر این گفته ها درسته برای منی که سابقه بیمه ندارم چه راه حلی به ذهنتون می رسه؟
    -------------------------
    راستش من یک چیزی را نمی فهمم! در هیچ جای وب سایت رسمی مهاجرت کانادا که مربوط به ترجمه مدارک هست چیزی درمورد تایید وزارت خارجه نوشته نشده.
    در اینجا: http://www.cic.gc.ca/ENGLISH/informa.../CIT0014E4.asp
    اما چرا همه جا بچه ها می گن به تایید دادگستری و وزارت خارجه باید برسه؟ آیا وزارت خارجه فقط برای محکم کاری هست یا لازمه؟
    من الان خارج از ایران هستم (البته نه کانادا) و واقعا دستم کوتاهه که ته توی این مسائل را دربیارم. تا یک ماه دیگه هم باید همه مدارکم را بدم. پس خیلی خیلی ممنون می شم کسی سریعتر راهنمایی کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)