نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از هر نظر کدام کشور را ترجیح میدهید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کانادا

67 41.36%
  • امریکا

95 58.64%
صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 81

موضوع: مقایسه کانادا و آمریکا از هر لحاظ

پیش فرض پاسخ : مقایسه کانادا و آمریکا از هر لحاظ

ممنون از دوستان ...

اقا بابک شما با ویزای تحصیلی از کانادا به امریکا رفتید؟

دوستان اما توجه کنید که کانادا اگر کار نکنید حقوق میده در صورتی که امریکا اینطور نیست!

کانادا هزینه ی تحصیل رو میده در صورتی که امریکا اینطور نیست!برای مثال بنده که پناهنده ی اونجا میشم ممکنه حتی بعد از پایان تحصیل وام رو ببخشه و اصلا" وام رو پس نگیره!

پس اشتباهه که میگن بهترین جا برای درس خوندن و تحصیل کاناداست؟!

مثلا" من میتونم بعد اینکه شهروند کانادا شدم به امریکا برم؟!!
    ویرایش توسط ardavan_2008 : May 14th, 2010 در ساعت 02:48 PM

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط ardavan_2008 نمایش پست ها
    ممنون از دوستان ...

دوستان اما توجه کنید که کانادا اگر کار نکنید حقوق میده در صورتی که امریکا اینطور نیست!

کانادا هزینه ی تحصیل رو میده در صورتی که امریکا اینطور نیست!برای مثال بنده که پناهنده ی اونجا میشم ممکنه حتی بعد از پایان تحصیل وام رو ببخشه و اصلا" وام رو پس نگیره!

سلام

اگه منظورتان این هست که با داشتن ویزا کانادا نیازی به ویزا برای آمریکا ندارید جواب شما نه هست. شما باید برای آمریکا ویزا بگیرید. شک نکنید که شرایط در آمریکا بهتر از کانادا بغیر از موضوع اقامت هست. اگه واقعا سخت کار هستید بهترین جای دنیا برای پیشرفت و زندگی آمریکا هست که در خیلی از موارد قابل مقایسه با کانادا نیست. در رشته مهندسی معدن که کانادا بهترین دانشگاه و سرمایه گزاری در این مورد دارد باز ما خیلی از مقالات و کارهای تحقیقاتیشان را نمی پسندیم . در کل من آمریکا واقعا بهتر از کانادا میبینم و خود امریکاهی ها هم تقریبا تحصیل رایگان دارند بقدری به آنها میرسند و بورس و وام میدهند که بهترین شرایط برای تحصیل در دانشگاها ها دارند. شما وقتی پاس کانادایی داشتید بدون اخذ ویزا میتوانید آمریکا بیایید . ولی من خودم آمریکا واقعا بهتر از نظر کیفیت زندگی و تحصیل میبینم و شما شانس خیلی کمی خواهید داشت که بتوانید با مدرک کانادایی خودتان کار خوب در آمریکا پیدا کنید.
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط ardavan_2008 نمایش پست ها
    بله، من با ویزای تحصیلی به آمریکا رفتم.
    تمام مواردی که شما گفتید به این برمی‌گرده که سیستم کانادا سوسیالیستی هست. این که اگر کار نکنید به شما حقوق می‌دن ممکنه در نگاه اول خیلی خوب باشه، اما در کشورهایی مثل آمریکا یا کانادا بر خلاف کشور خود ما، منبع درآمد دولت از منابع طبیعی نیست، بلکه از مالیاته. به عبارتی اون‌هایی که کار می‌کنند حقوق اون‌هایی که کار نمی‌کنند رو پرداخت می‌کنند. اگر این مساله محدود به افراد از کار افتاده یا خیلی پیر باشه، من باهاش مشکلی ندارم، اما این که هر کسی نخواد کار کنه و سربار بقیه بشه، اصلا جالب نیست. در واقع دلیل این که مالیات‌ها در کانادا بالاتره هم همینه که دولت باید پول بیشتری از اون‌هایی که کار می‌کنند بگیره تا خرج اون‌هایی که نمی‌تونند یا نمی‌خوان کار کنند رو بده. دادن هزینه تحصیل و غیره هم در همین راستاست.

«این که میگن بهترین جا برای درس خوندن و تحصیل کاناداست» قطعا اشتباهه. من نمی‌دونم کی می‌گه، اما با یک نگاه خیلی اجمالی به لیست دانشگاه‌های برتر دنیا خیلی راحت می‌تونید متوجه بشید که کانادا بهترین جا نیست.

شما بعد از این که شهروند کانادا بشید، بدون نیاز به ویزا می‌تونید به صورتی توریستی و برای مدت مشخصی (فکر می‌کنم حداکثر شش ماه) به آمریکا سفر کنید، اما برای تحصیل یا کار در آمریکا به ویزای مربوطه نیاز دارید.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

به نظر من یه کار خوب واسه کسایی که مردد بین کانادا و امریکا هستند و در عین حال هر دو انتخاب رو دارند اینه که واسه درس اپلای کنند امریکا
    بعدش بشینند فکر کنند چه کنند:
    هم دیگه موقعیت واسه امریکا بیشتر هست
    هم میتونند اپلای کنند واسه مهاجرت به کانادا در حالیکه point های لازم رو هم تا اون موقع مثل زبان و مدرک تحصیلی کسب کردند
    و هم با دید بازتر تصمیمگیری میکنند
    فی الواقع اون موقع تصمیم گیری ها صحیح تره
    من نمیگم امریکا یا کانادا
    اما میگم اگه یک بار دیگه زندگیه من reset بشه -همین کار رومیکردم

چطور نرخ بیکاری کانادا از امریکا کمتره یعنی نصفه اما امریکا کار هست ولی کانادا کار نیست؟

پس اگر به جای بنده بودید که بیشتر فامیلها در کانادا هستند و از نظر راحتی اونجا راحت ترم امریکا رو انتخاب می کردید یا کانادا رو؟!الان به نظرتون بهترن کار برای من چیه؟(برای تحصیل و زندگی و...)

در صورت داشتن اقامت دائم کانادا با ویزای کاری ویا تحصیلی راحت میشه اقامت دائم امریکا رو هم گرفت؟
    ویرایش توسط ardavan_2008 : May 15th, 2010 در ساعت 11:33 AM

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

دوست عزیز

من احساس می کنم شما زیادی دارید وسواس به خرج میدید. برای اینکه از زندگی لذت ببرید حتما حتما به خواسته های درونی خودتون هم وزن بدید. مثل شما مثل انتخاب بین زولبیا و بامیه می مونه! دقت کنید که شخص شما باید اونجا زندگی کنید کار کنید تحصیل کنید. مطمئن باشید اگه قرار باشه شما فرد موفقی باشید در هر دو کشور این امکان براتون فراهم خواهد بود.
    شرمنده از بزرگان که اینجوری نوشتم فقط خواستم کمکی کرده باشم.

ممنون دوست عزیز..

اما زمانی که شما یک تصمیمی رو می خواید بگیرید باید سبک سنگین کنید تمام موقعیتها و دلیلها رو بدونید تا تصمیمتون تصمیم خوبی باشه!حالا من هم می خوام از تجربیات دوستان استفاده کنم برای مثال می گن کار نیست اما در صورتی که کانادا جزء بهترین کشور برای کاریابی توسط بانک کار انتخاب شده!حالا دلایل رو باید دونست که چطور کار نیست اما نرخ بیکاری امریکا بیشتر از کاناداست!؟

یا مثلا" طبق گزارشاتی که من خوندم بیش از 1000امریکایی به دانشگاههای کانادا می یان !!!!چرا اینطره وقتی که امریکا بهتر از کاناداست!و میگن که کلاس Cامریکا بهتر از دانشگاههای Aکاناداست!!!!دلیلش چیه؟!!!

به خاطر همین بهتره دلایل رو بدونیم و اطلاعاتمون هم میره بالا!
    ویرایش توسط ardavan_2008 : May 17th, 2010 در ساعت 01:03 PM

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

از دید یک دانشجوی ایرانی مهمترین مشکل آمریکا "ویزا" و "عدم امکان خروج به مدت چند ساله" (به نظر من) با وجود این دو تا مشکل باز هم خیلی ها آمریکا رو ترجیح می دن و این نشون دهنده اینه که لابد به این سختی ها می ارزه.

پژمان جان سلام!

این صحبتی که کردید درسته اما نمیشه نتیجه گرفت ایرانی ها خیلی هاشون امریکا رو دوست دارند !اگر اینطور باشه که هر ساله بیشتر از 1000دانشجو ی امریکایی میان دانشگاههای کانادا!برای چی؟!!حتما کانادا بهتره؟!!!

يكي از دوستان گفته بود كه آب و هواي كانادا هم مثل ايران يه جاهاييش سرد و يه جاهايي گرمه در حالي كه در اكثر نقاط كانادا شما در زمستان 30 درجه زير صفر رو تجربه خواهيد كرد
    و اين خيلي بده البته همه ميدونيم كه 80 درصد جمعيت كانادا در در مرزهاي جنوبي كانادا زندگي ميكنن و اون هم به دو دليل است :
    1- آب و هواي قطبي كانادا كه زندگي رو در خيلي از نقاط عملا غير ممكن ميكنه .
    2- هم مرز بودن با آمريكا .اين بدان معني است كه زندگي در نوار مرزي با آمريكا يك مزيت است.
    من به عنوان يك ايراني دوست دارم در كانادا زندگي كنم و اون به اين خاطر است كه كانادا به دليل هم مرز بودن و متحد بودن با آمريكا به اينجا رسيده.- تنوع آب و هوا و نژادي در آمريكا بيشتر است.
    ویرایش توسط xman : May 19th, 2010 در ساعت 04:18 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)