نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از هر نظر کدام کشور را ترجیح میدهید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کانادا

67 41.36%
  • امریکا

95 58.64%
صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 81

موضوع: مقایسه کانادا و آمریکا از هر لحاظ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering(amirkabir

پیش فرض پاسخ : مقایسه کانادا و آمریکا از هر لحاظ

به نظر من که کانادا بهتره البته به دوستان حق می دم که آب و هوا براشون مهمه!اما به قول بچه ها همین که از لحاظ سیاسی بی طرفه خودش خیلیه !هم چنین آمریکا مشکل گرین کارت داره خودتون بهتر می دونین که اگه آدم گرین کارت نداشته باشه واقعا چقدر براش مشکل پیش میاد پس همون بهتر که یه خورده سرمارو تحمل کنیم به جای این همه مشکلات آمریکا!!!!!!

درسته اب و هوا ی کانادا شاید سرد باشه اما همه جاش اینطور نیست و میشه جای پرمش رفت اما بقیه ی معایب و مزایا و برتری این دو تارو بررسی باید کرد!

در مورد کار هم یک وبلاگی در موردش نوشته بود که خالی از لطف نیست گفتنش اینجا:

کانادا تنها عضو گروه هفته که طی چند سال گذشته کسر بودجه نداشته و دولتش با اضافه بودجه مواجه بوده. این خودش به معنای یک اقتصاد قدرتمنده چطور می شه تو یک کشور جهان اولی که جزو قطبهای اقتصادی دنیاست و دولتش هم اضافه بودجه میاره کار نباشه؟ میشه تو کشوری که بزرگترین صادر کننده نفت به امریکاست - گاز و سایر منابع طبیعی داره - بسیاری از صنایع بزرگ دنیا توش سرمایه گذاری کردن و ... کار نباشه؟ اصلا می شه تو یه همچی کشوری بیکاری غوغا کنه؟

البته ... متاسفانه تعداد قابل توجهی از ایرانیان تازه مهاجر به کانادا مثل خیلی تازه مهاجرهای دیگه با مشکل بیکاری مواجه می شن. این یک بحث دیگه است. من علت کار گیر نیاوردن این عزیزان رو در عوامل زیر خلاصه می کنم. از نظر من کسانی که با بیکاری مواجه می شن از یک یا بعضی از این عوامل رنج می برن:

* عدم آشنایی لازم با هیچ یک از زبانهای رسمی کشور (یعنی انگلیسی و فرانسه)
    * عدم داشتن تخصص کافی برای به دست آوردن کار
    * جستجو برای کارهای پردرآمد و کم زحمت
    * موقعیت سنج نبودن
    * بدشانس بودن

دوستان خوشحال یشم به بررسیشون ادامه بدند!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

دوستان کسی می تونه پروسه ی زمانی اقامت کانادا و آمریکا رو مقایسه کنه؟ ما بالاخره نفهمیدیم Green Card آمریکا چقدر طول میکشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

خیلی جالبه .. بیشتر به آمریکا رای داده شده ولی بیشتر کسایی که نظرشون رو نوشتند کانادا رو توصیه میکنند ...

Junior Member

به نظر من کانادا موقعیت بهتری برای مهاجرین نسبت به آمریکا فراهم کرده، از نظر فرهنگی، اقتصادی ، تحصیل و زندگی عمومی.
    با توجه به اینکه اکثریت مردم کانادا رو مهاجرین تشکیل میدن، این موضوع تو فرهنگشون جا افتاده و با مسایلی مثل تبعیض نژادی کمتر روبرو میشین نسبت به آمریکا، و من فکر میکنم مردم گرمتر و صمیمی تر هستن.
    از لحاظ اقتصادی کشور کاملا پایداریه و این پایداری رو میتونین از رشد ارزش پولشون طی چند سال اخیر متوجه بشین.
    و از لحاظ تحصیلی فضای خیلی خوبیه چراکه بودجه های عظیمی صرف تحقیقات و نو آوری شده و کمکهای مالی خوبی به مهاجرین بخصوص در مناطق فرانسوی زبان میشه.
    * از سال ۲۰۰۵ برای ۵ سال مداوم ونکوور به عنوان 'The Most Livable City of The World' از طرف اکونومیست برگزیده میشه، بخاطر فاکتورهای، فرهنگی، تحصیلی، پایداری، بهداشتی و ... .

ApplyAbroad Superstar

سلام.

به نظر من با توجه به رفاه و سطح زندگی در دو کشور اما من خودم کانادا رو خیلی می پسندم مخصوصاً ایالتهای غربی رو که هوای نسبتاً خوبی هم دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardavan_2008 نمایش پست ها
    پژمان جان سلام!

این صحبتی که کردید درسته اما نمیشه نتیجه گرفت ایرانی ها خیلی هاشون امریکا رو دوست دارند !اگر اینطور باشه که هر ساله بیشتر از 1000دانشجو ی امریکایی میان دانشگاههای کانادا!برای چی؟!!حتما کانادا بهتره؟!!!
    تا جایی که من می دونم یه دلیل تحصیل آمریکایی ها در کانادا (هر چند این تعداد قابل صرف نظر کردنه!) اینه که شهریه دانشگاه های کانادا ارزون تره. همین!
    به علاوه من شنیدم که کانادا در بعضی موارد مهاجرت منفی داره. یعنی خیلی از دانشجوهایی که برای ادامه تحصیل میرن کانادا، هدفشون آمریکا هست و بعدش میرن آمریکا

یه نکته هم در مورد مقایسه آمریکا و کانادا بگم و اون اینه که برای من که رشتم کامپیوتره، بهترین کشور تو کل دنیا چه از نظر سطح علمی دانشگاه ها چه از نظر کار، آمریکا هست.

Junior Member

منم موافقم که آمریکا بهتره ولی اگر درستون تمام بشه باید برگردید برای تبدیل F1 به H1 هم کار راحتی نیست محدودیت زیاد داره خیلی ها به محض رسیدن پناهنده اجتماعی میشن که اون هم کار مانیست ولی کانادا شما خیالت راحته که اقامت میگیری مگه این که کسی بخاد بعد از تحصیل برگرده که منم میگم آمریکابهتره

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maral_sh نمایش پست ها
    منم موافقم که آمریکا بهتره ولی اگر درستون تمام بشه باید برگردید برای تبدیل F1 به H1 هم کار راحتی نیست محدودیت زیاد داره خیلی ها به محض رسیدن پناهنده اجتماعی میشن که اون هم کار مانیست ولی کانادا شما خیالت راحته که اقامت میگیری مگه این که کسی بخاد بعد از تحصیل برگرده که منم میگم آمریکابهتره
    حرفتون کاملا بی ربطه. لطفا بدون داشتن اطلاعات نظر ندید.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    حرفتون کاملا بی ربطه. لطفا بدون داشتن اطلاعات نظر ندید.
    من چند سالی است که در کانادا هستم تقریبا حدود 10 ساله که تو کانادام و الان شهروند شدم و میخام یه مقایسه سطحی بین این دو کشور داشته باشم صد البته میدونم خیلی از ایرانی ها از روی فکر حرف نمیزنن و بیشتر بادا باد یه حرفو میندازن وسط هیچ وقت ادم بدون تجربه نباید نظر بده
    کانادا از لحاظ مساحت حدود 10 ملیون کیلومتره و امریکا 9750000 هزار کیلومتر بنابراین کانادا از لحاظ مساحت بزرگتر از امریکاست و از لحاظ پوشش گیاهی و جنگلی بسیار غنی تر از آمریکاست و آب هوای بسیار مختلفی داره برعکس کسایی که اینجارو با گرینلند اشتباه گرفتن و اب هوای شبیه ایران داره تابستان ها گرم پایز بسیار خنک زمستان سرد البته با توجه به موقعیت جغرافیایی مثلا در وینیپگ ایالت مانیتوبا زمستان ها به 20 ذرجه زیر صفر هم میرسه ولی در تورنتو بین 5 تا 10 درجه زیر صفر متغیره در امریکا هم جا هایی مثل نیویورک پنسالوانیا یا شیکاگو زمستان های سرد دارند ولی در حومه غرب کانادا مثل ونکوور دلچسب ترین اب هوا تو کانادا و شاید در جهان داشته باشند ولی غرب امریکا مثل لس آنجلس هوا در بعضی روز ها بسیار آلوده هست شاید به خاطر تراکم جمعیت بالای لس انجلس باشه سن فرانسیسکو هم شهر شلوغیه خب این از بحث جغرافیایی حالا فهمیدیم که کانادا داری آب هوای سالم تر و پوشش گیاهی بسیار بیشتر از امریکا رو داراست

از لحاظ اقامت باید بگم که من اولا دانشجویی وارد اینجا شدم خیلی راحت ویزای دانشجویی گرفتم البته اینم بگم من10 سال پیش اقدام کردم و اون موقع کانادا سفارتش جمع نشده بود و من خودم کارای مهاجرتو انجام دادم و بعد فارغ تحصیلی دولت بهم پیامی داد که اگه میخای بری برو و اگه میخای اقامت بگیری اقدام کن من اونجا یه وکیل کارکشته به اسم دکتر عظیم زاده که یکی از وکلای سرشناس مهاجرت تو کاناداست برای انجام کلیه کارهای اقامت گرفتم بعد سه سال اقامت شهروندیو گرفتم در صورتی که در امریکا حدود هفت الی 8 سال باید تو نوبت باشی که کی دولت امریکا منت بزاره بهت اقامت بده تازه اینم بگم بعد فارغ تحصیلی در امریکا دولت رسما از شما میخاد که به کشورت برگردی مگر در شرایط خاص که خودشون بخانت پاسپورت کانادا دقیقا ارزشش برابر پاسپورت امریکا است مثلا کانادایی ها میتوانند به برزیل بدون ویزا بروند ولی امریکایی ها باید ویزا بگیرنند در مورد رفت امد بین کانادایی ها امریکایی ها یه کارتی هست که با مبلغی اندگ می تواننید از اداره مهاجرت بگیرید و راحت به امریکا برید و برگردید این کارت اسمش نکسس کارته که دیگه لازم نیست شما پاسپورت همراتون باشه کانادا داری برنامه های مهاجرتی بسیار گسترده ایی هست من جمله مهاجرت سرمایه گذاری کارآفرینی دانشجویی مهاجرت کار خوداشتغال زایی و..... و همه ساله بین 150 تا 200 هزار دانشجوی بین المللی وارد کانادا میشه که بین اونا امریکایی ها هم بسیار دیده میشن قابل توجه اونایی که میگن سیستم اموزشی امریکا از کانادا بهتره برند به سایت usnews مراجعه کنن اون وقت میفهمن سیستم آموزشی کانادا بهتره یا آمریکا این سایت هم یه سایت بسیر معتبر معروف آمریکاییه دانشگاه های کانادا کمتر از امریکا هستن اما دانشگاه های کانادا ظرفیت پذیرششون بسیار بشتر از دانشگاه های آمریکا است مثلا دانشگاه تورنتو تعداد دانشجو هاش 75000 نفره در صورتی که در آمربکا شما دانشگاهی پیدا نمی کنید که ظرفیتش بیش از 40000 نفر باشه در مورد شغل و درامد بهتون بگم کانادا بهشت مشاغل فنی است اگه یه نگا به لیست مشاغل کنید میفهمید که کانادا چقدر به شغل های فنی نیازمنده و پول خوب و اقامت هم میده.... پرستاری و پزشکی مهندسی نفت گاز شیمی برق الکترونیک مهندسی کامپیوتر آشپزی مدیریت . دندانپزشکی داروسازی و من جمله مهندسی معدن که کانادا فوق العاده به این مشاغل نیازمند و حقوق خوبی میده از لحاظ امنیت شغلی کانادا سرتره اینو خود امریکایی ها هم میدونن و از لخاظ درآمد بعضی مشاغل در آمریکادرامد نسبتا بالاتری نسبط به کانادا میگیرن بعضی مشاغل هم در کانادا حقوق بالاتری نسبط به امریکا میگیرن مالیت کانادا کمتر از امریکاست قابل توجه اونایی که میگفتن کانادا مالیات بیشتری میگیره این حرفو اگه در اینجا بزنید دستتون میندازن کانادایی ها خدمات اجتماعی بهتری نسبط به امریکایی ها میگیرن این حرفو کسی اصلا نمیتونه منکرش بشه به فرض مثال اگه زنی در کانادا بخاد بچه دار بشه مرخصی بسیار بیشتری نسبط به آمریکا بهش میدن تو کانادا به مراتب کمتر از امریکا اخراج میشین که این خودش مزیته کانادایی ها پنجمین کشور شاد دنیا هستن در صورتی که امریکایی ها تو رتبه 14 وایسادن کیفیت زندگی کانادا از امریکا بالاتره اینو میخاد قبول کنید میخاید نکنید من تو این دو کشور هستم میدونم اینجا چه خبره
    امیدوارم از این تجربه نهایت استفاده رو برده باشید درضمن رتبه بندی کشور ها از لحاظ کیفیت زندگی تحصیل اقتصاد سرمایه گذاری و ..... در سایت us news است میتونه منبع اطلاعات خوبی برای ایرانی هایی که میخان به کانادا یا امریکا بیان باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)