صفحه 12 از 44 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 431

موضوع: دانشگاه LUT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه LUT

سلام سعید جان
    اینجا کسی در مورد رشته برق دانشگاه صحبت نکرده.آیا دانشجوی ایرانی داره این رشته و اینکه می دونی وضعیت پذیرش این رشته چطوره؟
    من دانشگاه آزادیم با معدل 13.90 و آیلتس 6.شانسی دارم.
    این رشته واسه سال 2011 هنوز رایگانه مثل اینکه.
    و مسئله مهمتر واسه من اینه که هزینه یک ماه واسه یک زندگی متوسط چقدره؟و مینیمم هم بگی ممنون می شم.
    بازم مرسی.امیدوارم تعطیلات خوش بگذره

Member
    رشته و دانشگاه
    LUT - Lappeenranta - Finland

نقل قول نوشته اصلی توسط Gharibeh نمایش پست ها
    دوست عزیز به خاطر مسایل اخیر فروم می خواستم چیزی ننویسم ولی برای اینکه تو هم دلسرد نشی چند نکته می گم:
    اولا پولی شدن اون گرایش نه تنها نباید ناراحتت کنه بلکه باید خوشحال هم بشی!!
    چون در کنار اون شهریه ، بورسیه هم گذاشتن که کل شهریه رو پوشش میده و بعلاوه نه تنها می تونی بورس بگیری بلکه اگر مدارکت قوی باشه حتی شانس گرفتن فاند هم داری که البته دانشگاه قراره جزییاتشو بعدا اعلام کنه.
    http://www.lut.fi/en/admissions/stud...s/Default.aspx
    پس من اگر جای تو بودم حتما اپلای می کردم چون ضرر که نداره. تازه با توجه به اینکه خیلی از رقبای تو هم بدلیل پولی شدن شاید اپلای نکنن ، شاید شانست
    بیشتر هم بشه !!
    البته فکر کنم اون یکی گرایش دیگه ”Packaging Technology” که هنوز پولی نشده. ولی خوب Part-time و شرایط خودشو داره.
    برادر من بورس کامل نخواستیم. ما از کجا مطمئن باشیم که قد همین شهریه بهمون بعد رفتن بورس تعلق میگیره؟! 11 میلیون تومن سالانه پول کمی نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط insomniac87 نمایش پست ها
    برادر من بورس کامل نخواستیم. ما از کجا مطمئن باشیم که قد همین شهریه بهمون بعد رفتن بورس تعلق میگیره؟! 11 میلیون تومن سالانه پول کمی نیست

دوست من ، همونطور که سایت دانشگاه گفته خودشون شرایطشو اعلام می کنند. اگر به من بود که به همه جوونای گل ایرانی بورس کامل و فول فاند و کلی امکانات دیگه هم می دادم. من بحثم با اون دوستمون این بود که وقتی اپلیکیشن رایگانه و شما هم اگر حتی برای یک رشته دیگه از طریق UAF اپلای کرده باشی که باید هزینه پستو بدی، پس یک ست مدارک هم با همون پست برای LUT بفرستی هزینه آنچنانی برات نداره. ولی در عوض شانس خودتو امتحان می کنی و اگر معدل ومدارکت خوب باشه احتمال گرفتن بورس زیاده. اگر هم ندادن که دیگه شما تلاشتو کردی. من حتی برای Sweden هم با اینکه اپلیکیشن پولیه به همه دوستام گفتم اپلای کنن!
    به نظر من چون اولین ساله که پولی می شه هیچکس حتی خود این فنلاندیها نمی دونن چه شرایطی پیش می یاد.شما اگر یه نگاه به لیست قبولی های پارسال بندازی اکثرا از خطه زرخیز ایران و هند و پاکستان و چین و ویتنام و کشورای عرب و آفریقایی و تک و توک از اروپا و جاهای دیگه هستند. خب حالا اینا می خوان پول بدن بیان؟ یا اگر پول داشته باشن اینجا می یان؟ دانشجوی اروپایی هم که به ندرت شهر و دیار خودشو ول می کنه بیاد اینجا با این آب و هوا کرایه خونه بده که از چه دانشگاهی مدرک بگیره؟ که همتای اون دانشگاه همه جای کشورش و اروپا براش مهیاست. مگر همکاری های بین دانشگاهی یا شرایط دیگه که فعلا مشخص نیست.
    شما یه لحظه تصور کن یک سال بعد خدای نکرده هیچ جا قبول نشی بعد بیای تو همین فروم یکی بگه من با معدل فلان از LUT پذیرش با بورس گرفتم! اون وقت نمی گی به خاطر 20 هزار تومن یا کمتر چرا شانسمو از دست دادم. یک سال عمر زیادیه و به ریسکش می ارزه چون گفتم هیچ معیاری الان نیست که شما مطمین بگی قبول می شی یا نمی شی چون اولین ساله...اصولا همیشه تو این دوره های گذار بعضی ها شانس می آرن و بهره مند می شن و بعضی دیگه قربانی می شن، شاید شما همونی باشی که قراره از این گذار سود ببره!
    بعد هم شما احتمالا جوونی، بعدا من بینی که گذر زندگی خود به خود فرصت ها و آپشن های آدمو کم و کمتر می کنه و در نهایت آدمو در یک مسیر معین قرار می ده، پس چرا آدم خودش با دست خودش آپشن هاشو از بین ببره ! البته اینو کلی گفتم همیشه یادت باشه!
    پس اگر معدلت بالاست و رزومه پربار پس بسم ا...، اگر هم معدل خیلی پایین و جیب پر پول و عشق فنلاند(!!) بازم خدا رو شکر! و این طبیعت روزگاره یا باید فکرت خوب کار کنه و نابغه باشی یا باید پولدار باشی ، اگر این وسط بین اینایی (مثل من ) همیشه کلات پس معرکست! پس خودتو به یکی از دو گروه باید وصل کنی!
    همیشه هم این گفته بزرگان آویزه گوشت باشه که: " پذیرش گرفتنی است ، نه دادنی!"
    ببین چقدر درس زندگی تو یه پست گرفتی!!
    پس من اگر جای شما بودم اپلای می کردم و اگر از بورس مطمین می شدم قبول می کردم بیام.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Gharibeh : December 21st, 2010 در ساعت 12:49 AM
    «دانش چيز شگفت انگيزى است، مشروط بر آنكه كسى مجبور نباشد از طريق آن امرار معاش كند.» آلبرت اینشتین

با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    LUT - Lappeenranta - Finland

نقل قول نوشته اصلی توسط Gharibeh نمایش پست ها
    دوست من ، همونطور که سایت دانشگاه گفته خودشون شرایطشو اعلام می کنند. اگر به من بود که به همه جوونای گل ایرانی بورس کامل و فول فاند و کلی امکانات دیگه هم می دادم. من بحثم با اون دوستمون این بود که وقتی اپلیکیشن رایگانه و شما هم اگر حتی برای یک رشته دیگه از طریق UAF اپلای کرده باشی که باید هزینه پستو بدی، پس یک ست مدارک هم با همون پست برای LUT بفرستی هزینه آنچنانی برات نداره. ولی در عوض شانس خودتو امتحان می کنی و اگر معدل ومدارکت خوب باشه احتمال گرفتن بورس زیاده. اگر هم ندادن که دیگه شما تلاشتو کردی. من حتی برای Sweden هم با اینکه اپلیکیشن پولیه به همه دوستام گفتم اپلای کنن!
    به نظر من چون اولین ساله که پولی می شه هیچکس حتی خود این فنلاندیها نمی دونن چه شرایطی پیش می یاد.شما اگر یه نگاه به لیست قبولی های پارسال بندازی اکثرا از خطه زرخیز ایران و هند و پاکستان و چین و ویتنام و کشورای عرب و آفریقایی و تک و توک از اروپا و جاهای دیگه هستند. خب حالا اینا می خوان پول بدن بیان؟ یا اگر پول داشته باشن اینجا می یان؟ دانشجوی اروپایی هم که به ندرت شهر و دیار خودشو ول می کنه بیاد اینجا با این آب و هوا کرایه خونه بده که از چه دانشگاهی مدرک بگیره؟ که همتای اون دانشگاه همه جای کشورش و اروپا براش مهیاست. مگر همکاری های بین دانشگاهی یا شرایط دیگه که فعلا مشخص نیست.
    شما یه لحظه تصور کن یک سال بعد خدای نکرده هیچ جا قبول نشی بعد بیای تو همین فروم یکی بگه من با معدل فلان از LUT پذیرش با بورس گرفتم! اون وقت نمی گی به خاطر 20 هزار تومن یا کمتر چرا شانسمو از دست دادم. یک سال عمر زیادیه و به ریسکش می ارزه چون گفتم هیچ معیاری الان نیست که شما مطمین بگی قبول می شی یا نمی شی چون اولین ساله...اصولا همیشه تو این دوره های گذار بعضی ها شانس می آرن و بهره مند می شن و بعضی دیگه قربانی می شن، شاید شما همونی باشی که قراره از این گذار سود ببره!
    بعد هم شما احتمالا جوونی، بعدا من بینی که گذر زندگی خود به خود فرصت ها و آپشن های آدمو کم و کمتر می کنه و در نهایت آدمو در یک مسیر معین قرار می ده، پس چرا آدم خودش با دست خودش آپشن هاشو از بین ببره ! البته اینو کلی گفتم همیشه یادت باشه!
    پس اگر معدلت بالاست و رزومه پربار پس بسم ا...، اگر هم معدل خیلی پایین و جیب پر پول و عشق فنلاند(!!) بازم خدا رو شکر! و این طبیعت روزگاره یا باید فکرت خوب کار کنه و نابغه باشی یا باید پولدار باشی ، اگر این وسط بین اینایی (مثل من ) همیشه کلات پس معرکست! پس خودتو به یکی از دو گروه باید وصل کنی!
    همیشه هم این گفته بزرگان آویزه گوشت باشه که: " پذیرش گرفتنی است ، نه دادنی!"
    ببین چقدر درس زندگی تو یه پست گرفتی!!
    پس من اگر جای شما بودم اپلای می کردم و اگر از بورس مطمین می شدم قبول می کردم بیام.
    موفق باشید
    ممنون بابت کامنتتون. همه ی اینایی که گفتین رو قبول دارم. ولی من یه چیز رو متوجه نشدم، اونم زمان اعلام نتیجه ی بورس هستش. نتیجه ی بورس کی مشخص میشه؟ اگه قبل از تقدیم اون 7000 یورو و رفتن به فنلاند باشه، حرف شما کاملا درسته. ولی اگه بگن بیا اینجا بعد تکلیف بورس مشخص میشه.... اینجوریش واسه من که با این 7000 تا مشکل دارم، ریسکش بالاست. حالا کسی هست که دقیق بدونه زمان و شرایط بورس چطوریه؟
    راستی معدلم هم بالا نیست: 14.11
    کلا انتظار داشتم پولی شدن قطعی رو حداقل 1 سال زودتر اعلام کنن. به ما که رسید اونجا هم سیستمش ایرانی شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط molamamad نمایش پست ها
    سلام سعید جان
    اینجا کسی در مورد رشته برق دانشگاه صحبت نکرده.آیا دانشجوی ایرانی داره این رشته و اینکه می دونی وضعیت پذیرش این رشته چطوره؟
    من دانشگاه آزادیم با معدل 13.90 و آیلتس 6.شانسی دارم.
    این رشته واسه سال 2011 هنوز رایگانه مثل اینکه.
    و مسئله مهمتر واسه من اینه که هزینه یک ماه واسه یک زندگی متوسط چقدره؟و مینیمم هم بگی ممنون می شم.
    بازم مرسی.امیدوارم تعطیلات خوش بگذره
    سلام
    راستش اگر دانشجوی برق باشه من نمی شناسم یا اینکه من فقط به اسم می شناسم، از تعداد دانشجو هاش هم اطلاعی ندارم که بگم چه جوری هستش ولی شما فرم رو پر کن، این پست آقای غریبه #183 رو حتما بخون بسیار عالی و کامل بود کلی حال کردم اسمش رو نمی دونم وگرنه اینجا می رفتیم مریدش می شدیم کلی نصیحت خوب کرده
    من مهندسی شیمی می خونم و مهندسی شیمی هم ایرانی تو مقطع فوق نداره پس نگران این نباش (البته دکترا فراون داره که حسابی برای من خوبه )
    راستش از دید من فقط به شانست بستگی داره که پذیرش بگیری یا نه، برای همه همین طوری هست، آخه اون بنده خدایی که زیر فرم های پذیرش رو امضا می کنه فرضا 50 تا فرم جلوش هست و نمی تونه همه رو بر اساس این که کدوم دانشگاه تو دنیا بهتره کدوم بد تر آنالیز کنه بعد بگه کدوم معدل خوبه کدوم بد
    بنا براین شما اپلای کن ، رزومه رو یه مقدار بهنر بنویس مثلا شکل مرتب براش درست کن و تجربه کاری رو هم بنویس و پروژه پایانی دانشگاه رو هم اسمش رو بزار مقاله و نامه از استاد ها رو هم هرگز فراموش نکن که خیلی مهمه اینا تاثیر بسزایی می تونه داشته باشه
    هزینه بچه های ایرانی 430-450 یورو هست و روزهای اول هم یک هزار یورویی رو باید خرج کنی البته پاکستانی ها به 200 تا هم رسوندنش ولی این کار ها از ایرانی ها بر نمی آد آحه خیر سرمون ما متمدنیم
    به امید موفقیت
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط insomniac87 نمایش پست ها
    ممنون بابت کامنتتون. همه ی اینایی که گفتین رو قبول دارم. ولی من یه چیز رو متوجه نشدم، اونم زمان اعلام نتیجه ی بورس هستش. نتیجه ی بورس کی مشخص میشه؟ اگه قبل از تقدیم اون 7000 یورو و رفتن به فنلاند باشه، حرف شما کاملا درسته. ولی اگه بگن بیا اینجا بعد تکلیف بورس مشخص میشه.... اینجوریش واسه من که با این 7000 تا مشکل دارم، ریسکش بالاست. حالا کسی هست که دقیق بدونه زمان و شرایط بورس چطوریه؟
    راستی معدلم هم بالا نیست: 14.11
    کلا انتظار داشتم پولی شدن قطعی رو حداقل 1 سال زودتر اعلام کنن. به ما که رسید اونجا هم سیستمش ایرانی شد.
    ریسک چی!؟

ریسکش برا شما پول تکثیر ترجمه ی یه ست دیگه مدرک هست، که حدودا 20 تومن میشه! اگر بهتون پول دادند، شهریه تونو منحل کردند یا یه چیزی تو همین مایه ها، خب تشریف می برید به سلامتی، اگه قبل از اینکه نتیجه ی بورس رو بگن، شما جای بهتری با شرایط باب میل تری پذیرش گرفتید، خب میرید همون جای دیگه، اگر هم قبول شدید و بهتون بورس ندادن، میشه مثل یکی از اون دانشگاههای دیگه ای که ممکنه انتخاب کنید و در عین مجانی بودن قبول نشید.

مجبورتون که نمیکنن که برین! اگه بورس گرفتید که میرید زیارتشون، اگه نه هم که نمیرید

کلا ریسکش براتون 20 تومنه
    ویرایش توسط silence scream : December 25th, 2010 در ساعت 02:59 AM
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، پلی تکنیک مونیخ

پیش فرض پاسخ : آشنایی بچه های LUT , اطلاعات مفید در باره شهر و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    من خودم مهندسی مکانیک 2010 قبول شدم و تقریبا 100% هم انتخاب نهاییم برای رفتن همین دانشگاه هستش.منتظرم که همگی بیاید اینجا.
    آزمون ورودی دادید؟
    سطح آزمون چطور بود؟ و کجا آزمون دادید؟
    اگر میشه توضیح بیشتری بدید

پیش فرض پاسخ : آشنایی بچه های LUT , اطلاعات مفید در باره شهر و دانشگاه

به نظرتون کسی با لیسانس مهندسی صنایع می تونه فوق لیسانس مهندسی مکانیک این دانشگاه را بخونه؟ (منظورم همون گرایش تولیدش هست نه گرایش بسته بندی)
    من که نگاه کردم زیاد از مباحث ترمودینامیک و... نداشت تا جایی که یادم می یاد بیشتر ساخت و تولیدی بود که منم از این مباحث خوشم می یاد
    منتظر جواباتون هستم مخصوصا اونهایی که الان دارد اونجا تحصیل می کنند

ApplyAbroad Veteran

سلام
    دوستان تو قسمت نتایج پذیرش کسی تو رشته انرژی ندیدم پذیرش بگیره.
    شما کسی رو میشناسین تو این رشته پذیرش گرفته باشه؟(ممنون میشم شرایطش رو بگین مثل آیلتز ,معدل....)
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

سلام
    کسی میدونه این دانشگاه اگه کپی آیلتزو بفرستیم گیر میده یا نه؟
    چون تو سایتش نوشته باید مستقیم به دانشگاه فرستاده بشه
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)