صفحه 10 از 260 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 2594

موضوع: آرشیو شده : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (تا پایان سال 2012)

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian نمایش پست ها
    سایت DAAD خیلی خوبه، اما شما با این وضعی که گفتی، حتماً باید لیسانس رو از اول شروع کنی، تازه اگر بتونی پذیرش بگیری. فکر بورس هم که اصلا نباید بکنی. با معدل 18 دانشگاه آزاد هم نمیشه به سادگی توی آلمان مستر رو شروع کرد (چه برسه به فاند) بعد شما با معدل 13 می خوای بری مستر، اون هم با فاند؟ فکر فاند رو که اصلاً نکن، در مورد اینکه میتونی مستر بخونی یا باید از لیسانس شروع کنی، به احتمال 80 درصد باید از لیسانس شروع کنی.

موفق باشی.
    آقای هاشمیان واسه اونوری ها آزاد شریف علمی کاربردی پیام نور هیچ فرقی نمی کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Lightbulb پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    آقای هاشمیان واسه اونوری ها آزاد شریف علمی کاربردی پیام نور هیچ فرقی نمی کنه.
    IT'S COMPLETELY WRONG.
    IT DEFINITELY HAS A MAJOR INFLUENCE IN THEIR DECISION

Junior Member leady_stars آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology. University Of Tehran

سلام بر همگی
    ممنونم از اطلاعاتتون

من میخوام در رشته بیوتکنولوژی در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم ...( در آلمان )
    کسی هست بتونه تو این زمینه کمکم کنه؟ که اول باید از کجا شروع کنم؟؟

1. کدوم دانشگاه رشته مورد نظرم یا رشته های مرتبط با اون، رو داره که؟؟ انگلیسی زبان است یا آلمانی؟

2. تحصیل در مقطع دکترا رایگانه؟؟

3. ببینم دانشگاه های انگلیسی زبان از نظر هزینه از آلمانی زبان بیشتره؟؟؟ یا فرقی نمیکنه؟؟؟

4. من فوق لیسانس بیوتکنولوژی دانشگاه تهرانم... آیا میتونم مستقیما در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم یا باز باید فوق لیسانس رو دوباره توی آلمان بگیرم؟؟ مدرکم قابل قبوله؟؟

5. دو تا مقاله ISI و علمی پژوهشی دارم و یکی دوتا هم کنفرانس .. معدلم هم 18.32 شده ... با این شرایط پذیرش میدند؟؟

6. برای دانشگاههای آلمان معمولا چه مدرک زبانی رو باید داشت؟؟ TOEFL ، IELTS یا GRE??
    امروز سفارت بودم فهمیدم که گذراندن 800 ساعت زبان آلمانی الزامیه!!

7. یه جا دیدم نوشته بود باید برای گرفتن پذیرش باید توی DAAd درخواست بدی ... یعنی چی؟؟؟ میشه اطلاعات بیشتری در مورد این سایت بدید ... زیاد ازش سردر نیاوردم ..!!!! یا آدرس پستهایی که در این زمینه هست رو بدید؟؟

و اینکه کلا من باید چیکار کنم و از کجا باید شروع کنم ...؟؟

خیلی ممنون میشم اگه کسی بتونه تو این زمینه کمکم کنه یا افرادی که این اطلاعات رو دارند بهم معرفی کنه ....

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Lightbulb پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

WHY GERMANY?
    IF I WERE U ,I WOULD APPLY FOR NORTH AMERICA UNIVERSITIES.
    BUT FOR GETTING ADMISSION FROM GERMANY ,U SHOULD CONTACT PROFESSORS DIRECTLY (IN MOST CASES)
    DAAD IS THE OFFICIAL SITE FOR HIGHER EDUCATION IN GERMANY, MOSTLY DESIGNED FOR INTERNATIONAL STUDENTS WHO WANT TO PERUSE MSc DEGREE

THIS FORUM IS A DATABASE FOR GETTING ADMISSION, U SHOULD SEARCH IT MORE

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    همونطور که گفتم اگر فارغ التحصیل دانشگاهای سراسری یا ازاد نباشید نمیتونید از یک دانشگاه معتبر پذیرش بگیرید.
    این سرچ DAAD هم اصلا خوب کار نمیکنه اگرچه کلا بانک اطلاعاتی خوبی داره و به نتایج مورد و کامل نظر نمیرسونه ادم رو.
    اگر از طریق امکانی که در سایت وجود داره همه پستهای من رو پیدا کنید تو یکی از اونها به بیشتر ایالتهای رایگان اشاره کردم.(برای این کار رو ای دی من کلیک چپ کنید و یافتنپستهای بیشتر رو بزنید).
    اگر هم بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید حتما باید مدرک مورد نظر رو با نمره مورد درخواست اونا داشته باشید که دوستان انگلیسی زبان میتونن شمارو راهنمایی کنند.

به هر حال بهترین منبع مطالعه کامل سایت دانشگاه مورد نظر هست(چه برای پیدا کردن رشته و اینکه به چه زبانی ارایه میشه و...)

من همه پست های شما را تو این فروم گشتم اما تو هیچ کدوم اسم ایالت های المان را که تحصیل رایگان داشته باشه ندیدم. می شه زحمت بکشی برام خودت یه بار بگی یا توضیح بدی چطور توی نت می تونم سرچشون کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sun_girl نمایش پست ها
    من همه پست های شما را تو این فروم گشتم اما تو هیچ کدوم اسم ایالت های المان را که تحصیل رایگان داشته باشه ندیدم. می شه زحمت بکشی برام خودت یه بار بگی یا توضیح بدی چطور توی نت می تونم سرچشون کنم؟
    همونطور که قبلا هم عرض کردم هر ایالت در آلمان به طور جداکانه در مورد بسیاری از قوانین تصمیم میگیرد که شهریه دانشگاها هم یکی از این موارد هست و بستگی داره چه حزبی به اصطلاح روی کار باشه و با انتخابات ممکنه این قوانین تغییر کنه.تا این لحظه میتونم حدود 80 درصد از ایالت هایی که در آنها تحصیل رایگان یا پولی هست رو خدمتتون عرض کنم(ممکنه یه چند تایی از قلم بیفته).البته مبلغی به عنوان خدمات دانشجویی در همه ایالت ها چه رایگاه و چه پولی دریافت میشه که باز بستگی به اون ایالت داره و حداکثر تا 200 یورو هست.میزان شهریه هم فکر کنم حداکثر 500 یورو هست که یعنی حداکثر میزان شهریه ای که ممکنه در یک دانشگاه اخذ بشه حدود 700 یورو هست.(البته بحث ما دانشگاهایی که شهریه های بسیار بالا دارند و به نوعی ازاد یا خصوصی هستند نیست). اگر هم تحصیل در دانشگاهیی رایگان باشه فقط اون هزینه خدمات دانشجویی اخذ میشه.

ایالت هایی که تااین تاریخ تحصیل در آنها رایگان هست و من از اون اطلاع دارم:

Hessen,Berlin,Schleswig-Holstein,Brandenburg,Mecklenburg-Vorpommern,Bremen,Thüringen

==================

ایالت هایی که تا این تاریخ تحصیل در آنها شهریه ای هست و من از اون اطلاع دارم:

Bayern,Niedersachsen,Saarland,Nordrhein-Westfalen

============================
    خب فکر میکنم فقط دو سه تا ایالت باقی موند که چون اطلاع دقیقی ندارم چیزی در موردشون نمیگم.
    تقریبا در مورد اینها مطمین هستم ولی بهترین و به روز ترین راه مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه و گرفتن اطلاعات از قسمتی هست که در مورد شهریه توضیح داده.توصیه میکنم فقط برای دانشگاهای رایگان اقدام نکنید.
    لطفا قبل از اقدام در این مورد شخصا اطمینان حاصل کنید.

به هر حال فکر میکنم نسبتا اطلاعات بالا مفید باشه .
    موفق باشید

با سلام خدمت دوستان
    می خواستم بدونم که برای پذیرش فوق لیسانس توی پذیرش که میاد ذکر میشه که فوق لیسانس که بشه برای خروج از کشور وثیقه گذاشت یا نه؟
    یا بعد از اینکه آلمان امتحان زبان دادی اونجا مشخص می کنند که شما از چه مقطعی مجازی برای ادامه تحصیل هستی

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_1626 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    می خواستم بدونم که برای پذیرش فوق لیسانس توی پذیرش که میاد ذکر میشه که فوق لیسانس که بشه برای خروج از کشور وثیقه گذاشت یا نه؟
    یا بعد از اینکه آلمان امتحان زبان دادی اونجا مشخص می کنند که شما از چه مقطعی مجازی برای ادامه تحصیل هستی
    تو پذیرش مقطع رو ذکر میکنند.بعد اونجا مشخص میشه که چه مقدار رو از شما قبول میکنند.که این بیشتر در مورد فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد صدق میکنه و نمیشه از اینجا فهمید که چه مقدار از مقطع لیسانس پذیرفته شده.
    به هر حال مقطع و رشته تو پذیرش دقیقا مشخص هست.

کسی هست که برای فوق رفته باشه با وزارت علوم برای وثیقه گذاشتن مشکل نداشته

Junior Member

پیش فرض با شرایط من برای چه دانشگاه هاییاقدام کنم بهتره؟؟

با سلام
    من می خوام واسه فوق کامپیوتر اقدام کنم
    مدرکم کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر با معدل 13 و کاردانی با معدل 15 دانشگاه آزاد
    زبان آلمانی مدرک CDC کانون رو دارم ولی باید یک مدرک دیگه بگیرم
    سن 27 متولد 1982
    حالا می خوام بدونم با این شرایط نچندان مساعد برای کدوم دانشگاه ها اقدام کنم بهتره(master)؟
    اگه مجبورشم لیسانس رو دوباره بخونم با توجه به شرایطم برم رشته مدیریت IT نظر شما چیه؟
    اگه از یک دانشگاه نچندان اسمی پذیرش بگیرم در گرفتن ویزا تاثیر داره؟
    ممنون می شم جواب منو بدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)