صفحه 2 از 260 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2594

موضوع: آرشیو شده : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

به نظر من المان يكي از سخت ترين شرايطو واسه پذيرش داره. من خودم اونجا فاميل دارم و اگه مي تونستم برم از لحاظ خرج و مخارج يه كم وضعم خوب ميشد ولي چرا پشيمون شدم؟ :

1-دانشگاه هاي المان تعداد كمي از دانشگاه هاي ايران رو قبول دارند
    2-تا جايي كه من ميدونم بالكل دانشگاه ازاد رو دانشگاه حساب نمي كنن!
    3-اگر كسي مثلا اينجا مدرك فوق ليسانس برق از يكي از دانشگاه هاي مورد نظر اونا رو داشته باشه اگه بره المان فقط مي تونه همون رشته رو به شرط شروع از ليسانس بخونه.(يعني اگه كسي ليسانس كامپيوتره ميتونه اونجا فقط از دوباره ليسانس كامپيوتر بخونه)
    4-واسه دوره هاي دكتري تخصصي به دانشجوي خارجي خيلي خيلي سخت فرصت تحصيلي ميدن.
    5-اگه همه شرايط بالا به خير و خوشي طي شد و از يكي از دانشگاه هاي المان accept گرفتي براي اينكه سفارت تو رو به حضور بپذيره و اجازه مصاحبه بده بايد مدركي كه نشون ميده 800 ساعت اموزش زبان الماني رو گذروندي نشون بدي وگرنه بايد بيخيال كل ماجرا باشي!!

اطلاعات من اينه.شايد درست نباشه ولي چيزي كه من ميدونم اينه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lantis
    به نظر من المان يكي از سخت ترين شرايطو واسه پذيرش داره. من خودم اونجا فاميل دارم و اگه مي تونستم برم از لحاظ خرج و مخارج يه كم وضعم خوب ميشد ولي چرا پشيمون شدم؟ :

3-اگر كسي مثلا اينجا مدرك فوق ليسانس برق از يكي از دانشگاه هاي مورد نظر اونا رو داشته باشه اگه بره المان فقط مي تونه همون رشته رو به شرط شروع از ليسانس بخونه.(يعني اگه كسي ليسانس كامپيوتره ميتونه اونجا فقط از دوباره ليسانس كامپيوتر بخونه)
    5-اگه همه شرايط بالا به خير و خوشي طي شد و از يكي از دانشگاه هاي المان accept گرفتي براي اينكه سفارت تو رو به حضور بپذيره و اجازه مصاحبه بده بايد مدركي كه نشون ميده 800 ساعت اموزش زبان الماني رو گذروندي نشون بدي وگرنه بايد بيخيال كل ماجرا باشي!!

پي نوشت: زبان اموزشي بيشتر دانشگاههاي المان؛ الماني است.

Junior Member Mohsen N آواتار ها

آیا برای پذیرش باید با اساتید تماس گرفت؟ اگه اساتید جواب ندن باید مدارک رو فرستاد یا نه؟

Nargess
    Guest

این طوری نیست که همه دانشگاههای آلمان فارغ التحصیلای دانشگاه آزاد رو قبول نکنن ، من می شناسم کسایی رو که لیسانس دانشگاه آزاد بودند و تونستند برای master پذیرش بگیرند!
    همینطور هم می شناسم دوستانی رو که واسه دکترای تخصصی پذیرش گرفتن و ویزاشونم اومده.
    دیگه اینکه بعد از همه اینها ، اگر رشته ای که می خوای آلمان بخونی به زبان آلمانی باشه بله 800 ساعت باید آلمانی گذرونده باشی ولی اگر به زبان انگلیسی باشه هیچ مدرکه زبان آلمانی نمی خوان فقط همون چیزای که دانشگاه خواسته مثل TOEFL و IELTS می خوان!
    (من اطلاعاتم در این مورد دقیق بود )

Nargess
    Guest

ه نظر من المان يكي از سخت ترين شرايطو واسه پذيرش داره. من خودم اونجا فاميل دارم و اگه مي تونستم برم از لحاظ خرج و مخارج يه كم وضعم خوب ميشد ولي چرا پشيمون شدم؟ :

نقل قول نوشته اصلی توسط Nargess
    این طوری نیست که همه دانشگاههای آلمان فارغ التحصیلای دانشگاه آزاد رو قبول نکنن ، من می شناسم کسایی رو که لیسانس دانشگاه آزاد بودند و تونستند برای master پذیرش بگیرند!
    همینطور هم می شناسم دوستانی رو که واسه دکترای تخصصی پذیرش گرفتن و ویزاشونم اومده.
    دیگه اینکه بعد از همه اینها ، اگر رشته ای که می خوای آلمان بخونی به زبان آلمانی باشه بله 800 ساعت باید آلمانی گذرونده باشی ولی اگر به زبان انگلیسی باشه هیچ مدرکه زبان آلمانی نمی خوان فقط همون چیزای که دانشگاه خواسته مثل TOEFL و IELTS می خوان!
    (من اطلاعاتم در این مورد دقیق بود )

بابا اینقدر شرایط رو سخت نشون ندید...البته گرفتن پذیرش زمانبر و گاهی پر هزینه هست ولی اینقدرها هم سخت نیست...البته DAAD در سال به 10 الی 12 نفر بورس میده و معمولا 80 تا 100 متقاضی هم داره در ایران(برای دکترا) ولی اگه با استاد تماس بگیرید و اون قبول کنه یه دعوتنامه میفرسته با همون میرید سفارت...دیگه نه مدرک زبان آلمانی می خواد و نه به شما می گن از اول فوق لیسانس بخون و از این حرفا...کلا پرفسورها تو آلمان حرفشون خیلی مورد قبوله..
    Keep calm...Time will solve any problem

Senior Member maryamf آواتار ها

من تو سفارت که بودم یه آقای دو رگه ایرانی آلمانی رو دیدم که تو DAAD بن، فعال بود و پارسال گفت تا 2 سال قبل 4-5 نفر از بین 400-500 نفر می گرفتند. اون آقا گفت من شانسم نسبتا خوبه به خاطر نوع رشته و چون قبلا هم از summer school های DAAD استفاده کرده بودم. من از خود اون آقایی که تو گوته مسئول این بورس هستند هم سوال کردم چند نفر و اون گفت امسال متقاضیها خیلی بیشتر بودند و حدود 200 نفر که از بین اونها 10 الی 12 نفر در نهایت انتخاب می شن!!

یک شرط برای کسانی که برای بورس DAAD اقدام میکنند داشتن دعوتنامه از استاد هست. شما از DAAD بورس دریافت کردین؟!! کسی رو دیدید که از DAAD پذیرش گرفته باشه؟ من تا به حال کسی رو ندیدم. البته کسانی که مقاله داشته باشند و معدل خوبی داشته باشند و cv خوب و متقاضی تو رشته مورد نظرشون کم باشه، شانس بالایی برای پذیرش دارند. ولی اینجور افراد به بورس 900 یورویی DAAD راضی می شن؟(بعلاوه بیمه DAAD) حتما اگه تلاش کنند از جای دیگه هم می تونن بورسای بهتر بگیرند. تازه مصاحبه شون هم خیلی بی برنامه و فرمالیته هست یا اینکه بدشانسی من بود که یکی از استادایی که باید ازم مصاحبه می کرد نیومده بود و دیگری هم رشته اش آمار بود. توجه کنید که رشته من زیست شناسیه و پروپوزالم هم همینطور. کاری که تو آلمان انجام داده بودم مدلینگ بود که خیلی هم بی ربط بود به سوالات اون استاده..

یه امتیاز DAAD اینه که شما این بورس رو بگیرین و استاده هم یه فاندی بهتون بده. همچنین کسانی که بورس DAAD دارند خیلی به سرعت ویزا می گیرند یعنی گرفتن ویزا تضمین میشه.

من پارسال برای DAAD اقدام کردم و دعوتنامه هم از اشتوتگارت داشتم ولی در نهایت موفق نبود...امسال از خود آلمان و از طریق تماس با استاد تونستم بورس بگیرم...یادمه پارسال برای مصاحبه DAAD که رفته بودیم سفارت آلمان یکی از بچه ها می گفت هدف DAAD یه کار فرهنگی هست و بیشتر علاقه دارن تا به داوطلبین رشته های ادبی، هنر، زیبا شناسی و نظیر اینها بورس بدن تا به رشته های فنی مهندسی...به قول خودشون می خوان باعث ارتقا فرهنگی ما بشن!!! نه افزایش توانمندی فنی مهندسی!!!
    Keep calm...Time will solve any problem

Senior Member maryamf آواتار ها

نمي دونستم كه بيشتر هدف فرهنگي دارن ولي شنيده بودم كه چون اكثر اپلاي كننده ها فني مهندسي هستند شانس فني ها كمتر هست. حتي گفتند تو رشته من هم شانس بالاست ولي حتي يه آقايي با رزومه خيلي بهتر از من و استاد با نفوذتر از استاد من هم نتونست بورس DAAD بگيره! بله، گرفتن پذيرش از استاداي آلمان يه پروسه معمولي رو طي مي كنه و خيلي هم سخت نيست. تازه استاداي آلماني براي دوره دكتري اختيار دست خودشون هم هست و مثل آمريكا نيست كه منتظر نتايج پذيرش بشين. هر زماني كه اپلاي كنين اين پروسه مي تونه شروع بشه.

سلام من سوالی داشتم که اگر راهنمایی کنین ممنون میشم.
    برای ارشد فیزیک سوئد بهتره یا المان در مجموع . منظورم اینه که از لحاظ گرفتن اقامت بعدا یا مخارج یا سطح دانش ؟ ممن همه فرومها رو خوندم فقط چون در نهایت باز نتونستم نتیجه بگیرم خواستم شما که سوئدین بگین چه باید کرد . من از اسپانیا و آلمان و ( احتمالا سوئد )پذیرش دارم .بدون فاند.
    ممنون از شما.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)