صفحه 251 از 260 نخستنخست ... 151201241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,501 تا 2,510 , از مجموع 2594

موضوع: آرشیو شده : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (تا پایان سال 2012)

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (ارسال مدارک و سوالات مربوطه))

نقل قول نوشته اصلی توسط _immortality_ نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من 2 ماه پیش اقدام کردم برای پذیرش . برای دانشگاه schmalkalden تونستم برای ارشد کامپیوتر پذیرش بگیرم. علیرغم اینکه مدرک زبان آلمانی نداشتم ولی بهم پذیرش دادن. مساله پیچیده اینه که شروع ترم از اول اکتبر هست. یعنی دو روز دیگه. هنوز برگه پذیرشم رو که حدود 10 روز پیش برام پست کردن به دستم نرسیده. به دانشگاه ایمیل زدم که محاله بتونم خودمو به موقع برسونم. گفتند تا سه ماه تاخیر ایرادی نداره و می تونی بیاید عقب ماندگی رو جبران کنی. از اونجایی که این دانشگاه فقط زمستان ها برای ارشد پذیرش داره نمی تونم پذیرشم رو برای ترم بعد رزرو کنم و برای سال بعد هم باید دوباره از اول اپلای کنم(طبق گفته خودشون).
    و اما سوالم:
    1-من مدرک زبان آلمانی ندارم. شنیده ام که سفارت حتماً مدرک می خواد؟ آیا درسته؟ آیا اکتفا نمی کنن به برگه پذیرشم؟ و حتماً مدرک رو ازم می خوان ؟
    2-اگر سفارت منو ریجکت کنه آیا من می تونم با ویزای تفریحی برم آلمان و بعد خودمو به دانشگاه معرفی کنم؟ در این صورت آیا ویزای من تبدیل به دانشجویی میشه؟
    1- سفارت برای تحصیل به زبان آلمانی مدرک زبان آلمانی می خواد مگر اینکه مدرکی ببرید که دانشگاه برای شما دوره زبان آلمانی برگزار می کنه و شما قراره در این دورهها شرکت کنید.

2- اصلا همچین امکانی وجود نداره و برای ویزای دانشجویی باید برگردید از ایران اقدام کنید.

پیش فرض پاسخ : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (ارسال مدارک و سوالات مربوطه))

سلام دوستان من برای دکتری میخوام اقدام کنم و یک ماه دیگه اصل مدارکم با کاریابی آزاد میشه. نمره آیلتسم و سابقه کار رو دارم ولی خیلی سردرگم هستم و 1- نمیدونم که برای کی میتونم اقدام کنم. 2-بعضیا میگن دکتری خیلی ددلاینای مشخصی نداره و شما ممکنه در بین ترم هم پذیرش بگیری درسته؟ توی پیدا کردن ددلاین های دانشگاه ها و مدارکی که میخوان خیلی مشکل دارم و از سایت داد نتونستم گرایشی را که میخوام پیدا کنم برای همین سایت های دانشگاه ها رو سرچ میکنم. سوال دیگم اینه که من الان که دانشگاهو سرچ میکنم اگه دیدم رشته ای که میخوام دانشگاهی داره اول باید با یه استاد هماهنگ کنم؟ و اینکه بعد از مطمئن شدن مدارکو به کدوم بخش باید بفرستم؟
    ممنون از صبر و حوصلتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    P.C

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

درود
    بنده فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه آزادم(خوزستان)(معدلم 13-14)و برای ادامه تحصیل می خوام به آلمان برم(یکی ا. افوام نزدیکم آلمان زندگی میکنه)بنده می تونم با مدرک کاردانی به آمان مهاجرت کنم(دوران دبیرستان رو در هنرستان فنی حرفه ای گذروندم)
    کارشناسی و بالاتر
    با زبان آامانی آشنا نیستم
    اصلا امکانش هست یا نه؟ا
    2.من الان هم دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس(شهرستان) و هم غیرانتفاعی قبول شدم برای ادامه تحصیل در آلمان موسسه غیرانتفاعی رو قبول دارن(ببخشید که این سوال اینجا مطرح کردم)
    خواهشن خیلی فوری و ضروریه

ممنون از شما
    ویرایش توسط mohamad70 : September 30th, 2012 در ساعت 05:05 AM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad1925 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای دکتری میخوام اقدام کنم و یک ماه دیگه اصل مدارکم با کاریابی آزاد میشه. نمره آیلتسم و سابقه کار رو دارم ولی خیلی سردرگم هستم و 1- نمیدونم که برای کی میتونم اقدام کنم. 2-بعضیا میگن دکتری خیلی ددلاینای مشخصی نداره و شما ممکنه در بین ترم هم پذیرش بگیری درسته؟ توی پیدا کردن ددلاین های دانشگاه ها و مدارکی که میخوان خیلی مشکل دارم و از سایت داد نتونستم گرایشی را که میخوام پیدا کنم برای همین سایت های دانشگاه ها رو سرچ میکنم. سوال دیگم اینه که من الان که دانشگاهو سرچ میکنم اگه دیدم رشته ای که میخوام دانشگاهی داره اول باید با یه استاد هماهنگ کنم؟ و اینکه بعد از مطمئن شدن مدارکو به کدوم بخش باید بفرستم؟
    ممنون از صبر و حوصلتون
    بله معمولا دکترا ددلاین نداره. رشته رو پیدا کردین یه استاد پیدا کنین که روی اون موضوع کار میکنه، بهش ایمیل بزنین شرایط خودتونو، سی وی و ترجیحا پروپوزالتونو بهش بدین. باید اول استاد بهتون اکی بده و بعد خودش میگه مدارکو کجا بفرست.

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad70 نمایش پست ها
    درود
    بنده فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه آزادم(خوزستان)(معدلم 13-14)و برای ادامه تحصیل می خوام به آلمان برم(یکی ا. افوام نزدیکم آلمان زندگی میکنه)بنده می تونم با مدرک کاردانی به آمان مهاجرت کنم(دوران دبیرستان رو در هنرستان فنی حرفه ای گذروندم)
    کارشناسی و بالاتر
    با زبان آامانی آشنا نیستم
    اصلا امکانش هست یا نه؟ا
    2.من الان هم دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس(شهرستان) و هم غیرانتفاعی قبول شدم برای ادامه تحصیل در آلمان موسسه غیرانتفاعی رو قبول دارن(ببخشید که این سوال اینجا مطرح کردم)
    خواهشن خیلی فوری و ضروریه

ممنون از شما
    با مدرک کاردانی هیچ دانشگاهی در المان به شما پذیرش نمیده ولی اگر اون مدرکی که نشون میده شما در کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی در یک دانشگاه در ایران (غیر انتفایی هم قبوله) قبول شدید رو همراه مدارک دیگتون بفرستید، شانس این رو دارید که بتونید در یک دانشگاه در المان از ترم 1 لیسانس شروع کنید...البته بازهم وضیعیت زبان شما مهم است...اگر مدرک زبان انگلیسی یعنی تافل یا آیلتس دارید که میتونید برای برنامه های انگلیسی زبان اقدام کنید ولی اگر ندارید، من توصیه میکنم المانی بخونید چون شانس بیشتری دارید.برای گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس ، داشتن مدرک قبولی در امتحان B1 در ایران حداقله که میشه باهاش اقدام کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بله معمولا دکترا ددلاین نداره. رشته رو پیدا کردین یه استاد پیدا کنین که روی اون موضوع کار میکنه، بهش ایمیل بزنین شرایط خودتونو، سی وی و ترجیحا پروپوزالتونو بهش بدین. باید اول استاد بهتون اکی بده و بعد خودش میگه مدارکو کجا بفرست.
    ممنون از نظرتون، پس حتما باید پروپوزال داشته باشم؟ اما من برای چند گرایش مختلف میخوام اقدام کنم که نمیشه پروپوزالی نوشت که با همه اونا هماهنگ باشه. در چه حد باید با جزییات باشه این پروپوزال؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad1925 نمایش پست ها
    ممنون از نظرتون، پس حتما باید پروپوزال داشته باشم؟ اما من برای چند گرایش مختلف میخوام اقدام کنم که نمیشه پروپوزالی نوشت که با همه اونا هماهنگ باشه. در چه حد باید با جزییات باشه این پروپوزال؟
    معمولا باید یه ریسرچ پلنی چیزی داشته باشین، شما به استاد میل می زنین خب باید بگین میخواین رو چی کار کنین دیگه. اگه برای چند جا میخواین اقدام کنین می تونین چندتا پروپوزال بنویسین، برای هر کدوم یکی. اون اول که می فرستین لازم نیست خیلی دقیق بنویسین، همون یکی دو صفحه که بگین کلیت موضوعی که میخواین روش کار کنین چی هست خوبه.

بعد از 5 ماه که منتظر جواب پذیرشم بودم.امروز بهم میل زدن که مدارکت گم شده (دانشگاه
    Duisburg essen
    ) و البته اگر پیگیریای خودم نبود بازم نمی فهمیدن.میل زدم و شدیدا قاطی کردم و منشی بیچاره که توی میل چندبار عذرخواهی کرد.گفت مدارکت رو الان میل کن تا من خارج نوبت کار بررسیش رو انجام بدم و بزودی بهت جواب رو میگم و البته گفت که برام یه جای خالی نگه میداره که اگه پذیرشم مثبت بود بتونم همین ترم شروع کنم و البته قول داد تا هر وقت بخوام برای کارای ویزام بهم وقت بده.
    ویرایش توسط daniyal_arj : October 7th, 2012 در ساعت 05:45 PM

با سلام...من یه مقاله با یکی از استادام کار کردم و برای یه کنفرانس فرستادیم ولی هنوز جوابش نیومده.توی رزومه ای که برای پذیرش(برای مستر) خواستن اسم مقاله رو نوشتم ولی حالا میخوام بدونم که بهتر نیست که خود مقاله رو هم بفرستم؟چون معدلم 13.63 هست،میخوام محکمکاری کنم؟نظرتون چیه؟

Junior Member

سلام من ۱۸-۱۹ سالمه می خوام برای المان اقدام کنم معدل سوم ۱۶ ومعدل چهارم ۱۵ .در کنکوسراسری قبول
    شدم(زبان شبانه)المانی هم در حد b1 .اما میخوام یه رشته دیگه بخونم.ایا باید اول بذیرش زبان بگیرم برم بعد از کالج عوض کنم، یا اصلا اول لازم نیست برای رشته ی خاصی اقدام کنم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)