صفحه 3 از 260 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2594

موضوع: آرشیو شده : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

اسپانیا جای باهالتریه تازه بیشتر قطب های سوپر کانداکتور و کامپیوتینگ اروپا هم اونجاست که خیلی با فیزیک مرتبط هست و میتوی برای دکترا پوزیشن های خوبی اونجا پیدا کنی.

اسپانیا خوبه ولی گرونه فاند هم که نمیدن تازه به من گفتن ویزا هم سخت میده درسته؟
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

mhmaghami
    Guest

سلام. من با یکی از استاد ها در آلمان مکاتبه کردم بهم گفت که می تونه منو بگیره منتها پول نداره و خودم باید برم دنبالش. سایت DAAD رو هم به من معرفی کرد. می خواستم بپرسم حالا من باید از کجا شروع کنم؟
    مممنون

Have a look at this:

http://ic.daad.de/tehran/index_fa.html

Good Luck
    Keep calm...Time will solve any problem

And I forgot to say that most likely you have no chance to apply for DAAD scholarship this year since we passed the deadline I think...But have a look...Good Luck

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas
    اسپانیا خوبه ولی گرونه فاند هم که نمیدن تازه به من گفتن ویزا هم سخت میده درسته؟
    اسپانیا دانشگاههای خیلی خوبه داره (البته در زمینه فنی) که به نظر من بهتر از آلمان هستند تنها موردش زبان هست
    فاند هم میدن ولی به شرطی که خیلی دانشجوی خوبی بوده باشید ( یعنی همون Fellowship)
    میدونم که TA هم دارند ولی باید اسپانیولی مسلط باشید Hola

Junior Member

سلام دوستان:
    من براي سوئد اقدام كردم ولي حالا مي خوام براي آلمان هم اگه بتونم اقدام كنم، سايتايي و كه اينجا بچه ها داده بودند نگاه كردم ولي همه وقتي مي خواي بري دنبال اطلاعات تاريخ و مدارك و شرايط آلماني ميشن!!كسايي كه براي آلمان اقدام كردن با اين مشكل چكار كردند!؟من براي 2تا دانشگاه هم ميل دادم ولي بازم اطلاعات آلماني ميدن.
    يه سوال ديگه اقدام كردن از طريق DAAD چه فرقي داره با اقدام كردن بدون اميد به fee ؟!و سفارت در هر صورتي مدرك زبان آلماني مي خواد؟؟

As far as I know, one has to have German knowledge and provide its certificate if they want to enrol in a degree lower than PhD...otherwise no such document is needed...Good Luck

سلام.
    سوال دارم.
    من رشته الکترونیک از شاخه فنی و حرفه ای هستم و الان دارم برای کاردانی(فوق دیپلم) درس می خونم.
    قبلا کسی که ساکن شهر منچستر انگلیس بود، بهم گفت که تو شهر منچستر رشته های شاخه فنی و حرفه ای رو از فوق دیپلم به بعد قبول میکنن. یعنی اونجا دیپلم فنی و حرفه ای معتبر نیست.
    سوال من اینه که شرایط برای شاخه فنی و حرفه ای توی آلمان چه طوریه؟
    آخه یه نفر به من گفته که تو آلمان اصلا مدرک شاخه فنی و حرفه ای رو قبول ندارن.
    این حقیقت داره؟
    لطفا راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedamigo
    سلام.
    سوال دارم.
    من رشته الکترونیک از شاخه فنی و حرفه ای هستم و الان دارم برای کاردانی(فوق دیپلم) درس می خونم.
    قبلا کسی که ساکن شهر منچستر انگلیس بود، بهم گفت که تو شهر منچستر رشته های شاخه فنی و حرفه ای رو از فوق دیپلم به بعد قبول میکنن. یعنی اونجا دیپلم فنی و حرفه ای معتبر نیست.
    سوال من اینه که شرایط برای شاخه فنی و حرفه ای توی آلمان چه طوریه؟
    آخه یه نفر به من گفته که تو آلمان اصلا مدرک شاخه فنی و حرفه ای رو قبول ندارن.
    این حقیقت داره؟
    لطفا راهنمایی کنید.
    سلام
    ببينيد براي گرفتن پذيرش از دانشگاهاي المان چند راه كلي وجود داره كه براي هر كدام هم شرايط آشنايي با زبان الماني يا انگليسي فرق ميكنه تا حدي،كه اون بحثش جداست.

1-اينكه شما دوره پيش دانشگاهي رو پشت سر گذاشتيد و در كنكور سراسري شركت كرديد و به اصطلاح يه قبولي دانشگاه سراسري دست شما هست حالا فرق نداره چه رشته اي و كجا(البته فكر ميكنم كه الان ديگه قبولي پيام نور مورد تاييدشون نباشه كه البته شك دارم و اگر هم باشه حتما بايد از طريق قبولي در كنكور باشه نه فراگير).از اين طريق و بعد از دريافت يه نامه معتبر از سازمان سنجش و ترجمه اون همراه با ترجمه كارنامه قبولي ميتونيد درخواست پذيرش بديد و ابتدا بايد دوره يك ساله كالج رو بگذرونيد و در صورت موفقيت در امتحانات اون و همچنين امتحان زبان الماني به دانشگاه راه پيدا كنيد.

2-شما ليسانس از يك دانشگاه دولتي داريد.باز هم اين بستگي به دانشگاه و معدل و چيزهاي ديگه داره كه ايا بتونيد براي ادامه تحصيل پذيرش بگيريد يا نه و همچنين بستگي به ميزان سخت گيري دانشگاه مقصد هم داره.و اينكه براي چه رشته اي درخواست پذيرش ميكنيد كه ميدونيد برخي رشته ها رو به ما اصلا پذيرش نميدن يا به سختي ميدن .مثلا اگه بخواهيد در گرايشهاي راداري يا امثال اين (در رشته الكترونيك)ادامه تحصيل بديد تقريبا بايد بيخيال بشيد!
    در مورد زبان هم اگر اون دانشگاه رشته مورد علاقه شما رو به زبان انگليسي ارايه بده و شما مدرك معتبر مورد نياز اونهارو از همين ايران دريافت كرده باشيد مشكلي نداريد ولي اگه به زبان الماني ميخواهيد ادامه تحصيل بديد كوتاه بگم كه حدود700 ساعت بايد قبل از رفتن الماني خونده باشيد و اونجا بايد امتحان DSH رو قبول بشد چون اين امتحان فقط در المان برگزار ميشه از شما انتظار داشتن اين مدرك رو ندارند(يه مدرك مشابه ديگه هم هست كه بعضي دانشگاهاي المان قبول دارند)

3-شما ليسانس از دانشگاه آزاد داريد كه اين هم مثل مورد بالاست ولي خب شانس كمتري داريد كه البته اصلا هم غير ممكن نيست .دوستان زيادي در همين فروم هستند كه با ليسانس دانشگاه ازاد پذيرش گرفتند و مشكلي هم نداشتند.ولي ممكنه مقداري از ليسانس شما رو قبول كنند و از يه جاي خاصي ادامه تحصيل بديد يا كل مقطع رو قبول كنند.در كل همه چيز بستگي به نحوه بررسي مدارك شما داره.

4-اگر هم كه فوق ليسانس هستيد كه شرايط خودش رو داره كه بنده اطلاع دقيقي ندارم

مطالب بالا رو( تا اونجايي كه اطلاع داشتم) به صورت كلي عرض كردم و تا حد زيادي براي همه رشته ها بجز پزشكي صادق هست و واضح هست كه در مورد هر كدام قوانين و شرايط جزيي و كلي بيشتري و جود داره

به هر حال داشتن فوق ديپلم تا اونجا كه من ميدونم شرط كافي براي دريافت پذيرش از داشگاهاي المان نيست متاسفانه.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)