صفحه 59 از 260 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 2594

موضوع: آرشیو شده : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (تا پایان سال 2012)

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in CS, Saarland University

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolferl نمایش پست ها
    نمره ام تو سایت ای تی اس موجوده ولی کارنامه کاغذی دستم نیست و طبعا" تا ددلاین نمره من به دانشگاه ریپورت نیمشه. به صورت آنلاین و پستی هست و کارنامه کپی برابر اصل تافل رو میخوان
    سلام
    بهترین کاری که می تونید بکنید اینه که با دانشگاه تماس بگیرید و براشون توضیح بدید.
    اگر هم جواب ندادن تا آخرین روز Deadline صبر کنید و از همون نمره که براتون تو سایت اومده به شکل PDF یا عکس تهیه و بفرستید و براشون توضیح بدید.
    معمولا خیلی راه میان، ضمن اینکه به بعضی ها پذیرش مشروط میدن.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in CS, Saarland University

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad_64r نمایش پست ها
    سلام من ليسانس مديريت بازرگاني از دانشگاه غير انتفاعي با معدل 13.50 امكان ادامه تحصيل و گرفتن پذيرش براي ارشد تو المان
    هست ؟
    من فکر نمی کنم با این معدل بشه تو آلمان پذیرش گرفت

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad_64r نمایش پست ها
    سلام من ليسانس مديريت بازرگاني از دانشگاه غير انتفاعي با معدل 13.50 امكان ادامه تحصيل و گرفتن پذيرش براي ارشد تو المان
    هست ؟
    حتما هست... شما تلاشتون رو بکنید و مطمئن باشید که پذیرش خواهید گرفت...

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member

سلام
    کسی که بخواد برای پذیرش مستر اقدام کنه، باید گواهی قبولی تو کنکور سراسری ارشد ایران رو داشته باشه؟(یکی از از مدارکی که سفارت میخواد، همین گواهی قبولیه، حالا این گواهی مربوط به کنکور سراسری بعداز پیش دانشگاهیه، یا کاردانی به کارشناسیه، یا کنکور ارشد من نمی دونم؟)
    اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط swastika نمایش پست ها
    سلام
    کسی که بخواد برای پذیرش مستر اقدام کنه، باید گواهی قبولی تو کنکور سراسری ارشد ایران رو داشته باشه؟(یکی از از مدارکی که سفارت میخواد، همین گواهی قبولیه، حالا این گواهی مربوط به کنکور سراسری بعداز پیش دانشگاهیه، یا کاردانی به کارشناسیه، یا کنکور ارشد من نمی دونم؟)
    اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه
    اگر براي مستر اقدام مي كنيد، گواهي قبولي در كنكور اصليه كارشناسي مي خوان (يعني گواهي ورود به دوره ليسانس بعد پيش دانشگاهي). در مورد اون هايي كه كارشناسي ناپيوسته خوندن اطلاعي ندارم كه هم گواهي كارداني رو مي خوان و هم كارشناسي؟؟؟/

Junior Member

من تجربه ام رو در مورد نحوه ی اقدام برای پذیرش گرفتن از یه دانشگاه آلمانی در این جا می نویسم. امیدوارم به درد دوستان بخوره:
    اگه می خوای بری یه دانشگاه آلمانی، باید...

1- بری سایت www.DAAD.de
    2- بری به:
    Information for foreigners ---> course search
    این جا با کمک کلمات کلیدی و امکانات جست و جو، رشته هایی رو که مناسبت هستن پیدا کنی. روی هر نتیجه کلیک کنی، خلاصه ای از رشته و سایر اطلاعات مثل زبان رشته و حدود شهریه نوشته شده. باید یه نگاهی به اینا بندازی. اما یادت باشه اینا اطلاعاتی نیستن که بهشون تکیه کنی. (چون زود به زود به روز نمی شن) توی صفحه ی مربوط به هر رشته در DAAD، مهم ترین اطلاعات، وبسایت رشته و دانشگاهه که سمت راست صفحه است.
    3- بری به وبسایت رشته ای که پیدا کردی و اطلاعات رشته رو استخراج کنی و توی یک یا چند فایل ورد ذخیره کنی. مهم ترین اطلاعات خلاصه ی رشته، شهریه، ددلاین ها، مدارک مورد نیاز، زبان تدریس رشته، نمره ی مورد نیاز زبان و اطلاعات تماس و ایمیل های افرادیه که به رشته مربوط هستن.
    توجه کن که زبانی که رشته با اون ارائه می شه می تونه آلمانی، انگلیسی یا ترکیبی باشه. کسی که آلمانی بلد نیست فقط باید رشته هایی رو انتخاب کنه که فقط به انگلیسی ارائه می شن.
    اطلاعات و فایل های هر رشته-دانشگاه رو باید توی یه فولدر به نام خودش ذخیره کنی.
    4- با روش بالا آرشیوی از تمام رشته هایی بسازی که برای تو مناسب هستن. هر رشته یک فولدر.
    5- حالا نوبت بررسی رشته ها و اولویت بندی اون هاست. باید دقیق شرایط و لازمه های هر رشته رو بخونی و خلاصه ببینی کدوم ها برات مناسب تر هستن. توی این مرحله شاید لازم باشه با مسئولان بعضی رشته ها مکاتبه هایی کنی و ابهام های احتمالی رو برطرف کنی. توی این مرحله اولویت بندی رو به نحوی باید انجام بدی که بدونی اگه n تا جا می خوای اپلای کنی، از اولویت اول شروع کنی تا برسی به اولویت n ام.
    6- وقتی به این مرحله می رسی که در مورد همه ی رشته ها همه ی اطلاعات لازم رو داری. تصمیم می گیری که واسه چند تا رشته اقدام کنی و مطابق اولویت ها اقدام می کنی.

تاکید می کنم که اینا تجربه ی شخصی من هستن. دوستان ممکنه روش های متفاوت و بهتری داشته باشن. امیدوارم همه این تجربه ها رو این جا به اشتراک بذاریم.

با آرزوی پیروزی برای همه.

میدونین منظور از Notification of the Office for Certificate Recognition چیه؟ تو توضیحات نوشته :
    You have to send your
    degree certificates to them and they will check their

یعنی باید مدارک تحصیلیمون رو براشون ارسال کنیم و اونا تاییدشون کنن! کی باید اقدام کنیم؟ بعد اینکه پذیرش دادن یا قبل پذیرش؟ بعد این موسسه مدارکمون رو بر میگردونه؟
    فقط لیسانس رو میفرستیم یا دیپلم و پیش دانشگاهی هم لازمه؟

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolferl نمایش پست ها
    میدونین منظور از Notification of the Office for Certificate Recognition چیه؟ تو توضیحات نوشته :
    You have to send your
    degree certificates to them and they will check their

یعنی باید مدارک تحصیلیمون رو براشون ارسال کنیم و اونا تاییدشون کنن! کی باید اقدام کنیم؟ بعد اینکه پذیرش دادن یا قبل پذیرش؟ بعد این موسسه مدارکمون رو بر میگردونه؟
    فقط لیسانس رو میفرستیم یا دیپلم و پیش دانشگاهی هم لازمه؟
    شما لازم نیست اصل مدارک را ارسال کنی.

از مدارک کپی میگیری و تایید سفارت هم میزنی روی مدارک و کپی را ارسال میکنی.

در ضمن برای تایید مدارک اگر بخواهی مجانی باشه باید نامه از دانشگاه داشته باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    شما لازم نیست اصل مدارک را ارسال کنی.

از مدارک کپی میگیری و تایید سفارت هم میزنی روی مدارک و کپی را ارسال میکنی.

در ضمن برای تایید مدارک اگر بخواهی مجانی باشه باید نامه از دانشگاه داشته باشی.
    متن مکاتباتم رو با دانشگاه پرینت بگیرم کافیه؟ بعد این مدرک تو پروسه پذیرش دادن اهمیت داره یا بعد گرفتن پذیرش هم میشه براش اقدام کرد؟ چون بیمه دانشجویی هم تو فرم آنلاین نوشته لازمه ولی قطعا" باید برای بیمه بعد پذیرش اقدام کرد . اینم این طوریه؟ بعد این سفارت آلمان تو ایام عید بازه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)