صفحه 7 از 260 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2594

موضوع: آرشیو شده : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (تا پایان سال 2012)

Wink پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    اين قبولي رو براي پذيرش در چه مقطعي ميخواهيد ارايه بديد؟

مطمينا كسي كه تو امتحان ارشد مجاز به انتخاب رشته شده داراي مدرك ليسانس هست و بايد با همون مدرك پذيرش بگيره پس مجاز شدن تو امتحان ارشد كارايي نداره .فكر نميكنم قبولي هم در ارشد به تنهايي براي اخذ پذيرش حتي براي مقطع ليسانس امتيازي حساب بشه.براي ساير مقاطع بالاتر هم كه تكليف معلومه.

خلاصه اينكه براي اخذ پذيرش در مقطع فوق ليسانس به مدرك ليسانس و در مقطع دكتري به مدرك فوق ليسانس نياز هست.

فقط:

قبولي در مقطع ليسانس در دوره هاي روزانه يا شبانه آزمون سراسري براي ورود به كالج كفايت ميكند.
    منظورم برای قبولی در فوق لیسانس بود
    و اینکه من با مدرک لیسانس آزاد چه کاری می تونم بکنم؟
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان

من براي دكتري ميخواستم اقدام كنم. بورسهايي كه در اكثر موسسات بورس كننده آلماني ديدم نوشته Young Researcher و براي زير 30 سال.
    الان تو 30 سال هستم. به نظر دوستان چيكار كنم؟ فاند رو پيدا كنم برم يا بعد از چند ماه همونجا ميشه فاند گير آورد؟ اصلا بدون فاند ويزا ميدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehjam نمایش پست ها
    من براي دكتري ميخواستم اقدام كنم. بورسهايي كه در اكثر موسسات بورس كننده آلماني ديدم نوشته Young Researcher و براي زير 30 سال.
    الان تو 30 سال هستم. به نظر دوستان چيكار كنم؟ فاند رو پيدا كنم برم يا بعد از چند ماه همونجا ميشه فاند گير آورد؟ اصلا بدون فاند ويزا ميدن؟
    دوست عزیز بدن فاند ویزا میدن ولی ساپرت مالی باید بشید یا یک حساب بانکی 8000 یورویی باید داشته باشید
    راستی از کدوم سایت بورسها رو پیدا کردید؟
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool نمایش پست ها
    دوست عزیز بدن فاند ویزا میدن ولی ساپرت مالی باید بشید یا یک حساب بانکی 8000 یورویی باید داشته باشید
    راستی از کدوم سایت بورسها رو پیدا کردید؟
    ممنون از پاسختون
    مطمئنين 8000 يورو؟ (براي هر سال؟) و آيا يه شهروند آلماني ميتونه ساپورت كنه و بيخيال يورو بشوند؟
    من از DAAD و لينكهايي كه داشت سراغ فاند رو گرفتم، 5 تا 6 تا موسسه بود.

ممنون از پاسختون
    مطمئنين 8000 يورو؟ (براي هر سال؟) و آيا يه شهروند آلماني ميتونه ساپورت كنه و بيخيال يورو بشوند؟
    من از DAAD و لينكهايي كه داشت سراغ فاند رو گرفتم، 5 تا 6 تا موسسه بود.
    بله مبلغ 8000 يورو هست و فرقش با مثلا كشور سويد اينه كه اين پول رو قبل از اخذ ويزا بايد به حسابي در المان ريخته باشيد و اون رو بلوكه كرده باشيد .ماهيانه ميشه مبلغ650 يورو فكر كنم از اون برداشت ولي سر سال كه ويزا رو ميخواهيد تمديد كنيد بايد دوباره 8000 يورو موجودي داشته باشيد.هر شهروند آلمان خواه الماني يا غير آلماني ميتونه شما رو ساپورت كنه كه البته بايد شرايط خاصي(مثل درامد كافي و ثابت،پرداخت ماليات،و....كلا بچه خوبي باشه كه من از ريز شرايط اطلاعي ندارم)رو داشته باشه و فرمهايي رو براي اين كار پر و امضا كنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    بله مبلغ 8000 يورو هست و فرقش با مثلا كشور سويد اينه كه اين پول رو قبل از اخذ ويزا بايد به حسابي در المان ريخته باشيد و اون رو بلوكه كرده باشيد .ماهيانه ميشه مبلغ650 يورو فكر كنم از اون برداشت ولي سر سال كه ويزا رو ميخواهيد تمديد كنيد بايد دوباره 8000 يورو موجودي داشته باشيد.هر شهروند آلمان خواه الماني يا غير آلماني ميتونه شما رو ساپورت كنه كه البته بايد شرايط خاصي(مثل درامد كافي و ثابت،پرداخت ماليات،و....كلا بچه خوبي باشه كه من از ريز شرايط اطلاعي ندارم)رو داشته باشه و فرمهايي رو براي اين كار پر و امضا كنه.
    مجددا ممنون از حوصله اي كه به خرج ميديد. و دو سوال ديگه:
    1- اين 8000 يورو براي هر نفر است؟ يعني اگه با همسر برم دوبل ميشه؟
    2- نگفتيد اصلا ميشه فاند پيدا كرد يا نه؟ اينور تلاش كنم يا اونور؟

مجددا ممنون از حوصله اي كه به خرج ميديد. و دو سوال ديگه:
    1- اين 8000 يورو براي هر نفر است؟ يعني اگه با همسر برم دوبل ميشه؟
    2- نگفتيد اصلا ميشه فاند پيدا كرد يا نه؟ اينور تلاش كنم يا اونور؟
    بله براي هر نفر هست.
    والا در مورد فاند بنده تجربه اي ندارم و فكر نميكنم بتونم كمكي به شما بكنم.اگر موفق بشيد كه از همين جا مطمين بشيد در مورد فاند خيلي بهتره چون معلوم نيست اونجا چه اتفاقي ميافته و ممكنه اگه روش حساب كنيد بعد به مشكل بر بخوريد

Junior Member

اين درسته كه دانشگاهها ي آلمان زمان مشخصي براي بررسي و اعلام پذيرش دارند و قبل از آن زمان جوابي در خصوص نتيجه پذيرش نميدهند؟
    مثلا براي ترم بهاره من شنيدم 15 ژانويه آخرين مهلت دريافت درخواست هاست و 15 روز بعد از آن به همه درخواستها جواب ميدهند (مثبت يا منفي). يعني فرقي نميكنه مدارك را اول نوامبر بفرستيد يا آخر سال ميلادي!

اين درسته كه دانشگاهها ي آلمان زمان مشخصي براي بررسي و اعلام پذيرش دارند و قبل از آن زمان جوابي در خصوص نتيجه پذيرش نميدهند؟
    مثلا براي ترم بهاره من شنيدم 15 ژانويه آخرين مهلت دريافت درخواست هاست و 15 روز بعد از آن به همه درخواستها جواب ميدهند (مثبت يا منفي). يعني فرقي نميكنه مدارك را اول نوامبر بفرستيد يا آخر سال ميلادي!
    برای دانشگاهی که ما اپلای کردیم که این طوری بود. به ما گفتن تا ددلاین باید صبر کرد. مگه اینکه امتیازت اینقدر بالا باشه که بدونن تو با این شرایطت نسبت به بقیه متقاضی ها اوضاغت خوبه و حتمن پذیرش می گیری. اون وقت زودتر بهت خبر می دن.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

سلام دوست عزیز
    همونطور که دوستمون گفتن در اکثر موارد دانشگاه بعد از ددلاین زمانی رو مشخص می کنه برای اعلام نتایج. این قضیه تنها مختص به آلمان نیست و اکثر جاها به همین صورته. طبیعی هم به نظر می رسه. چون دانشگاه موظفه تا زمان ددلاین که اعلام کرده صبر کنه تا همه applicant ها مدارکشون رو بفرستن و اونوقت بر اساس شرایط دانشجوها رو درجه بندی و پذیرش کنن. البته اگه قبل از apply با استادی هماهنگ کرده باشید اونوقت قضیه فرق میکنه.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)