صفحه 1 از 88 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 877

موضوع: دانشگاه TUT

Cool دانشگاه TUT

با عرض سلام.
    من یک مدت در مورد دانشگاه TUT تحقیقاتی کردم و با دانشجوهایی که اوونجا بودند تلفنی و با ایمیل با هاشون ارتباط برقرار کردم و اطلاعات خوبی رو ازشون گرفتم که برای من خیلی مفید بود.البته من بیشتر در مورد RF ,IT,BME سئوال کردم.ولی می تونه یک شمای کلی از اوونجا رو به ما بده.

شخص اولی که مشورت کردم یک پاکستانی بود که توی TUT ,فوق لیسانس RF می خوند که با هزار مصیبت تونستم توی یاهو چت گیرش بیارم و ازش اطلاعات بگیرم.چون یکم با عجله ازش سئوال پرسیدم شاید از لحاظ گرامری یک سری اشکالاتی داشته باشه ولی به هر حال بد نیست.

Me:
    hi
    could i take your time.

Salman RF in TUT:
    hello...ya

Me:
    I really glad that find you.
    do you let me consult with you?

Salman RF in TUT:
    ya...if i can hel you...
    help

Me:
    My first question is this do you satisfied from this university especially in RF

Salman RF in TUT:
    ya,i am ,RF is quite new in the university...but its ok....communication engineering is far more established...

Me:
    Dear Salman in IT ,RF and BME competition is very high?

Salman RF in TUT:
    in IT it is....i dont think its the same in RF...

Me:
    ok.Dear Salman could you tell me how many students are there in IT, RF,BME IN EACH YEAR.

Salman RF in TUT:
    hmmm...i wud say 20-30 international students...

Me:
    I hear that NOKIA supported Signal processing .department very strongly ,is RF also supported as strong as signal processing?

Salman RF in TUT:
    RF is not supported that much by industry....

Me:
    Dear salman could we change our M.S program after arriving in TUT. for example from RF to IT or BME.

Salman RF in TUT:
    ya....u can...

Me:
    Is that do easy or hard?

Salman RF in TUT:
    it is easy

Me:
    I really sham about taking your time,but at now you are in TUT how much real expense in each month for one student that want study hard.

Salman RF in TUT:
    if u work hard...then u can easily find a research assistant's job....which is a good learning...

Me:
    I see TUT Electrical Engineering department and their Signal processing department is very strong but is RF or BME department are high standard or no?

Salman RF in TUT:
    RF is a bit new..so its developing....not as good as electrical now...

Me:
    is it possible continue your phd in TUT in RF

Salman RF in TUT:
    yes ..it is

Me:
    I really concern because TUT is not high in international ranking is it mean they have problems in labs ,publications,...or focusing on ranking is not good way?

Salman RF in TUT:
    no,the system here is very good...they have good facilities,teacher...

پیش فرض پاسخ : TUT

دومین شخص کسی بود که توی دانشگاه TUT رشته فوق لیسانس متریال می خوند.با ایشون هم سئوال و جوابهایی داشتم که اینجا توی فروم می گذارم شاید به درد بخوره.

Me:
    با عرض سلام
    از اينكه برام وقت گذاشتيد ممنونم
    اگر براتون مقدور هست سوالهاي من را جواب بدهيد تا بتونم
    درست تر تصميم بگيرم. (پرروييم رو ببخشيد ولي چاره اي ندارم

1. من تمام مطالب فروم ها رو درمورد هزينه ها خوندم
    بر اساس تجربه شخصي شما بعد از يكسال، براي كسي كه مي خواد در حد درس خوندن هزينه كنه و ولخرجي نكنه تو شهر Tampere ماهي چقدر بايد هزينه كنه. واقعن 700 يورو بايد هزينه كنه يا با 400 يورو هم ميشه زندگي كرد؟ (لطفا يه رقم حدودي بگيد)

2.ميلاد جان، شما كه ليسانس رو دانشگاه تهران خوندي، خودت در مقايسه با تهران از TUT از لحاظ علمي و فني راضي هستي؟

He
    راستش اينجا اجاره خونه (Student accomodation) بين 190-250 يورو هستش. اگه از تفريحتون بزنين و نخواهي خوب واسه تغذيه خرج كنيماهانه حدود 550-600 يورو خرج ميشه.بعد يك مدت مي تونيد كمتر هم خرج كنيد. البته ماه اول رو حدود 1200 يورو حساب كنيد چون كه خرج زياد داريد. واقعيت اينه كه كشورهاي اسكانديناوي كلا كشور هاي گروني هستند توي اروپا. اينكه student housing واقعا توي tampere عاليه يعني قيمتش نسبت به همه جا مناسب تره حتي سوئد

Me
    شما كه ليسانس رو دانشگاه تهران خوندي، خودت در مقايسه با تهران از TUTاز لحاظ علمي راضي هستي؟

He
    راستش من تو دپارتمان materials هستم ولي اينو مي دونم كه توي رشته سيگنال و برق سطح علمي راضي كننده هست. هيچي نباشه نوكيا مال ايناست. در كل TUT دانشگاه خوبيه از لحاظ درسي. امكانات خيلي خوبي هم داره. و داره كم كم خودشو تو اينترنشنال ها هم نشون ميده

Me
    اگر با همين تجربه كه الان داري مي خواستي براي ادامه تحصيل، ايران يا فنلاند رو انتخاب كني كدوم رو انتخاب مي كردي؟

He
    از لحاظ درسي مسلما فنلاند

Me
    من اينطوري برنامه ريزي كردم كه تمام هزينه تحصيلي رو با خودم بيارم و فقط متمركز باشم روي درسهام. و حتي تلاش كنم تا يك كار research با استاد ها انجام بدم. اگر واقعا وقت بگذارم و خوب بخونم، مي تونم براي phd اميدوار باشم؟ واقعا عملي هست؟

He
    اگر از لحاظ درسي خوب عمل كني مي توني با استاد كار research انجام بدين و بدش هم برين phd. باز هم ميگم از جزييات RF خبر ندارم

Me
    اگر من از يك رشته پذيرش بگيرم، بعد از اومدنم مي تونم اون رو عوض كنم و رشته ديگري رو بخونم؟

He
    مي تونيد ولي بايد از اول اپلاي كنيد و مداركتون رو بهشون بديد.

Me
    امكان اين هست كه من بتونم با شرايطي كه دارم (papers) فاند بگيرم؟ يا اصلا اين تو دوره فوق وجود نداره؟ چطور بايد اقدام كنم؟ ميشه از همين الان اقدام كنم.

He
    چيزي تحت عنوان فاند تو فوق نيست. بايد بيايي اينجا و شروع به خوندن بكني و نمره بالا بگيريد. رشته من از وضع research توي RF خبر ندارم و نمي تونن دقيق نظر بدم. اما اين مساله كاملا به خودتون بستگي داره

Me
    از شهر tampere راپي حتي، چون شنيدم خيلي كوچيكك و كم جكعيت هست و حوصله آدم سر ميره

He
    والا آرامش اينجا رو هيچ جا پيدا نميكنه. خود فنلاندي ها اينجا رو بيشتر از هلسينكي دوست دارن و شهر جوونيه. نگران ساكتي نباشيد تو student housing كافيه يك هم اتاقي exchange داشته باشيد.

Me
    سيستم تحصيلي فنلاند تو TUT چطويه؟ خيلي course base هستش؟ من كه با بچه هاي دانشجو تو سوئد صحبت مي كردم ميگفتن كه يك ترم به چند period تقسيم ميشه و سيستم به شدت course base هستش به نحوي كه اصلا فرصت براي كاراي research اضافي باقي نميمونه. لطفا يك كم توضيح بدين.

He
    همانطور كه خودتون گفتين اينجا (اروپا) فوق course base هست و بايد 120 واحد پاس كنيد. اما شما 4 سال فرصت تموم كردن داريد و مي تونيد در كنار كار هم واحد پاس كنيد. اگه استاد بهت ok داده كه خيلي عاليه. از طرفي اگر هم كنار research بگيري مي توني هفته اي از 10 تا 12 ساعت كار كني و كاملا flexible هستش(بازم به استاد بستگي داره)

Me
    dدر خود فنلاند آيا TUT‌بعنوان يك دانشگاه درجه يك محسوب ميشه؟

He
    بله. TUT دانشگاه مطرحي هست تو اروپا بخصوص تو signal processing. به نظرم كه سطح research حداقل تو دپارتمان ما خيلي بالاست و خيلي مجهزه

Me
    واقعيتش چون tut تو رنكينگ international رتبه بالايي نداره (بجز webometrics) و من هيچ ديدي نسبت به سيستم دانشگاهي در فنلاند ندارم نمي دونم انتخاب دانشگاه از روي رنكينگ كار درستي هست يا نه؟
    مي خواستم بدونم اگر تو فوق خوب عمل كنيد، مي تونيم براي phd به دانشگاه هاي خوب تو US, Canada اميدوار باشيم؟ كساني بودن كه بتونن اينكار رو بكنن؟

He
    راستش من اطلاعي از بقيه ندارم. ولي چرا كه نه! نظر من اينه كه در حال حاضر فقط به فوق تون فكر كنيد. شرايط خيلي عوض ميشه

امسال تو قسمت RF به هیچ ایرانی پذیرش ندادن ، اسامی پذیرفته شدگان اینجاست .
    http://www.tut.fi/public/index.cfm?M...633&Siteid=132
    Accepted students 2009

Ahmad, Azaz
    Ahmed, Nihat Salma
    Ahmed, Faraz
    Al Mamum, Murtuza
    Ba, Ao
    Butt, Hassan Azhar
    Dhungana, Saurav
    Fazal, Rizwan
    Guo, Xuhan
    Huang, Hui
    Islam, Kazi Moinul
    Islam, K.M. Tanveerul
    Islam, Mohammad Moakhkhrul
    Karakas, Utku
    Karki, Santosh
    Khan, Shah Khalid
    Li, Lu
    Liao, Wan-Chun
    Lv, Sifan
    Maheshwari, Kapil
    Mazhar, Fawad
    Qaddus, Ahmed
    Rahman, A.F.M. Muzahidur
    Rajagopal, Saravanan
    Sagor, Rakibul Hasan
    Shan, Haroon
    Shaheen, Rana Azhar
    Shrestha, Bijaya
    Ting, Yan
    Ullah, Zia
    Wen, Qiang
    Xu, Lifeng
    Zahur, Fahim Bin
    Zhou , Liang
    هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

Junior Member

ashymashy عزيز، اين كارت واقعاً عاليه. به نظر من كه خيلي كمك مي كنه.

ميشه ميل يا ID اين آقا ميلاد به من بدي (خصوصي)، آخه منم مي خوام برم تو دپارتمانشون ;D

نفر سوم شخصی بود که توی مرکز تحقیقاتی نوکیا کار می کرد و رشته مهندسی پزشکی رو توی دانشگاه TUT تموم کرده بود با ایشون هم تماس گرفتم و نظر ایشون رو جویا شدم الیته شاید به درد بچه های BME بخوره ولی خوب نکاتی داره که مسائل رو بیشتر بازگو می کنه.

از ایشون پرسیدم که دانشگاه TUT مخصوصا دپارتمان مهندسی پزشکیش چه طور دپارتمانی هست و این دانشکاه دانشکاه خوبی هست یا نه؟
    ایشون جواب دادند که این دپارتمان در قسمت مهندسی پزشکی در زمینه Bio electromagnetic و Biomedical Instrumentation فعال هست و در این زمینه اساتید استخون دار وخوبی داره.ولی در زمینه های دیگر در این رشته زیاد فعال نیست.

از ایشون پرسیدم:
    این دانشگاه ،دانشگاه خوبی هست:
    ایشون گفت ببین تقریا تمام دانشگاههای فنلاند در یک سطح هستند و مثل دانشگاههای ما توی ایران اوونقدر اختلاف علمی فاحش ندارند.هر دانشگاهی در یک یا دو زمینه معرفه وگرنه خیلی با هم متفاوت نیستند.ثانیا شما دانشکاه آکسفوردم بری یا کمبریج یک سری اساتید استخوان دار وجود دارند و بقیه حول محور این اساتید کار می کنند.اینجا هم همین طور هست دو سه تا استاد قوی و استخوان دار در هر دپارتمان وجود داره که بقیه حول محور اوونها کار می کنند.
    این طوری نیست که لیست 20نفره از دپارتمان تهیه کنی ویگید همه اینها خوب و فعالند.

از ایشون پرسیدم واقعا شرکتی مثل نوکیا توی این دانشگاه و دپارتمان مهندسی پزشکی پروژه برمی داره.
    ایشون گفت بله ،توی بعضی از دپارتمان های تی یو تی نوکیا سرمایه گذاری کرده مثلا بخش سیگنال پروسسینگش خیلی معروفه و با نوکیا کار می کنه .بعضی پروژه ها هم با دپارتمان مهندسی پزشکی انجام می شه ولی خیلی کمتر از دپارتمان سیگنال هست.

از ایشون پرسیدم ،که من شنیدم می شه کار ریسرچ برداشت این رو شما تایید می کنید.
    ایشون گفتند بله.اما به دلیل بحران مالی متاسفانه دوتا پروژه نوکیا با این دانشگاه کنسل شده ،تو بقیه رشته ها هم همین طور هست و خیلی از پروژه ها کنسل شده یا معلق شده.در نظر هم بگیرید که سه چهار سالی وضع اینطوری خواهد بود.پس این رو هم توی محاسباتتون منظور کنید.شاید به همین دلیل اصلا کار ریسرچ نتونید گیر بیارید .پس هزینه ها رو از ایران بیارید.

ایشون در آخر گفتند:
    ببین توی این کشورهای اسکاندیناوی هیچ کس دستت رو نمی گیره همه چیز رو خودتون باید انجام بدین و همه چیز به خودتون بستگی داره.
    اینجا مثل سیستم ایران نیست که استاد یا سیستم آموزشی به شما بگه این ساعت باید این کار رو انجام بدین یا اوونکار رو همه چی پای خودتون هست.
    خیلی از بچه های ایران هستن که اینجا میان می خوره به ذوقشون و سردرگم می مونن.

هر چیزی که ایشون گفته بود عینا گفتم .فاز منفی نخواستم بدم ولی اگر هم نمی گفتم این هارو احساس خیانت می کردم.

اینها یک سری فایل هست در مورد دپارتمانهای تی یوتی(اولیش)
    و دومی مربوط به ریپورت دپارتمان سیگنال پروسسیینگ هستش البته در سال 2007.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

با کس دیگری هم که ایشون در دپارتمان مهندسی پزشکی الان دانشجو هست ارتباط برقرار کردم ایشون هم لطف کردن و اطلاعات خوبی در اختیارم قرار دادن که می تونه مفید باشه.

از ایشون سئوال کردم که ارزشش رو داره که اینهمه مشکلات و سختی ها رو به جون بخریم ،هزینه کنیم و بیایم اوونجا.اصلا اوونطوری که فکر می کنیم اوونجا هست؟
    ایشون گفتند .خوب ببین از لحاظ اینکه ارزشش رو داشته باشه به نظر من بله.از لحاظ های دیگری هم ارزش داره ،نه فقط از لحاظ علمی.توی ایران توی یک جو بسته و ایزوله شده ایی قرار داریم.خوب تجربه خوبی از این لحاظ که بیای و توی یک دانشگاه اروپایی درس بخونی و زندگی کنی ولی خوب مشکلاتی رو هم داره بالاخره از خانوادتون دور می مونید ،بعضی وقتها اینجا حوصلت سر می ره ،دلت می گیره،نمی تونی زیاد ارتباط برقرار کنی،خوب زبونشون رو نمی دونیم.مملکت با ثباتی و میشه فردا رو پیش بینی کرد ،فاصله طبقاتی به اوون صورت نداره و با مملکت ما متفاوته ولی خسته کننده هم هست.مردمش خیلی آرومند و خیلی ساکت .آبو هوا مسئله دیگری که اولش که تو ایران هستید به فکرتون نمی رسه ولی خوب بعضی وقتا دلگیر می شه ،زمستون های سردی داره....

از ایشون پرسیدم دانشگاه تی یو تی چطور دانشگاهی هست.دانشگاه خوبیه؟در اروپا در چه سطحی هست و سیستمشون با کیفیت هست؟
    ایشون گفتند ببین کلا توی فنلاند و توی اروپا الان دیگه اختلاف فاحش علمی توی دانشگاهها وجود نداره مثلا دانشگاه هلسینکی با اولو با تورکو با تامپره اوونقدر تفاوت فاحشی ندارند.تو یک سری از رشته ها هر دانشگاه عمیق تر عمل می کنه.
    از لحاظ سیستم باید بگم واقعیتش وقتی من خودم وارد این دانشگاه شدم خیلی خورد توی ذوقم.
    این هم بر می گرده به نحوه ذهنیت ما از اینجا.توی ایران مثلا یک دانشجوی خوب اونیه که خفن درس می خونه و نمرات بالا می گیره وخیلی عمیق توی مطالب میره.انتظار ما از یک استاد خوب هم اینه که همه چیز رو بدونه و خیلی خفن باشه.توی ایران همه می خوان پروفسور بشن یا آپولو هوا کنن ....
    اینجا درس های فوق زیادتر و خیلی سطحی تدریس می شه و بعدش سریعا اوون رو به طرف ریسرچ سوق میدن.یعنی اینکه به معنای واقعی باید دانشجو باشی وخودت پیگیری کنی.
    ولی بعد از گذشت زمان من الان دارم ادامه می دم و سازش پیدا کردم.

از ایشون پرسیدم بین سوئد و فنلاند کدوم رو پیشنهاد می دین.
    ایشون گفتن ببین،سوئد مثلا دانشگاه KTH با دانشگاههای فنلاند رو بخوایم مقایسه بکنیم خیلی تفاوت فاحش نیست.توی رنکینگ شاید مثلا KTH بالاتر باشه ولی این بدین مفهوم نیست که سطح علمیشون هم اینقدر فاصله داشته باشه ولی KTH دانشگاه خوبیه اما اینجا یکسری مزایا داره مثلا اینجا به دانشجوی فوق کار ریسرچ می دن اگر خوب باشه ،ولی توی سوئد تا الان کسی رو سراغ ندارم که با فوق بتونه کار ریسرچ بگیره.هر چند الان هم به دلیل بحران مالی خیلی از پروژه ها تصویب نشده!مثلا توی دپارتمان متریال پروژه ها خیلی کمتر شده!!مسئله مسکن هم هست مه اینجا به اندازه سوئد مشکل مسکن برای دانشجوها نیست.
    KTH اینترنشنالتر هست و از لحاظ معروفیت خوب تی یو تی در حد KTH نیست.

به ایشون گفتم اگر بخوایم دانشگاه تی یو تی رو با یکی از دانشگاههای ایران هم ارز بگیریم می تونیم بگیم تی یو تی در حد شریف فنلانده.
    ایشون گفتن اشتباه شما دقیقا همینه که داری باز با معیار ایران مقایسه می کنید.همه دانشگاهها تقریبا در اینجا هم سطح هستند.

به ایشون گفتم دپارتمان مهندسی پزشکیش چه طوری هست ؟شناخته شده هست؟فعال هست؟
    ایشون گفتند ببین توی این دپارتمان در شاخه مثلا بایوالکترومگنتیک اساتید خیلی معروفی دارن ولی در مورد بقیه رشته ها در اوون حد فعال نیستند و مثلا در نوروانفورماتیک اصلا فعال نیستند.

Junior Member

ashymashy جون بابا ای ول واقعا این کارتون عالی بود. اگه باز هم اطلاعاتی از این دست پیدا کردی باز هم ما رو در جریان بگذارین.به خاطر اینکه ما ایرانیها در یک محیط با اختلاف فاحش موقعیتی و طبقاتی زندگی کرده ایم (تحصیلی،دانشگاهی، اجتماعی،فرهنگی ، اقتصادی و...) به همین خاطر این امر در وجود ناخودآگاه ما رسوخ کرده و در مواجه با همه چیز با این معیار برخورد میکنیم که مثلا این چیز برتر از آن چیز است. دوست عزیز به نظر من شما در بررسی کشورها و دانشگاهها و کلیه امور مربوط به این کشور های اسکاندیناوی (اروپائی) به هیچ وجه با این معیار قضاوت نکنید ودچار تردید هم نشوید چون که این کشورها خیلی وقت پیش این مشکل اختلاف موقعیت ها را حل کرده اند ومطمئنا با زندگی کردن در آنجا خودت متوجه این امر خواهی شد بهتر این است که علایق خود را معیار قرار دهی و بعد هم با عزم و اراده قوی و با توکل به خدا پیش بروی . پیشاپیش آرزوی موفقیت برایت دارم. باز هم بابت اطلاعاتت ممنون

اینهم یک فیلم بسیار کوتاه که نمای شهر Tampere رو نشون می ده که دانشگاه تی یو تی در این شهر قرار داره.خالی از لطف نیست.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

با سلام.
    در مورد تی یو تی سئوال شده بود که چه طور دانشگاهی هست و در زمینه آی تی چگونه هست.
    اول از همه این رو باید بگم که انتظار نداشته باشید اینجا آپلو هوا کنند.اینجا یک دانشگاهی است که قطعا در سطح آمریکا نیست ولی دپارتمان سیگنالش معروفه و همه جور استادی اعم از باسواد و بی سواد می تونید ببینید.در زمینه کیفیت آموزشی باید بگم که همه چیز به عهده خودتون هست انتظار اینکه استاد مثل ایران بیاد درس بده رو نداشته باشید .استاد میاد 50 تا 60 اسلاید رو در یک جلسه می گه و میره.بقیه اش پا خودتون هست که پیگیر باشین و خوب کار بکنید ولی از لحاظ امکانات اوون چیزهایی رو که لازمه برای تحقیقات در اختیار قرار می دند.
    در مورد دپارتمان های دیگه باید بهتون بگم که در اوون حد سیگنال معروف نیستند ولی اساتید با سواد هم دارند وکارهای خوبی رو هم ارائه دادند.این که این جا با نوکیا در ارتباط هست یا نه باید بگم دپارتمان سیگنالشون بعضا پروژههایی رو برای نوکیا انجام میده ولی بدلیل وضع اقتصادی بد خیلی کم شده.
    در زمینه آی تی وضعیت قابل قبولی دارند و کارهای خوبی ارائه دادند .
    من شخصا ناراضی نیستم چون معتقدم همه جای دنیا برین باید زحمت بکشید و همه چیز پای خود آدمه نه چالمرز نه تی یو تی نه هیچ جای دیگه نمی تونه آدم رو بلند کنه این خود آدمه که باید همت کنه همین.
    در مورد شهرش باید بگم 250000 نفر جمعیت داره وخیلی آرومه یکمی برا بچه های تهران سخته این رو هواستون باشه چون اینجا بشدت آرومه و همین تفاوتها میتونه بعضا یکنواختی رو باعث بشه.
    از لحاظ سطح علمی هم گفتم اینجا همه نخبه نیستند دانشجوی خوب هم داریم بد هم داریم فقط امکانات رو فراهم کردند تا هر کسی خواست بخونه مشکلی نداشته باشه.

صفحه 1 از 88 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)