صفحه 9 از 66 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 657

موضوع: داروسازی (Pharmacy)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : داروسازی (Pharmacy)

درود به همه دوستای گلم
    من می خوام واسه phd pharmacology دردانشکاهای امریکا اپلای کنم نه pharmD . دانشگاها رو چک کردم اما هیچ کدوم هم جواب مثبت ندادن.کارشناسی هوشبری دارم ازدانشگاه بهشتی با رزومه عالی از نظر مقاله و زبان و بنیاد نخبگان.ایا راهی وجود داره بتونم واسه phdپذیرش بگیرم دانشگاهی رو می شناسید؟یا هر نکته ای که بتونید کمکم کنید.
    یک دنیا سپاس

Member PARI23 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Montreal

شما می تونی برای این رشته اپلای کنی. اولین قدم پیدا کرد دانشگاه مورد نظر هست که در امریکا در این رشته خیلی زیاده..بعد هم شرایط و ببینید و بعد با اساتیدشون مکاتبه کنید که پشتکار میخاد چون خیلی وقت ها جوابی ازشون نمی گیری که نباد دلسردت کنه. ولی کلن پذیرش در آمریکا تو این رشته خیلی ساده تره تا مثلا کانادا. نکته دیگه که مهمه داشتن مقاله مرتبط هست که استاد و مایل کنه به رزمتون و قبول کنه که توانای و تجربه کار تو این حوزه رو داری. توجه داشته باشید که فارماکولوزی کاملا تحقیقاتیه و شما بیشتر با اناتومی و فیزیولوزی و فارماسوتیک و فارما داینامیک دارو و انسان و حیوان در ارتباطین از حوزه کلینیکال دوره و با فارم دی متفاوته. اگه هم حساس هستید با فکر بیشتری انتخاب کنیدو در این رشته آزمایش های زیادی خیلی وقت ها بیرحمانه ای روی حیوانات انجام میشه..که اگه نتونید تحمل کنید هر روزش مثل شکنجه روحیه.

Member PARI23 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Montreal

پیش فرض پاسخ : Apply بعد از علوم پایه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabshy نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم، کسی هست که بطور قطع بدونه که آیا میشه بعد از علوم پایه بورس یا فاند گرفت تو رشته دارو یا نه؟؟؟
    من دانشجو سال 2 دارو دانشگاه تهرانم،با معدل کل 15.7،میخوام بدونم اگه برای بعد از علوم پایه بورس یا فاند میدن،رتبه علوم پایه هم توش مؤثره یا نه (مثلاً اینکه رتبه 1تا3 کل کشور باشی)؟؟؟اگر که امکانی هست که با این شرایط بتونم واسه ادامه تحصیل از کشور خارج شم بشینم علوم پایه رو بخونم واسه رتبه 1تا3

ممنون میشم اگه کسی بتونه هرچی زودتر​ دراین رابطه کمکم کنه
    رشته های پزشکی معمولا با بورس یا هرگونه حمایت مالی نیستن و وارد شدن بهشون خیلی رقابتیه. در اکثر کشور ها شما باید اقامت اونجا رو داشته باشید. مثلا امریکا.کانادا. کشورهای اسکاندیناوی...
    منظورتون از بعد از علوم پایه چیه؟ الان دانشجوی علوم پایه هستین یا قصد دارین اونجا دوره پری فارماسی که علوم پایه هستندو بخونی و بعد پذیرش برای دارو بگیری؟؟ اگه الان داری دارو می خونی بهترین راه تموم کردنش در ایرانه و بعد برای phd اپلای کنی .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط PARI23 نمایش پست ها
    رشته های پزشکی معمولا با بورس یا هرگونه حمایت مالی نیستن و وارد شدن بهشون خیلی رقابتیه. در اکثر کشور ها شما باید اقامت اونجا رو داشته باشید. مثلا امریکا.کانادا. کشورهای اسکاندیناوی...
    منظورتون از بعد از علوم پایه چیه؟ الان دانشجوی علوم پایه هستین یا قصد دارین اونجا دوره پری فارماسی که علوم پایه هستندو بخونی و بعد پذیرش برای دارو بگیری؟؟ اگه الان داری دارو می خونی بهترین راه تموم کردنش در ایرانه و بعد برای phd اپلای کنی .
    با تشکر از توجهتون، حقیقتش اصلاً برام اهمیتی نداره اگه حتی مجبور بشم همه درسارو از اول بخونم اونجا!!!صرفاً دنبال فاند یا اسکولارشیپ از یه دانشگاه خارجیم، سیستم آموزش ما واقعاً به درد نمیخوره!با اینکه مثلاً دانشگاه تهران دانشگاه اول رشته های علوم پزشکی تو ایرانه و تو خاور میانه دوم!!!ترجیح میدم مدرکم از یه دانشگاه خارجی باشه تا اینکه مدرک Pharm. D از ایران باشم!

میخوام اگه امکانش باشه با مدرک قبولی علوم پایه ام اقدام کنم، ولی اگه معتبر نیس مدرکمون،حاضرم اونجا پری فارمسی بخونم دوباره!!!
    میدونمم که کشورایی مثه امریکا و کانادا بهمین راحتی بورس و فاند نمیدن!ولی، بیشتر دارم به کشورایی مثه ایتالیا و استرالیا و ... فکر میکنم!یا حالا هر کشور دیگه ای مه بورس یا فاند بده!اهمیتی نداره کدوم کشور!راجع به آلمان هم اگه اطلاعاتی داشته باشین ممنون میشم بهم بگین!!
    بازم پیشاپیش ازتون ممنونم

سلام دوستان خوبم!
    اگه من با فوق بیوشیمی بالینی بخوام برای رشته های تخصصی داروسازی در کانادا اقدام کنم برای انتخاب گرایشهای رشته داروسازی مشکلی ندارم یعنی هرگرایشی بخوام برم مانعی ندارم؟؟؟؟؟؟ برای گرایش داروسازی هسته ای از ایرانیها پذیرش میگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم کسی بتونه منو راهنمایی کنه

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabshy نمایش پست ها
    با تشکر از توجهتون، حقیقتش اصلاً برام اهمیتی نداره اگه حتی مجبور بشم همه درسارو از اول بخونم اونجا!!!صرفاً دنبال فاند یا اسکولارشیپ از یه دانشگاه خارجیم، سیستم آموزش ما واقعاً به درد نمیخوره!با اینکه مثلاً دانشگاه تهران دانشگاه اول رشته های علوم پزشکی تو ایرانه و تو خاور میانه دوم!!!ترجیح میدم مدرکم از یه دانشگاه خارجی باشه تا اینکه مدرک Pharm. D از ایران باشم!

میخوام اگه امکانش باشه با مدرک قبولی علوم پایه ام اقدام کنم، ولی اگه معتبر نیس مدرکمون،حاضرم اونجا پری فارمسی بخونم دوباره!!!
    میدونمم که کشورایی مثه امریکا و کانادا بهمین راحتی بورس و فاند نمیدن!ولی، بیشتر دارم به کشورایی مثه ایتالیا و استرالیا و ... فکر میکنم!یا حالا هر کشور دیگه ای مه بورس یا فاند بده!اهمیتی نداره کدوم کشور!راجع به آلمان هم اگه اطلاعاتی داشته باشین ممنون میشم بهم بگین!!
    بازم پیشاپیش ازتون ممنونم
    دوست گرامی همونطور که در پست قبلی ذکر شده رشته های گروه پزشکی در هیچ کجای دنیا فاند ندارن. فاند مال فوق لیسانس و دکتری هست. چنین چیزی تو پزشکی، دارو، دندون، و یا حتی تو اکثر رشته های لیسانس نداریم. توصیه اینه که درستون رو همین جا تموم کنید و بعدا اگر خواستید برای ادامه تحصیل هر جا خواستید برید. غصه بی اعتبار بودن مدرکتون رو هم نخورید. مدارک بالینی هیچ کشوری در کشورهای دیگه قابل قبول نیست.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh588 نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم!
    اگه من با فوق بیوشیمی بالینی بخوام برای رشته های تخصصی داروسازی در کانادا اقدام کنم برای انتخاب گرایشهای رشته داروسازی مشکلی ندارم یعنی هرگرایشی بخوام برم مانعی ندارم؟؟؟؟؟؟ برای گرایش داروسازی هسته ای از ایرانیها پذیرش میگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم کسی بتونه منو راهنمایی کنه
    برای رشته های phd موردی نیس. برای رشته هایی که کلینیکال هستن احتمالن باید لایسنس اون کشور رو داشته باشی.

؟من یه پسر 16 ساله دارم و دوست داره داروسازی بخونه.میترسم اینجا با این شرایط سخت رقابتی کنکور نتونه موفق بشه میگن اگه میخوای بفرستی خارج بهتره از همین الان بفرستیش تا دیپلمشم همونجا بگیره.لطفأ اگه کسی اطلاعی در این مورد داره راهنمایی کنه.

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط parvinashar نمایش پست ها

؟من یه پسر 16 ساله دارم و دوست داره داروسازی بخونه.میترسم اینجا با این شرایط سخت رقابتی کنکور نتونه موفق بشه میگن اگه میخوای بفرستی خارج بهتره از همین الان بفرستیش تا دیپلمشم همونجا بگیره.لطفأ اگه کسی اطلاعی در این مورد داره راهنمایی کنه.
    نکته اول اینکه اگه کسی در مملکت خودش تحت حمایت خانواده خودش و به زبان خودش نتونه در شرایط سخت رقابتی بهرحال جایگاه خودش رو پیدا کنه، بعیده داشتن صرفا دیپلم در یه کشور غریب و با زبان متفاوت و دور از خانواده کمک زیادی بهش بکنه
    نکته دوم اینکه بنظر میاد خیلی خوب باشه که اجازه بدین یک مقطع تحصیلی رو بطور کامل در کشور خودش تموم کنه چون میتونه با ورود به کشور جدید از مقطع بعد از اون تحصیلا تش رو ادامه بده ، حالا دیپلم یا لیسانس فرقی نمیکنه ، ولی رها کردن یه مقطع در نیمه، بعدها دوباره کاری رو به دنبال خودش داره.
    نکته سوم اینکه در نظر داشته باشین داروسازی در ایران 6-7 ساله است و مقطع دکتری ، در حالیکه مثلا در کانادا این رشته 4 ساله و لیسانس هستش و تازه برای یه فارغ التحصیل غیر کانادایی در خوشبینانه ترین حالت ممکن 2 سال طول میکشه تا مدرک داروسازی ایران اش رو معادل مدرک کانادایی کنه ، یعنی بطور مثال اگر پسر شما در ایران داروسازی بخونه و بعد بخواد بیاد مثلا کانادا ؛ روی هم 5 سال از زندگیش رو بیخودی سوزونده ، بنابراین توصیه میکنم حتما شرایط کشور مقصد رو در انتخاب رشته و شغل در نظر بگیرین ،

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط parvinashar نمایش پست ها

با عرض سلام خدمت شما. ببینید من تجربه خودم رو تو این زمینه خدمتتون عرض میکنم. البته تصمیم گیریش به عهده خودتون هست. به طور کلی فرستادن بچه ها از سن پایین به خارج از کشور اصلا کار درستی نیست. بنده تعداد زیادی از همکلاسیهام بچه های 18- 19 ساله هستن که از سن پایین اومدن اینجا و دیپلم گرفتن و حالا وارد دانشگاه شدن. اکثرا همشون رو به مواد و قرص و حشیش و ... و مسائل مختلف دیگه آوردن و متاسفانه کارشون به جایی رسیده که خونواده هاشون تصمیم گرفتن برشون گردونن. به نظر من سن خوب برای اومدن به خارج برای تحصیل بالای 25 سال هست. و فرستادن یه نوجوان 16 ساله اصلا معقول نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)