صفحه 55 از 66 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 657

موضوع: داروسازی (Pharmacy)

پیش فرض پاسخ : داروسازی (Pharmacy)

با سلام خدمت دوستان
    در صفحات پیش دیدم برای طرح و ... سوال کرده بودند. اما با توجه به اینکه بعضی اوقات قوانین تغییر می کنه این سوالات رو مطرح می کنم. بسیار ممنون میشم اگر کسی جواب بده:
    1- من دانشجویی هستم که حدود یک سال و نیم به اتمام تحصیلم مونده . طرح دارم و سربازی هم معاف نیستم. چطوری می تونم بدون اینکه طرح (یا سربازی) رو برم به مدت سه سال از کشور برای ادامه تحصیل خارج بشم؟
    2- یک سوال مهم: در صفحات پیشین خوندم که برای خوندن داروسازی بالینی در آمریکا یا کانادا نیاز به معادل سازی مدرک و شرکت در آزمون ها و کارآموزی هست که یکی دو سال وقت می بره؛ سوال من اینه که آیا کسی که می خواد در این آزمون ها شرکت کنه حتماً باید ساکن آمریکا یا کانادا باشه؟ اگر شرایط من رو داشته باشه و قبل از ادامه تحصیل در یک دانشگاه لازم باشه که معادل سازی مدرک انجام بده، چطوری می تونه طرح و سربازی اش رو نره؟
    3- یک سوال دیگه که بی ربطه به سوالات قبلی: غیر از بالینی به بیوتکنولوژی دارویی هم علاقه مندم. وقتی در اروپا سرچ می کنم، صفحه ی مرتبط با این رشته مربوط به خیلی از دانشگاه ها برام توی گوگل نمایش داده میشه؛ اما وقتی در آمریکا و کانادا سرچ می کنم به این صورت صفحه مربوط به دانشگاه نمی بینم. آیا این رشته به صورتی که ما در کشورمون داریم در آمریکا و کانادا در دانشگاه ها وجود نداره؟ یا سرچ من مشکل داره؟

ممنون.

Junior Member Cynic آواتار ها

دوستان عزيز مطلع لطفا بفرماييد:
    بهترين كورس هاي Pharm.D در اروپا ؟ (البته كه tution fee معقولي هم داشته باشه)
    ممنون از توجهتون

Junior Member

سلام دوستان. من 18 سال سن دارم و به تازگی کنکور دادم و دانشگاه تهران داروسازی قبول میشم. مایل به ادامه تحصیل در رشته داروسازی در یکی از دانشگاه های معتبر امریکا هستم. با موسسات اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان زیادی تماس گرفتم و تعدادی از اونها گفتن که نباید اینجا داروسازی بخونم و دکترای عمومی ام رو بگیرم چون به نوعی وقت تلف کردنه و اونجا مدرکم رو زیاد قبول ندارن و باید لیسانسم رو در یکی از زمینه های علوم پایه مثل شیمی محﺽ بگیرم و برم دانشگاه مورذدنظر و ازمون ورودی دانشکده داروسازی رو بدم و اگه قبول شدم ادامه تحصیل بدم.... الان من باید چی بخونم؟؟!!
    دوستان لطفا اگه کسی در این زمینه تجربه یا تخصصی داره کمکم کنه . من با مشاوران و موسسات اخذ بورسیه زیادی تماس گرفتم و هر کدوم یه چیز گفتن. خیلی گیج شدم‌... لطفا هرکس میتونه کمکم کنه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Parso نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 18 سال سن دارم و به تازگی کنکور دادم و دانشگاه تهران داروسازی قبول میشم. مایل به ادامه تحصیل در رشته داروسازی در یکی از دانشگاه های معتبر امریکا هستم. با موسسات اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان زیادی تماس گرفتم و تعدادی از اونها گفتن که نباید اینجا داروسازی بخونم و دکترای عمومی ام رو بگیرم چون به نوعی وقت تلف کردنه و اونجا مدرکم رو زیاد قبول ندارن و باید لیسانسم رو در یکی از زمینه های علوم پایه مثل شیمی محﺽ بگیرم و برم دانشگاه مورذدنظر و ازمون ورودی دانشکده داروسازی رو بدم و اگه قبول شدم ادامه تحصیل بدم.... الان من باید چی بخونم؟؟!!
    دوستان لطفا اگه کسی در این زمینه تجربه یا تخصصی داره کمکم کنه . من با مشاوران و موسسات اخذ بورسیه زیادی تماس گرفتم و هر کدوم یه چیز گفتن. خیلی گیج شدم‌... لطفا هرکس میتونه کمکم کنه.
    به صورت کلی چیزی که به شما گفتند صحیح هست
    منتها
    آیا شما میتونی از پس امتحان ورودی داروسازی بر بیای؟ بر فرض بله که اگر پاسخ منفی باشه به کل قضیه منتفی هست اما بر فرض همون بله میریم مرحله بعد
    آیا شما هزینه های تحصیلیت رو میتونی تامین کنی؟ چون فاندی در کار نیست برای رشته های پزشکی و دندان و دارو که خب البته خود آمریکایی ها Loan میده بهشون دانشگاه و میتونن بعد از تحصیل بازپرداختش کنند ولی اینترنشنال ها خیر.
    پس...
    شما دو تا کار میتونی بکنی
    همین مسیری که نوشتی رو بری ولی اگه نشه خودت میمونی و یک مدرک علوم پایه!
    داروسازیتو بخونی و بعدش هم برای تخصص اقدام کنی و در مسیر 2 ساله تایید مدرک و لایسنس گرفتن در اونجا و .... بعد هم احتمال بالا در گرایش های بالینی نمیشه وارد شد بنا به شرایط خاص و تخصص رو در یکی از گرایشهای غیر بالینی بگیری.
    اگر بحث مالی برات مطرح نیست که اصلا از همین الان برو! چه کاریه این همه درد سر دادن به خودت.

Junior Member

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    به صورت کلی چیزی که به شما گفتند صحیح هست
    منتها
    آیا شما میتونی از پس امتحان ورودی داروسازی بر بیای؟ بر فرض بله که اگر پاسخ منفی باشه به کل قضیه منتفی هست اما بر فرض همون بله میریم مرحله بعد
    آیا شما هزینه های تحصیلیت رو میتونی تامین کنی؟ چون فاندی در کار نیست برای رشته های پزشکی و دندان و دارو که خب البته خود آمریکایی ها Loan میده بهشون دانشگاه و میتونن بعد از تحصیل بازپرداختش کنند ولی اینترنشنال ها خیر.
    پس...
    شما دو تا کار میتونی بکنی
    همین مسیری که نوشتی رو بری ولی اگه نشه خودت میمونی و یک مدرک علوم پایه!
    داروسازیتو بخونی و بعدش هم برای تخصص اقدام کنی و در مسیر 2 ساله تایید مدرک و لایسنس گرفتن در اونجا و .... بعد هم احتمال بالا در گرایش های بالینی نمیشه وارد شد بنا به شرایط خاص و تخصص رو در یکی از گرایشهای غیر بالینی بگیری.
    اگر بحث مالی برات مطرح نیست که اصلا از همین الان برو! چه کاریه این همه درد سر دادن به خودت.
    ممنون از کمکتون. شما فرمودین در مسیر 2ساله تایید مدرک و لایسنس گرفتن؟؟میشه این مورد رو بیشتر توﺽیح بدین؟؟؟یعنی تایید مدرک و گرفتن مجوز 2 سال طول میکشه؟؟؟
    چرا در گرایش های بالینی نمیشه وارد شد؟؟
    راستش من هنوز دانشگاه نرفتم و تازه کنکور دادم و با این مباحث زیاد اشنایی ندارم.
    نمیشه علوم پایه رو اینجا خوند و برای ادامه تحصیل،(داروسازی عمومی) به یه کشور دیگه رفت که مدرکش مورد تایید امریکا باشه؟

Junior Member

سلام
    بنده دیپلم علوم انسانی دارم
    به نظر شما راهی نیست بتونم داروسازی در المان بخونم
    اشتباه کردم به تجربی رفتم
    امثال کارشناسی قبول میشم
    به نظر شما با کارشناسی میتونم داروسازی بخونم؟
    سوال اخرم و مهم ترین سوال بعضی پست ها دیدم گفته شده حتما در ایران باید اون رشته مورد نظر برای تحصیل در المان قبول شده باشید تا بتونید در المان همان رشته تحصیل کنید.مثلا باید کنکور تجربی بدی و رشته داروسازی قبول بشی بعد میتونی برای تحصیل در المان بری
    یا نه فقط کافیه رشته تجربی قبول بشی؟
    ایا به نظر شما من رشته علوم انسانی دارم میتونم کنکور تجربی بدم؟
    یا کارشناسی بگیرم با کارشناسی اقدام کنم؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط soorena95 نمایش پست ها
    سلام
    بنده دیپلم علوم انسانی دارم
    به نظر شما راهی نیست بتونم داروسازی در المان بخونم
    اشتباه کردم به تجربی رفتم
    امثال کارشناسی قبول میشم
    به نظر شما با کارشناسی میتونم داروسازی بخونم؟
    سوال اخرم و مهم ترین سوال بعضی پست ها دیدم گفته شده حتما در ایران باید اون رشته مورد نظر برای تحصیل در المان قبول شده باشید تا بتونید در المان همان رشته تحصیل کنید.مثلا باید کنکور تجربی بدی و رشته داروسازی قبول بشی بعد میتونی برای تحصیل در المان بری
    یا نه فقط کافیه رشته تجربی قبول بشی؟
    ایا به نظر شما من رشته علوم انسانی دارم میتونم کنکور تجربی بدم؟
    یا کارشناسی بگیرم با کارشناسی اقدام کنم؟
    شما دیپلمتون غیرمرتبط هست و نمیتونید برای داروسازی اقدام کنید.

Junior Member

حتما باید دیپلم تجربی بگیرم؟
    چه مدت طول میکشه دیپلم تجربی بگیرم؟

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط soorena95 نمایش پست ها
    حتما باید دیپلم تجربی بگیرم؟
    چه مدت طول میکشه دیپلم تجربی بگیرم؟
    بله، با انسانی که نمیشه
    برید یه مرکز اموزش از راه دور‌ و برای دیپلم تجربی ثبت نام کنید ، حداقل یکسال رو طول میکشه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)