صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 52

موضوع: ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

Junior Member hach آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : رتبه دانشگاههای آمریکا در فیزیک

کاملا با شما موافقم. این رنکینگ ها برای انتخاب دانشگاه ملاک نیستند.
    تنها دلیلی که من دارم الان به رنکها دقت می کنم بررسی شانس پذیرشمه.
    الان چیزی که خیلی ذهن منو مشغول کرده همون دسته بندی اولیه است که شما هم بهش اشاره کردی.یعنی من بدونم بین رنک X تا Y شانس پذیرش دارم. بعد دیگه می تونم با فاکتورهای دیگه انتخابم رو محدودتر کنم تا در نهایت بین 5 تا 10 دانشگاه برای اپلای کردن باقی بمونه که فکر می کنم دیگه از موضوع این تاپیک خارج میشه.
    به نظر شما بهترین تاپیک برای پیگری همون X , Y کجاست؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای آمریکا به تفکیک رشته

دوستان عزیز

من بعد از بررسی کلی دانشگاه (شاید دانشگاهی که اصلا اسمشو هم نشنیدین) به این نتیجه رسیدم که رنک کلی دانشگاه رو اصلا نمی توان ملاک قرار داد. یه مثال کوچک براتون تو رشته ی خودم میزنم (شیمی) دانشگاه Iowa State جزو 10 تای اول می باشد در حالی که این دانشگاه تو رنک کلی بین 200-300 جهانی است.!!!!! یا اینکه همان FSU دپارتمان خیلی قوی و بسیار مجهزی داره که چند سال پیش یکی از اساتید شیمی از آن دپارتمان جایزه ی نوبل رو برنده شد .......

پس همیشه رنک کلی دانشگاه نمیتونه معیار درستی از رشته های آن دانشگاه باشه....

Junior Member hach آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط M.jorfi نمایش پست ها
    دوستان عزیز

من بعد از بررسی کلی دانشگاه (شاید دانشگاهی که اصلا اسمشو هم نشنیدین) به این نتیجه رسیدم که رنک کلی دانشگاه رو اصلا نمی توان ملاک قرار داد. یه مثال کوچک براتون تو رشته ی خودم میزنم (شیمی) دانشگاه Iowa State جزو 10 تای اول می باشد در حالی که این دانشگاه تو رنک کلی بین 200-300 جهانی است.!!!!! یا اینکه همان FSU دپارتمان خیلی قوی و بسیار مجهزی داره که چند سال پیش یکی از اساتید شیمی از آن دپارتمان جایزه ی نوبل رو برنده شد .......

پس همیشه رنک کلی دانشگاه نمیتونه معیار درستی از رشته های آن دانشگاه باشه....
    خوب این که درست. حالا سوال ما اینه که مثلا همین IOWA ایا با یه رزومه معمولی میشه پذیرش گرفت یا نه باید خیلی خفن باشی؟ مسلما به سختی دانشگاههایی که رتبه جهانی TOP 10 و حتی پایینتر دارند نیست. درسته؟

Junior Member

دوستان توجه کنند که انتخاب دانشگاه صرفا براساس رتبه دانشگاه درست نیست. مساله ای که روی اون کار می کنید، فردی رو که باهاش کار کردید، و سابقه کار قبلی شما اونقدر می توانند مهم باشند که شما رو بالاتر از خیلی های دیگه قرار بده. چند سال پیش که من PhD خودم رو U of Memphis شروع کردم همین بحثها همین جا مطرح بود. تو این اوضاع اقتصادی که دوستهای امریکایم در بدر دنبال کارند یک شرکت خیلی معتبر بدون اینکه من فبلا بشناسم درست به خاطر کاری که انجام دادم خودش بهم پیشنهاد داد. تو این گروهی که من باهاشون کار می کنم رییسش از Berkeley آمده. 2-3 نفر از U of Illinois, Champagin و چند تام از Purdue هستند. اولش برام عجیب بود ولی الان دقیقا می تونم بگم منو برای کاری که تو PhD انجام دادم گرفتند. به نظر من اگر می خواهید بعد تحصبل وارد بازار کار بشید به غیر از 8-7 تای اول تو رنکینگ تفاوت زیادی براشون نداره. اما برای گرفتن position تو دانشگاه اسم و رسم اهمیت داره هر چند اونجام راه بسته نیست.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط hach نمایش پست ها
    خوب این که درست. حالا سوال ما اینه که مثلا همین IOWA ایا با یه رزومه معمولی میشه پذیرش گرفت یا نه باید خیلی خفن باشی؟ مسلما به سختی دانشگاههایی که رتبه جهانی TOP 10 و حتی پایینتر دارند نیست. درسته؟
    دوست عزیز

نمیشه دقیق گفت با رزومه ی معمولی آدم میتونه پذیرش بگیره یا نه؟ چون غیر از رتبه دانشگاه، فاکتورهای زیادی تاثیر دارند. یکی از فاکتورها تعداد پذیرفته شدگان ایرانی در ان دانشگاه، اگر دانشگاه خیلی هم قوی باشد و رنکینگ بالایی داشته باشد ولی دید آن نسبت به بچه های ایرانی خوب باشه مسئله ی پذیرش خیلی راحت تر میشه، حالت برعکس هم صدق میکنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

ملاک سایت وبومتریک برای رنک چیه؟ میشه روش حساب کرد

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mec نمایش پست ها
    ملاک سایت وبومتریک برای رنک چیه؟ میشه روش حساب کرد
    نه. چون بر اساس research و ... نیست. جواب سوالتون رو در اولین بخش از FAQ خودش تو سایتش نوشته. از اینجا بخونید.

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ashahbzn نمایش پست ها
    به نظر من اگر می خواهید بعد تحصبل وارد بازار کار بشید به غیر از 8-7 تای اول تو رنکینگ تفاوت زیادی براشون نداره. اما برای گرفتن position تو دانشگاه اسم و رسم اهمیت داره هر چند اونجام راه بسته نیست.
    من این قسمت رو خوب متوجه نشدم
    اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biochemical Engineering- Tarbiat Modares University

با توجه به اینکه هر دوتا مورد مهم هست ولی باید به این موضوع توجه کنید که قصد دارید اونجا بمونید یا برگردید ایران؟
    با توجه به شرایط ایران اگر قصد برگشتن به ایران رو دارید بهتره توی یه دانشگاه معتبر درس بخونید ولی اگه قصد دارید که توی همون کشوری که پذیرش گرفتید بمونید در مرحله اول باید ببینید کدام استاد معروف تر و به قول خودمون خرش بیشتر از بقیه میره. بعد برید دنبال دانشگاه معتبر و بعدش رشته.
    یعنی در مرحله اول مهمترین مسئله اینه که یه استاد خوب و سرشناس پیدا کنید. البته این حرفی که می زنم نظر خودم نیست. این نظر یکی از استادهای ایرانی دانشگاه MIT هست که خودش می گفت من به این دلیل توی MIT تونستم هیئت علمی بشم که با یک استاد خیلی معروف کار می کردم.
    موفق باشید
    مهدی

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

بعد برید دنبال دانشگاه معتبر و بعدش رشته.
    خب اینجوری که نمیشه.بالاخره ما باید بریم مطابق با رشته ی تحصیلیمون دانشگاه و استاد انتخاب کنیم.اینطور نیست؟

با این حساب باید در دانشگاه های معتبر دنبال استادی گشت که آوازه ی بلند بالایی داشته باشه .درسته؟
    و بازم همه چی برمیگرده به فاندی که میگیریم و سعی و تلاشی که تو این راه میکنیم.بالاخره دانشگاه های بزرگ نمره ی بالایی هم از دانشجو میخان.