صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 52

موضوع: ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

سلام
    جایی بهتر از اینجا برا سوالم پیدا نکردم
    usnews یه رنکینگ برای رشته شیمی داره که از 1 تا 140 رنک کرده. و بقیه دانشگاها رو RNP یعنی (rank is not published) اعلام کرده.... همونطور که میدونید یه رنک کلی هم هست که برای همه رشته هاست و تایر 1 و تایر 2 دسته بندی شده

حالا یه دانشگاه مثل Texas Arlington که تو رنک کلی تایر 2 هست یعنی رنکش بالای 200 هست تو رشته شیمی رنک 126 رو داره.... و دانشگاهی مثل IIT که تایر 1 هست تو شیمی RNP هست...
    الان کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید؟

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

پیش فرض پاسخ : ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    جایی بهتر از اینجا برا سوالم پیدا نکردم
    usnews یه رنکینگ برای رشته شیمی داره که از 1 تا 140 رنک کرده. و بقیه دانشگاها رو RNP یعنی (rank is not published) اعلام کرده.... همونطور که میدونید یه رنک کلی هم هست که برای همه رشته هاست و تایر 1 و تایر 2 دسته بندی شده

حالا یه دانشگاه مثل Texas Arlington که تو رنک کلی تایر 2 هست یعنی رنکش بالای 200 هست تو رشته شیمی رنک 126 رو داره.... و دانشگاهی مثل IIT که تایر 1 هست تو شیمی RNP هست...
    الان کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید؟
    خیلی مستقیم جواب شمارو داده
    این پست رو بخونید.

و این پست رو

Junior Member

سلام
    به نظر شما از بین دانشگاه های UNSW (دکتری کامپیوتر) و USC (دکتر برق با استاد خیلی معتبر) کدوم رو انتخاب باید کرد؟ مشکل اینه که توی رتبه بندی topuniversites رتبه usc خیلی بده (113) البته توی بعضی دیگه مثل arwu خیلی بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ha.ha نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما از بین دانشگاه های UNSW (دکتری کامپیوتر) و USC (دکتر برق با استاد خیلی معتبر) کدوم رو انتخاب باید کرد؟ مشکل اینه که توی رتبه بندی topuniversites رتبه usc خیلی بده (113) البته توی بعضی دیگه مثل arwu خیلی بهتره.
    انتخاب بین یه دانشگاه استرالیایی/ کانادایی و یه دانشگاه آمریکایی همیشه سواله:دی
    آخه تو رنکینگ های رسمی گروه اول رنک بهتری دارند اما به گواه ملت آمریکا سطح علمی بهتری داره و تو ایران معروف تر هستند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ha.ha نمایش پست ها
    سلام
    USC در رشته های برق و کامپیوتر یکی از بهترین دانشگاههاست. اگر زمینه کاری شما به شبکه های کامپیوتری مربوط باشد، انستیتوی تحقیقاتی ISI در USC از مراکز طراز اول جهان در این زمینه است. بخصوص بودن در کالیفرنیا از نظر امکانات کاری آینده بی نهایت مفیده. در انتخاب USC تردید نکنید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering-AUT

دقیقا حرفی که Ghlobe عزیز فرمودن صحیحه.Uni Of Southern Califonia واقعا در برق قوی هست و هم سطح دانشگاه های چون Madison و Cornell و Texas A&M و Maryland-college park هست و از طرفی تو کالیفرنیا هم هست.

Junior Member

سلام دوستان

من برای یک دانشگاه در امریکا میخواستم اپلای کنم که تا اونجایی که میدونستم تو زمینه کاری من خوب کار کردن و قوی هستنولی بعد دنبال رنکینگ که رفتم بد خورد تو ذوقم چون خیلی پایین بود در حالی که خیلی از دانشگاههای اروپایی از او خیلی بالاترن...
    حالا بنظر شما کدوم یکی ارجحیت دارن...اونی که تو آمریکاست با رنک پایین یا اونی که تو اروپاست با رنک بالاتر....

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط msc87 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای یک دانشگاه در امریکا میخواستم اپلای کنم که تا اونجایی که میدونستم تو زمینه کاری من خوب کار کردن و قوی هستنولی بعد دنبال رنکینگ که رفتم بد خورد تو ذوقم چون خیلی پایین بود در حالی که خیلی از دانشگاههای اروپایی از او خیلی بالاترن...
    حالا بنظر شما کدوم یکی ارجحیت دارن...اونی که تو آمریکاست با رنک پایین یا اونی که تو اروپاست با رنک بالاتر....
    دوست عزیز

هر دوش اهمیت داره. یه چیز نسبیه. قطعا خیلی خیلی مهمه که جایی که شما درش تحصیل میکنید سطح بالایی از به فرض ریسرچ درش انجام بشه و شما هم خیلی علاقمند به تحقیق در اون زمینه و دانشگاه باشید. ولی شهرت دانشگاه هم بسیار بسیار مهمه و خیلی میتونه روی آینده کاری شما نقش داشته باشه. نهایتا خیلی فاکتور های دیگه هم میتونن در این انتخاب اثر داشته باشن، ولی راجع به این دو فاکتور همونطور که گفتم نسبیه.

فراموش نکنید که از کنار اسم برخی از دانشگاهها اصلا نمیشه به سادگی گذشت.

تجربيات خودم رو مي گم:
    1- دانشگاهها براي استخدام هيات علمي، به دانشكده اهميت مي دن و اينطوري نيست كه بين 2 تا دانشجو، اوني رو انتخاب كنن كه از دانشگاه بهتر هست. (در مورد رشته خودم ديدم كه اعضاي هيات علمي خيلي از دپارتمان ها در اون رشته، از دانشگاه Washington هستند تا از M.I.T و Harvard چون اين رشته توي Washington قوي تر هست.
    2- علاوه بر دانشگاه و دانشكده، خود استاد هم مي تونه همسطح اين پارامتر ها مهم باشه. حداقل تو استخدام براي هيات علمي خارج كه اينطور هست. (مثلا ديدم كه دانشجوهاي يه استاد فوق العاده خوب از يه دانشگاه انگليس، الان پست هاي كليدي هيات علمي رو توي دانشگاههاي رنك 1 آمريكا قبضه كردن)
    3- در استفاده از رنكينگ ها به پارامتر هاي لحاظ شده توسط اون رنكينگ دقت كنيد. شايد بعضي از پارامتر ها مورد نظر شما نباشه.
    4- درسته كه رنكينگ ها پارامترهايي براي بررسي دارن اما از نظر ديد عمومي و حتي آكادميك نميشه بعضي دانشگاهها رو بالاتر يا پايين تر از يه دانشگاه قرار داد. همونطور كه اين رنكينگ ها سال به سال تغيير مي كنند. يه سال Princeton مياد بالاي Yale و سال بعد برعكس مي شه. آيا واقعا مي شه انتخاب كرد كه كدوم از كدوم بالاتر هست. هر دو جزء ‌Ivy leage هستند. اما اينجا دانشكده مي تونه به كمك بياد. مثلا حقوق Yale خيلي معروف هست و خيلي از سناتورهاي آمريكا از اين دانشكده بودند.
    5- اگه رنكينگ رو لحاظ مي كنيد حتما چند تا رنكينگ رو همزمان لحاظ كنيد.
    ویرایش توسط احسان : April 6th, 2011 در ساعت 01:48 AM
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

ApplyAbroad Guru

صحبتهای جناب احسان کاملا درسته. نه فقط اعتبار دانشکده بلکه اعتبار استاد راهنما تون هم بسیار مهمه.
    فقط میخواستم اضافه کنم که اهمیت این رنکینگها فقط در کلاس بندی دانشگاهها (درجه 1، درجه 2 و غیره) است و رنک دقیقشون اهمیت زیادی نداره. مثلا اگر در یک رشته خاص 10 تا دانشکده اول رو تاپ فرض کنیم و 50 تای بعدی رو درجه یک، خیلی تفاوت بین دانشکده رنک مثلا 22 و رنک مثلا 41 نیست. در این حالت عنوان استاد و کار شما اهمیت بیشتری پیدا میکنه. رنکینگ فقط موقعی مهمه که شما مثلا یک دانشگاه رنک 25 رو با یک دانشگاه رنک 200 مقایسه میکنید. واقعا اینکه امسال ام آی تی اوله یا استانفورد یا برکلی فرق زیادی نداره.