صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 52

موضوع: ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

پیش فرض پاسخ : ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

برای انتخاب دانشگاه اینطور که من متوجه شدم اول میریم سراغ رنک دانشکده...بعدش استادی پیدا کنیم که آدم خوفی باشه...بعد رنک دانشگاه رو نگاه کنیم...بعدش شهر رو ازریابی کنیم...درسته؟
    یه سوال...از کجا میشه فهمید استاد خفن تشریف داره؟ استادیاری و دانشیاریش یا تعداد مقاله ای که داده...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ملاک انتخاب دانشگاه برای Apply (رنکینگ کلی دانشگاه یا رنکینگ رشته ای)؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    برای انتخاب دانشگاه اینطور که من متوجه شدم اول میریم سراغ رنک دانشکده...بعدش استادی پیدا کنیم که آدم خوفی باشه...بعد رنک دانشگاه رو نگاه کنیم...بعدش شهر رو ازریابی کنیم...درسته؟
    یه سوال...از کجا میشه فهمید استاد خفن تشریف داره؟ استادیاری و دانشیاریش یا تعداد مقاله ای که داده...
    استادی که علایق و تحقیقاتش با علایق و سوابق شما در یک جهت باشه. خفن بودن رو با تعداد مقالات (یا بهتر تعداد Citation ها) و ارتباطات تحقیقاتش با صنعت و موضوعات تحقیق باید سنجید. همه عوامل رو باید با هم سنجید و تصمیم گرفت.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

برای انتخاب دانشگاه ملاکهای زیادی هست....اما بنظر من مهمترینش استاد هست...زمینه ی کاریش که باهات align باشه...پوزیشن داشته باشه....فاند داشته باشه......رنک بنظرم خیلی تعیین کننده نیست...همچنان که بارها دیدیم افراد با رزومه های متوسط جاهای بسیار تاپی رفتن که افراد خیلی خفن نتونستن برن اونجاها....فقط بخاطر استاد!!!
    I love you USA

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management- tehran university

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای جهان به تفکیک رشته

دوستان برای اپلای کردن باید رنک کلی رو در نظر بگیریم با رنک تو رشته رو . مثلا دانشگاه goergia رنک کلیش بالای 250 هست ولی جزو 10 تای اول MIS است بر اساس Usnews. به نظرتون من باید رو کدوم حساب کنم ، رنک کلی یا نه تو MIS؟

خودم فکر میکنم امکانات آزمایشگاهی و نوع و تعداد مقالات استاد بسیار مهمتره. از طرفی استاد خوب با امکانات خوب توی دانشکده با رنک بهتر هست.

رنک دانشگاه اونقدر ملاک نیست. مثلا دانشگاه ایالتی کانزاس رنک 400 رو داره ولی برنامه اتمی مولکولیش بعد از پرینستون بهترین توی امریکا هست.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

بله بله اتفاقا مثلا اگر بچه ها ببينن ميبينن كه دانشگاه پاريس 4 يا همون سوربن از لحاظ رتبه بندي كلي وضع چندان جالبي نداره..(حول و حوش 250) ولي چيزي كه جالبه وضع همين دانشگاه در 2 گروه فني و انساني هستش...
    فني:348(همين حول و حوش)
    انساني:17 !!!!

مسلما وقتي شما دانشجوي فني باشيد با وقتي كه انساني باشيد تفاوت خيلي زيادي مي كند...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

به نظر من تو تحصیلات تکمیلی این استاده که حرف اول رو می زنه. همین الان فارغ التحصیل جرجیاتک را می شناسم که اصلا نتونسته تو دوره دکتراش خوب کار کنه و سواد کافی را هم نداره و با اینکه استاد یکی از دانشگاه های تهران هست هیچ کس تحویلش نمیگیره و سالهاست کار علمی درست حسابی نکرده. تو همون دانشکده یک فارغ التحصیل دانشگاه منچستر هم هست که شرایط مشابهی داره و در حدود 20 ساله که استادیار باقی مونده. از طرف دیگه تو همون دانشکده و گروه یک فارغ التحصیل کنکوردیا هست که تو دوره دکتراش خیلی موفق بوده و در حال حاضر از لحاظ علمی خیلی قویه و همیشه دانشجوها براش سر و دست میشکونن. با اینکه سن خیلی زیادی هم نداره ولی استاد تمامه و تو زمینه کاری خودش میشه گفت که تو کشور جزء دو سه نفر اول هست.
    در کل به نظر من استاد مهمترین فاکتور برای اپلای هست.

آخه خیلی از این رنک ها هم بر اساس اطلاعاتی هستش که خود دانشگاها میدن مثلا تو همین تایمز دقت کردین که چرا شریف خودمون رنکش 301-350 هستش؟
    آخه چون شریف تو Industry income حتی از MIT هم بالاتره www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2012-13/world-ranking/institution/sharif-university-of-technology
    یعنی تا جایی که من دیدم شریف تو این قسمت جزء خفن ترینای دنیاس درسته خیلی خوبه ک رنک دانشگاهامون بالا باشه اما به چه قیمتی؟! حالا ممکنه خیلی ازاین دانشگاها ی همچین تیزبازی
    هایی هم در آورده باشن!
    البته خداییش نه انقدر تابلو مثل شریف خودمون!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsancanada نمایش پست ها
    آخه خیلی از این رنک ها هم بر اساس اطلاعاتی هستش که خود دانشگاها میدن مثلا تو همین تایمز دقت کردین که چرا شریف خودمون رنکش 301-350 هستش؟
    آخه چون شریف تو Industry income حتی از MIT هم بالاتره www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2012-13/world-ranking/institution/sharif-university-of-technology
    یعنی تا جایی که من دیدم شریف تو این قسمت جزء خفن ترینای دنیاس درسته خیلی خوبه ک رنک دانشگاهامون بالا باشه اما به چه قیمتی؟! حالا ممکنه خیلی ازاین دانشگاها ی همچین تیزبازی
    هایی هم در آورده باشن!
    البته خداییش نه انقدر تابلو مثل شریف خودمون!
    در اکثر دنیا (کشورهایی که هرکی هرکی نیستند) دروغ گفتن و اینطور به قول شما تیزبازی ها ممکن نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Water Eng

سلام دوستان یه سوال برام پیش آمده

همانطور که می دونین us news فقط رنک 100 تای اولو میده، واسه 100 به بعد باید از کجا رنکو ببینیم؟

مرسی