صفحه 14 از 58 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 571

موضوع: نحوه جواب دادن به ۱۶ سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering- Tehran Polytechnic

پیش فرض پاسخ : نحوه جواب دادن به 15 سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

مرسی به هر حال من 4 تا از مقاله های accept شده رو هم فرستادم، امیدوارم مشکلی پیش نیاد. ضمنا من و خانمم هر دو، سوال 15 رو همون روز مصاحبه گرفتیم و اطلاعاتمون رو همون روز فرستادیم. اطلاعات خانمم همون روز کانفرم شد و مال من 3 روز بعد.

Junior Member

سلام بر دوستان خوبم،

میتونم درخواست کنم یک فایل نمونه از نحوه پاسخگویی به 15 سوال رو اینجا بذارید؟ من موفق به دریافتش در این فروم نشدم.

بازم ممنونم.

Junior Member

Here you are, attached, please find, hope it helps

please let me know if I can be any of help
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

سلام، ببخشين من احساس کردم که شما فايل رو می خواهين و الان که فرستادم ديدم که شما نحوه پاسخگويی را می خواهين و از آنجا كه اين شمايين که بايد بر اساس رزومتون جوابشونو بدين، پس اين بسته به هر فرد می تونه متفاوت باشه و فک نکنم برای يک فرد بتونه خيلی کمکتون کنه، شما بر اساس رزومتون و صادقانه جواب بدين البته می تونين يه کم نسبت به رزومتون کمتر توضيح بنويسين، موفق باشين

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kazeminia نمایش پست ها
    سلام، ببخشين من احساس کردم که شما فايل رو می خواهين و الان که فرستادم ديدم که شما نحوه پاسخگويی را می خواهين و از آنجا كه اين شمايين که بايد بر اساس رزومتون جوابشونو بدين، پس اين بسته به هر فرد می تونه متفاوت باشه و فک نکنم برای يک فرد بتونه خيلی کمکتون کنه، شما بر اساس رزومتون و صادقانه جواب بدين البته می تونين يه کم نسبت به رزومتون کمتر توضيح بنويسين، موفق باشين
    سلام دوست خوبم، ممنونم از پاسخت. من فروم رو مطالعه کردم و با چند تا از بچه ها هم مشورت کردم، اینجا چند تا از سوالات رو که توشون مشکل دارم آوردم، اگه براتون میسره که پاسخ بدید ممنون میشم:

-در مورد سوال 2 باید پروژه ی لیسانسمو بنویسم، یا تمام پروژه های انجام شده در خلال تحصیل، یا اصلا این مربوط به دانشجوهای کارشناسی ارشدی میشه که برای دکترا اقدام کرده اند؟ چون یه دانشجوی لیسانس که هنوز اونطور به صورتی جدی وارد حیطه پروژه تخصصی نشده!
    -در مورد سوال 3 مجددا این سوال وابسته به سوال قبل هستش!
    -در مورد سوال 4 منظورش زمینه های شغلیه یا اینکه مربوط به من که دانشجوی کارشناسی بوده ام نمیشه؟ در این مورد لطف میکنید بفرمایید چجوری براشون توضیح بدم.
    -در مورد سوال 5 اگه مقاله ای نداشته باشم چه عبارتی رو تایپ کنم.
    -در مورد سوال 6 من سربازی نرفتم، اگه اینطور بنویسم چطوره؟ study exemption
    -سوال 7 در مورد مشخصات رشته ای هستش که داریم میریم اونجا بگذرونیم، بله؟
    -در مورد سوال 8 مشخصات Graduate Coordinator که برام ایمیل میفرستاد رو بنویسم؟
    -در مورد سوال 9 آیا به صورت موشکافانه و ریز فیلد کاری رو بگم یا فقط تاپیک کلی فیلد رو؟
    -در مورد سوال 10 من فعلا فاندم از طریق خانواده تامین میشه، بنویسم فقط Parents؟
    -در مورد سوال 11، من اصلا سر در نمیارم چه ارتباطی به اینا داره این موضوع؟ آخه ما که هنوز پورت ورودیمونو نمیدونیم که؟
    -در مورد سوال 12، من هنوز نه خوابگاه دارم نه خونه در اونجا، لذا چه آدرسی رو بنویسم به نظرتون؟
    -در مورد سوال 13، اینجا کل SoP رو کپی کنم یا براشون تو یه فایل جداگانه بفرستمو اینجا بنویسم که تو فایل پیوست ملاحظه کنید یا کلا این غلطه و باید کار دیگه ای انجام بدم؟
    -سوال 14 و 15 کلا مربوط به دانشگاه هستش؟

Junior Member

سلام عزيز، اميدوارم که خوب باشين، در رابطه با سؤالتون يه سری پيشنهاد در زير آورده شده، لطفاً مطالعه کنين:

در رابطه با سؤال اولتون بايد بگم که يه پيشنهاد کلی واسه پر کردن تمامی اين 15 تا سؤالا دارم و اون اينه که اصلاً احساس نکن که قرار تو سفارت هم تو را انتخاب کنن و اگه مثلاً صلاحيت نداشته باشی کلير نميشی!!! اصلاً ! تو جايی که قرار بوده از لحاظ تحصيلی انتخاب بشی، شدی ديگه در سفارت تنها کار هايی که نجم داديو بررسی می کنن که ببينن مثلاً کار خطرناکی انجام نداده باشی همين، بنابراين تا جايی که راه داره و خيلی هم جواب با اين ها با رزومه اي که واسه دانشگاه فرستادی تفاوتی نمی کنه، اين 15 سؤالو کار هايی رو که انجام داد کم نشون بده، پس اگه بخوام بگم که در رابطه با سؤال اولتون، همون پروژه کارشناسی کفايت ميکنه و الکی دستمال به سری که درد نميکنه نبند، در رابطه با اين که هم اين سؤال تنها به دانشجو هايی فوق ليسانس مربوط ميشه، نه فک نکنم اينجوری باشه اين سؤال واسه همس،

در رابطه با سؤال 3 هم بايد بگم که شما در اينجا بايد نام استاد پروژه کارشناسی تونو بنويسين،

در رابطه با سؤال 4 هم بايد بايد بگم که: دقيقاً منظورش همون کارهايی که تا حالا مثلاً تو شرکت ها انجام دادين، بنابراين اگه ندارين ننويسين،

در رابطه با سؤال 5 هم بايد بگم: خوب بنويسين که ندارم، و همونجوری کقبلن هم گفتم اصلاً هم نگران نباش که وای نکنه که ردم کنن!! تو اين مرحله هر چی بی شيله پيله تر باشی بهتر، مثلاً بنويس، I do not have any publication yet

در رابطه با سؤال 6 هم به نظرم بنويسين که مثلاً وثيقه گذاشتم که يه وقت نگن اين ديگه يعنی چی؟!

در رابطه با سؤال 7 هم بايد بگم که: بله،

در رابطه با سؤال 8 هم، آره من همهمونو نوشتم،

در رابطه با سؤال 9: نه به نظرم نيازی به ريز کارتون نيست، همون کلياتو بنويسين کافيه،

در رابطه با سؤال 10 هم: به نظرم بنويسن، myslef (parents) khoobe

در رابطه با سؤال 11 هم بايد بگم که خوب حالا شما يه چيزی تخمينی بنويس، بچه ها بعضی جا ها نوشتن که ممکن بر اساس اين تصميم ميگرن که کارت ضروری که سريع تر پرسه کليرنستونو انجام بدان و يا نه! به همين جهت خوب حالا شما بنويسن اول ژانويه خوبه و خروجتون هم بنويسين 2 سال در حالتی که واسه فوق ميرين) و يا 5 سال (در حالتی که واسه دکترا ميرين) بعد از تاريخ ورودتون،

در رابطه با سؤال 12 هم من که خودم آدرس يکی از بچه ها را نوشتا، فک کنم اگه آدرس مثلاً خوابگاه دانشگاه را بنويسين کافی باشه،

در رابطه با سؤال 13 هم نه نيازی به فرستادن کامله اس او پيتون نيست، معمولاً تو اس او پی خيلی کامل می نويسن و در پاراگراف آخر اون هدفشونو از رفتان به اين دانشگاه می نويسن به نظر من همون که مثلاً نوشته باشی که زمينه اي که من کار می کنم تو اين دانشگاه خيلی خوب انجام ميشه کافيه حالا البته نه ديگه اينقدر کم، يه کم هم آبو تابش بدين،

در رابطه با سؤال 14 هم نه ديگه!! اين مربوط به شما ميشه که پس از تحصيلتون قرار چه کار کنين، خوب مثلاً بنويس که قرار برگردم ايران و يه فرصت شغلی عالی در انتظارم!!

در رابطه با سؤال 15 هم بايد بگم آره اين به شما مربوط نميشه اما خوب شما بايد جوابشو از استادت بگيری که تو اين حالتی که شما هنوز استاد نداری بنويس که استاد ندارم و هنوز مشخص نيست، همين

اميدوارم که کمک کرده باشم،

اگه هر سؤال ديگری هم داشتين حتماً بذارين که نظر دوستان هم بدونيم،

مرسی، موفق باشين

Junior Member

سلام به همه دوستان عزيز. بچه ها من در جواب سؤال 15 يه ايميل دانشگاه بهم زده بود با اين مضمون "كه فعلا شامل حال شما نميشود"، من ازشون خواستم توي يه نامه رسمي اينو بنويسن و اسكنشو برام بفرستن ولي چون بعد يك هفته جوابي ندادن، منم ديروز صبح همون ايميلو فرستادم سفارت و سفارت هم دريافت ايميلمو تائيد كرد. حالا دانشگاه ديشب همون مطلب رو توي نامه رسمي فرستاده.
    نيازي هست اونو دوباره برا سفارت بفرستم؟
    بيشتر از اين جهت ميپرسم كه فرستادنش موجب يه وقفه ديگه توي كليرنسم نشه! ممنون از همه عزيزان

Junior Member

سلام دوست عزيز، راستش من استادم اولش يه جواب کوتاه (اما تو يه نامه رسمي) واسه من داده بود، من که فرستادم سفارت، سفارت بهم گفت که مدارکتت کامل و فرايندت شروع شده اما اگه بتوني يه نامه کامل تر بگيري بهتره اگه هم نه با همين خوبه، که بعدش هم من از استادم گرفتم و فرستادم، به نظر من اگه مشکلي بود خودشون ميگفتن، آره شايد باعث شه از از اول شروع بشه، به نظر من نيازي نيست، موفق باشي

نقل قول نوشته اصلی توسط perrakdar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزيز. بچه ها من در جواب سؤال 15 يه ايميل دانشگاه بهم زده بود با اين مضمون "كه فعلا شامل حال شما نميشود"، من ازشون خواستم توي يه نامه رسمي اينو بنويسن و اسكنشو برام بفرستن ولي چون بعد يك هفته جوابي ندادن، منم ديروز صبح همون ايميلو فرستادم سفارت و سفارت هم دريافت ايميلمو تائيد كرد. حالا دانشگاه ديشب همون مطلب رو توي نامه رسمي فرستاده.
    بيشتر از اين جهت ميپرسم كه فرستادنش موجب يه وقفه ديگه توي كليرنسم نشه! ممنون از همه عزيزان

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط perrakdar نمایش پست ها
    دوست من ، دانشگاه من حاضر نشد اون نامه رو به من بده و استادم تو همون فایل ورد ۴ خط براشون نوشت. هیچ مشکلی‌ هم پیش نیومد، من جای شما بودم تا زمانی‌ که درخواست نکردن دیگه چیزی نمیفرستادم ،

ضمنا این مطلب تکراری هست!! دوستان لطفا صفحات قبل را بخونید، به سوالات تکراری اکثرا جواب داده نمی‌شه .
    نکته دیگه اینکه برای چندمین بار:::: جواب این ۱۵ سوال را جوری به نویسید که فقط یه چیزی نوشته باشین. من حتا سوال research plan رو ۲ خط نوشتم . اطلاعات زیاد دادن میتونه بأیس تاخیر در کلارنس بشه. نهایت اختصار رو به کار ببندید
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

Junior Member

سلام دوستان

من در مورد سوال 13 سوالی دارم: اس او پی من در حد 3 صفحه ست و پاراگراف آخرش تقریبا هدفمو گفتم در مورد انتخاب فیلد ادامه تحصیلم، آیا کسی نمونه اس او پی در پاسخ به سوال 13 رو داره؟

سوال بعدیم در زمینه سربازی هستش، من فعلا معاف تحصیلی هستم، آیا بهتر نیست در جواب به این سوال بنویسم Not Applicable؟

تو سوالی که پروژه ی انجام شده رو خواسته اگه بنویسیم Not Applicable، موردی داره؟ آخه من دانشجوی لیسانس هستم و شاید از طرف اونا این توقع وجود نداشته باشه که اسمی از پروژه ی خاصی رو بیارم!؟

به عنوان سوال آخر: من در عنوان پروژه ی لیسانسم کلمه ی نانو به کار رفته و اسم این پروژه رو تو رزومه م آوردم، سفارت از من رزومم رو هم خواسته، به نظرتون بهتر نیست این کلمه رو حذف کنم و عنوان رو به صورتی دیگه بیارم تو رزومم، با احتساب اینکه من قبلا یه نسخه از رزوممو برای دانشگاه همون اوایل فرستادم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)