صفحه 16 از 58 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 571

موضوع: نحوه جواب دادن به ۱۶ سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

پیش فرض پاسخ : نحوه جواب دادن به 15 سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

نقل قول نوشته اصلی توسط S_I نمایش پست ها
    سوال ششم ورژن معمول 15 سوال به این مسئله اختصاص داره. هر چند ممکنه این سوالات واسه افراد مختلف متفاوت باشه، اما نکته مهم اینه که اگه اینجا هم ازتون پرسیده نشه توی فرم DS-160 قبلا پرسیده شده!!
    بهرحال چون موارد مشابه شما قبلا دیده شده و مشکلی نداشتن بعید میدونم واسه شما هم مشکلی پیش بیاد
    من در فرم DS-160 هيچ سوالي در مورد علت معافيت نديدم. اما در 15 سوال كليرنس هست. در ثاني ممكن هست كه آفيسر روز مصاحبه بپرسد كه چرا معاف شدي؟ يعني من اصل موضوع را بگويم؟؟ تاثير منفي ندارد؟ دوستان اگر جواب آلترناتيو سراغ دارند حتما بگويند. سپاس

Member

سلام دوستان. من یه سوال درباره مصاحبه دارم. در ایران فقط و فقط دو تا خاندان با یک نا خانوادگی یکسان هست که یکیش خانواده ما و دیگری یه خاندان با اصلیت مشهدیه. بین این دو هیچ گونه تماس و رابطه ای وجود نداشته و نداره. اما جدیدا من روی فیسبوک با چندتاشون Friend شدم و چند نفری از اونها هم در امریکا زندگی میکنن در حالیکه از خاندان ما هیچکس تو امریکا نیست. به نظر شما لازمه در هنگام مصاحبه این مسئله رو به افسر ویزا گوشزد کنم که بین ما و اونا هیچ ارتباط فامیلی وجود نداره؟ اسم فامیل ما نسبتا خاص هست.
    از تأخیر پریشان مشو، چونان کسی که میفهمد منتظر بمان؛ آنگاه که جان برخیزد و فرمان دهد، خدایان آماده اطاعتند.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

دوستان بنا به درخواست جند باره دوستان در مورد 15 سوال و مشکل داونلود اونها، من دوباره اینجا یکبار دیگه اپلود میکنم.

موفق باشید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member Raiden8 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Southern California, Master of Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط TrueLOgic نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه سوال درباره مصاحبه دارم. در ایران فقط و فقط دو تا خاندان با یک نا خانوادگی یکسان هست که یکیش خانواده ما و دیگری یه خاندان با اصلیت مشهدیه. بین این دو هیچ گونه تماس و رابطه ای وجود نداشته و نداره. اما جدیدا من روی فیسبوک با چندتاشون Friend شدم و چند نفری از اونها هم در امریکا زندگی میکنن در حالیکه از خاندان ما هیچکس تو امریکا نیست. به نظر شما لازمه در هنگام مصاحبه این مسئله رو به افسر ویزا گوشزد کنم که بین ما و اونا هیچ ارتباط فامیلی وجود نداره؟ اسم فامیل ما نسبتا خاص هست.
    No, don't even mention it
    Btw, u posted a question in the wrong section. This section is just about those 15 questions

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

با سلام
    سوالات من که 12 آپریل مصاحبه داشتم همونطور که دوستمون "S_I" گفت 8 تا دونه بود.

من توی جواب دادن به سه تاش مشکل دارم
    اولین مشکل:
    3. List your research and/or business interests, and, if you plan to continue, state for how long and location.
    جواب این سوال چی باید داد؟ بیزنس یعنی چی؟ لوکیشن ریسرچ رو باید چی بزنم اسم دانشگاه؟

دومین مشکل:
    4. Please list your research plans in the U.S., if any and also please include a statement of purpose of your travel to the U.S.
    من مستر بدون فاند هستم؛ هنوز نه استاد مشخص دارم نه ریسرچ پلن؟ چی بنویسم؟
    آیا "اس-او-پی" سفارت و دانشگاه باید یکی باشه؟ من واسه "اس-او-پی" دانشگاه کلی روده درازی کردم باید حتما همونو بیارم؟

5. List your complete employment history, listing the most recent first. Include specific duties and responsibilities for each period of employment.

من هیچ سابقه کار رسمی ندارم. همش 3تا از این پروژه های ارتباط با صنعت دانشگاه انجام دادم (که یه رقمی بهت میدن و باید پروژه رو تا یه تاریخی تحویل بدی) اینا رو باید بنویسم؟ 2 بار هم "تی-ای" بودم توی دوره لیسانس، آیا این هم کار محسوب میشه؟

ضمنا آبا باید از مدیر گروه دانشگاه بخوام که یه نامه رسمی با سربرگ دانشگاه بزنه به سفارت که این دانشجو روی مطلب خطرناکی کار نمی کنه و...؟؟
    خیلی متشکرم از جواب سریعتون...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS-UIUC

سلام دوستان،
    این 15 سوال که دارید می گید رو آفیسری که داره مصاحبه می کنه می پرسه؟ یا اینکه بعد از مصاحبه ایمیل می زنن ؟

Junior Member sepideh.1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Nebraska, Lincoln

بعداً میل میزنن.

Junior Member

با تشکر از اطلاعات دوستان، من نتونستم فایل 15 سوال رو دانلود کنم.میشه لطفا یه لینک دیگه بذارید.

Junior Member sepideh.1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Nebraska, Lincoln

15 سوال اینجاست
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mikefox نمایش پست ها
    با سلام
    سوالات من که 12 آپریل مصاحبه داشتم همونطور که دوستمون "S_I" گفت 8 تا دونه بود.

من توی جواب دادن به سه تاش مشکل دارم ...
    امیدوارم دیر نشده باشه ولی من اینطوری به سوالا جواب دادم و خوشبختانه هم سه سوت کلیر شدم(البته هنوز پیک آپ نکردم!! و در ضمن فکر میکنم کلیر شدن به هزار چیز دیگه هم ربط داره):

3: اول سه چهار تا research interestام رو نوشتم. بعد در حد 3، 4 خط گفتم که قراره، به فلان علت (حالا علت میتونه علاقه یا اهمیت یا هر دلیل دیگه ای باشه میتونین هم ننویسین) تو فلان زمینه کاری که علاقمندم کار کنم و بعد برگردم ایران و بیزنس راه بندازمو استاد دانشگاه شم!

4: قبلا هم تو این تاپیک گفته شده؛ اصلا نیازی به یک SOP کامل نیست. من حدود یک پاراگراف از SOP اصلیم رو آوردم که کلا حدود 100 کلمه شد. اما نکات مهم مثل علت علاقه به این زمینه کاری، به دانشگاه و آینده آن را اشاره کردم.

5: منم مثل شما کار تحقیقاتی ساعتی زیاد انجام داده بودم ولی ننوشتمشان (هر چند تو DS160 کار اصلیم رو ریسرچ زده بودم و تو توضیحات نوشته بودم که هم کار پروژه ای میکنم و هم TA هستم). اینجا فقط به TA بودنم و تدریس تو دانشگاه آزاد اشاره کردم و آخرش تو پرانتز نوشتم که طبق قوانین ایران این نوع تدریسها کار محسوب نمیشوند!

در مورد نامه رسمی هم، من رشته ام برقه و برای اطمینان قبلا نامه را از استادم گرفته بودم؛ گفتم حالا که گرفتم با جواب سوالا و CV و Admission Letter واسه سفارت Attach کردم. به نظرم اگه رشته ات جوریه که قبلا به هم رشته ای هات گفتن، بفرستی بد نیست ولی اگه الان نامه دم دستت نیست فعلا جوابا رو بفرست تا پروسه ات شروع بشه؛ خودشون لازم باشه ازت میخوان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)