صفحه 5 از 58 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 571

موضوع: نحوه جواب دادن به ۱۶ سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Illinois Institute of tech/ UC Berkeley -mechanical eng

پیش فرض پاسخ : نحوه جواب دادن به 15 سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

من یه نامه از استادم دارم که همه قسمتهای سوال 15 را جواب می ده به جز قسمت آخرش که در مورد تکنولوجی حساسه
    خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان.
    اگه کسی فاند نداشته باشه هم باید به سوال 15 جواب بده؟

دوستان اولاً که من که دیروز اپرو شدم در سفارت نامه ای که بهم دادن همه ی 15 سؤال رو داره ( سؤال 15 پشت برگه است ) بنابراین دیگه لزومی نداره منتظر ایمیل باشید.
    چندتا سؤال هم داشتم :
    1. سؤالهای 1 تا 14 بخصوص سؤال 13 که در مورد ریسرچ پلن و SOP هست رو هم باید استاد جواب بده یا خودمون بنویسیم کافیه ؟
    2. کسی که به عنوان رابط در دانشگاه معرفی می کنیم رو همون کسی بنویسم که در فرم DS160 نوشتم ؟ ( مسئول امور بین الملل دانشگاه ) یا اینکه منشی دانشکده رو بنویسم ؟

اینجا کسی سر نمیزنه؟ دوستان چند نفر از بچه ها از جمله خودم به راهنمایی های مفیدتون نیاز داریم. من خودم یکشنبه میرم و دیگه داره دیر میشه!

من 12 سوال اول رو جواب دادم فقط سوال 13-14-15 مونده.
    ممکنه بگید برای سوال 13 من که research plan ندارم و برای مستر اقدام کردم چیکار باید بکنم (البته در سوال نوشته IF ANY ولی می ترسم که دردسر بشه! تا حالا کسی شده جواب این سوال رو نده؟ اصلا این reasearch plan دقیقا چی هست؟ باید در مورد پایان نامه کارشناسی ارشد که می خوام 2 سال دیگه بگیرم بنویسم؟!!!!!!! )
    سوال 14 هم که می خواد بدونه این مدتی که آمریکا درس می خونیم چیکار می خواهیم بکنیم! خب چی باید جواب داد؟! فقط درس؟!

اصلا خداکنه به من این 15 سوال رو ندن.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط sarrez1 نمایش پست ها
    سلام.
    چند تا سوال در مورد این 15 سوال داشتم تا اگر شد کامل کنم و اگر بهم ویزا دادن سریعتر ایمیل کنم.
    اول از همه اینکه شما ها هر سوال رو اومدید براش یک شماره زدید و جواب دادید(مثلا زدیدی سوال 3 بعد جواب رو کنارش نوشتید) یا کلا یک چیزی مثل نامه باید بنویسیم و اکثرا اینا رو توش توضیح بدیم.
    بعد بعضی سوال ها شامل من نمیشه مثلا من که برای مستر می خوام برم اسم استادی که زیر دستش خواهم بود رو نمی دونم(ندارم!) و همچنین سابقه کار و مقاله ای ندارم!
    من research plan ندارم مشکلی که نیست؟!
    سوال 8 هم که اسم+ایمیل و تلفن فردی رو در دانشگاه ما می خواد چی باید بنویسم؟
    پیشاپیش ممنون از جواب ( بعدا با امتیاز دادن تشکر می کنم که پست اضافه نزده باشم)
    دوست عزیز

در مورد نحوه جواب دادن به سوالات، در خود برگه 15 سوالی که سفارت آنکارا می فرسته، به این صورت ذکر شده:

IMPORTANT: WHILE SENDING THE ANSWERS, PLEASE WIRTE THE QUESTIONS AS WELL; AND WRITE EACH ANSWER BELOW EACH QUESTION

در مورد سوال دوم هم مشکلی نخواهد بود.
    در مورد شماره تلفن و ایمیل یک فرد می توانید اسم استادتون یا Coordinator دپارتمان یا منشی دپارتمان رو بنویسید هر کدام که بیشتر باهاش ارتباط داشتین رو بنویسید (زیاد حساس نباشید)

موفق باشید.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط amirarzani نمایش پست ها
    من یه نامه از استادم دارم که همه قسمتهای سوال 15 را جواب می ده به جز قسمت آخرش که در مورد تکنولوجی حساسه
    خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز

اصل سوال 15 همان قسمت سومه که در مورد EXPORT-CONTROLLED TECHNOLOGY است. به نظره من از استادتون بخواهید یه جمله در مورد این تکنولوژیها اضافه کنه....

موفق باشید.

دوستان، تو email ای که از طرف سفارت برای من اومده، خواسته شده علاوه بر پاسخ به 15 تا سوال، invitation letter دانشگاه را براشون بفرستم. کسی می دونه منظور چیه؟ نامه ی فاند منظوره؟!

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_lucky_man نمایش پست ها
    سلام بچه ها،
    سفارت به من ایمیل زده و گفته invitation letter from the university و سوال 15 رو هم براشون ایمیل کنم. این letter همون admission letter هستش یا چیز دیگیه؟
    یه نکته بگم که سوال 15 احتیاج به یه نامه جداگانه علاوه بر ADMISSION LETTER از دانشگاه داره. یه نامه برای اینکه نشون بده شما به هیچ اطلاعات خاصی دسترسی نداری و هیچ انتقال تکنولوژی به شما صورت نمی گیره. البته اگه سوال 15 شما همونی باشه که مال ما بود!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط djandaqi نمایش پست ها
    دوستان یه کم واسه این نامه اخری توضیح بدین؟ ما که حسابی گیج شدیم! چقدر دنگ و فنگ داره یه ویزا گرفتن؟؟؟
    سوال 15 رو خودش هم گفته باید از استاد یا دانشکده نامه مبنی بر research plan بگیری که توش ذکر بشه که کارهای خطرناک پژوهشی انجام نخواهی داد. 15 تا سوال تو فروم هست می تونی پیداش کنی. یکم بگرد نشد به من بگو بفرستم واست
    ویرایش توسط sjjpo2002 : June 13th, 2010 در ساعت 04:50 PM

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام.
    برای جواب دادن به سوال 15 شما باید admission letter رو به همراه یک نامه جداگانه از دانشگاه براشون بفرستی. admission letter اون نامه ای هست که توش از فاند و پذیرش صحبت می شه و در اون از شما می خواد که پذیرش رو قبول یا رد کنید. معمولا ابتدا از طریق ای میل و بعد با پست بدستتون می رسه.
    در مورد سوال 15 احتیاج به نامه ای جداگانه از دانشکده یا استاد مبنی بر این هست که شما تکنولوژی خاصی رو یاد نمی گیرید. شما سوال 15 رو برای استاد یا مسئول پذیرش دانشکده میل می کنی و اونا معمولا سریع براتون این نامه رو میل می کنند و شما همونو اتچ می کنی. کلا این دریافت نامه دوم بیشتر از یک هفته طول نمی کشه و احتیاجی به پست کردن نیست.
    یه نکته ای درمورد سوال مربوط به ریسرچ پلان تو این 15 سوال بگم اینکه بر مبنای تجربه خودم و بعضی از بچه ها شما هرچی این قسمت رو ساده تر بنویسی زودتر کلیر می شی. من کلا یک خط نوشته بودم !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)