صفحه 6 از 58 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 571

موضوع: نحوه جواب دادن به ۱۶ سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : نحوه جواب دادن به 15 سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

سلام.
    آره . معمولا از طرف رییس گروه میاد. قبل از آی20 میاد و در آخرش معمولا یه صفحه داره که از شما می خواد پیشنهاد رو قبول یا رد کنید.
    می تونی سوال 15 رو واسه دانشکده بفرستی. اما مطمئنی که به شما 15 سوالی رو میدن؟ چون به بعضی از رشته ها می دن و به بعضی ها نمی دن.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط djandaqi نمایش پست ها
    ممنون از جوابت. یعنی Admission Letter همونیه که جدا از I-20 از طرف رییس گروه میاد یا همون که همراه با I-20 پست میشه؟ از الان میشه سوال 15 رو به دانشگاه بدم که وقتم صرفه جویی شه؟

بازم ممنون از جواب
    دوست من شما باید از الان برای سوال 15 از دانشگاه درخواست نامه کنی تا اگر بعد از مصاحبه ازت خواستند در وقت صرفه جویی کنی. چون تا جواب سوال هارو نفرستادی پروسه کلیرنس برات شروع نمیشه.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

من احساس میکنم که دوستان در مورد این 15 سوال یکم دچار اغتشاش شدند من میخوام یک جمع بندی کلی انجام بدم.
    1- 15 سوال فقط در سفارت آنکارا مرسوم هست و در سفارت دیگری استفاده نمیشه. (منظور سفارت های متعارف برای ایرانیان هست)
    2- این سوالات در صورت اپرو شدن ویزا به برخی از رشته ها تعلق میگیرد به عنوان مثال رشته مکانیک و رشته مهندسی صنایع از نمونه رشته هایی هستند که سابقه گرفتن این 15 سوال رو دارند. مهندسی عمران و مهندسی معماری تا حال از این سوال ها نگرفته.
    3- شما باید قبل از اینکه برید مصاحبه جواب این سوال هارو به صورت تایپ کرده آماده بکنید تا در صورت نیاز شب بعد از مصاحبه به سفارت ایمیل کنید. (به صورت دستی از شما در سفارت قبول نمیکنند.)
    4- جواب سوالات 1 تا 14 رو باید خودتون بدید و برای سوال 15 باید از استادتون و یا اگر استادتون مشخص نیست از graduate school و یا از department chair و یا از graduate coordinator دانشگاه نامه ای دال بر جواب سوال 15 بگیرید و در جواب سوال attach کنید.
    5- در نامه بهتر هست که استاد اشاره کنه که شما به تکنولوژی های خطرناک دسترسی نخواهید داشت.
    6- برای اطمینان از استاد بخواهید که نامه رو به صورت ایمیل نیز به سفارت ارسال کنه.
    7- سعی کنید شب بعد از مصاحبه از هتل این فایل رو به ایمیل سفارت ارسال دارید. تا وقتی این فایل ارسال نشده پروسه کلیرنس شما شروع نمیشه.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

دوستان من به مسئول پذیرش دانشگاه، مدیر دپارتمان و یکی از استادای دپارتمان ایمیل زدم که جواب سوال 15 رو بدن که من بفرستم ولی هیچ کدوم جوابی ندادن!!! به نظرتون چکار کنم؟؟؟؟
    دوست من آیا قبلا با دانشگاه مکاتبه میکردید سریعا جواب شمارو میدادند؟ چون بسیار غیر منتطقی هست. باید حداقل بگند که مشکل چیه. اگر فاند دارید از استاد راهنماتون کمک بخواین.

دوستان من این نامه رو با سابجکت emergency به دانشگاه میل زدم دو ساعت بعد جواب دادن
    Dear Sir/Madam
    My name is Rouzbeh,I have been admitted for master of civil engineering,structural engineering fall 2010 program.hopefully my application for visa was approved as well.Us embassy has requested that a question must be answered by the university and the question is:

15.IF APPLICABLE AND NOT ALREADY GIVEN TO THE EMBASSY DURING THE INTERVIEW ,PLEASE PROVIDE A COPY OF YOUR LETTER OF YOUR EMPLOYER/SCHOOL IN THE U.S DESCRIBING:
    A. YOUR PROPOSED JOB RESPONSIBILITIES,
    B. HOW YOUR TECHNOLOGICAL EXPERTISE SATISFIES JOB/POSITION REQUIREMENTS,
    C. WHETHER EXPORT-CONTROLLED TECHNOLOGY AND/OR INFORMATION WILL BE SHARED WITH YOU.THE SPONSOR SHOULD STATE EXPLICITLY WHETHER APPLICANT WILL HAVE ACCESS TO ANY SENSITIVE/CONTROLLED INFORMATION OR TECHNOLOGY DURING U.S ASSIGNMENT AND WHETHER POSITION IS OPEN CONTRACTUALLY TO A NON-US CITIZEN.

I know that this is gonna take your time but without this letter they can't begin my clearance process(which normally takes too long for irainian students and my time is limited),since I have not been proposed a job or responsibility from university(I am self funded) sections A and B can be answered easily,you just tell that the student have not been given any job or responsibility and about section C please state explicitly that I will not have any access to export-controlled and sensitive/controlled information or technology during U.S assignment because I assume that part is very important for them.Please send the letter as soon as possible and in a university letterhead with signing and sealing because as I told you the clearance period for iranian nationals takes up to two months.Be advised that this question has been given to all students not just me and I think it is a new protocol for U.S embassies.
    All the best
    Rouzbeh
    و جواب

Dear Rouzbeh:

Geet Vanaik, our International Student Advisor, will prepare a letter for you and send you a scanned copy.

Best regards,
    Sandra Tamari

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    دوست من آیا قبلا با دانشگاه مکاتبه میکردید سریعا جواب شمارو میدادند؟ چون بسیار غیر منتطقی هست. باید حداقل بگند که مشکل چیه. اگر فاند دارید از استاد راهنماتون کمک بخواین.
    امین عزیز
    من به عنوان یک عمرانی اون 15 سوال رو گرفتم البته فکر کنم structural engineering یه جورایی به هوا فضا مربوط میشه

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط RUZY نمایش پست ها
    امین عزیز
    من به عنوان یک عمرانی اون 15 سوال رو گرفتم البته فکر کنم structural engineering یه جورایی به هوا فضا مربوط میشه
    آیا تحقیقات و مقاله هایی که شما داشتی موردی از TAL رو شامل میشود؟

من که برای فوق اقدام کردم به نظرتون باید جواب این دو تا سئوال رو چی بدم؟
    2. APPLICANT’S PROJECT(S) WAS/WERE ABOUT:

3. APPLICANT WORKED UNDER THE FOLLOWING PROFESSOR(S):

چون فعل های بکار رفته ماله گذشته هست باید در مورد سوابق تحصیلی ام در ایران بگم. خوب من اینجا دانشجوی کارشناسی عمران بودم و روی پروژه ی خاصی کار نمیکردم. به جز دو تا پروژه پایانی بتن و فولاد که اینا جز درس بوده و نه کار تحقیقاتی.
    در مورد سئوال سوم، چی باید نوشت؟

میشه جواب سئوالی رو خالی گذاشت یا نوشت : THIS DOES NOT APPLY TO ME
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

من جای شما بودم می نوشتم مثلا :As an undergraduate student , I didn`t work on any research project during my study.a

and the next question : I didn`t involve in any research project so I did not have any supervisor , مثلا

ولی خالی نذارید هیچ سوالی رو.
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

دوستان من ایمیل روزبه رو واسه رییس دپارتمان فرستادم اینو جواب داد:

As you are not funded by the department and not working on any projects, this question is not applicable to you. Question 15C is “THE SPONSOR SHOULD STATE EXPLICITLY…” The university is not sponsoring you.

به نظرتون این کافیه؟ دیگه نیازی به فرستادن نامه از طرف دانشگاه واسه سوال 15 نیست؟
    اره کافیه اگر میتونی بگو استاد همینا رو تو سر برگ دانشگاه بنویسه امضا کنه و اسکن کنه تا خیالت راحت بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)