صفحه 9 از 58 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 571

موضوع: نحوه جواب دادن به ۱۶ سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

پیش فرض پاسخ : نحوه جواب دادن به 15 سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

من دیروز جواب 15 سوار رو فرستادم. استادم هم از دانشگاه یک ایمیل زد و جواب سوال 15 رو هم به من هم به سفارت فرستاد.
    سفارت به من ایمیل زد و گفت که پروسه شما آغاز شد و همچنین اسم استادم رو در همون ایمیل نوشته بود و گفته بود که نامه ای از این استاد ما دریافت کردیم (منظورش همون سوال 15 هست)

در ایمیل ام هم فقط اسم و فامیل ام رو نوشتم و حتی کد رهگیری رو هم ننوشتم(جایی هم نگفته بود که نیازه)

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط Delicious نمایش پست ها
    ممنون جیسون جان،
    من چندتا سوال داشتم ممنون میشم از تجربه شما و بقیه دوستان استفاده کنم.
    1- من هنوز نمی دونم که port of entry من کجا میشه، اما زدم :
    Minneapolis International Airport
    به نظرت چقدر مهمه؟
    2- من رزومه مو میخام چند تا از پر.ژه های درسی که به نظر من جنبه پرکردن روزمه رو داشتن حذف کنم. به نظرتون این اشکالی داره؟
    3- تو میلی که واسه سفارت میفرستیم باید چیز خاصی بنویسیم؟
    4- از من letter of invitation نخواستن، اشکال داره اونم بفرستم؟

ممنون از وقتتون
    با سلام
    1- زیاد مهم نیست. دقت کنید که فرودگاه حتما بین المللی باشه. مثل همین که نوشتین. البته من فکر کنم پرواز مستقیم به مینسوتا نباشه. پس بهتره یا شیکاگو و یا نیویورک بزنید.
    2- به نظر من نکنید. به نظر سایر دوستان بکنید.
    3- تا جایی که من میدونم بالای سوالا خودش گفته که چی بنویسین. فقط یه فایل word باید کافی باشه.
    4- بهتره چیز اضافی دستشون ندید.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member

آیا متقاضیان ویزای F2 هم باید به 15 سوال جواب بدهند؟ آیا این موضوع در گذشته سابقه داشته؟ چون هم از خودم و هم از همسرم (F2) پاسخ به 15 سوال خواستن!

پیشاپیش ممنون

Junior Member

سلام
    برای سوال
    PLEASE INCLUDE A STATEMENT OF PURPOSE FOR YOUR TRAVEL TO THE U.S. باید همون sop که برای دانشگاه فرستادیم رو بنویسیم(به همون مفصلی؟)یا فقط بگیم واسه تحصیل می ریم؟

Junior Member

سلام دوستان،
    من 14 سوال رو دیروز فرستادم و امروز سوال 15 رو از من خواستند و جالب اینه که دوبار فرستادن.
    متاسفانه من یه مشکل کوچیک دارم و اون اینه که این استاد عزیز ما با وجود اینکه خودشون ایرانی هستند و نسبت به شرایط بالطبع باید آشنایی داشته باشند، نامه رسمی درخواستی برای سوال 15 رو نمی نویسند. ظاهرا دلیلشون اینه که دانشگاه هیچ ضرورتی برای این کار ندارند.
    البته من قبلا به ایشون میل زده بودم و درخواست نامه research plan برای سفارت دبی کردم که یه ایمیل به من زدن و research plan رو گفتن، حالا هم میگن همون ایمیل رو در جواب سوال 15 بفرستم!!!!!
    الان هم موندم چیکار کنم، شاید به coordinator دانشگاه میل بزنم که اون این سوال رو جواب بده، ولی اون هم معلوم نیس کی جواب بده .
    من میخواستم بدونم اگه استاد رو راضی کنم که یه ایمیل به سفارت به جای نامه رسمی بزنه به نظرتون برای سفارت کافیه؟؟تازه اگه راضی بشه.

ممنون از وقتتون.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط hhnn نمایش پست ها
    سلام
    برای سوال
    PLEASE INCLUDE A STATEMENT OF PURPOSE FOR YOUR TRAVEL TO THE U.S. باید همون sop که برای دانشگاه فرستادیم رو بنویسیم(به همون مفصلی؟)یا فقط بگیم واسه تحصیل می ریم؟
    اینجا زیاد طولانی ننویسید و صرفا در مورد انگیزه سفر به آمریکا بنویسید. هیچ لزومی نداره با قبلی یکی باشه!

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط lordrima نمایش پست ها
    آیا متقاضیان ویزای F2 هم باید به 15 سوال جواب بدهند؟ آیا این موضوع در گذشته سابقه داشته؟ چون هم از خودم و هم از همسرم (F2) پاسخ به 15 سوال خواستن!

پیشاپیش ممنون
    دوست من واقعا تعجب کردم. چون متن 15 سوال دقیقا برای اپلیکنت اصلی در نظر گرفته شده. به نظر من افیسر حواس پرتی کرده. به هر حال شما به همه سوالا جواب بدید و در جواب سوال 15 توضیح بدید که ایشون F2 هستند و این سوال شامل حال ایشون نمیشه. حتی فکر کنم سوال 14 هم این طوری باشه.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Delicious نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من 14 سوال رو دیروز فرستادم و امروز سوال 15 رو از من خواستند و جالب اینه که دوبار فرستادن.
    متاسفانه من یه مشکل کوچیک دارم و اون اینه که این استاد عزیز ما با وجود اینکه خودشون ایرانی هستند و نسبت به شرایط بالطبع باید آشنایی داشته باشند، نامه رسمی درخواستی برای سوال 15 رو نمی نویسند. ظاهرا دلیلشون اینه که دانشگاه هیچ ضرورتی برای این کار ندارند.
    البته من قبلا به ایشون میل زده بودم و درخواست نامه research plan برای سفارت دبی کردم که یه ایمیل به من زدن و research plan رو گفتن، حالا هم میگن همون ایمیل رو در جواب سوال 15 بفرستم!!!!!
    الان هم موندم چیکار کنم، شاید به coordinator دانشگاه میل بزنم که اون این سوال رو جواب بده، ولی اون هم معلوم نیس کی جواب بده .
    من میخواستم بدونم اگه استاد رو راضی کنم که یه ایمیل به سفارت به جای نامه رسمی بزنه به نظرتون برای سفارت کافیه؟؟تازه اگه راضی بشه.

ممنون از وقتتون.
    دوست عزیز
    برای یکی‌ از دوستای‌ منم همین مشکل پیش اومد و استاد نامه نمیداد و چون معمولاً استاد اول از coordinator می‌پرسه و یا مدیر گروه ، اونا هم ندادن. بعد ایشون به استاد گفت که حداقل یک ایمیل به من بزنید و جواب این سوال رو جلوی سوالش بنویسید ، اینکه دیگه نامه رسمی‌ نیست، استاد هم همین کارو کرد.و ایشون ایمیل فوروارد کرد به سفارت. سفارت جواب داده بود که پروسه شما شروع میشه ولی‌ بهتره که dr استاده در letterhead اینرو بفرسته و شما به ما بفرستی‌ ، چون اگه authorities, نامه رسمی‌ از ما بخوان باعث delay در کار شما میشه. حالا ایشون هم به این امید هست که authorities نخوان نامه رسمی‌ رو. شما هم اگه ایمیل فوروارد کنین حداقل پروسهٔ case شما شروع میشه. موفق باشید. من دوست داشتم یکی‌ از سفارت بپرسه دانشگاهم نمیده این نامه رو چیکار باید بکنم ؟؟؟
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hhnn نمایش پست ها
    سلام
    برای سوال
    به نظر من فقط بنویسین فقط جهت تحصیل در مقطع فلان چیز به آمریکا میرم!
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

Junior Member

سلام بر دوستان عزیز،

بعد از ارسال جواب سوال 15 باید تاییدی چیزی بیاد؟ معمولا چقدر طول میکشه تا این تایید بیاد؟
    راستش من یه سوتی هم دادم ، تو ایمیل شماره پیگیری رو ننوشتم و فقط اسم کوچیکم رو نوشتم!!!
    به نظرتون چون هنوز تایید نگرفتم، یه شبانه روزه که فرستادم، لازمه که دوباره بفرستم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)