صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 58

موضوع: پرسش‌های پیرامون امضا کردن گذرنامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به بخش امضاء در گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط jojo_2000 نمایش پست ها
    من امضا نمیزنم! حیفه خراب میشه
    در خیلی از کشور گذرنامه ای که امضا دارنده گذرنامه در آن نباشد غیر معتبر می باشد.
    بهتر گذرنامه اتان را همیشه بلافاصله پس از دریافت امضا نمایید.

به جمله ی NOT VALID UNTIL SIGNED توجه فرمایید

ویرایش توسط Pearson : November 30th, 2010 در ساعت 02:33 PM

پیش فرض پاسخ : امضا گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_lucky_man نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم که بالاخره لازم بشه امضاش کنی
    من که همون امضای فارسیمو کردم و اسممو به انگلسیس نوشم
    ولی فکر کنم حو خارجی ها فقط اسمشونو می نویسن ومثل ما خط اینا نمیکشن
    همانجور که می دونید خیلی از چیزهای ما در دنیا منحصر به فرد است.
    یکی از اونها نحو ه ی امضا کردن مون هست که انواع و اقسام شکلکهای مختلف را در آن می شود دید.
    در صورتیکه که در همه جای دنیا امضا کردن نوشتن اسم و فامیل و یا یکی از آنها هست.
    حتی کشورهای عربی که خط و الفبا مشترکی با ما دارند به همین نحو امضا می کنند. یعنی فقط به صورت تند اسمشون رو می نویسند.
    مشکل امضا کردن ایرانی ها این هست که معلوم نیست کدوم امضا متعلق بی کی هست؟ برای رفع این مشکل باید حتما از ایرانی ها خواسته شود که علاوه بر امضا کردن یکبار دیگر حالا اسم و فامیلشان را بنویسند تا معلوم شود امضا کننده چه شخصی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مشکل دیگر این است بعضی ها دو تا امضا دارند امضای فارسی و لاتین، این هم باز هم از اون معضل ها ست. در بعضی موارد یادشون می رود که کجا چه امضایی را کردند و کجا اون یکی امضاشون رو کردند که این بعضی مواقع براشون دردسر ساز می شود.
    توصیه من این است که همیشه یک نوع امضا کنید یا لاتین (ترجیحاً ) و یا فارسی
    گذرنامه تون را هم همیشه امضا نمایید. همانطور گفتم بعضی از کشور مثل کشورهای شنگن گذرنامه ی بدون امضا را به رسمیت نمی شناسند.
    زیر فرمهای application امضای شما با امضای دانده گذرنامه مطابقت می شود. در صورت عدم امضا ممکن است درخواست شما برگردانده شود.

نمونه ای از امضاهای مشروح:

ویرایش توسط Pearson : November 30th, 2010 در ساعت 02:16 PM

سلام،

من همه Application هام رو به صورت انلاین انجام دادم و جایی نبود که بخوام امضا کنم! در ضمن، فقط یه دانشگاه هم ازم کپی پاسپورت خواست که البته بدون اینکه امضا کرده باشم فرستادم. یعنی با این حساب کپیش هم اعتبار نداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط osroosh نمایش پست ها
    سلام،

من همه Application هام رو به صورت انلاین انجام دادم و جایی نبود که بخوام امضا کنم! در ضمن، فقط یه دانشگاه هم ازم کپی پاسپورت خواست که البته بدون اینکه امضا کرده باشم فرستادم. یعنی با این حساب کپیش هم اعتبار نداره؟
    در پروسه اخذ روادیدتان حتما کپی پاسپورت امضا شده را تحویل سفارت بدهید. الان زیاد مهم نیست. هرچند همانطور که گفتم بهتر است بلافاصله پس از دریافت گذرنامه آنرا امضا نمایید تا بعدا با مشکل کپی بدون امضا بر نخورید

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

سلام فرق این امضا انگلیسی و فارسی چیست ؟

آخرش امضا باید اسم شخص باشد یا امضای معمولی که برای کارهای معمولی می کند .

نمونه ای امضای هست ببینم .

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    همانجور که می دونید خیلی از چیزهای ما در دنیا منحصر به فرد است.
    یکی از اونها نحو ه ی امضا کردن مون هست که انواع و اقسام شکلکهای مختلف را در آن می شود دید.
    در صورتیکه که در همه جای دنیا امضا کردن نوشتن اسم و فامیل و یا یکی از آنها هست.
    حتی کشورهای عربی که خط و الفبا مشترکی با ما دارند به همین نحو امضا می کنند. یعنی فقط به صورت تند اسمشون رو می نویسند.
    مشکل امضا کردن ایرانی ها این هست که معلوم نیست کدوم امضا متعلق بی کی هست؟ برای رفع این مشکل باید حتما از ایرانی ها خواسته شود که علاوه بر امضا کردن یکبار دیگر حالا اسم و فامیلشان را بنویسند تا معلوم شود امضا کننده چه شخصی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مشکل دیگر این است بعضی ها دو تا امضا دارند امضای فارسی و لاتین، این هم باز هم از اون معضل ها ست. در بعضی موارد یادشون می رود که کجا چه امضایی را کردند و کجا اون یکی امضاشون رو کردند که این بعضی مواقع براشون دردسر ساز می شود.
    توصیه من این است که همیشه یک نوع امضا کنید یا لاتین (ترجیحاً ) و یا فارسی
    گذرنامه تون را هم همیشه امضا نمایید. همانطور گفتم بعضی از کشور مثل کشورهای شنگن گذرنامه ی بدون امضا را به رسمیت نمی شناسند.
    زیر فرمهای application امضای شما با امضای دانده گذرنامه مطابقت می شود. در صورت عدم امضا ممکن است درخواست شما برگردانده شود.

نمونه ای از امضاهای مشروح:

نه فقط در ایران نیست... من نامه پذیرشی داشتم از یکی از دانشگاه های اسپانیا که مدیر گروهش همینطور مثل ما ایرانیا امضا کرده بود

نقل قول نوشته اصلی توسط phpkar نمایش پست ها
    نه فقط در ایران نیست... من نامه پذیرشی داشتم از یکی از دانشگاه های اسپانیا که مدیر گروهش همینطور مثل ما ایرانیا امضا کرده بود
    اگر هم باشد خیلی استثناً هست در صورتیکه امضای اغلب ایرانیها بشکل اشکال مختلف می باشد
    من خودم هرگز همچین امضایی ندیدم.

امضای THOMAS JEFFERSONدر 250 سال پیش:

ویرایش توسط Pearson : January 18th, 2011 در ساعت 02:59 PM

سلام
    شاید یکم عجیب باشه این سوال! ولی اگر قراره امضا بشه اسم و فامیل باید حتما تو یک خط باشه یا چون جا کمه میشه تو دو خط نوشت؟
    به هر حال بعضیا میگن خیلی مهمه و گیر میدن. خواستم اینو مطمئن شم

نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza123 نمایش پست ها
    سلام
    شاید یکم عجیب باشه این سوال! ولی اگر قراره امضا بشه اسم و فامیل باید حتما تو یک خط باشه یا چون جا کمه میشه تو دو خط نوشت؟
    به هر حال بعضیا میگن خیلی مهمه و گیر میدن. خواستم اینو مطمئن شم
    خب ریزتر شما امضا کنید

Junior Member

به منظور امضا دارنده گذرنامه، محلي پيش بيني و مشخص شده و هر فرد پس از دريافت گذرنامه مي تواند محل مورد نظر را امضا نمايد تا در خارج از كشور براي امور بانكي دچار مشكل نشود ( امضا گذرنامه بايد با امضا تعرفه گذرنامه مطابقت داشته باشد . )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)