صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 90

موضوع: استفاده از خوابگاه

پیش فرض پاسخ : استفاده از خوابگاه

ببخشید از دوستان کسی میدونه چرا خوابگاه گرونتر از خانه اجاره کردنه؟ ممکنه بخاطر پول اب و برق و گاز و تلفن باشه :
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

منم سوال mahdinaser رو دارم. هر چی هم تو سایت می گردم نمی تونم هزینه خوابگاه رو پیدا کنم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak
    منم سوال mahdinaser رو دارم. هر چی هم تو سایت می گردم نمی تونم هزینه خوابگاه رو پیدا کنم.
    معمولا هر دانشگاه قسمتی داره به اسم Housing یا Housing and foods شما تو این قسمت خوابگاههای مختل دانشگاه، قیمتهاشون و امکاناتشون رو میتونید ببینید.
    بسته به نوع خود ساختمان و اینکه Furnished باشه یا نباشه یا امکاناتش محدود باشه و یا ظرفیت اونها قیمتها متفاوت هست. باید بگردید ببینید چی میخواید. در ضمن تو یک دانشگاه ممکن هست قیمتها نسبت به یه دانشگاه دیگه خیلی مناسبتر باشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member maryamf آواتار ها

تا جایی که من شنیدم، چون نزدیک دانشگاه یا تو محیطشه. البته بستگی داره چه جور خونه ای بخواید و شاید تو چه کشوری باشید! به نظر من اگر تو محیطی هستید که ایرانی دوروبرتون نیست، شده یه سوئیت 12-15 متری داشته باشید، باشه ولی مستقل باشه. معمولا مشکلی پیش نمیاد ولی اگه پیش بیاد اذیت می شید.. حتی شده یه جوری باشه که صاحبخونتونو نبینید و از طریق شماره حساب بهش کرایه بدید. اینو 2 نفر ایرانی که آلمان درس می خوندن بهم گفتن. درست هم هست اگه hostmaster بخواد اذیت کنه میتونه. کرایه رو زیاد می کنه. به همه چیز گیر میده. برخی ظروف و وسایل رو که مال همه است(اتو، جاروبرقی، ...) بهتون نمیده. اتاقتونو مرتب عوض میکنه و همه جا سرکشی می کنه، حتی تو اتاق شخصی شما و ... خلاصه حسابی تو تنگنا قرارتون میده..

همه جا همه جور آدمی هست و اینی که من مثال زدم یه نژادپرستِ ... بود...

شرمنده انقد بد گفتم ولی تا جایی که من دیدم در صورت متاهل بودن خوابگاهها خیلی خوبن ولی برای مجردا اگه من بودم با این اطلاعاتم سراغش نمی رفتم مگر اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط saberi_ar_eng
    نقل قول نوشته اصلی توسط Joojoo
    فکر میکنم یه قانون کلی نباشه برایه دانشگاه ها شرایط فرق میکنه
    مثلا من mcgill رو از یکی از دانشجوهایه اونجا پرسیدم که چه جوریه گفت اولا که خوابگاهشون مختلطه بعدم اجاره خونه ارزونتره
    دوست من در هیچ جای دنیا ، حتی وسط OHIO خوابگاه مختلط نداریم ، خوابگاه بر 2 نوع مجردی و متاهلی است.- مگر این کالج باشه که اونجا هم تکلیفش مشخصه ؟1
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    باید کاملا بروید و از روی سایت دانشگاه و سایر سایت ها و اگه دوستانی در دانشگاه مورد نظر دارید قسمت ها در آورید. و با مقایسه انتخاب کنید. اگه نام دانشگاه و شهرتان رو بگویید بهتر می شود کمک کرد
    برای پذیرش و ثیت نام خوابگاه امکان رزور به صورت اینترنتی وجود دارد.
    تا آخر فروردین صبر کردن مشکلی تولید نمی کند، نگران نباشید .
    راستی صابری عزیز، من اطلاعاتی راجع به Ohio ندارم. چرا در موردش اینجوری گفتید مگه جوش چه جوریه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

1-در مورد هلند : کشوری 100% آزاد: از مواد مخدر که در رستوران ها کیکش به فروش می رسد تا آخر ......
    در مورد ohioکه یک منطقه ساحلی توریستی معروف هست رو به صورت نوعی مطرح کردم .....

2-پیشنهاد می کنم از بحث منحرف نشیم و هر کسی هزینه های خوابگاه و خونه رو در شهر -دانشگاه - مطلوب خودش در بیاره بزاره یا خودش یا لینکشو بزاره اینجا

3- از حدود 1 ماه دیگه که نتیجه ی پذیرش ها اومد ، بخش هایی رو تحت عنوان همسفران waterloo ، و.... غیره در فروم ایجاد می کنیم تا بچه ها با شناسی هم کار هایی از این دست را قوی تر انجام دهند
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    تا جایی که من شنیدم، چون نزدیک دانشگاه یا تو محیطشه. البته بستگی داره چه جور خونه ای بخواید و شاید تو چه کشوری باشید! به نظر من اگر تو محیطی هستید که ایرانی دوروبرتون نیست، شده یه سوئیت 12-15 متری داشته باشید، باشه ولی مستقل باشه. معمولا مشکلی پیش نمیاد ولی اگه پیش بیاد اذیت می شید.. حتی شده یه جوری باشه که صاحبخونتونو نبینید و از طریق شماره حساب بهش کرایه بدید. اینو 2 نفر ایرانی که آلمان درس می خوندن بهم گفتن. درست هم هست اگه hostmaster بخواد اذیت کنه میتونه. کرایه رو زیاد می کنه. به همه چیز گیر میده. برخی ظروف و وسایل رو که مال همه است(اتو، جاروبرقی، ...) بهتون نمیده. اتاقتونو مرتب عوض میکنه و همه جا سرکشی می کنه، حتی تو اتاق شخصی شما و ... خلاصه حسابی تو تنگنا قرارتون میده..

شرمنده انقد بد گفتم ولی تا جایی که من دیدم در صورت متاهل بودن خوابگاهها خیلی خوبن ولی برای مجردا اگه من بودم با این اطلاعاتم سراغش نمی رفتم مگر اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنم.
    راستش آلمانیها که تو نژادپرستی مشهور هستن ولی آمریکا من از کسی نشنیدم که اینطوری باشه
    در ضمن معمولا خوابگاههای خود دانشگاه طوری هست که بشه اتاق تکی هم گرفت. حتی من وقتی تو سایت 2-1 تا دانشگاه رو میدیدم نوشته بود اگه خونه ای رو بخواید میتونید قرارداد رو طوری ببندید که تا مثلا 5 سال اعتبار داشته باشه و تو این مدت برای شما lock بشه و کسی دیگه نتونه بگیرتش و کرایه هم تغییری نکنه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

Dear Friends,

I'm not have information about other university but Actually like Iran in different university we have different situation In UC Davis we have 2 campus as a apartment for students both married or single. For single, you can have roommate and it depends on you that your roommate to be girl or boy. But in any case you have your room and you can live so easy than Iran with out any problem I think the worse point is the roommate behaviour and also to be clean!!! but because in all university you have hard time specially in first year for prelim and qualification exams so all graduate students will be on the go all year long.
    good luck

من امریکا هر کسا دیدم رفته خوابگاه بعد اومده بیرون نمیدونم سر و کله زدن با inernaional کشورهای دیگه سخته .فکر کنم اگه ایرانی پیدا کنید باهاش همخونه بیرون بشید بهتر باشه .بعضی دانشگاها با پذیرش یک برگه ای دارند قیمتا نوشته زندگی تو campus .من دیدم 300 دلار اتاق چند نفریه .بهترین حالتش اینه که آدم با یک نفر که خرو پوف میکنه هم اتاق بشه دیگه در اینصورت پول نمی خواد بدی waive میشه 8) .این در مورد امریکاست .کانادا وضع خوابگاهاش خوبه من یک نفرا میشناسم راضیه
    The truth of my life:I`m only looking for you

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    راستش آلمانیها که تو نژادپرستی مشهور هستن ولی آمریکا من از کسی نشنیدم که اینطوری باشه
    من هم در مورد شرق آلمان اینو گفتم چون ایشون نگفتن خوابگاهای US. غرب آلمان خیلی بهتره. خیلی دانشجوی مسلمون , ... دیدم که تو شرق آلمان از این مشکلات داشته باشه.

تو آلمان، یه نوع خونه هایی وجود دارن به نام "وگه" که شبیه خوابگاهن. ولی کلید همه واحدها با هم یکیه. هر کی واسه خودش یه اتاق داره ولی همه به خودشون اجازه می دن تو واحدهای همدیگه رفت و آمد کنن. تو شرق آلمان قیمتهای این اتاقها حول وحوش 200 یورو هست. پول آب و برق نمی گیرن ولی اگه اصراف کنید آخر سال باید جریمه هارو پرداخت کنید که وحشتناکه..

نوع دیگه ای از خونه هست که تو یه منطقه است که همه جور آدمی با همه جور شغلی توش زندگی می کنن. همه هم خارجین. اینا خیلی خصوصی ترن چون سوئیتی هستن ولی به نظر من از وگه بدتره. چون محیطش دانشجویی نیست. اینا هم حدود 200 یورو هستن و پول آب و برق ندارن. ولی اونی که من دیدم آشپزخونه و اتاق با هم یکی بودن..

اگه بخواید خونه مبله اجاره کنید با همه امکانات. باز قیمت خیلی بالا نیست و به نظرم همین حدوده ولی پول آب و برق دیگه با خودتونه و اینجوری خرجتون حدود 800 یورو در ماه میشه. با توجه به اینکه قیمتها تو آلمان در حال افزایش بود نمی دونم اینا الان هم همین حدوده یا نه..

خوابگاها بسته به دانشگاه متفاوتن. یه نوعش همون طبقاتی هست که بچه ها گفتن. یه نوعش هم عین "وگه" هست.

یکی از دوستانم که فرانکفورت بود نظرش با من خیلی فرق می کرد. فقط می دونم آب و برق تو همه جای آلمان خیلی گرونه و هر خونه ای می گیرید به این توجه داشته باشید..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)