صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 90

موضوع: استفاده از خوابگاه

پیش فرض پاسخ : استفاده از خوابگاه

خوابگاه های concordia خیلی گرونه. من می خوام بیرون دانشگاه یه اتاق بگیرم. خود دانشگاه لینک های زیر رو پیشنهاد کرده. به نظرتون از ایران میشه چیزی تو کانادا رزور کرد یا باید حتما رفت اونجا و دنبال اتاق گشت؟ کسی منبع دیگه ای میشناسه که مناسب دانشجو باشه؟

سلام..من در لیست انتظار خوابگاه دانشگاه مونترال هستم.بعضی از دوستانی که در کانادا تحصیل می کنند بیشنهاد کردند که خونه به صرفه تر است.بعضی دیگر برعکس.می خوام بدونم به در نظر گرفتن تمام هزینه ها واقعا کدوم بهتر است.من بودجه محدودی دارم.حتی مقدار کمی اختلاف قیمت هم برام مهمه.ممنون میشم راهنمایی کنید.ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Defender نمایش پست ها
    خوابگاه های concordia خیلی گرونه. من می خوام بیرون دانشگاه یه اتاق بگیرم. خود دانشگاه لینک های زیر رو پیشنهاد کرده. به نظرتون از ایران میشه چیزی تو کانادا رزور کرد یا باید حتما رفت اونجا و دنبال اتاق گشت؟ کسی منبع دیگه ای میشناسه که مناسب دانشجو باشه؟

سلام
    مشکل منم دقیقا همین گرونیه خوابگاه کنکوردیاست و اینکه زیر یه ترمم خوابگاه نمیدن
    تو خود بروشوری که کنکوردیا فرستاد که شدید توصیه کرده تا نیومدین هیچ قراردادی نبندین میگن چند روز هتل باشین بعد حضوری برید ببینید که گیر کلاه بردارا یا خونه های مشکل دار نیوفتین
    اینم سایتیه که اکثرا توش اتاق و خونه پیدا می کنن و مناسبه قیمتاش
    http://montreal.kijiji.ca/f-real-est...cationZ1700281
    وگرنه من لینکای بالا رو دیدم زیاد بدرد بخور نبود

نقل قول نوشته اصلی توسط ardeshir1985 نمایش پست ها
    سلام..من در لیست انتظار خوابگاه دانشگاه مونترال هستم.بعضی از دوستانی که در کانادا تحصیل می کنند بیشنهاد کردند که خونه به صرفه تر است.بعضی دیگر برعکس.می خوام بدونم به در نظر گرفتن تمام هزینه ها واقعا کدوم بهتر است.من بودجه محدودی دارم.حتی مقدار کمی اختلاف قیمت هم برام مهمه.ممنون میشم راهنمایی کنید.ممنون
    شما ببین هزینه خوابگاه های مونترال چقدره تا بتونی مقایسه کنی. مثلا کنکوردیا برای graduate student یه خوابگاه داره که علاوه بر اینکه آشپزخونه نداره مجبورت میکنه meal plan خوابگاه رو بخری که خودش وحشتناک گرونه. به علاوه قیمت این اتاق بی آشپزخونه ماهی 823 دلاره در حالی که تو این لینکی دوستمون asirap1990 معرفی کرده با امکانات بیشتر میشه اتاق های ارزونتری پیدا کرد. فقط دو تا مشکل هست. 1- نمیشه از ایران چیزی رو رزور کرد چون مثل هتل نیست که تضمینی باشه طرفت کلاه بردار نیست. به علاوه که kijiji هم تصریح کرده اول مکان رو ببینید و بعد قرارداد ببندید. و گفته که سایت هیچ کار نقل و انتقال پول و این چیزها رو تقبل نمی کنه. یه چیزیه مثل نیازمندی های همشهری. 2- اینکه دانشجویان زیادی مثل من و شما با هم آگوست وارد مونترال می شیم و با این تقاضای زیاد ممکنه هم قیمت ها بره بالا هم اون چیزی رو که می خوایم پیدا نکنیم.
    من درباره قیمت بالای خوابگاه تو دانشگاه تورنتو هم شنیدم. نمی دونم چرا کانادا با بقیه کشورها فرق می کنه. به جای این که خوابگاه ارزونتر باشه گرونتره

یه سوال راجع به این meal plan کنکوردیا
    حالا این مقدار هزینه که واسه یه ترم میدیم 1400$ کل نیاز خورد و خوراک ما رو کاور میکنه؟
    من اینجور که تو توضیحاتش خوندم کلی شاخ و شونه کشیده که اگه غذای انتخابیتون بالای 10$ شه میاد رو کارتتون و اگه از زمان غذا دادن بگذره (مثن فکر کنید کلاس داشته باشین) تا یه تعداددفعات محدودی ممکنه بهتون غذا بدن و اگه غذاتون رو نگیرید سر یه موعد خاصی از کارتتون می سوزه .. اینجور که معلومه ما باید یه خرج اضافه هم برا خودمون درنظر بگیریم علاوه بر این قیمت گرون نه؟ یعنی اگه مثن 8 شام بخوریم 11 یه چیز کوچیک دیگه بخوایم بخوریم یا اگه تایم غذا بگذره و.. کلا باید یخچال اتاقمون پر باشه با پول خودمون دیگه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

گفتم یه تجربه خودم رو از اقامت در خوابگاه بگذارم شاید به درد آیندگان بخوره: موقعی که CHECK-OUT میکنید کوچکترین وسیله ای رو جا نگذارید و هر آنچه لازم ندارید راهی سطل زباله کنید. من بعضی وسایلمو که دلم نمیومد مستقیما پرت کنم در سطل آشغال ( مثل کتری و یه ظرف تفلون استفاده نشده و چند تا لیوان و پتو یه سری خوردنی دست نخورده) رو همینطوری توی UNIT گذاشتم گفتم شاید به درد مستخدمه بخوره که چشمتون روز بد نبینه 350$ برام invoice اومده که تا درس عبرتی باشه که unit رو extremely dirty تحویل ندی!!!! البته منم بعدش یه ایمیل دادم که "extremely dirty" خودتی (تازه من 1 روز کامل صرف جاروپارو کردن کرده بودم!!) من فقط چند تا (انگشت شمار) وسیله رو جا گذاشتم و این اصلا fair نیست که نصف کرایه 1 ماهو بابت جاگذاشتن چند تا وسیله از من بگیرید،،،که فعلا این ایمیلم بی جواب مونده!
    Quaecumque Vera

نقل قول نوشته اصلی توسط earthhumansky نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این قضیه که میگند دانشگاه 25% از فاند را برمیداره چیه؟ آیا منی که 24000دلار سالیانه برام فاند تعریف شده می تونم هزینه های تحصیل و زندگیم را پرداخت کنم؟ من برای دانشگاه آلبرتا پذیرش دارم. برای پی اچ دی. متشکرم
    سلام. اون 24000 تا رو میریزن یه حسابتون یا اینکه چک میدن بهتون البته ممکنه در چند قسط. ولی پول شهریه دانشگاه و بیمه و غیره رو باید خودتون بدید . اونها کاری ندارن که شما فاند داری یا نه. 24 هزارتا با توجه به موقعیت اقتصادی الان خیلی خوبه . زیاد هم میاری

خوابگاه برای شما به صرفه تر هست. مخصوصا اگه توی اتاق های چند نفری باشین. البته من دانشگاه کنکوردیا نیستم ولی دانشگاههای دیگه که اینجوری هست. دیگه اینکه قراردادهای خوابگاه دانشگاه معمولا 4 ماهه یعنی یکترمه هست که میتونید بعد از یک ترم عوض کنید یا اینکه اصلا برین تو شهر خونه بگیرین. ولی اگه بیرون میگیرید قرارداد یکساله هست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    گفتم یه تجربه خودم رو از اقامت در خوابگاه بگذارم شاید به درد آیندگان بخوره: موقعی که CHECK-OUT میکنید کوچکترین وسیله ای رو جا نگذارید و هر آنچه لازم ندارید راهی سطل زباله کنید. من بعضی وسایلمو که دلم نمیومد مستقیما پرت کنم در سطل آشغال ( مثل کتری و یه ظرف تفلون استفاده نشده و چند تا لیوان و پتو یه سری خوردنی دست نخورده) رو همینطوری توی UNIT گذاشتم گفتم شاید به درد مستخدمه بخوره که چشمتون روز بد نبینه 350$ برام invoice اومده که تا درس عبرتی باشه که unit رو extremely dirty تحویل ندی!!!! البته منم بعدش یه ایمیل دادم که "extremely dirty" خودتی (تازه من 1 روز کامل صرف جاروپارو کردن کرده بودم!!) من فقط چند تا (انگشت شمار) وسیله رو جا گذاشتم و این اصلا fair نیست که نصف کرایه 1 ماهو بابت جاگذاشتن چند تا وسیله از من بگیرید،،،که فعلا این ایمیلم بی جواب مونده!
    اینجا همینطوره. کلا خونه که خالی میکنید هم نباید چیزی رو برای نفر بعدی بگذارید وگرنه هزینه تمیز کردنش رو باید بپردازید. ما خودمان یکبار از خانه ای اسباب کشی میکردیم و یک جارو و یک بیل نسبتا نو را برای خریدار در گاراژ گذاشتم تا چند هفته تماس میگرفت که بیا اثاث های باقی مانده ات رو ببر.

Junior Member

سلام دوستان، من برای فال ۲۰۱۳ پذیرش گرفتم از دانشگاهه مانیتوبا ، اما هنوز ویزامو دریافت نکردم، ۳۱ می مدارکامو سابمیت کردم و ۲۶ جون اسک کستیون شدم، الان درخواستم از دوستان اینه که من تو این شرایط باید به فکره خونه یا خوابگاه باشم یا نه، اگه اره کسی هس که در وینیپگ ساکن باشه که بتونه منو راهنمایی بکنه، پیش پیش از پاسختون تشکر می کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)