صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: آیا در MEMS یا NEMS دیدین کسی clear نشه؟

atousa
    Guest

پیش فرض آیا در MEMS یا NEMS دیدین کسی clear نشه؟

سلام
    من متاسفانه یا خوشبختانه از رشته ی مهندسی مکانیک گرایش MEMS و NEMS و کلا Micro Systems پذیرش گرفتم. و چون خیلی منتظر یه پذیرش بودم اینو که گرفتم دیگه قبول کردم. البته من خیلی تلاش کرده بودم که یه رشته ای پذیرش بگیرم که clear بشه. ولی خودشون منو انتخاب کردن. حالا سوال من اینه. آیا ممکنه clear نشه؟ پیشاپیش ممنونم از جوابتون.
    P.S: این رشته کاربرد های نظامی فراوانی داره. :'(

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

پیش فرض پاسخ : آیا در MEMS یا NEMS دیدین کسی clear نشه؟

سلام

من اینجا چنتا صفحه پیرامون زمینه های کاری که احتمال قوی حین ویزا گرفتن براتون دردسر درست می کنه رو آوردم.
    اینارو دوستان در مواقع مختلف در فروم گذاشته اند که من جمعشون کردم.

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

I am sure you fully understand that there are so many factors involved in the clearance process and no one can exactly predict its outcome. However, it appears that people have a tendency to pontificate over it (my advice is that do not pay attention to them!). To be honest with you I am suspicious if the guys in the U.S know what they are doing when it comes to the clearance of Iranian students. Having said that, it is absolutely right that they are sensitive towards fields of study with potential military applications. But, to your relief, my project is also concerned with M/NEMS and I got my clearance a couple of weeks ago. It got pretty lengthy (lasted 3 months and a half) and required some additional information (a while after the interview they emailed me asking me about my study project in the U.S as well as my after-graduation plan), but eventually they did clear me. So have no fear and hope for the best, yet be prepared for the worst. You never know but you might need to defer your admission. If you can, apply for the visa as soon as possible and save some time for the clearance so that you can make it by fall.
    Wish you best of luck
    P.S by the way, maybe we can start some sort of cooperation. I would be glad if we could share our knowledge and information on M(N)EMS. I just wonder what aspect of MEMS your project is exactly involved with and where you have got this admission from. Have you ever worked on M(N)EMS before?

مرسی از جوابتون
    واقعیتش من تا به حال تو این زمینه کار نکردم و خوشحال می شم که چند تا مرجع ساده و مفید معرفی کنید تا بتونم مطالعه کنم. من علاقه فراونی به این گرایش و کلا همه گرایشهایی که به نحوی به الکترونیک یا برق مرتبطند. ولی از اونجایی که همه چیز تو ایران زوریه پایان نامه ارشدم توی زمینه crack و fracture است. من از استادم تو آمریکا RA گرفتم. واقعیتش اول نمیدونستم رو چه زمینه ای باید کار کنم ولی این استاد رو برای این انتخاب کردم که یکی از زمینه های تحقیقش MEMS بود. ولی بعد که سفارت ازم Reasearch plan خواست و من هم به استادم گفتم که ما قراره رو چی کار کنیم گفت یک فوم پیشرفته برای ساخت خودرو. اصلا آب سرد رو من ریختن . حالا تو فکرم اگه بتونم برا جاهای دیگه apply کنم ولی میترسم باز تو clearشدن گیر کنم.
    اصلا فکر می کنید می شه که زمینه تحقیق رو اونجا عوض کرد با توجه به اینکه من RA هستم. ولی به هر حال باید یه کم از این زمینه بدونم و برا همین هم است که میخوام چند تا کتاب و مقایه تو این زمینه بخونم
    اگه زحمتی نیست می تونین یه کم تو این زمینه کمک کنید.
    پیشاپیش مرسی
    قدرتی بالاتر از قدرت خداوند نیست

Junior Member

من نانو میخواستم بخونم clear نشدم

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Something very important I have already KASHF kardam (explored), iis that there is a TREMENDOUS difference between these two, believe me:
    :

1- I am supposed to do research in Nano/MEMS and.....which brings a sense of working in future
    2- I have already worked in Nano/MEMS and etc and will again continue, which bring the sense of having some background in it

If you conditions fall into the first one, the worry could also fall into somewhere around ZERO

پس با این اوصاف من وضعم خرابه!
    چون من تو فوق لیسانس رو نانو سیالات کار کردم و مقالاتم هم میکرو/نانو سیالات. تو دکتری هم می‌خوام تو زمینهٔ میکرو/ نانو کار کنم!

بنظر شما من کلیر میشم؟

حسابی‌ حالم گرفته شد!

ممنون.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1
    من نانو میخواستم بخونم clear نشدم
    شما تو قسمت FBI Check رد شدید؟ میشه بگید علتی که به شما گفتن چی بود و شما چه سابقه و پروفایلی برای سفارت داده بودید؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

معمولا اون بند قید میکنه:
    صدور غیر مجاز تکنولوژی حساس

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    معمولا اون بند قید میکنه:
    صدور غیر مجاز تکنولوژی حساس
    آقا منظورت سوال من از مسعود بود؟ شما ایشان را میشناسید یا از پروفایل ویزاشون اطلاعی دارید؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)