صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 109

موضوع: زبان با پایه ضعیف

پیش فرض پاسخ : زبان با پایه ضعیف

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb
    من يك پيشنهاد دارم براي قوي شدن زبانتون كه خودم هم همين كا ررو كردم به طوريكه زماني كه انگليس بودم استادا فكر مي كردن كه من native هستم
    من نه كلاس زبان رفتم نه استاد گرفتم چون به نظرم كلاسهاي زبان در ايران وقت هدر دادن است
    شما نبايد زبان را كليشه اي ياد بگيري بايد خودت را درگير زبان بكني سعي كن گرامر را بيسيك ياد بگيري بعد لغت حفظ كني و سعي كني لغت هايي را كع ياد گرفتي در زندگي روزان ات به كار ببري من امتحان تافل داده ام كه گرامر نداره و دانشجو مجبوره كه صحبت كند هر چه بيشتر لغت بدوني هم listninget خوب مي شود هم wrtinget
    براي اغت ياد گرفتن بهتره كه ريشه لغات را بدوني يك كتاب است كع تو ايران هم است و محشره merriam webster's vocabualry builder است كه جيبي است خيلي هم خوب است
    من خودم الان دارم يك كتاب مي خونم كه از shanghai china خريدم كه اون خيلي خيلي عاليه اما چون زياده نمي تونم در اختيار قرار بدهم
    بعد كه لغتي را ياد گرفتي سعي كن كه كاربردش را در جملات ياد بگيري براي نيل به اين هدف ديكشنري longman خيلي خيلي خوبه و سايت new york times برو قسمت search مثلا لغت foam را بزن جملاتي را كه در آن لغت foam هست را ياد خواهي گرفت در عين اينكه سعي كن گرامر هم ياد بگيري و حد اقل روزانه يك ساعت گوش بده به يك متن خارجي

اميدوارم توضيحاتم مفيد باشه
    درود
    من هم با saheb جان موافقم
    فقط بايد خودت را درگير زبان كني

شما 1-2 ماه اول خود را درگير زبان كن و فقط روي گرامر و كلمه و چيزهاي معمولي زبان كار كن

بعدش 2 ماه بعد بشين تست هاي مختلف را بزن كه از نظر كم آوردن زبان و ... را برطرف كني

در واقع آيلتس و تافل تكنيك تست زني هست
    اگر زبان خود را قوي كنيد به راحتي مي توانيد نمره بسيار خوبي بگيريد

بدرود

نقل قول نوشته اصلی توسط pedrak
    من متاسفانه کتاب 5 و 6 رو ندارم ولی تست شماره 4 کتاب 4 رو زدم که 19 جواب درست تو Listening و 21 جواب صحیح تو Reading زدم. بنظرتون چقدر تا 7 آوردن کار دارم؟ 4 ماه تمام وقت بخونم میتونم؟ یا امتحانو بذارم برا چند ماه دیرتر؟
    درود
    اكادميك بايد 30 به بالا بگيريد

و به راحتي مي توانيد بگيريد ولي فقط پشتكار + علاقه

بدرود

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb
    من يك پيشنهاد دارم براي قوي شدن زبانتون كه خودم هم همين كا ررو كردم به طوريكه زماني كه انگليس بودم استادا فكر مي كردن كه من native هستم
    من نه كلاس زبان رفتم نه استاد گرفتم چون به نظرم كلاسهاي زبان در ايران وقت هدر دادن است
    شما نبايد زبان را كليشه اي ياد بگيري بايد خودت را درگير زبان بكني سعي كن گرامر را بيسيك ياد بگيري بعد لغت حفظ كني و سعي كني لغت هايي را كع ياد گرفتي در زندگي روزان ات به كار ببري من امتحان تافل داده ام كه گرامر نداره و دانشجو مجبوره كه صحبت كند هر چه بيشتر لغت بدوني هم listninget خوب مي شود هم wrtinget
    براي اغت ياد گرفتن بهتره كه ريشه لغات را بدوني يك كتاب است كع تو ايران هم است و محشره merriam webster's vocabualry builder است كه جيبي است خيلي هم خوب است
    من خودم الان دارم يك كتاب مي خونم كه از shanghai china خريدم كه اون خيلي خيلي عاليه اما چون زياده نمي تونم در اختيار قرار بدهم
    بعد كه لغتي را ياد گرفتي سعي كن كه كاربردش را در جملات ياد بگيري براي نيل به اين هدف ديكشنري longman خيلي خيلي خوبه و سايت new york times برو قسمت search مثلا لغت foam را بزن جملاتي را كه در آن لغت foam هست را ياد خواهي گرفت در عين اينكه سعي كن گرامر هم ياد بگيري و حد اقل روزانه يك ساعت گوش بده به يك متن خارجي

اميدوارم توضيحاتم مفيد باشه
    سلام
    من امروز راهنماييتون را خوندم و خيلي مفيده. من تو امتحان gre آبان شركت كردم و براي قسمت verbal تقريبا هيچي نخوندم. به نظر شما كتابي كه معرفي كرديد merriam webster's vocabualry builder براي gre هم مفيده؟

Junior Member honestbud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor: azad un, civil. ms:hydraulic

با سلام من هم مانند pedrak هستم با این تفاوت که دانشجوی ترم آخر کارشناسی عمران هستم و تا به حال کلاس زبان نرفتم.
    در مووسه سفیر تعیین سطح دادم گفتن از pr1 باید شروع کنم و این کار 7-9 ماه زمان میبره تا بتونم کل دوره رو تمو کنم
    ولی من برای 12 آذر 88 ثبت نام کردم چون میخوام برای سوئد اقدام کنم.
    شرایط من :
    مادرم دارای مدرک مترجی همزمانه و با توجه به کارش با زبان سر و کار داره(مدیر بازرگانی)
    زبان خودم در قسمت speaking ضعیف است ولی وقتی متن سایت های اینترنتی رو میخونم تا 70% اون ها رو میفهمم.

تقریبا 4 ماه زمان دارم تا آزمون می خواهم خودم بخونم با منابع کم و بیش آشنا شدم از طریق مطالبی که بچه ها قرار داده بودند.خواستم ببینم با شرایط من کدوم منابع و با چه برنامه ای مطالعه بکنم تا نمره 6.5 یا بالاتر بگیرم.
    ممنون
    Every success has been a dream at the beginning

نقل قول نوشته اصلی توسط honestbud
    با سلام من هم مانند pedrak هستم با این تفاوت که دانشجوی ترم آخر کارشناسی عمران هستم و تا به حال کلاس زبان نرفتم.
    در مووسه سفیر تعیین سطح دادم گفتن از pr1 باید شروع کنم و این کار 7-9 ماه زمان میبره تا بتونم کل دوره رو تمو کنم
    ولی من برای 12 آذر 88 ثبت نام کردم چون میخوام برای سوئد اقدام کنم.
    شرایط من :
    مادرم دارای مدرک مترجی همزمانه و با توجه به کارش با زبان سر و کار داره(مدیر بازرگانی)
    زبان خودم در قسمت speaking ضعیف است ولی وقتی متن سایت های اینترنتی رو میخونم تا 70% اون ها رو میفهمم.

تقریبا 4 ماه زمان دارم تا آزمون می خواهم خودم بخونم با منابع کم و بیش آشنا شدم از طریق مطالبی که بچه ها قرار داده بودند.خواستم ببینم با شرایط من کدوم منابع و با چه برنامه ای مطالعه بکنم تا نمره 6.5 یا بالاتر بگیرم.
    ممنون
    (با اجازه ی اساتید)

درود

با این تفاسیری که از پیش زمینه تون گفتین + وقت محدودتون؛ صرف نظر از اینکه گرامر رو یادتون مونده یا نه، توصیه میکنم حتما:

1.کتاب Grammar in Use by Raymond Murphy & William R. Smalzer ترجمه ی حمید بلوچ (جلد بنفش+ آبی کم رنگ) رو تهیه بفرمایین؛ اگه وقتتون آزاده روزی 10 درس کلا 132 تا درسه (به قول یه استاد خوف نکن ;D؛ درساش گلابیه!) اگه سرتون شلوغه 5 درس رو مرور کنید؛ (تاکید میکنم درسارو Deep بخونیین). شما میتونید کتاب رو در مدت زمان 2 تا 4 هفته با متد بالا، یه دور کامل بزنین. این کار به شما کمک میکنه گرامرتون رو بازسازی کنید و در نتیجه جملات رو صحیح بیان کنید.

2. کتاب 504 + اگه دوست داشتین Flash Card 504 رو هم تهیه بفرمایین اونم روزی 3 درس کافیه (کلا 30 تا درسه)؛ و سعی کنید هر لغتی رو که یاد می گیرین در پروسه ی پایینی (در مکالمه) استفاده کنید.

3. بعد از هر 5 یا 10 درسی که از کتاب خوندید؛ گرامر همون درسایی که مرور فرمودید (اگه دوست داشتین یه Note خلاصه ازشون بردارین و همراهتون باشه) رو در مکالمه با مادرتون به کار ببرین. (مثلا درس 1 تا 10 انواع و اقسام حال ساده و استمراری رو تشریح میکنه، با مادرتون شروع کنین به صحبت حدود 30 دقیقه در محدوده مقدار گرامری که خوندین؛ یعنی 3 دقیقه مکالمه برای موضوع هر درس مطالعه شده؛ و نترسین که اشتباه می کنین یکم جسارت تو این موضوع بخرج بدین خوب جواب میده!) ساده تر بگم====> (درطول روز) گرامر+لغت(پایان روز یا هر وقت شد، فقط باید 2 تای قبلی رو خونده باشی) +مکالمه.

4. تازه رسیدیم به اصله کاریه! چگونه امتحان آیلتس آکادمیک را در کمتر از 3.5 ماه باقی مانده له کنیم؟ 8)
    حالا باید یاد بگیرین چطور امتحان آیلتس بدین! بیشتر این امتحان تکنیک و تجربست! چشم بسته غیب گفتم :P
    کتابهای Focus و Insight و شش تا کتاب کمبریج رو فعلا بگیرین؛ برای warm up و آشنا شدن با تیپ های سوالات در هر بخش با Focus شروع کنین.
    نمیدونم وضعیت Listening تون چه جوریه؟ ولی متاسفانه این بخش خیلی تجربه ایی!
    (دو تا مرحله دارین واسه Listening ؛ 1. گوشتون عادت کنه به انگلیسی و بتونین درک نسبی از موضوع که شنیده می شه پیدا کنین و سپس بتونید لغات رو تفکیک کنید که این یکم مشکله 2. یاد بگیرین چطور به سوالات جواب بدین (حتی اگه بتونید تا حدود %60 توانایی شنیداریتون رو در این مدت تقویت کنید، میشه حدود %80 سوالات رو با یه سری تکنیک ساده پاسخ بدین.

5. در بخش Reading با هر تیپ از سوالات باید یه جور برخورد کرد (توضیحات insight میتونه کمکت کنه) ولی اصل Scan & Skim تقریبا در همشون رعایت میشه اصلا بدون این تکنیک شاید فقط بتونی از پس یک Passage از 3 تا Passage بر بیایی!

6. کتاب Insight، رایتینگ رو، مخصوصا Task 1 رو خوب شرح داده؛ وقتی Frame کار دستتون اومد می تونید روزی 1 انشا بنوسید و مادرتون میتونند تصحیح کنند.

7. کتاب IELTS Speaking Tests By Dr. Iravani رو تهیه کنید از رو همون پیش برین، با کمک مادرتون هم میتونید این مهارت تون رو به حد قابل قبولی برسونین به شرط اینکه پیوسته ادامه بدین تا شب امتحان!

و در آخر ... بعد از اینکه گرامر و لغت رو به پایان رسوندین و رسیدن که رو مهارت های آیلتس تمرکز کنید، شدیدا توصیه میشه در ابتدای کار پس از اینکه فهمیدن چطور باید در هر بخش عمل کنید و به نوع سوالات عادت کردین حتما هر 4 تا مهارت رو در طول روز با تقسیم بندی به نسبت وقتتون به سمت جلو پیش ببرین ولی قبل ازون تا آشنایی نسبی با امتحان هر روز 2 مهارت رو کار کنین! به طور مثال به این صورت:

مرحله ی پیش نیاز گرامر+واژهای 504+ مکالمه این تموم شد بذارینش کنار.

بسط مهارت ها در آیلتس : روز اول Listening + Speaking ،،، روز دوم Reading + Writting

وقتی فهمیدین چی به چیه، ساعات مطالعه تون رو به چهار قسمت تقسیم میکنید؛ یعنی مثلا می خوایین روزی 8 ساعت بخونین برای هر مهارت 2 ساعت رو باید در طول روز اختصاص بدین به جلو بردن یک دست Listening+Reading+Writting+Speaking ؛؛؛ و پس از اینکه یه چندتا از این تست های کامل کمبریج رو زدین و بعدش وقتی فهمیدین توو کدوم مهارت ضعیفین میتونید بعدا جداگانه زمان بیشتری روی اون Skill بذارین تا برسونیدش به وضعیت مطلوب.

شرمنده طولانی شد!!!

پیروز باشین! 8)

رشته و دانشگاه

از راهنمایی هایی که کردین ممنونم.اتفاقا هر چی طولانی تر بشه جانع تره و کربردی تر.این نشونه حس بخشش و کمک کردن شما به همنوع هستش.

من اینطور فهمیدم.ببینید درست متوجه شدم؟
    کتاب های Grammar in Use و 504 رو همزمان با هم و در 2-4 هفته اول هر روز بخوانم و پس از نت برداری از کلمات کتاب گرامر و مرور فلش کارت های کتاب 504 شروع به مکالمه در رابطه با گرامر 10 درس همان روز بکنم.
    بعد از چهار هفته (اتمام این دو کتاب) شروع به خواندن آیلتس کنم :
    تا زمان راه افتادن هر روز دو مهارت و بعد از آن هر روز هر 4 مهارت با زمان یکسان و برای مهارت های ضعیفترم زمان اضافی بگذارم.
    فقط از کجا بفهمم که راه افتادم

فقط چند نکته دیگه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymanhajavi

کتابهای Focus و Insight و شش تا کتاب کمبریج رو فعلا بگیرین
    منظورتون از کتاب های فوق این کتاب هاست؟
    Cambride series for IELTS
    Focusing on IELTS
    Insight into IELTS

نمیدونم وضعیت Listening تون چه جوریه؟
    بعد از speaking ضعیفترین مهارتمه :P فقط میتونم بفهمم موضوع راجع به چیه مثلا درباره قرمه سبزیه یا مهندسی عمران(اینو شوخی کردم ولی فقط کمی بهتر از اینه)
    اما در مورد متن وضعیتم خیلی خیلی بهتری ها!

6. کتاب Insight، رایتینگ رو، مخصوصا Task 1 رو خوب شرح داده؛ وقتی Frame کار دستتون اومد می تونید روزی 1 انشا بنوسید و مادرتون میتونند تصحیح کنند.
    منظورتون از " وقتی Frame کار دستتون اومد " کی هستش؟ کی باید شروع کنم به این کار و تا کی ادامه بدمش؟ در مورد کل کتاب این کار رو بکنم؟

7. کتاب IELTS Speaking Tests By Dr. Iravani رو تهیه کنید از رو همون پیش برین، با کمک مادرتون هم میتونید این مهارت تون رو به حد قابل قبولی برسونین به شرط اینکه پیوسته ادامه بدین تا شب امتحان!
    این مرحله رو کی انجام بدم؟ وقتی که گرامر رو تموم کردم و وارد آماده سازی برای آیلتس شدم؟ یا در همون مرحله اول 2-4 هفته ای گرامر و آماده سازی؟

رشته و دانشگاه

دوستان نظرات دیگری نیز داشتند که میخواستم بدونم شما در موردشون چی فکر میکنید؟
    سایر دوستان در بعضی تاپیک ها کتاب های زیر را نیز معرفی کردند. به نظر شما نیاز نیز اون ها رو بخونم و یا اصولا میرسم بخونمشون ?

Objective IELTS
    IELTS graduation
    IELTS plus
    IELTS by anahid ramezani & khashayar hakimi
    Merriam webster's vocabulary buider
    Vocabulary for IELTS

یا یکی از دوستان نوشته بود روزنامه انگلیسی زبان بخونم و یا به سایت های new york times برم و کلمات مختلف رو سرچ کنم و کاربر آن ها رو تو جملات ببینم.
    یا مثلا اگه وقت برای لغت کم داریم بهتره که فعل ها رو حفظ کنیم بیشتر تا مفهوم جمله رو بفهمیم.
    نظرتون راجع به این ها چیه؟

رشته و دانشگاه

شما در یک تاپیک این کتاب ها رو معرفی کردید
    UNDERSTANDING AND USING ENGLISH GRAMMAR (by Betty Schrampfer Azar) (Third Edition)with answer key Focus on IELTS/ IELTS Test Builder 2/ IELTS Practice Test Plus 1
    اون هم برای یه نفر که ایشون هم تقریبا وضعیتی مشابه من داره فقط با این تفاوت که من وقت آزاد بیشتر و یک full time speaking partner دارم.
    آیا نیاز نیست که من این کتاب ها رو بخونم؟ دلیل خاصی داشته که اون ها رو به من معرفی نکردید؟

درود بر شما

دوست گرامی، پوزش اگه پست قبلی من همچین شفاف نبود!

از راهنمایی هایی که کردین ممنونم.اتفاقا هر چی طولانی تر بشه جانع تره و کربردی تر.این نشونه حس بخشش و کمک کردن شما به همنوع هستش.

من اینطور فهمیدم.ببینید درست متوجه شدم؟
    کتاب های Grammar in Use و 504 رو همزمان با هم و در 2-4 هفته اول هر روز بخوانم و پس از نت برداری از کلمات کتاب گرامر و مرور فلش کارت های کتاب 504 شروع به مکالمه در رابطه با گرامر 10 درس همان روز بکنم.
    بعد از چهار هفته (اتمام این دو کتاب) شروع به خواندن آیلتس کنم :
    تا زمان راه افتادن هر روز دو مهارت و بعد از آن هر روز هر 4 مهارت با زمان یکسان و برای مهارت های ضعیفترم زمان اضافی بگذارم.
    بله درست متوجه شدید!

فقط از کجا بفهمم که راه افتادم
    خب معلومه!!! 1. هر درس کتاب گرامر،،،، یک تمرین هم داره. جوابای شما نشون خواهد داد پیشرفتتونرو!!! 2. هر وقت دیدین دیگه کلمه های 504 و هم خانواده هاشون (و دوباره گرامر) رو دارین به صورت روتین هر جلسه تو مکالمتون تکرار می کنید، خب یعنی پیشرفت کردین دیگه!!!... (درضمن مادرتون هم میتونند بفرمایند که شما چند چند هستین!!!)

فقط چند نکته دیگه؟منظورتون از کتاب های فوق این کتاب هاست؟
    Cambride series for IELTS
    Focusing on IELTS
    Insight into IELTS
    بله (6 تا کتاب مشکی و بنفش CAMBRIDGE IELTS) و Focus on IELTS و New Insight into Ielts

بعد از speaking ضعیفترین مهارتمه :P فقط میتونم بفهمم موضوع راجع به چیه مثلا درباره قرمه سبزیه یا مهندسی عمران(اینو شوخی کردم ولی فقط کمی بهتر از اینه)
    اما در مورد متن وضعیتم خیلی خیلی بهتری ها!
    در حین این 4 هفته که دارین رو گرامر و واژه های و مکالمه وقت می ذارین فرصت داشتین تو خونه 1 ساعت هم BBC گوش بدین (سعی کنید رو چیزایی که میشنوید تمرکز کنید) در ضمن اون کتابهایی که بهتون گفتم بخرین همشون CD دارن؛ فایل های صوتیشون رو به گوشی یا MP3 پلیرتون انتقال بدین و هر جا که رفتین سعی کنید گوشتون مشغول باشه (فقط رفیق خواستی از عرض خیابون رد شی بی خیال هر چی که گوش میدی شو!!! سالم که رسوندی خودتو اون ور خیابون بعد دکمه Play رو بزن رو بقیش تمرکز کن!!! اینجا ایرانه!!! ;D) فقط بدون نگاه کردن به سوالات فایلا رو گوش بدید تا این یه ماه تموم شه. بعدش که دیگه موقعی که رو مهارت ها دارین کار میکنید؛ وقتی چندتا تست Listening بزنین راه می افتین!

منظورتون از " وقتی Frame کار دستتون اومد " کی هستش؟ کی باید شروع کنم به این کار و تا کی ادامه بدمش؟ در مورد کل کتاب این کار رو بکنم؟
    یعنی موقعی که اون اصوال انشا نوشتن با مطالعه ی Insight دستتون بیاد./// تا شب امتحان/// من قسمت رایتینگ insight رو توصیه میکنم ولی اگه کل کتاب رو انجام بدین که چه بهتر!

این مرحله رو کی انجام بدم؟ وقتی که گرامر رو تموم کردم و وارد آماده سازی برای آیلتس شدم؟ یا در همون مرحله اول 2-4 هفته ای گرامر و آماده سازی؟
    وقتی کلک گرامر رو کندین!!!.................. 8)

دوستان نظرات دیگری نیز داشتند که میخواستم بدونم شما در موردشون چی فکر میکنید؟
    سایر دوستان در بعضی تاپیک ها کتاب های زیر را نیز معرفی کردند. به نظر شما نیاز نیز اون ها رو بخونم و یا اصولا میرسم بخونمشون ?

Objective IELTS
    IELTS graduation
    IELTS plus
    IELTS by anahid ramezani & khashayar hakimi
    Merriam webster's vocabulary buider
    Vocabulary for IELTS
    همه کتاب هایی که من واسه آیلتس گرفتم و دارم می خونم ایناست:

New Insight into IELTS
    IELTS Practice Tests Plus 1
    Focus on IELTS
    Cambridge 1,2,3,4,5,6
    Test Builder 2
    Vocabluary For IELTS
    IELTS Speaking Test By Dr. Iravani
    UNDERSTANDING AND USING ENGLISH GRAMMAR (by Betty Schrampfer Azar) (Third Edition) with answer key

و در مورد کتابهایی که نخوندم نظری ندارم... اگه فکر می کنی می رسی هر چی منبع بیشتر بخونی خب مطمئنا موفق تری

درضمن فکر می کنم کتاب Merriam webster's vocabulary buider که خانم Saheb معرفیش کرده بودند، کتاب خوبی بنظر می اومد؛ دوست داشتی تهیه اش کنید؛ اندازش جیبی، وقتی استراحت میکنید میتونید بخونیدش فکر کنم فقط مونده واسه تو خوابتونم برنامه بدم ولی خب !No Pain No Gain

یا یکی از دوستان نوشته بود روزنامه انگلیسی زبان بخونم و یا به سایت های new york times برم و کلمات مختلف رو سرچ کنم و کاربر آن ها رو تو جملات ببینم.
    یا مثلا اگه وقت برای لغت کم داریم بهتره که فعل ها رو حفظ کنیم بیشتر تا مفهوم جمله رو بفهمیم.
    نظرتون راجع به این ها چیه؟
    خوبه! به شرط اینکه وقتت زیاد باشه و آمپر حوصله و تحمل و صبر و استقامت ;D و ... ببری بالاااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ا......................................

رشته و دانشگاه

من هم مصمم هستم و هم حوصله و اعصاب تا دلت بخواد دارم.ممنون از راهنماییت.
    حالا به نظرت کتابا رو بخرم بهتره یا از اینجا دانلود کنم؟ فایل های صوتیشون چه طور؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)