صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 109

موضوع: زبان با پایه ضعیف

Unhappy پاسخ : زبان با پایه ضعیف

سلام دوستان
    من در جهت گرفتن مدارک ایلتس زبان غالب تایپکهای مربوط به ایلتس را خواندم البته با چند تا از دوستان به صورت خصوصی صحبت کردم ، که به توصیه انها مشکلاتم را در این رابطه برای گرفتن کمک و نظرتون در رابطه با بهبود روش انتخابیم اینجا بیان کنم

حال شرایط :
    دانشجو لیسانس هستم
    تا حالا سر هیچ کلاسی زبانی شرکت نکردم
    اما برای تعیین سطح که چند وقت پیش به چند کلاس مراجعه کردم گفتند که در حد شروع دوره ایلتس هستم
    اما خودم می دونم که سطحم پایین تر از هست بخصوص در بخش اسپکینگ ( حداقل یک یا دو سطح)
    اگر چهار مهارت را بر اساس تواناییهایم بخواهم ذکر کنم از همه بهتر ردینگ بعد رایتینگ و سپس لیسینیگ و در اخر اسپکینگ قرار دارد
    کلاس زبان را در این سطح ترجیح نمی دهم و متمایل هستم تا جای ممکن به صورت خودخوان بخوانم ( اخه عادت کردم دانشجوی پیام نور هستم )
    کسی دور و برم نیست که در زمینه اسپکینگ یا رایتینگ بتونم ازش کمک بگیرم
    وقت به اندازه کافی دارم ( تقریبا 1 سال )و روزانه دو یا سه ساعت می تونم کار کنم
    برای گرفتن نمره بالا در حد (7.5 - 8 ) می خواهم پایه ام را بشدت قوی کنم تا بعدا از این مشکل پایه ای نداشته باشم

حال از استادان و دوستان صاحب نظر خواهشمند کمک هستم :

برای شروع از پایه و حالت جنرال از چه زمینه ای و با چه کتابی شروع کنم و به چه مدت ادامه دهم هر کرام را
    ایا زمان اختصاصی 2 تا 3 ساعت کافی است یا بیشتر کنم
    ایا بدون کلاس و با داشتن انگیزه کافی می توانم موفق شوم یا کلاس لازمه موفقیت است انهم در این سطح فعلا
    باید چهار مهارت را در این سطح کار کنم یا فقط مثلا لغت و گرامر و...
    هر توصیه ای که شما فکر می کنید بتونه کمکم کنه خوشحال می شوم بشنوم
    البته باز هم می گویم بیشتر تایپکها را در این زمینه خواندم اما با توصیه دوستان و اشنایی با نظرات اساتید و دوستان با تجربه دیگر در این زمینه خوشحال می شم بقیه دوستان هم به بنده کمک کنند ؟

Junior Member hamed323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Islamic Azad University Of Gonabad

پیش فرض پاسخ : زبان با پایه ضعیف

دوستان یه سوالی به نظر رسید که نخواستم تایپک جدا واسش باز کنم و از اینجا بهتر واسش پیدا نکردم ..
    تلفظ نرم افزار بابیلون بهتره یا گوگل google translate آخه تلفظ این دو 2 خیلی متفاوت از هم هستند ؟
    سپاس

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iceboy_7474 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در جهت گرفتن مدارک ایلتس زبان غالب تایپکهای مربوط به ایلتس را خواندم البته با چند تا از دوستان به صورت خصوصی صحبت کردم ، که به توصیه انها مشکلاتم را در این رابطه برای گرفتن کمک و نظرتون در رابطه با بهبود روش انتخابیم اینجا بیان کنم
    برای شروع از پایه و حالت جنرال از چه زمینه ای و با چه کتابی شروع کنم و به چه مدت ادامه دهم هر کرام را
    ایا زمان اختصاصی 2 تا 3 ساعت کافی است یا بیشتر کنم
    ایا بدون کلاس و با داشتن انگیزه کافی می توانم موفق شوم یا کلاس لازمه موفقیت است انهم در این سطح فعلا
    باید چهار مهارت را در این سطح کار کنم یا فقط مثلا لغت و گرامر و...
    هر توصیه ای که شما فکر می کنید بتونه کمکم کنه خوشحال می شوم بشنوم
    البته باز هم می گویم بیشتر تایپکها را در این زمینه خواندم اما با توصیه دوستان و اشنایی با نظرات اساتید و دوستان با تجربه دیگر در این زمینه خوشحال می شم بقیه دوستان هم به بنده کمک کنند ؟
    کتاب براي شروع از پايه و آشنايي با متدهاي آزمون : (Reading Skills- improve your Ielts (Sam McCarter and Norman Whitby
    Academic writing practice for IELTS ( Sam McCarter بويژه بخش 1 و 4 Writing for IELTS تاليف فريد قائمي و سعيد رسولي بويژه بخش 3 و 4 Listening and speaking skills تاليف Barry Cusack و Sam McCarter
    اين مسئله شخصيه. اگه کاراييتون کم نمي شه و وقت داريد مي تونيد بيشتر وقت بذاريد
    مي شه بدون کلاس هم موفق شد. اما کلاس (از نوع مربوط به آيلتس) مي تونه مثل يه کاتاليزور عمل کنه و اگه کلاس مفيدي باشه سرعت پيشرفت شمارو بالا ببره. کلا اين مسئله هم شخصيه و اگه به اين نتيجه رسيدين که خودتون انگيزه کافي داريد و به اين روش عادت داريد پس بدون کلاس شروع کنيد.
    بهتره هر چهار مهارت باهم کار بشه. شما خودتون با چه روشي بهتر پيشرفت مي کنيد همونو انجام بديد

سلام، من سطح زبانم در حد pre-intermediate هست، شاید هم ضعیفتر. گرامرم داغونه و کلا مدت زیادی از زبان فاصله داشتم. یه 7 ماهی فرصت برای آمادگی برای آیلتس دارم. چنتا نکته و سوال هست که می خواستم از اساتید راهنمایی بگیرم:

1. کلاسهای آیلتسی که چند سطح داره چطورن؟ چه کتابایی رو کار می کنن؟ منظورم برای سطوح اول هستا، تا برسن به آخرش که مهارت های آمادگی امتحانه. کتابای خاصی هست؟ می شه خودم تهیه کنم و بخونم؟

2.نظرتون چیه که برم کلاسهای فشرده عادی زبان، مثل Interchange کار کنم و سطحم رو بالا ببرم، بعدش بیام و کلاس آیلتس برم؟

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

سلام.
    راستش من تافل دادم. اما چون از پایه ضعیف شروع کردم دیدم بد نیست در مورد این موضوع یه چیزی رو بگم. اونم اینه که کتابهای true to life برای شروع از سطح پایین بسیار عالی هستن. علی الخصوص برای دوستانی که می خوان آیلتس بدن. چون هم حالت خود آموز داره، هم اینکه British هست. من خودم چون یه مدت زبان غیر انگلیسی خونده بودم لهجه ام هم خیلی افتضاح شده بود علاوه بر همه مشکلات. از pre-intermediate این کتابها رو گرفتم و تا نیمه های upper-intermediate به نظرم رسید دیگه کاملا برای شروع کتابهای تافل آماده ام. به نظرم از interchange واقعا خیلی بهتر و هوشمندانه تر طراحی شدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    سلام.
    راستش من تافل دادم. اما چون از پایه ضعیف شروع کردم دیدم بد نیست در مورد این موضوع یه چیزی رو بگم. اونم اینه که کتابهای true to life برای شروع از سطح پایین بسیار عالی هستن. علی الخصوص برای دوستانی که می خوان آیلتس بدن. چون هم حالت خود آموز داره، هم اینکه British هست. من خودم چون یه مدت زبان غیر انگلیسی خونده بودم لهجه ام هم خیلی افتضاح شده بود علاوه بر همه مشکلات. از pre-intermediate این کتابها رو گرفتم و تا نیمه های upper-intermediate به نظرم رسید دیگه کاملا برای شروع کتابهای تافل آماده ام. به نظرم از interchange واقعا خیلی بهتر و هوشمندانه تر طراحی شدن.
    این کتابی که معرفی کردید چند سطح داره؟ چقدر طول می کشه تا یه دور خوندش؟

رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط PersianMan نمایش پست ها
    این کتابی که معرفی کردید چند سطح داره؟ چقدر طول می کشه تا یه دور خوندش؟
    از pre-intermediate تا advanced میشه 4 سطح. برای هر کدوم یه کتاب و یه ورک بوک داره. یه کمی مفصله، اگه بخواین همه activity ها رو انجام بدین خیلی طولانی میشه. اما من نزدیک دو ماه روش وقت گذاشتم و به نظرم کافی اومد. به طور متوسط هر کتابش 22 یونیت داره.هر یونیت هم تقریبا 6 صفحه هست. دیگه با ورک بوک حساب کنین چقدر طول میکشه براتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    از pre-intermediate تا advanced میشه 4 سطح. برای هر کدوم یه کتاب و یه ورک بوک داره. یه کمی مفصله، اگه بخواین همه activity ها رو انجام بدین خیلی طولانی میشه. اما من نزدیک دو ماه روش وقت گذاشتم و به نظرم کافی اومد. به طور متوسط هر کتابش 22 یونیت داره.هر یونیت هم تقریبا 6 صفحه هست. دیگه با ورک بوک حساب کنین چقدر طول میکشه براتون.
    مرسی، این کتابو می گیرم ببینم چطوره، راستی این کتابو سرچ کردم پیدا نشد، اسم دقیقش و نویسندشو می گی؟

دوستان دیگه کتابهایی از این دست چیزی پیشنهاد نمی دن؟
    ویرایش توسط PersianMan : March 16th, 2011 در ساعت 12:43 PM

رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

مرسی، این کتابو می گیرم ببینم چطوره، راستی این کتابو سرچ کردم پیدا نشد، اسم دقیقش و نویسندشو می گی؟

خواهش می کنم.

True To Life
    Ruth Gairns & Stuart Redman
    Cambridge University Press

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

این کتابی که دوستمون گفتن نمی شناسم ولی ایشون اشاره کردن به نظرشون از interchange بهتره. من پیشنهادم new interchange ها هستن که فکر می کنم خودتون هم می تونید وقت بذارید و فشرده بخونید(بهرحال اینا هم ممکنه وقت گیر باشن). با کتابایی که این دوستمون معرفی کردن مقایسه کنید و هرکدوم که صلاح دونستین انتخاب کنید. درباره گرامر که گفتین ضعیف هستین این کتابارو خودم نخوندم اما تعریفشونو شنیدم: essential Grammar in use که ظاهرا در سه سطح هستن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)