صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 51

موضوع: نیاز به همفکری ( از تحصیل انصراف بدم یا ..... )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نیاز به همفکری فوری.کمک کنید لطفا(درس رو ول کنم یا ..... )

سلام دوست عزیز.
    به خدا وضعیت من و عده زیادی از دوستان؛ بهتر از شما که نه, ممکنه بدتر هم بود.
    من خودم دوره لیسانس چه بدبختیها که نکشدیم ( بی پولی منظورمه) در حالی که همکلاسی داشتیم که از اول تا آخر ترم تو هتل 4 ستاره بود ( خوابگاهش اونجا بود ) یا همکلاسیهایی که هر روز با ماشینهای مدل بالا می اومدند. در حالی که همکلاسی هم داشتیم که پول ژتون غذا برای یه هفتشو هم نمی تونست تهیه کنه ( اختلافو می بینی خداییش ) ولی دوره لیسانسو با هر بدبختی که بود تموم کردیم و اتفاقا همون سال آخر هم تو کنکور فوق همه بچه فقیرها با رتبه های خوب تونستند برند بهترین دانشگاهها.
    یادمه دوستی داشتیم که پول بلیط اتوبوسو برای اومدن به تهران و ثبت نام تو دانشگاه از این اون تهیه کرد ولی با هر بدبختی که بود اومد تهران و حین خوندن فوق یه کار خوب هم پیدا کرد و یواش یواش وضعش خوب شد.
    پس به نظر من توکلت به خدا باشه ( خدا رو هرگز فراموش نکن چون تو لحظه های سخت فقط اونه که همراهمونو)
    حتما می تونی راه حلی پیدا کنی . فقط نباید نا امید بشی. و اینو در نظر بگیر که اکثر ما هم وضعیتی مثل تو داشتیم.
    خدا همراهت باشه.

Global Moderator

Simon آواتار ها

همه دوستام هرچي بايد گفتن . فقط كوتاه بهت بگم كه وضع تو رو داشتم . ارشد و خوندم در كنارشم سخت ترين كار و ركدم . الان پول دارم كه 1 سال بدون بورس دووم بيارم چيزي كه تو خوابم نمي ديدم . از اولم با 1 ميليون شروع نكردم . واسه آموزشگاه پروژه نوشتم 30 تومن مي گرفت 6 تومنش مال من بود . خلاصه كلام . به جاي اينكه بشيني به اين شاخي كه شكستي ( كه بقيه نشكستن ( پيام نوريا و علمي كاربرديا و... ( كه من به اين اعتقادي ندارم )))فكر كني . بي خيال شو راه خودت و برو. ارشدو بخون زبان و بخون كارم انجام بده . سال تموم نشده وضعت زيرو رو ميشه . ;D
    راستي عجله نكن اونطرف پر نميشه . اگه قرار خداوند بر رفتنه تو باشه 1000 نفرم براش apply كنه رد ميشه تا به تو برسه .
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

از همه عزیزان که بر سر من منت گذاشتند وهمفکری کردند.ممنونم.
    ممنونم که حدااقل به دردودلهام گوش کردید.
    دست همتونبه امید به رسیدن به روزی که دغدغه ها جنسشون عوض بشه واستعدادها در مسیر خودشون هدایت بشه رو می بوسم.
    تو!
    با دلتنگیای من
    تو با این جاده، همدستی.....

سلام
    بزار منم آخرين جوابو بهت بدم
    اول بشين جوابهاي بچه ها رو به دقت بخون ، نه يكبار كه شايد چند بار. همشون اونچه كه ميدونستن برات گفتن تا بتوني مشكلتو حل كني اميدوارم راه درست رو از اونا در بياري.
    اجازه بده منم چند نكته رو بگم.
    اول: اينكه اگر درست رو ول كني هيچ نتيجه درستي نميگيري كه هيچ تلاشهاي چند سال گذشته رو هم به باد ميدي، پس درست رو به بهترين شكل و پر قدرت ترين نوع ادامه بده تا با بهترين معدل فارغ شي(اين فوق العاده مهمه) البته سابقت نشون ميده كه ميتوني پس انجامش بده.
    دوم: اينكه اگر اصلا" به اون مشكلات فوق العاده عظيم (البته به تعبير خودت ) از دور نگاه كني ميبيني كه هيچ نيستن جز مسائل پيش پا افتاده پس تا جايي كه ميتوني از اونها فاصله بگير و فكر خودت رو مشغول نكن چون براي كار مهمتري بهش نياز داري.
    سوم: همونطور كه بقيه گفتن همه اين مشكلات رو بقيه هم داشتن ولي توجه كن كه هركسي چطور اونها رو حل كرده(دقت كن كه كسي با فرار از مشكل صورت مساله رو پاك نكرده) با اين همه تجربه كه پيش روت داري و همه بهت گفتن ميتوني راهشو پيدا كني.
    چهارم : اگر فلاني با الگانس مياد تا پاي صندلي كلاس و با پول نمره ميگيره شاهكار نميكنه ، شاهكار رو من و تو ميكنيم كه با هيچ داريم همه چيز درست ميكنيم.
    پنجم:تو ميتوني از قابليت هات كمال استفاده رو بكني، اصلا" نشين تا برات كارت دعوت بفرستن خودت راهشو پيدا كن و با سرعت پيش برو( توجه كن كه خودت بهتر از هر كسي قابليت هات رو ميشناسي)
    ششم:مشكل مالي ،مشكل بيشتر ماهاست، اگر تو ميتوني يك ميليون جور كني من يك سوم اون رو ميتونم جور كنم پس تو از من وضعت خيلي بهتره ( اينو نميگم تا فكر كني ميخوام فقط دلداريت بدم، اينوميگم تا بدوني تو اوضاعت اونقدر ها هم كه فكر ميكني بد نيست) در ضمن من شديدا" اميدوارم و انشاالله سال ديگه رو از اونطرف بهت تبريك ميگم
    هفتم :فكر نكن وقتي رفتي اون طرف فرش قرمز جلوي پات پهن ميكنن از اين خبرها نيست ،تازه اول مشكلاته كه خودت ميگي مردش هستي پس اينجا هم يه برگ برنده ديگه داري كه اون هم اعتماد به نفسه از همين هم استفاده كن براي حل مشكلات اينجا
    هشتم:از اون نوع مشكلي كه داري و نميخواي در موردش حرف بزني هم خيليها داشتن و به مرور زمان حل شده پس مال تو هم حل ميشه
    نهم:اختلاف طبقاتي و اين طور چيز ها رو من وتو درست نكرديم كه بخوايم و بتونيم حلش كنيم پس اصلا" فكرش رو نكن در ضمن اگر ميخواي كشور عزيزمون رو درست كني شرطش اينه كه اول به خودت برسي تا بعد بتوني اونو درست كني
    دهم: براي بهتر شدن وضعيت ماليت همونطور كه بقيه بچه ها گفتن ميتوني درس بدي و تا اونجايي كه من ميدونم پولشم خيلي خوبه
    و در نهايت پيشنهاد من :
    اصلا" به مشكلاتت فكر نكن ،اينطوري ميبيني كه چقدر كوچك و قابل حل هستن و خودشون خودبه خود حل ميشن
    درست رو ادامه بده ودر كنار اون كار كن(درس بده) تا زحمتهات هدر نره و بعد ازگرفتن مدرك با بهترين معدل ،براي ارشد يا اون طرف (در اين مورد بعدا" فكر كن)اقدام كن.
    ودر آخر از ديدن اينهمه جواب هايي كه گرفتي حتما" متوجه شدي كه چقدر دوستاني داري كه موفقيت تو براشون مهمه پس تا ميتوني تلاش كن تا جواب محبت اونها رو با گرفتن درجات عالي بدي
    اميدوارم موفق باشي
    تلاش، قهرمان سازه

مختصر می‌گم که حوصله ت سر نره:
    1- با حرفای basafa‌کاملاً‌موافقم که باید اعتماد به نفس داشته یاشی . مطمئن باش اگر بخوای می‌تونی.
    2- ارشد بخون و در دوران ارشد هم کار کن و هم زبان بخون (کاری که خودم کردم) هم پول جمع می‌کنی هم مدرک زبانو می‌گیری
    3- اپلای کن (همون کاری که خودم دارم می‌کنم)

باور کن واسه سابقه کاری که توی یک سال اخیر داشتم حالا ماهی 1 تومن درآمد دارم. پدزم هم بازنشسته است مثل شما و من کاملاً روی پای خودمم. اصلاً فکرشو نکن درست می‌شه. به نظر من زیاد سخت نگیر بالاخره یه عده دارن و یه عده ندارن دیگه. آدم باید دلش خوش باشه. همیشه آرزوی سلامتی می‌کنم که بزرگترین سرمایه است. پولو میشه درآورد. من کارمو از طیق آگهی‌های رو برد دانشگاه پیدا کردم. بدون پارتی و این حرفا. بگرد پیدا می‌کنی. ولی بعد از کنکور فوق برو سره کار .

Junior Member

مشخصه که آدم باهوشی هستی. بغیر از هوشت چیزهای دیگه ای هم تو زندگی داری که حداقل الان اونارو نکات منفی زندگیت میدونی مثلا داشتن خانواده متوسط و لنگ وام دانشگاه بودن و غیره.در واقع همه مردان بزرگ در دو چیز مشترک بودن: همشون کوهی از مشکلات در سراسر حداقل سه دهه اول زندگیشون داشتن و همشون پشتکارشون بزرگتر از کوه مشکلاتشون بود حتی اونهاییکه جلوشون این نعمت کوه مشکلات نبود رفتن و یکی واسه خودشون ساختن واسه همین هم لقب مردان بزرگ رو گرفتن.من حرفها مو با سه نکته تموم میکنم:
    - تا حدی افسرده هستی من بهت توصیه میکنم که با یک مشاور صحبت کنی تا دوباره بهت یاد اوری کنه چطور نیمه پر لیوان رو ببینی افکار بزرگ در ذهن منفی و افسرده جایی ندارن. دقت کن گفتم مشاور روانشناس رو ببین نه روانپزشک. تو احتیاج به روانپزشک نداری.

- حل مشکلات زندگی یک هنره که مثل بقیه هنرهای زندگی با تمرین و صبر بذست میاد. ولی یک قانون کلی وجود داره راه حل اقای الف فقط و فقط بدرد اقای الف میخوره بنابراین هیچگاه از کسی روشهای حل یک مساله رو نخواه بلکه حداکثر فقط عاقبت حل یک مسئله رو بپرس مثلا از اقاییکه ده ساله تو خارج زندگی کرده نپرس که ایا خارج بیام یا نه حتی ازش نپرس که ایا اون اقا از زندگیش تو خارج راضی هست یا نه بلکه بپرس اقاییکه ده ساله تو خارج زندگی کردی هدفت اولیه ات چی بود و حالا چی گیرت اومد.

-در حل هر مشکلی محدودیت ها رو واقعگرایانه بپذیر در واقع این سخت ترین قسمت کاره. امدن به خارج فقط شکل مشکلتو حل میکنه از کجا مطمئنی که میتونی بر مشکلات اینده غلبه کنی وقتی که حتی با پذیرفتن مشکلات و محدودیت های حال مشکل داری .اول توی ایران ثابت کن که آدم توانایی هستی بعد عزم خارج کن. البته شما با تلاش به همه جا میرسی ولی فرار جایگزینی برای تلاش نیست

Senior Member maryamf آواتار ها

آره به نظر من هم برو پیش یه روانشناس. مطمئنا بدون روانشناس هم روحیه ات خوب میشه ولی روانشناس واقعا بهت کمک می کنه تسلیم شرایط نشی و همچنان مصمم پیش بری و زمانی رو از دست ندی.

این طرز فکر که الان تو رو مسخ کرده تنها لطفی که در حقت می کنه اینه که چند ماه یا سال از عمرت رو ازت می گیره. آخه حیف تو نیست؟

من چند تا از تجربيات زندگي خودم رو ميگم كه متاسفانه با هزينه هاي بسيار زياد اونها رو كسب كردم... اميدوارم برات مفيد باشه:

1- به هر مقصدي كه ميخواهي برسي، كسي رو پيدا كن كه با شرايط مشابه تو به اون هدف رسيده باشه و از اون الگوبگير... از تجربياتش كه اون با صرف عمرش بدست آورده استفاده كن و ازش راهنمايي بگير ... اين مهمترين ميان بر زندگيه...

2- هر وقت نصيحت فرد خير خواه و با تجربه اي به نظرت اشتباه مي ياد يا فكر ميكني خودت بهتر شرايطت رو درك ميكني، دقيقا مهمترين موقعي هستش كه بايد حرفهاي اونو گوش بدي... چون چيزهايي هست كه اون الان ميبينه و تو در آينده خواهي فهميد...

3- هيچ وقت در اوج خستگي و انزجار تصميم نگير... چون فقط باعث ميشه راه اشتباهي بري و بر خستگيهات افزوده بشه...

4- كتاب موفقيت نامحدود آنتوني رابينز كه يكي از پر فروشترين كتابهاي ايران بوده رو خيلي پيشنهاد ميكنم بخوني... سي دي mp3 انگلييش هم هست... به نظر من يكي از مهمترين كتابهايي هستش كه هر كس بايد در زندگيش بخونه... ميگه كه ما در زندگي دنبال چي هستيم... چه چيزهايي ما رو خوشحال ميكنه و چه چيزهايي ناراحت و چه جوري خودمون رو بهتر بشناسيم ، مديريت كنيم و ...

عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

Junior Member

شاید مثه بعضی ها فکر کنی که اون ور آب بهشت برینه و رفتن ار ایران رو یه مرحمی واسه مشکلات و دردای خودت بدونی، ولی دوست من یادت نره که هدف نهایی هممون تو زندگی آرامش و شادیه نه مهاجرت و....! ، خودت ببین چه جوری و کجا می تونی وسایل این شادی درونی و حقیقی رو پیدا کنی و بعد تصمیم بگیر.
    کوچک باش و عاشق..، که عشق خود آیین بزرگ کردنت را می داند.

Junior Member

سلام
    دوست عزيز من مي خوام مشكل شمارو خيلي سريع و رك و راست پاتولوژي كنم ،

1- شما واقعاً دنبال كسب علم هستين و به علم علاقه دارين يا اينكه مي خواين با اون به پول و راحتي و اينطور چيزا برسين؟؟!!
    را حتتون كنم اين چيزا با درس خوندن به دست نمياد مخصوصاً تو ايران!
    حتي اون ور آب هم بيل گيتس درسشو ول كرد كه مايه دار شد.

2- شما اصلاً نتونستيد با وضع موجودتون كنار بياين ، بنابراين به استاد و مملكت و پولدار و ... گير دادين.
    از قول يك روانشناس مي گم : "اگر از وضع موجو خود رضايت نداريد، مطمئن باشيد در هيچ شرايطي راضي نخواهيد بود."

3- حالا از قول اقليدس : "We are not bothered by things , But by our opinion about things"
    اسمي ترين جمله ايي بود كه تا حالا شنيدين ، نه؟
    اقليدسه ديگه!

4- همه ي كسايي كه واسه علم ارزش قائل هستند و دنبال كسب اون مي آن قابل احترامند حالا بچه مايه دار باشه يا هر كس ديگه !

ببخشيد اگه حرفام كمي رك بود،

راه حل من :

براي در آوردن هزينه پذيرش
    كمي كار كنيد و در عين حال با درس در تماس باشيد، اگه ارشد قبول شدين تو ارشد و اگر نشدين با paper .

be lucky
    .Fall seven times, Stand up eight

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)