نقل قول نوشته اصلی توسط girle نمایش پست ها
ممنون از راهنماییتون.مدارک چی لازمه مسعود جان؟و باید به کدوم سفارت خونه ببرم؟بلژیک؟چه تاریخی باید اپلای کنم تو سایت.
ممنون میشم کمک کنی چون من دنبال جاییم که با شرایط مالی و توانایی من و همسرم جور باشه.
شما اونجا هزینهاتون رو چطوری تامین میکنید(قصد فضولی ندارم)میشه کار دانشجویی کرد یا پیدا نمیشه؟
چقدر زمان میبره جواب بدن؟و به نظرت بهتره ما به کدوم زبان غیر انگلیسی آشنا بشیم و تو ایران دورش رو بگذرونیم؟
خودتون هم متاهلی رفتید و خوب میتونید شرایط فکری و نگرانیهای من و همسرم رو درک کنید.
ممنون میشم من رو بیشتر راهنمایی کنید.
و اگر هم خواستید من ایمیلم رو به شما میدم که بهم ایمیل بزنیم که در صورت تمایل به ما هم کمک کنید
مدارک بسته به رشته فرق میکنه و وقتی آنلاین اپلای کردین به صورت دقیق تو فرم براتون مینویسه که چی لازمه. چون مثلن مدارکی که از من میخواستن با همسرم فرق میکرد. تاریخ شروع اپلای رو بهتره تو سایت بگردید. فکر کنم از حدود فوریه باشه. مدارک رو برای اپلای به دانشگاه میفرستید. بعد که نامه پذیرش براتون آمد( قبلش ای میل هم میزنن) نامه پذیرش رو به همراه یه سری مدارک دیگه به لوکزامبورگ برای اداره امور خارجه اش پست میکنید. بعد اونا نامه مجوز صدور ویزا رو براتون میفرستن. اون نامه رو با یه سری مدارک دیگه میبرید سفارت بلژیک که ویزا بگیرید.
ما یه مقدار پس انداز داشتیم. ولی به فکر هستیم که از ترم بعد شروع به کار کنیم. کار تا 10 ساعت در هفته اجازه دارین. و کار هم پیدا میشه. البته زبانتون هم تاثیر داره. خود دانشگاه هم مرتب فرصت های شغلی رو میل میزنه برا دانشجوها . ولی به نظرم اینکه دست خالی بیاید و فقط به امید کار پیدا کردن باشید درست نیست و ریسکه (نظر شخصی).
اگه زبان انگلیسیتون قویه برید و فرانسه رو شروع کنید. ولی اگه قوی نیست یک زبان رو خوب بلد باشید بهتره به نظرم . مگه اینکه رشته ای که میخواید دو زبانه باشه که اونوقت باید ببینید چه زبانی احتیاج داره.